Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny 2017

Pozwolę sobie nakreślić nieco kontekst...
Byt stojący za Srixonem (Sumitomo Rubber Industries) posiadał już wcześniej prawa do marki Dunlop na rynek azjatycki.
Jeszcze parę lat temu japoński Dunlop funkcjonował względnie normalnie dostarczając kolekcje unikalne dla rynku azjatyckiego - niektóre całkiem ciekawe, np. Neo Max 200G produkowany częściowo w technologii IMF (Injection Molded Frame) w której to produkowany był słynny grafitowy Max 200G używany (nie promowany jak to mamy obecnie, przez Johna McEnroe czy Steffi Graf).
Jakiś czas temu (nie chcę skłamać - 2, 3, a może 4 lata?) decydenci zaczęli "wygaszać" produkcję Dunlopów na Azję aż Dunlop w kontekście rakiet tenisowych nie miał żadnej oferty na ten rynek.

Niedawno właściciel marki Srixon wykupił całego sportowego Dunlopa (ten motoryzacyjny to zupełnie co innego) od "grubego Mike'a" (Sports Direct) oraz zaczął zapełniać swoją "stajnię" nowymi twarzami - Radwańska, Vesely, Michael Chang.

Pytasz skąd takie podejście... Najprawdopodobniej z wygody.
Łatwiej dorzucić w szacie graficznej swoich modeli (rakiety Srixon) parę napisów "Dunlop" niż nagle przebrać projekty i rozpocząć produkcję rakiet dopiero co zakupionej marki - poza azjatycka oferta Dunlopa została już wcześniej dość "ociosana" więc żeby coś z tego wydusić trzeba by poświęcić nieco czasu i środków - słowem problem natury logistycznej.

Poza powyższym obecna, uboga nawiasem mówiąc, oferta Dunlopa jest utrzymana ale niespójnie z powyższym bez choćby jednego napisu "Srixon" na ramie.

Konfrontując obydwie marki to tenisowo Dunlop jest bardziej rozpoznawalny od Srixona ale naprawdę ciężko przewidzieć czy skończy się jak w przypadku Pacifica (Dunlop znika pod szyldem Srixona za rok czy dwa) czy też Srixon znika pod szyldem Dunlopa. Gdybym miał obstawiać to biorąc pod uwagę malowanie loga Dunlopa na ramach zawodników pozwala przypuszczać iż z czasem nastąpi to drugie. Największą niewiadomą będzie jednak przyszła oferta... czy będą kontynuować "myśl Srixonowską" czy sięgną po projekty i stare rozwiązania Dunlopa? A może jedno i drugie? Cholewa wie...
Obecnie mamy początki i takie działania nieco na wariata ale za około 2 lata nastąpi naturalna dla tego przemysłu zmiana kolekcji.

Współczesna historia pokazuje, że o ile w przypadku strun tenisowych czy piłek nowa marka może odnieść jako taki sukces to w przypadku rakiet jest już o to bardzo ciężko (przykład Solinco, Toalson). Nieco łatwiej jest wykorzystać szyld marki utartej w tenisowej świadomości konsumentów (Pacific-Fischer) choć to nie gwarantuje sukcesu (Donnay, Snauwaert - w tym ostatnim przypadku może być jednak trochę za wcześnie na oceny).

Podejście Srixona jest jednak swoiście unikalne.
Pacific przejmując Fischera wypuszczał ich rakiety jako swoje dodając "w technologii Fischera". Po jakimś czasie zaczął wypuszczać ich produkty bez wspominania o wkładzie Fischera. Na razie wszystko co wypuścili jest oparte na matrycach Fischera. Najnowsza "technologia" PGS może być już efektem prac ekipy Pacifica ale równie dobrze może być czymś opracowanym jeszcze przez sztab Fischera, a dopracowanym/wypuszczonym już pod nowym kierownictwem.

Jeśli chodzi o Donnaya i Snauwaerta to jest to przykład kupienia marki i wypuszczania pod nią swoich produktów (tak jak robi to Srixon) z tym, że ze względu na to, że w obu przypadkach są to początki więc nawet stojący za nimi nie mają czego "dorzucić do nazwy".
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
keicam
Weteran
Weteran
Posty: 1711
Rejestracja: 17 kwie 2013, 12:16
Lokalizacja: Kraków (okolice)

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny 2017

ED. Czy jest gdzieś dostępna specyfikacja rakiety którą gra DelPo? Na moje oko to on gra jakąś 400 gramówką. ;)
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. Stanisław Lem.
:)

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 5536866876
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny 2017

Skierowania do okulisty w okienku numer 2, trzecie piętro, korytarz B.

Nie kojarzę danych dot. jego rakiet z wiarygodnych źródeł.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
keicam
Weteran
Weteran
Posty: 1711
Rejestracja: 17 kwie 2013, 12:16
Lokalizacja: Kraków (okolice)

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny 2017

El Diablo pisze:Skierowania do okulisty w okienku numer 2, trzecie piętro, korytarz B.

Nie kojarzę danych dot. jego rakiet z wiarygodnych źródeł.
Dzięki... :D

A może ktoś, coś... ? :-)
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. Stanisław Lem.
:)

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 5536866876
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny 2017

Fajny gest Yonexa względem swojej najstarszej zawodniczki - wypuszczają ramę z jej parametrami, którą grała ostatnie mecze w swojej karierze.

Obrazek

Parametry...
Rama 27,5 calowa z łbem 105 cali kw.
Bez naciągu waży 355g i ma balans 302mm (ultra ekstremalny HL).
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny 2017

Gest jak gest. Wartość kolekcjonerska prawie żadna, do gry też się to nie nadaje ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny 2017

El Diablo pisze:Nie kojarzę danych dot. jego rakiet z wiarygodnych źródeł.
Cholera wie na ile wiarygodne ale...
Waga: 347g
Balans: 307mm
Moment bezwładności: 320kg*cm^2

Wciągając hybrydę poly/natural 1,25mm trzeba do powyższego dorzucić, odpowiednio dla parametru, około 17g, 10mm, 30kg*cm^2.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny 2017

Ciężka rzecz ta rama Kimiko, musi mieć mocną rękę...
Awatar użytkownika
Django
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 401
Rejestracja: 8 wrz 2010, 13:39
Lokalizacja: Tarnów

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny 2017

Troicki trenuje z niebieskim Yonkiem w Monte Carlo.
Yonex :)
Awatar użytkownika
170779
Początkujący
Początkujący
Posty: 39
Rejestracja: 16 lip 2010, 08:06
Lokalizacja: Głogów

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny 2017

Django pisze:Troicki trenuje z niebieskim Yonkiem w Monte Carlo .
Czy masz może zdjęcie z tego treningu, czy zasłyszane/zaczytane z innego forum?
Yonex
Awatar użytkownika
Animal
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 140
Rejestracja: 26 mar 2016, 14:33

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny 2017

Takie informacje zawsze są z innego forum... i zawsze to TT. :)
Jeśli nie chce Ci się szukać, to zaczęło się od YT ATP (https://www.youtube.com/watch?v=ocqSCau4Eo8). Troickiego widać kilka razy; najdłużej chyba w okolicach 1 min., kiedy sam mówi do kamery.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny 2017

Animal pisze:Takie informacje zawsze są z innego forum... i zawsze to TT. :)
Źródłem informacji o sprzęcie są 3 fora - 1 angielskie, 1 francuskie i 1 włoskie. Na TT często są "przedruki".
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny 2017

Rama Thiema bez naciągu (Abu Dhabi 12.2017r.):
Waga: 315g
Balans: 317mm
Swingweight: 305 kg*cm^2

Źródło: Ring & Roll Sports
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
zNei
Orator
Orator
Posty: 547
Rejestracja: 26 gru 2010, 00:09
Lokalizacja: Barlinek
Kontakt: Strona WWW

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny 2017

El Diablo pisze:Rama Thiema bez naciągu (Abu Dhabi 12.2017r.):
Waga: 315g
Balans: 317mm
Swingweight: 305 kg*cm^2

Źródło: Ring & Roll Sports
Mamy informację odnośnie sztywności?
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny 2017

Nie. Gdyby była to bym podał. :::jezor:::
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny 2017

El Diablo pisze:Nie. Gdyby była to bym podał. :::jezor:::
A kto Cię tam wie ;), może wiesz ale sępisz/żydzisz ludziom? :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
170779
Początkujący
Początkujący
Posty: 39
Rejestracja: 16 lip 2010, 08:06
Lokalizacja: Głogów

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny 2017

A czy ma ktoś informacje na temat Yonexa Angeliki Kerber, grała w pucharze Hopmana wyczernionym Yonexem. Czyżby następca Yonexa SV? :rolleyes:
Yonex
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny 2017

170779 pisze:A czy ma ktoś informacje na temat Yonexa Angeliki Kerber, grała w pucharze Hopmana wyczernionym Yonexem. Czyżby następca Yonexa SV? :rolleyes:
Cały czas to samo. Wyczerniona rama na potrzeby promocyjno-marketingowe. Tak samo jak H19-tki przed debiutem Ultra Toura w zeszłym roku.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
wwojtek
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 810
Rejestracja: 18 wrz 2013, 20:17

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny 2017

W Auckland Agnieszka Radwańska macha (oficjalnie) takim wynalazkiem:

Obrazek

Dunlop Srixon Revo CV 3.0 F LS. Logo na naciągu Dunlop, a co pod farbą... Pewnie jakiś Babolat.
8:7 40:15
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny 2017

Zainspirowany odebraną dzisiaj marketingową ulotką dotyczącą wygranej Karoliny W. na kortach Melbourne Park postanowiłem zrobić króciutki wpis podsumowujący "sprzętowo" tegoroczne AO w wykonaniu pań.

Wszyscy kłamią... a przynajmniej zdecydowana większość. :]
Zacznijmy od wspomnianej ulotki gdzie napisano "Obecnie gra Pure Aero Play...". Myślę sobie, czemu nie? Może zmieniła... Wujek Google jednak pokazuje obrazki gdzie jak wół przelotki są jak w poprzednikach tej ramy czyli Aeropro. Zaskoczony nie byłem ale z ciekawości poszukałem "gwiazdki" tudzież adnotacji, że zawodnicy Babola mogą grać czym innym niż się wydaje... w tym mailu takowych nie było. No cóż, może mieli na myśli, że gra na kortach w domu bo wygląda na to, że w trakcie Australian Open już nie. Cóż, tu jest Polska, nie USA. Tam by już chyba produkowano pozew.

Skoro jesteśmy przy Paniach przyjrzyjmy się drugiej finalistce, Simonie Halep. Niestety tu też rozczarowanie. Farba jakiegoś modelu Burn, a pod nim matryca Steam 99 z przeplotem 16x18, jak mniemam model "prostockowy" o niższej sztywności (sklepowy "chodził" w okolicach 71RA z naciągiem, dla zawodników na poziomie 64RA z naciągiem - bez w okolicach 68RA i mniej, zależy dla kogo był przeznaczony). O paradoksie, rama w wersji sklepowej dostępna obecnie jako Blade Team ale ponieważ to niższa półka cenowa nie ma co tego reklamować twarzą zawodnika. :)

Zejdźmy stopień niżej czyli na półfinały. Wiadomo, Kerber cały czas używa Vcore Xi w coraz to innych szatach graficznych, obecnie lata z wyczernioną ramą, a Yonex informuje, że to prototyp nowego co ma nadejść. Jasssneeee... :D No, chyba, że zrobią "come back" starego Vcore'a, wtedy odszczekam. :P

A kto tam grał w drugim półfinale... A! No tak, Mertens. Podobnie jak w przypadku duńskiego słoneczka, przelotki prawdę Ci powiedzą ale tutaj mamy bonusik w postaci wystającej nakładki "Active Cortex" na trzpieniu. Ajajaj... 4 zawodniczki, 4 przypadki marketingowej ściemy. Nieładnie. ;-P

No nic, spójrzmy na ćwiartki Pliszkowa, niet, tylko farba, a nie nowy Pure Drive. Switolina, dokładnie ten sam przypadek co Halep. Suarez Navarro, niestety też nie rakieta sklepowa. Ale... ojej... Keys. No patrzcie. Jednak trafił się przypadek, który możemy uznać za względnie uczciwy. Keys używa Wilsona H19, którego matryca jest dostępna jako Wilson Ultra Tour - przeplot i rozstaw strun taki sam jak w sklepowym modelu. Z powodów oczywistych nie wiemy jak z kompozycją materiałową ale od ćwiartek wzwyż jest to najuczciwsze podejście producenta ograniczając się do singla Pań. Wilson? Najuczciwszy? Co za czasy... rotfl

Na wcześniejsze etapy nie ma co patrzeć, po co się dołować ale warto odnotować, że tegoroczny AO Radwa faktycznie rozegrała Srixonem... czy kolejne turnieje również? Czas pokaże. W zeszłym roku trzymanie się wyczernionego Babolata nie pomogło.

Innych wpisów pokroju powyższego nie będzie, chyba, że na moją skrzynkę przyjdzie kolejny e-mail bez odpowiednich adnotacji lub "gwiazdek". ;-P :wink:
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.

Wróć do „Sprzęt zawodników”