Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Komentarz sportowy

W ostatnich dniach mamy możliwość poczytać co też Agnieszka Radwańska myśli o dziennikarzach i komentatorach:

Agnieszka Radwańska dla ES:
- No na pewno jest kilku komentatorów w Polsce, którzy powinni stracić pracę - mówi Agnieszka Radwańśka, najlepsza obecnie polska tenisistka.

Tenisistka nie ma najlepszego zdania o polskich dziennikarzach i tzw. ekspertach, którzy w mediach doradzają jak ma grać. - Najłatwiej jest siedzieć na kanapie i komentować mecz z domu niż samemu zagrać. Jeśli ktoś jest mądrzejszy, ktoś wie lepiej jak grać to proszę wejść na kort - dodała.

Według niej kilku komentatorów żeńskiego tenisa powinno... stracić pracę: - Ja jednak już przestałam się przejmować ich komentarzami. Jeśli oglądam jakiś mecz tenisa w telewizji to przy wyciszonym głosie.


Już myślałem że to o nas (ach ten egocentryzm) ale są też tacy komentatorzy którzy to wzięli do siebie.

Karol Stopa dla Rzeczpospolitej:
Solówka
Karol Stopa 14-12-2009, ostatnia aktualizacja 14-12-2009 17:03

Tenis jest sportem na wskroś indywidualnym, a wielcy soliści z rakietami to często egoiści i cynicy. Naiwnością byłaby wiara, że w grze o miliony dolarów szansę może mieć ktoś kochający bliźniego, skłonny do szczerych wyznań, opowiadający przed meczem o własnych problemach.

Jako junior nie mogłem pojąć, czemu moi wyróżniani w klubie koledzy wszystkie rozmowy o tenisie zaczynają od siebie i na sobie kończą. Dopiero na korcie zrozumiałem, że zawodnik, który wychodził na mecz zafascynowany klasą rywala, już na starcie nie miał z nim szans. Ten buńczucznie wzruszający ramionami i dodający nieparlamentarnie, co też za chwilę „ja z nim zrobię”, wygrywał psychologiczną batalię, a potem nieraz i cały pojedynek.

Osoby dorastające w takich klimatach często trudno zaakceptować w życiu codziennym. Tak cenny na korcie egocentryzm przeszkadza w relacjach z rodziną, przyjaciółmi albo mediami. Rozsądek podpowiada największym korzystanie z usług rzeczników prasowych albo w skrajnych przypadkach – z pomocy specjalistycznych firm od kreowania wizerunku. Na paplanie, co ślina na język przyniesie, nikt poważny sobie dziś nie pozwala.

WTA Tour podczas specjalnych szkoleń instruuje, by nie dezawuować po meczach umiejętności przeciwniczek i nie oceniać organizatorów imprez. Nie wiem, czy przeszła taką edukację najlepsza polska tenisistka Agnieszka Radwańska. W jednym ze swoich ostatnich wywiadów 20-letnia gwiazda kolejny raz wystawia kiepskie cenzurki sportowym dziennikarzom i – co jest nowością – zwalnia z pracy telewizyjnych komentatorów.

Jako jeden z „nieudolnych” chcę wyrazić swój ogromny żal. Osoba, na którą tak długo w ukochanym sporcie czekałem, największe problemy ma – jak się okazuje – wcale nie z serwisem. Agnieszce Radwańskiej najbardziej brak lekcji dobrego zachowania.


Trudno się tu z Karolem Stopą nie zgodzić, nawet co do konkluzji, nie odbiegającej zresztą od naszych ubiegłorocznych dywagacji. Prawda Harris? :D
P. Karol jest też dość delikatny w dobieraniu słów, za pierwszym razem przeczytałem tytuł "Sodówka". :D
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Komentarz sportowy

Stary wyjadacz. Spokojnie ją podsumował. Tu sfrustrowana pseudogwiazdka się rzuca, a ten ją spokojnie podsumował.

Radwańska pewnie prezentowałaby większą powściągliwość w wypowiedziach gdyby reprezentowała Rosję. Tam byłaby nikim.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Komentarz sportowy

Nie widzę potrzeby bycia gwiazdą żeby gwiazdorzyć, można będąc nikim. Mało masz przykładów naokoło? Otwierasz gazetą a tam dwóch przeżywa Ta powinna wygrać jak oni grzebią w.... czy ta druga? Obie gwiazdy, obie z dorobkiem oskarowym. :D
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Komentarz sportowy

Heh, z jednej strony rozumiem A. Radwańską a z drugiej nie pochwalam. Mogła w inny sposób wyrazić co jej leży na sercu, z drugiej strony rozumiem w pewnym aspektach. Taki np. Pan Lorek to mi działa negatywie na bębenki w uszach i jeśli by przestał komentować to przyjąłbym to z ulgą.

To na Eurosporcie najbardziej bronili Radwańską przed krytyką "laików z internetu" którzy się nie znają i nie powinni zabierać głosu. To na ES wszelka krytyka była niemile widziana i pewien komentator (nie wiem który, tam ich za bardzo nie rozróżniam po głosach) praktycznie co mecz Radwańskiej wracał do tematu "Bezpodstawna krytyka A. Radwańskiej i nieznajomość tematu krytykujących". Z tego co pamiętam to Pan K. Stopa jest z ES, więc albo to nie On, albo zmienił zdanie.

No nic, A. Radwańska mogła inaczej sformułować pewne wyrażenia, wyszłoby na jej i nie byłoby może do czego się tak przyczepić...
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Komentarz sportowy

Kłopot jest w tym że dwóch kadzi Agnieszce co mecz więc mowa jest o wszystkich pozostałych, skoro w ogóle mamy ich tylko kilku. rotfl
Demokracja to ustrój w którym większość może się mylić, co unaoczniły nam choćby ostatnie wybory prezydenckie. :wink:
Czy z komentarzem sportowym jest tak samo? Raczej nie. Zwykle to są osoby nieprzypadkowe, zwykle o poziomie intelektualnym wyższym od komentowanych sportowców, zwykle są to ludzie kiedyś związani z tym sportem. Jak wszędzie są też wyjątki które do danego sportu nie pasują, jednak wyjątek to nie większość.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Komentarz sportowy

PitS pisze:Czy z komentarzem sportowym jest tak samo? Raczej nie. Zwykle to są osoby nieprzypadkowe, zwykle o poziomie intelektualnym wyższym od komentowanych sportowców, zwykle są to ludzie kiedyś związani z tym sportem. Jak wszędzie są też wyjątki które do danego sportu nie pasują, jednak wyjątek to nie większość.
A pewnie, zgadzam się z Tobą. Paru mogłoby nie komentować tenisa, z tym się zgodzę. Z drugiej strony A. Radwańska pozwoliła sobie moim zdaniem na zbyt daleko idący komentarz, który obrócił się przeciwko Niej samej. Jeśli nawet miała jakieś racje, to teraz ich nie obroni, bo przeciwnicy zajadą Ją Jej własnymi argumentami.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Komentarz sportowy

A ja tu będę bronił Radwańską. Powiedziała prawdę. Są nieudolni i niekompetentni. Wydaje im się że pozjadali wszelkie rozumy. I wygodnie jest kadzić sobie we własnym gronie a jak ktoś im prawdę powie to nazwać niegrzecznym smarkaczem.
Może jednak warto by się nad sobą zastanowili i nie widzę powodu by jak oni po kimś jadą ktoś nie odwzajemnił tej "uprzejmości" w tym samym stylu.
Nie raz sportowcy się już przejechali bo tych tzw. gadających głowach i jakoś często mieli w tym co mówili, mimo goryczy i emocji, jednak sporo racji.
Co innego konstruktywna krytyka, uwagi, wskazówki a co innego pitolenie bzdur i powtarzanie frazesów przez gościa co rakiety w tym przypadku w ręku nie miał.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Komentarz sportowy

To ja akurat będę bronił Karola Stopy, o ile to tak naprawdę o niego chodziło. Jego komentarz może nie każdemu pasować, u mnie w domu pasuje tylko mnie. Ale jest on dla pozostałych uczestników widowiska uciążliwy nie dlatego że sadzi gość farmazony, a dla tego że wykorzystuje każdą chwilę aby mówić. anglosaski typ komentarza to przekaz minimalnie niezbędny ale tam odbiorca jest moim zdaniem dużo lepiej przygotowany a u nas to za przeproszeniem w większości świeżaki które czytania tego sportu dopiero się uczą. Mnie to nie przeszkadza o ile zbyt daleko nie odbiega od tematu, jak to ma np. miejsce u Tomasza Lorka.
Tak więc komentarz Karola Stopy ma niejako charakter bardziej edukacyjny niz samego komentarza.
Wszak nie o to Radwańska ma pretensje, ona ma pretensje faktycznie o to że ktoś może mieć jakiekolwiek krytyczne uwagi do jej gry, sposobu prowadzenia kariery, działań marketingowych itd. Dobry sprawozdawca to klaszczący sprawozdawca, coś na wzór Wojciecha Fibaka, gdzie gdy gra Woźniacka to i tak mówimy o tym ile Radwańska jest od niej lepsza.
Oglądałem mecz Uli który komentował Stopa. Facet do tego momentu starał być wstrzemięźliwy, ale jak ona miała pretensje do całego świata że ona całe dwa sety musi tam stać i biegać a rywalka poddać się sama nie chce to cóż, skwitował to sentencją że dużo jest do poprawy, przede wszystkim w podejściu.
O dziwo podobne uwagi wobec Marty Domachowskiej nie skutkowały nigdy z jej strony żadnymi uwagami, bo takowe o ile są wypowiadane szczerze mogą pomóc tylko zawodnikowi.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Komentarz sportowy

PitS, mówimi tu o całości i raczej tych "świeżakach". Akurat komentarz Stopy mnie nie razi, lubię jak komentuje. Czy to było do Stopy? Jesteś pewien? Odezwał się a niby uderz w stół ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Komentarz sportowy

Vivid pisze:PitS, mówimi tu o całości i raczej tych "świeżakach". Akurat komentarz Stopy mnie nie razi, lubię jak komentuje. Czy to było do Stopy? Jesteś pewien? Odezwał się a niby uderz w stół ...
No właśnie. Dziwne i nie dziwne, ale że On akurat od razu się wychylił... Obstawiam możliwość, że był jakiś mały lub większy konflikt "za kulisami" między Nim a Radwańską lub z kimś z Jej otoczenia. To trochę takie gdybanie i pewny tego to ja nie jestem. Z drugiej strony, K. Stopa pierwszy zabrał głos i to w ogólnopolskim dzienniku.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Komentarz sportowy

Przy okazji świątecznego kolędowania po portalach sportowych natknąłem się na ciekawy głos w sprawie stylu komentowania.
blog.rp.pl pisze:Karol Stopa: Zasada złotego środka

Antonio Van Grichen nie jest już coachem Wiktorii Azarenki, Portugalczyka widziano na treningach Rosjanki Wiery Zwonariowej, a Białorusinka szuka nowego opiekuna. Rumunka Sorana Cirstea, zamiast rzucić się w ramiona trenerom Adidasa, przeszła do paryskiej akademii Patricka Mouratoglou. Trafiła pod skrzydła Vladimira Platenika....
...Nie ma dnia, by z internetowych portali nie wylewała się rzeka takich ploteczek i sensacyjek. Zastanawia mnie podczas telewizyjnego komentarza, co tak naprawdę powinno być solą opowieści o moim sporcie. Jakie informacje są ważne dla relacji, a jakie można sobie darować. Mecz ma swoją dramaturgię, zachwyca spektakularnymi akcjami albo nudzi, kiedy nagromadzenie banalnych błędów robi się zbyt duże. Korcą techniczne analizy, rozkładanie na czynniki pierwsze odbić i reakcji zawodnika. Czasem istotny jest kontekst historyczny, wspomnienie sprzed lat albo pojedynek rozegrany wcześniej w turnieju. Innym razem na pierwszy plan wysuwają się zdrowie gracza i konsekwencje kontuzji. Nudny mecz lub pokazana w bliższym planie konkretna postać to okazja, by łowić w rzece informacyjnych ciekawostek.

Wiadomo, że są pojedynki, podczas których ważny jest tylko odgłos mistrzowskiej rakiety. Ale są i takie, od których ciekawsza jest nawet banalna opowieść o wczorajszej kolacji. Jedyna do przyjęcia wydaje się zasada złotego środka. Wszystkiego po trochu, w odpowiednim momencie i rozumnej dawce.

Wesołych świąt, a po świętach wraca tenis.
Akurat tu mam identyczne zdanie, i wiem komu przydałaby się ta lektura.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Komentarz sportowy

Mądrze napisane, tylko czemu tak nie jest? ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
DUN I LOVE
Ambasador
Ambasador
Posty: 832
Rejestracja: 13 lut 2009, 19:37
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Komentarz sportowy

ES jak każdy kanał sportowy w Polsce ma jakąś irytującą mnie postać, siedzącą za mikrofonem. Ja odbieram jako takiego cżłowieka Sylwestra Sikorę, natychmiast klikam "mute" na pilocie. Już chyba wolę Lorka, przysięgam. O_O
mtenis team
Awatar użytkownika
kiket
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 489
Rejestracja: 31 sie 2008, 21:09

Re: Komentarz sportowy

DUN I LOVE pisze:Es jak każdy kanał sportowy w Polsce ma jakąś irytującą mnie postać, siedzącą za mikrofonem. Ja odbieram jako takiego cżłowieka Sylwestra Sikorę, natychmiast klikam "mute" na pilocie. Już chyba wolę Lorka, przysięgam. O_O
Prawdę mówiąc obaj są po jednych pieniążkach.
Obrazek
NTRP ~4.0
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Komentarz sportowy

DUN I LOVE pisze:ES jak każdy kanał sportowy w Polsce ma jakąś irytującą mnie postać, siedzącą za mikrofonem. Ja odbieram jako takiego cżłowieka Sylwestra Sikorę, natychmiast klikam "mute" na pilocie. Już chyba wolę Lorka, przysięgam. O_O
Mam dokładnie tak samo... nie wiem z Lorka to mogę się pośmiać jak się przyzwyczaję ale Sikora... ehhh...
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Komentarz sportowy

Słowem, Chojnowski - Domański wróćcie? :D
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Komentarz sportowy

Chojnowski? Zaraz Cię pogonię PitS! :)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Komentarz sportowy

Vivid pisze:Chojnowski? Zaraz Cię pogonię PitS! :)
Dokładnie. Ten Pan powinien iść na emeryturę.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Komentarz sportowy

El Diablo pisze:
Vivid pisze:Chojnowski? Zaraz Cię pogonię PitS! :)
Dokładnie. Ten Pan powinien iść na emeryturę.
Jeśli on na emeryturę, to Tomaszewskiemu dawno przysługuje eutanazja. :]
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Komentarz sportowy

Gary pisze:
El Diablo pisze:
Vivid pisze:Chojnowski? Zaraz Cię pogonię PitS! :)
Dokładnie. Ten Pan powinien iść na emeryturę.
Jeśli on na emeryturę, to Tomaszewskiemu dawno przysługuje eutanazja. :]
Aż się boję pytać, nie chodzi o mnie? :wink:
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB

Wróć do „Audycje, filmy, artykuły i inne publikacje...”