Awatar użytkownika
Ania
Weteran
Weteran
Posty: 1343
Rejestracja: 19 cze 2012, 09:24
Lokalizacja: Szczecin

"Umysł mistrza. Autobiografia" - Pete Sampras, Peter Bodo

Dzisiaj premiera autobiografii Pete'a Samprasa "Umysł mistrza". Książka wydana przez wydawnictwo Bukowy Las, oprawa twarda, liczba stron 296. Jest już dostępna, widziałam ją wczoraj w księgarni i prezentuje się interesująco :-). Cieszę się, że jest to autobiografia, dodatkowo Pete'a wspomaga dziennikarz sportowy Peter Bodo. Myślę, że dla fanów Samparasa i miłośników tamtej epoki to lektura obowiązkowa.
Obrazek
bukowylas.pl pisze:Pete Sampras to niezaprzeczalnie jeden z najwybitniejszych zawodników w historii tenisa. Siedmiokrotny mistrz Wimbledonu, światowy numer 1 przez rekordowe 286 tygodni z rzędu, najmłodszy tenisista, który wygrał US Open, w 1990 r. pokonując w finale Andre Agassiego.

Tajemniczy w życiu prywatnym, na korcie dawał z siebie wszystko, ale i z tym się nigdy nie obnosił. W swojej książce po raz pierwszy Sampras opowiedział o osobistych doświadczeniach, dążeniu do osiągnięcia celu i presji gry na oczach medialnej machiny żądnej czegoś więcej niż tylko sportowej doskonałości. Opisał swe najtrudniejsze pojedynki, osobowości największych rywali oraz istotne zdarzenia w tenisowej karierze. Umysł mistrza jest wyjątkową opowieścią o tym, czego może nauczyć życie tenisem i z tenisem, a przede wszystkim, kim trzeba być i co trzeba mieć, by wygrywać jak Pete Sampras.
I jeszcze fragment dla zachęty :):
SPOILER:
Zodiakalna Panna w średnim wieku dostaje czasami kompletnego bzika. Zamyka się w domu z armią ścierek i już od rana biega po domu z chloraminą dezynfekując wszystko co się da. W końcu pada zatruta nadmierną ilością środków odkażających, co ratuje jej umęczoną rodzinę przed samobójstwem.
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: "Umysł mistrza. Autobiografia" - Pete Sampras, Peter Bod

No to trzeba przeczytać :).
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: "Umysł mistrza. Autobiografia" - Pete Sampras, Peter Bod

No nic, aż się do księgarni przejdę.
Jak grał to mu zawsze kibicowałem. Chętnie przeczytam.
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: "Umysł mistrza. Autobiografia" - Pete Sampras, Peter Bod

Parę lat temu przesłuchałem audiobook. Lektor był świetny. Sama książka też. Chyba jednak sięgnę po polską wersję :).
Awatar użytkownika
Pio
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 395
Rejestracja: 9 mar 2013, 20:23
Lokalizacja: Wawa

Re: "Umysł mistrza. Autobiografia" - Pete Sampras, Peter Bod

Właśnie skończyłem czytać OPEN Agassiego i ciekaw jestem jak Sampras opisze relację między nimi. :-)
Czekam z nieciepliwością.
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: "Umysł mistrza. Autobiografia" - Pete Sampras, Peter Bod

Mam na półce "Open", mam także "Borg, McEnroe i złota era tenisa", dokupię jeszcze książkę Samprasa i przeczytam wszystkie 3 po kolei, będę miał idealny tenisowy tydzień. :wink: Już się nie mogę doczekać. ;-P
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: "Umysł mistrza. Autobiografia" - Pete Sampras, Peter Bod

Gary pisze:Mam na półce "Open", mam także "Borg, McEnroe i złota era tenisa", dokupię jeszcze książkę Samprasa i przeczytam wszystkie 3 po kolei, będę miał idealny tenisowy tydzień. :wink: Już się nie mogę doczekać. ;-P
Dokup jeszcze Nadala. Czytałem "Open" i Federera. Fed słaby. "Open" i "Rafa" są super.

"Borg ..." czeka na swój czas.
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
Ania
Weteran
Weteran
Posty: 1343
Rejestracja: 19 cze 2012, 09:24
Lokalizacja: Szczecin

Re: "Umysł mistrza. Autobiografia" - Pete Sampras, Peter Bod

Gary pisze:Mam na półce "Open", mam także "Borg, McEnroe i złota era tenisa", dokupię jeszcze książkę Samprasa i przeczytam wszystkie 3 po kolei, będę miał idealny tenisowy tydzień. :wink: Już się nie mogę doczekać. ;-P
No właśnie, co to za idealny tenisowy tydzień bez Nadala :::donknow::: ;-P.
Pio pisze:Właśnie skończyłem czytać OPEN Agassiego i ciekaw jestem jak Sampras opisze relację między nimi. :-)
Również jestem ciekawa czy ta autobiografia będzie odpowiedzią na "Open". Myślę, że Pete nie zdobędzie się na podobną szczerość jak Andre i będzie trochę kokietował, pokaże tą sympatyczną stronę tenisa oraz sympatyczne swoje oblicze, ale nie wiem czy to będzie dla mnie prawdziwe.
Zodiakalna Panna w średnim wieku dostaje czasami kompletnego bzika. Zamyka się w domu z armią ścierek i już od rana biega po domu z chloraminą dezynfekując wszystko co się da. W końcu pada zatruta nadmierną ilością środków odkażających, co ratuje jej umęczoną rodzinę przed samobójstwem.
Awatar użytkownika
scudetto
Senior
Senior
Posty: 3407
Rejestracja: 13 sty 2013, 11:31
Lokalizacja: Dziki Wschód

Re: "Umysł mistrza. Autobiografia" - Pete Sampras, Peter Bod

Obiektyw pisze:
Gary pisze:Mam na półce "Open", mam także "Borg, McEnroe i złota era tenisa", dokupię jeszcze książkę Samprasa i przeczytam wszystkie 3 po kolei, będę miał idealny tenisowy tydzień. :wink: Już się nie mogę doczekać. ;-P
Dokup jeszcze Nadala. Czytałem "Open" i Federera. Fed słaby. "Open" i "Rafa" są super.

"Borg ..." czeka na swój czas.
Zgadzam się, że książka Federera zdecydowanie słabsza od "Open" Agassiego, ale zwłaszcza na początku można się doszukać ciekawostek z życia młodego, niegrzecznego Feda.
" Borg, McEnroe i złota era tenisa " trochę mnie rozczarowała, liczyłem na więcej pikanterii, w końcu tamte czasy obfitowały w nią jak żadne inne.
" Rafę " trzeba dokupić, a Samprasa to już na pewno.
Ania pisze:Również jestem ciekawa czy ta autobiografia będzie odpowiedzią na "Open". Myślę, że Pete nie zdobędzie się na podobną szczerość jak Andre i będzie trochę kokietował, pokaże tą sympatyczną stronę tenisa oraz sympatyczne swoje oblicze, ale nie wiem czy to będzie dla mnie prawdziwe.
Sampras miał całkowicie inne życie od Agassiego, zawsze mi się kojarzył z grzecznym chłopcem :D . Agassi był jedyny w swoim rodzaju, jego relacje z ojcem opisane w "Open" to moim zdaniem wisienka na torcie w tej książce. Ale mam nadzieję, że Pete uchyli chociaż rąbka tajemnic, o których nikt nie wie.
Polubiłem czerwone badziewie...
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: "Umysł mistrza. Autobiografia" - Pete Sampras, Peter Bod

scudetto pisze: Sampras miał całkowicie inne życie od Agassiego, zawsze mi się kojarzył z grzecznym chłopcem :D . Agassi był jedyny w swoim rodzaju, jego relacje z ojcem opisane w "Open" to moim zdaniem wisienka na torcie w tej książce. Ale mam nadzieję, że Pete uchyli chociaż rąbka tajemnic, o których nikt nie wie.
Mnie intryguje, czy Pete zdementuje podane przez Andre informacje o swoim sknerstwie: jak napisał Agassi, w przypływie hojności dawał chłopcom parkingowym dolara... do podziału rotfl .
Tak więc też sobie kupię.
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: "Umysł mistrza. Autobiografia" - Pete Sampras, Peter Bod

Ten zacytowany powyżej fragment o Agassim taki dość pozytywny.

... O ile Sampras na korcie był (i jest) moim ulubionym herosem tenisowym, to Sampras jako osobowość mnie niezbyt interesuje.

Przejrzę książkę w księgarni i jak mnie coś nie zrazi, to pewnie kupię :).
Awatar użytkownika
RatRace
Weteran
Weteran
Posty: 1989
Rejestracja: 26 gru 2007, 16:50
Lokalizacja: Katowice

Re: "Umysł mistrza. Autobiografia" - Pete Sampras, Peter Bod

Na Rafie utknąłem w połowie i nie dało rady sie rozpędzić z powrotem. Zmęczyło mnie to jego bieganie na korcie na kartach książki.

To już prędziej poczytałbym o Safinie.
"Don't hurry, don't worry, you're only here for a short visit, so be sure to smell the flowers along the way."

Walter Hagen
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: "Umysł mistrza. Autobiografia" - Pete Sampras, Peter Bod

Ania pisze:Również jestem ciekawa czy ta autobiografia będzie odpowiedzią na "Open".
Książka Samprasa była wydana jako pierwsza ;).
Awatar użytkownika
scudetto
Senior
Senior
Posty: 3407
Rejestracja: 13 sty 2013, 11:31
Lokalizacja: Dziki Wschód

Re: "Umysł mistrza. Autobiografia" - Pete Sampras, Peter Bod

hohvar pisze: Mnie intryguje, czy Pete zdementuje podane przez Andre informacje o swoim sknerstwie: jak napisał Agassi, w przypływie hojności dawał chłopcom parkingowym dolara... do podziału rotfl .
Tak więc też sobie kupię.
"...Pokonuję go 6-2, 6-1 i idąc do szatni, myślę, że ma przed sobą długą i bolesną drogę. Żal mi faceta. Wydaje się w porządku. Nie spodziewam się jednak zobaczyć go na trasie. Już nigdy..."

To cytat z "Open" na temat Samprasa, Agassi miał wtedy 19 lat, Sampras 18, był rok 1989. Sampras nie był uznawany za wielki talent, dlatego z chęcią dowiem się z jego książki co zrobił, że jednak odniósł sukces. Bo to, że był wielki to fakt niezaprzeczalny.
Polubiłem czerwone badziewie...
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: "Umysł mistrza. Autobiografia" - Pete Sampras, Peter Bod

RatRace pisze:To już prędziej poczytałbym o Safinie.
To byłoby niezłe wydarzenie, popieram :D .
Obrazek Speed Graphene MP
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: "Umysł mistrza. Autobiografia" - Pete Sampras, Peter Bod

Książkę mogę z czystym sumieniem polecić. Naprawdę świetna. To oczywiście tylko moje zdanie ;).
Awatar użytkownika
Mazzakollo
Weteran
Weteran
Posty: 1609
Rejestracja: 6 paź 2010, 21:49

Re: "Umysł mistrza. Autobiografia" - Pete Sampras, Peter Bod

O, z chęcią przeczytam. Przy "Open" bawiłem się przednio, przy "Rafie" wiało nudą. Książka o Rogerze też podobno cienka. O życiu Samprasa z chęcią poczytam, choć i tak pewnie Agassiego nie pobije. Kolejna książka do zaliczenia na mojej liście :D.
To świat nas zmusza do buntu. Chcę walczyć o swoje życie!
2x Wilson ProStaff 6.0 Hyper Carbon 95 @ Pro Hurricane.
hitman
Senior
Senior
Posty: 2135
Rejestracja: 10 lip 2009, 06:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt: Strona WWW

Re: "Umysł mistrza. Autobiografia" - Pete Sampras, Peter Bod

scudetto pisze:Sampras nie był uznawany za wielki talent, dlatego z chęcią dowiem się z jego książki co zrobił, że jednak odniósł sukces. Bo to, że był wielki to fakt niezaprzeczalny.
Od kiedy czyjeś uznawanie lub nieuznawanie o czymkolwiek rozstrzyga? Droga do mistrzostwa jest zawsze drogą przez nieuznanie.
Piotr Szyba.
Awatar użytkownika
karjar
Weteran
Weteran
Posty: 1250
Rejestracja: 13 sty 2011, 20:47
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: "Umysł mistrza. Autobiografia" - Pete Sampras, Peter Bod

hitman pisze: Od kiedy czyjeś uznawanie lub nieuznawanie o czymkolwiek rozstrzyga?
Racja. :::gd:::
hitman pisze:Droga do mistrzostwa jest zawsze drogą przez nieuznanie.
Możesz wyjaśnić?
NTRP 4
Prince Phantom Pro 100
"Mogę zaakceptować moją porażkę, każdy jej kiedyś doznaje. Ale nie zaakceptuję, że nie próbowałem" - Michael Jordan
"Jeśli ktoś mówi, że jestem lepszy, niż Roger, to myślę, że ta osoba nie wie nic o tenisie" - Rafa
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: "Umysł mistrza. Autobiografia" - Pete Sampras, Peter Bod

Jak od literatury wszelkiej maści z uporem maniaka stronię, tak mnie zaciekawiliście, kupię jutro, powiem więcej - nawet przeczytam :).
Poza tym jest presja rodzinna - Matka jak usłyszała to już mi od wczoraj truje rotfl.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P

Wróć do „Audycje, filmy, artykuły i inne publikacje...”