Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Komentatorzy tenisowi

SevenUP pisze:,,Tak, że dla wszystkich normalnych ludzi Rafa to Rafael Nadal a Lorek na siłę za każdym razem mówi Parrera choć za bardzo nie wiadomo czemu :]
Bo w Hiszpanii "normalni ludzie" :wink: używają podwójnego nazwiska - pierwsze po ojcu (Nadal) drugie po matce (Parrera).
Francisco Franco Bahamonde. Pablo Picasso Ruiz ( choć tu Picasso po matce, tak sam wybrał). Manuel Vasquez Montalban. Gerard Pique Bernabeu - a syn Pique - nazywa się Milan Pique Mebarak. Mebarak to rodowe nazwisko Shakiry. No więc dlatego.
Oczywiście poza Hiszpanią nikt nie używa podwójnych nazwisk i Lorek po prostu usiłuje się mądrzyć. :wink: Co mi zresztą nie przeszkadza, bo lubię Lorka.. właśnie tak. O_O
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
SevenUP
Senior
Senior
Posty: 2093
Rejestracja: 7 sie 2009, 13:57

Re: Komentatorzy tenisowi

Ale jakie to ma znaczenie, przecież nikt nie czyta dwuczłonowych nazwisk piłkarzy czy innych sportowców chyba że tak oficjalnie mają wpisane dane. Myślę, że jakby Nadal tak bardzo tego chciał, to by podał jako oficjalne dwuczłonowe nazwisko. A skoro ma jedno w drabinkach, transmisjach, stronie ATP, to znaczy że Lorek wydziwia. rotfl
Prince Textreme Tour 100 310
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Komentatorzy tenisowi

Komentator w meczu Linette chciał ładnie pomiędzy gemami opowiedzieć którzy Polacy zagrają w US Open. No i wyszło mu, że niestety odpadł Kamil Hurkacz O_O.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Komentatorzy tenisowi

Jakuboto pisze:Komentator w meczu Linette chciał ładnie pomiędzy gemami opowiedzieć którzy Polacy zagrają w US Open. No i wyszło mu, że niestety odpadł Kamil Hurkacz O_O.
Dobra, dobra, przejęzyczył się i w ułamku sekundy poprawił.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Komentatorzy tenisowi

To był chyba Tomaszewski. To tłumaczy wszystko ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Izzi
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 492
Rejestracja: 15 sty 2017, 21:10

Re: Komentatorzy tenisowi

Niedawno rozgorzała tu dyskusja na temat nazywania Cori Gauff jako Coco przez jedną z komentatorek... Dziś widziałam zdjęcie butów rzeczonej tenisistki z napisem: "Call me Coco". :D
PS. Nie wiedziałam, do jakiego tematu to wrzucić, w razie czego niech władza przeniesie. ;)
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Komentatorzy tenisowi

Mecz Federer_Dżumhur. Domański: "Obu panom stają tak samo". rotfl
Ktoś przypomni, o co chodziło? :wink:
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Komentatorzy tenisowi

Oglądam US Open i jakoś dobrze mi robi brak TomToma i Kasi "Oczywiście" Nowak. Doszedł Wiktorowski, który przemyca jakieś smaczki ze środowiska (szkoda, że tak subtelnie), jest chyba Synówka, jest Sikora. Ogólnie da się oglądać, mimo marudzącego Domańskiego i przemądrzałego Stopy :::gd:::
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
HeadShot
Senior
Senior
Posty: 2895
Rejestracja: 2 lut 2008, 10:50

Re: Komentatorzy tenisowi

Ale że niby Synówka/Sikora > Stopa? O_O
#NKrising
Awatar użytkownika
ayshe
Weteran
Weteran
Posty: 1421
Rejestracja: 23 maja 2014, 18:54
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Komentatorzy tenisowi

hohvar pisze:Mecz Federer_Dżumhur. Domański: "Obu panom stają tak samo". rotfl
Ktoś przypomni, o co chodziło? :wink:
O piłki, a jakże..:D .
Pamiętam ten tekst, prawie oplułam się herbatką.
“This means the world to me and I don’t see any limits, I don’t see the end around the corner so I will keep on going,” N. Djokovic (USO 2018)

"Learn to love the hate. Embrace it. Enjoy it. Everyone is entitled to their own opinion and everyone should have one about you. Haters are a good problem to have. Nobody hates the good ones. They hate the great ones." Kobe Bryant
Awatar użytkownika
Tenisfan
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 112
Rejestracja: 12 sty 2019, 12:58

Re: Komentatorzy tenisowi

hohvar pisze:Oglądam US Open i jakoś dobrze mi robi brak TomToma i Kasi "Oczywiście" Nowak. Doszedł Wiktorowski, który przemyca jakieś smaczki ze środowiska (szkoda, że tak subtelnie), jest chyba Synówka, jest Sikora. Ogólnie da się oglądać, mimo marudzącego Domańskiego i przemądrzałego Stopy :::gd:::
Nawet nie widziałem,że jest inny Sikora, bo Sylwestra Sikore już dawno z Eurosportu wywalili(za rasizm m.in.) ;-P . Karol Stopa jest przemądrzały to fakt, ale ja uwielbiam go słuchać zwłaszcza w duecie z Lechem Sidorem, no i potrafi czasami powiedzieć ostrzej. Pamiętam jak z 5-6 lat temu w czasie meczu Federera na US Open(już nie pamiętam z kim grał niestety) powiedział, że "Takie mecze zawsze będą ciekawsze od bezsensownej przebijanki jaka jest nam serwowana przez takich graczy jak Djokovic czy Murray".
Z komentatorów tenisowych lubię też Marka Furjana, Tomasza Wolfkea, Tomasza Lorka, za jego epickie teksty :D, a kiedyś śp.Bohdana Tomaszewskiego.
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Komentatorzy tenisowi

ayshe pisze:
hohvar pisze:Mecz Federer_Dżumhur. Domański: "Obu panom stają tak samo". rotfl
Ktoś przypomni, o co chodziło? :wink:
O piłki, a jakże..:D .
Pamiętam ten tekst, prawie oplułam się herbatką.
:::gd:::
Wiadomo, że jak panom na korcie stają, to piłki :wink:
Tenisfan pisze:
hohvar pisze:Oglądam US Open i jakoś dobrze mi robi brak TomToma i Kasi "Oczywiście" Nowak. Doszedł Wiktorowski, który przemyca jakieś smaczki ze środowiska (szkoda, że tak subtelnie), jest chyba Synówka, jest Sikora. Ogólnie da się oglądać, mimo marudzącego Domańskiego i przemądrzałego Stopy :::gd:::
Nawet nie widziałem,że jest inny Sikora, bo Sylwestra Sikore już dawno z Eurosportu wywalili(za rasizm m.in.) ;-P .
Tfu, Sidor nie Sikora oczywiście :angel:
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Komentatorzy tenisowi

HeadShot pisze:Ale że niby Synówka/Sikora > Stopa? O_O
Ja za Synówką nie szaleję. Za dużo podniecenia w komentarzu, a jego wywody odbieram jako przesadną gloryfikację tenisistek.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
McGyver
Weteran
Weteran
Posty: 1799
Rejestracja: 24 mar 2012, 17:30
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Komentatorzy tenisowi

El Diablo pisze: Ja za Synówką nie szaleję. Za dużo podniecenia w komentarzu, a jego wywody odbieram jako przesadną gloryfikację tenisistek.
Synówka ma jakiś taki dziwny styl komentowania. Za dużo hiperbolicznych określeń i wkurzają mnie te makaronizmy, którymi się często posługuje. Na przykład "teraz gra na dużym flow".
Numerem jeden pozostaje dla mnie od zawsze w ESP Lech Sidor.
Awatar użytkownika
mapi
Orator
Orator
Posty: 566
Rejestracja: 5 sty 2015, 19:38

Re: Komentatorzy tenisowi

McGyver pisze:Numerem jeden pozostaje dla mnie od zawsze w ESP Lech Sidor.
:::gd::: Podpisuję się pod tym.
Learn to love the process.
Awatar użytkownika
HeadShot
Senior
Senior
Posty: 2895
Rejestracja: 2 lut 2008, 10:50

Re: Komentatorzy tenisowi

El Diablo pisze:Ja za Synówką nie szaleję. Za dużo podniecenia w komentarzu, a jego wywody odbieram jako przesadną gloryfikację tenisistek.
Według mnie jest tragiczny, Lorek wannabe.
Z ES od zawsze najprzyjemniej słucha mi się p. Karola i Sidora, sympatyczny w odbiorze jest Furjan, kobiecy tenis nieźle komentowała kiedyś Sakowicz. Na przeciwnym biegunie Domański, Synówka, Strączy oraz Olejniczak, ta czwórka do zaorania.
Z tegorocznych odkryć wydaje mi się, że w duetach super wypada Wiktorowski.
#NKrising
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Komentatorzy tenisowi

McGyver pisze:
El Diablo pisze: Ja za Synówką nie szaleję. Za dużo podniecenia w komentarzu, a jego wywody odbieram jako przesadną gloryfikację tenisistek.
Synówka ma jakiś taki dziwny styl komentowania. Za dużo hiperbolicznych określeń i wkurzają mnie te makaronizmy, którymi się często posługuje. Na przykład "teraz gra na dużym flow".
Numerem jeden pozostaje dla mnie od zawsze w ESP Lech Sidor.
No Synówka może i teraz faktycznie trochę w emfazę wpada, ale ja osobiście lubię, gdy komentator oprócz banałów (czyli tego co sam widzę, liczenia punktów itp.) i jakichś historyjek powie coś z techniki tenisowej czy taktyki, da jakąś wrzutkę ze środowiska, w sumie dość zamkniętego. Teraz za dużo go nie słuchałem, ale pamiętam, jak parę lat temu właśnie na to zwróciłem uwagę u niego.
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Komentatorzy tenisowi

HeadShot pisze:Z tegorocznych odkryć wydaje mi się, że w duetach super wypada Wiktorowski.
Do tej pory jedyne co mi w jego komentarzach przeszkadzało to stwierdzenie rzucone w kontekście osoby Karoliny Woźniackiej, mianowicie (parafrazując) "w tenisie osiągnęła niemal wszystko".
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: Komentatorzy tenisowi

Jakby w ES zakazać komentować spotkań własnych ulubieńców byłoby ok.
Trochę mnie p.Karol męczy , nie przepadam za Domańskim ( zwłaszcza jak komentuje mecze Serba) ale i tak w porównaniu z Polsatem to są wyżyny profesjonalizmu i miła odmiana po polsatowskich mędrcach, stękach, pomyłkach i niewiedzy o komentowanym turnieju.
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
Awatar użytkownika
Maestro
Orator
Orator
Posty: 658
Rejestracja: 13 cze 2017, 22:30

Re: Komentatorzy tenisowi

To mi akurat na ES najbardziej podchodzą Stopa, Sidor i Olejniczak.

Wróć do „Audycje, filmy, artykuły i inne publikacje...”