Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Komentatorzy tenisowi

Kupcie Nowak(owej) ;) koguta, może się uspokoi :P rotfl
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Izzi
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 492
Rejestracja: 15 sty 2017, 21:10

Re: Komentatorzy tenisowi

Ja uważam, że dopuszczalne jest stosowanie przezwisk tenisistów zamiennie z imionami, nazwiskami, by np. unikać powtórzeń. Dla przykładu, można mówić raz Djokovic, raz Novak, innym razem Serb, Nole itp. Ale chyba rzeczywiście skoro Gauff nadal w drabince widnieje jako Cori, a nie Coco, to ogólnie tak należy o niej mówić, to nie to samo, co Wawrinka, który oficjalnie poprosił o używanie "Stan" zamiast "Stanislas". Gauff może rzeczywiście jest tak nazywana przez ludzi, ale np. Ostapenko chciała być nazywana Aljoną (i tak ma chyba na Facebooku, jak Gauff ma swoje Coco), a nadal głównie jest podawana jako Jelena.
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Komentatorzy tenisowi

El Diablo pisze: Są tacy, którzy nie przepadają za swoim imieniem z tych czy innych względów.
Ja do dziś nie mogę przeboleć, że rodzice nie dali mi "Bonawentura", tylko jakiś badziewny "Marcin". :]
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Komentatorzy tenisowi

Marcin_L pisze:
El Diablo pisze: Są tacy, którzy nie przepadają za swoim imieniem z tych czy innych względów.
Ja do dziś nie mogę przeboleć, że rodzice nie dali mi "Bonawentura", tylko jakiś badziewny "Marcin". :]
W dzisiejszych czasach co drugi dzieciak powinien się nazywać Pięćsetplusław. rotfl
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Komentatorzy tenisowi

Gary pisze:
Marcin_L pisze:
El Diablo pisze: Są tacy, którzy nie przepadają za swoim imieniem z tych czy innych względów.
Ja do dziś nie mogę przeboleć, że rodzice nie dali mi "Bonawentura", tylko jakiś badziewny "Marcin". :]
W dzisiejszych czasach co drugi dzieciak powinien się nazywać Pięćsetplusław. rotfl
To tak staropolsko ;), a nie można prościej - Bonus, Sponsor, Skarb-onek? :P
Ty Gary jesteś usatysfakcjonowany. :twisted: W końcu Rodzice, pewnie przewidując Twoją karierę w tenisie amatorskim, oraz styl gry, dali Ci na drugie - Grzmocisław. rotfl
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
van basten
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 279
Rejestracja: 31 mar 2015, 09:53

Re: Komentatorzy tenisowi

Marcin_L pisze:
El Diablo pisze: Są tacy, którzy nie przepadają za swoim imieniem z tych czy innych względów.
Ja do dziś nie mogę przeboleć, że rodzice nie dali mi "Bonawentura", tylko jakiś badziewny "Marcin". :]
Gdzieś słyszałem, że Bonawentura to żeńskie imię.
Marcin jest coś czego jeszcze nam o sobie nie mówiłeś/pisałeś??
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Komentatorzy tenisowi

Jest taka tenisistka: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ysaline_Bonaventure
W tym roku wygrała nawet ze Świątek, to może Marcinowi zapadła w pamięci ;)
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Komentatorzy tenisowi

:D

To imię ma fajne brzmienie i znaczenie. I jest kompletnie niedzisiejsze :).

Ale nie mam tego, co moja koleżanka z czasów licealnych, która na dźwięk słowa "azbest" wpadała w śmiech na pograniczu histerii. Nawet psa nazwała "Azbest" :).
Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

Re: Komentatorzy tenisowi

Jedną z ostatnich rzeczy, jakich się tu mogłem spodziewać, była dyskusja na temat nazwisk, przekręcania ich i łączenia z popularnym w ostatnim czasie rozdawnictwem "plusowego Jana III Sobieskiego". :rolleyes:
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Komentatorzy tenisowi

SABR pisze:Jedną z ostatnich rzeczy, jakich się tu mogłem spodziewać, była dyskusja na temat nazwisk, przekręcania ich i łączenia z popularnym w ostatnim czasie rozdawnictwem "plusowego Jana III Sobieskiego". :rolleyes:
Nie bój. Nasze komentatory potrafią wiele, bardzo wiele.... :wink:
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Komentatorzy tenisowi

Nie kumam, o co chodzi z tym Sobieskim?
Awatar użytkownika
stofler
-
-
Posty: 1942
Rejestracja: 31 paź 2017, 22:07

Re: Komentatorzy tenisowi

Marcin_L pisze:Nie kumam, o co chodzi z tym Sobieskim?
Trzeba było głosować na Kaczyńskiego to byś wiedział. rotfl
Awatar użytkownika
Izzi
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 492
Rejestracja: 15 sty 2017, 21:10

Re: Komentatorzy tenisowi

Marcin_L pisze:Nie kumam, o co chodzi z tym Sobieskim?
Widnieje na banknocie 500 zł, więc tak określono 500+. ;)
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Komentatorzy tenisowi

Marcin_L pisze:Nie kumam, o co chodzi z tym Sobieskim?
Widać że jesteś wychowany na obrotach bezgotówkowych :wink:
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Komentatorzy tenisowi

Aaaaaaaa.

Trudna na dzisiejsza rzeczywistość :).
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Komentatorzy tenisowi

Ja tego banknotu w ręce nie miałem, pewnie bym go wziął za fałszywkę :).
Awatar użytkownika
SevenUP
Senior
Senior
Posty: 2093
Rejestracja: 7 sie 2009, 13:57

Re: Komentatorzy tenisowi

Izzi pisze:Ja uważam, że dopuszczalne jest stosowanie przezwisk tenisistów zamiennie z imionami, nazwiskami, by np. unikać powtórzeń. Dla przykładu, można mówić raz Djokovic, raz Novak, innym razem Serb, Nole itp. Ale chyba rzeczywiście skoro Gauff nadal w drabince widnieje jako Cori, a nie Coco, to ogólnie tak należy o niej mówić, to nie to samo, co Wawrinka, który oficjalnie poprosił o używanie "Stan" zamiast "Stanislas". Gauff może rzeczywiście jest tak nazywana przez ludzi, ale np. Ostapenko chciała być nazywana Aljoną (i tak ma chyba na Facebooku, jak Gauff ma swoje Coco), a nadal głównie jest podawana jako Jelena.
A Rafael Nadal Parrera - torreador z Manacor? rotfl rotfl rotfl
Prince Textreme Tour 100 310
Awatar użytkownika
Izzi
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 492
Rejestracja: 15 sty 2017, 21:10

Re: Komentatorzy tenisowi

SevenUP pisze:
Izzi pisze:Ja uważam, że dopuszczalne jest stosowanie przezwisk tenisistów zamiennie z imionami, nazwiskami, by np. unikać powtórzeń. Dla przykładu, można mówić raz Djokovic, raz Novak, innym razem Serb, Nole itp. Ale chyba rzeczywiście skoro Gauff nadal w drabince widnieje jako Cori, a nie Coco, to ogólnie tak należy o niej mówić, to nie to samo, co Wawrinka, który oficjalnie poprosił o używanie "Stan" zamiast "Stanislas". Gauff może rzeczywiście jest tak nazywana przez ludzi, ale np. Ostapenko chciała być nazywana Aljoną (i tak ma chyba na Facebooku, jak Gauff ma swoje Coco), a nadal głównie jest podawana jako Jelena.
A Rafael Nadal Parrera - torreador z Manacor? rotfl rotfl rotfl
W wydaniu Lorka może i tak... choć nie bardzo rozumiem, jak to się ma do mojej wypowiedzi?
Awatar użytkownika
SevenUP
Senior
Senior
Posty: 2093
Rejestracja: 7 sie 2009, 13:57

Re: Komentatorzy tenisowi

Izzi pisze:
SevenUP pisze:
Izzi pisze:Ja uważam, że dopuszczalne jest stosowanie przezwisk tenisistów zamiennie z imionami, nazwiskami, by np. unikać powtórzeń. Dla przykładu, można mówić raz Djokovic, raz Novak, innym razem Serb, Nole itp. Ale chyba rzeczywiście skoro Gauff nadal w drabince widnieje jako Cori, a nie Coco, to ogólnie tak należy o niej mówić, to nie to samo, co Wawrinka, który oficjalnie poprosił o używanie "Stan" zamiast "Stanislas". Gauff może rzeczywiście jest tak nazywana przez ludzi, ale np. Ostapenko chciała być nazywana Aljoną (i tak ma chyba na Facebooku, jak Gauff ma swoje Coco), a nadal głównie jest podawana jako Jelena.
A Rafael Nadal Parrera - torreador z Manacor? rotfl rotfl rotfl
W wydaniu Lorka może i tak... choć nie bardzo rozumiem, jak to się ma do mojej wypowiedzi?
Tak, że dla wszystkich normalnych ludzi Rafa to Rafael Nadal a Lorek na siłę za każdym razem mówi Parrera choć za bardzo nie wiadomo czemu :]
Prince Textreme Tour 100 310
Awatar użytkownika
Izzi
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 492
Rejestracja: 15 sty 2017, 21:10

Re: Komentatorzy tenisowi

Lorek ma upodobanie do używania drugich imion/nazwisk tenisistów, to nie od dziś wiadomo. ;) Myślałam, że bardziej chodzi Ci o tego torreadora z Manacor. :D

Wróć do „Audycje, filmy, artykuły i inne publikacje...”