Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny 2014

pst pisze:Nie ma to jak drobna prowokacja :] .
O tym porozmawiamy jak się spotkamy... :!exec!: :wink:
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
pst
Weteran
Weteran
Posty: 1151
Rejestracja: 6 maja 2011, 10:45

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny 2014

El Diablo pisze:
pst pisze:Nie ma to jak drobna prowokacja :] .
O tym porozmawiamy jak się spotkamy... :!exec!: :wink:
:::glory:::
Dobra kończymy, bo jeszcze ktoś da ci bana za OT... :teathy:
Beware of the Hologram.
It will trick us!
kolekcjoner
Orator
Orator
Posty: 592
Rejestracja: 4 sty 2014, 20:31

Re: Puchar Davisa

El Diablo pisze:
kolekcjoner pisze:
niespotykany pisze:Ktoś mi powie jakim modelem Heada gra Michał i Marin?
Cilić gra obecnie Head Graphene Instinct MP...
Śmiem wątpić. Cilić nigdy nie grał Instinctem, grał Radicalem (niedostępnym w sklepach) z farbą Instincta.
Zgodnie z życzeniem te linki rozwieją wszelką wątpliwość:

http://www.tenniswarehouse-europe.com/p ... ode=MCILIC

http://www.tennishead.net/news/gear/201 ... -my-racket

http://www.colinthestringer.com/pros-strings/
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny 2014

kolekcjoner pisze:
El Diablo pisze:
kolekcjoner pisze:
niespotykany pisze:Ktoś mi powie jakim modelem Heada gra Michał i Marin?
Cilić gra obecnie Head Graphene Instinct MP...
Śmiem wątpić. Cilić nigdy nie grał Instinctem, grał Radicalem (niedostępnym w sklepach) z farbą Instincta.
Zgodnie z życzeniem te linki rozwieją wszelką wątpliwość:
Dziękuję! :twisted:

Cilic - TGK 231.3 czyli matryca MicroGel Radicala MP z przeplotem 16x19.
Berdych - TGK 260.2 czyli matryca YouTek Radicala MP z przeplotem 16x19.
Sharapova - TGK 269.1 czyli matryca YouTek Radical Pro.

To może kolejno i będę się ograniczał... :]
Tiaaa... Almagro Biomimetic 500 Tour, Djokovic Graphene Speed Pro i wiele, wiele innych perełek.

Często amatorzy w rozpoznawaniu rakiet łapią się na tą stronę, która podaje bzdury na resorach.
Zapoznaj się z pojęciem promowanie i koncepcją farbowania ram.

Tyle ode mnie bo naprawdę nie chcę być złośliwy tylko uświadomić cię, że jesteś w lesie.

Artlight, Napalm, chcielibyście jakoś odnieść się do materiałów na jakie powołuje się kolekcjoner? :]
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
kolekcjoner
Orator
Orator
Posty: 592
Rejestracja: 4 sty 2014, 20:31

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny 2014

Szkoda, że nie odniosłeś się do wywiadu Cilica w trzecim linku, w którym mówi, że w 2012 roku zmienił Head Radical na Head Instinct. :]
Awatar użytkownika
napalm
Zaobrączkowany!
Zaobrączkowany!
Posty: 1821
Rejestracja: 17 lis 2008, 18:29

Ale tak to przecież właśnie wygląda wśród większości amatorów. Jestem akurat na Torwarze i słucham co kibic nade mną opowiada o sprzęcie "Ten Janowicz gra taką rakietą jaką kupiłem 6 lat temu. Takie same białe znaczki. To chyba Head.". ;-)
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny 2014

kolekcjoner pisze:Szkoda, że nie odniosłeś się do wywiadu Cilica w trzecim linku, w którym mówi, że w 2012 roku zmienił Head Radical na Head Instinct. :]
Każdy zawodnik musi mówić, że zmienił ramę podczas gdy zmieniła się tylko farba. Kiedy Bryan'owie kręcili filmik o swoich ramach to nie mogli powstrzymać się od śmiechu.

Poczytaj sobie tematy w tym dziale. Jak nie ogarniesz tematu to Artlight i napalm wyłożą ci to bardziej dosadnie.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny 2014

Ja to mogę napisać że nie tylko kupiłem rakietę jak Janowicz, ale nawet tak gram. Aut naprzemian z siatką, mam po trzy asy w secie i tylko nie biję sędziów. :D
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny 2014

A teraz test na spostrzegawczość...
Rakieta Cilica: Klik!
Head Graphene Instinct MP: Klik!

Podpowiedź...
SPOILER:
A skoro już się nakręciłem to tutaj fotka Wawrinki i jego "Vcore Toura G". ;) Dwu częściowa osłona główki. I wszystko jasne. :]
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny 2014

PitS pisze:Ja to mogę napisać że nie tylko kupiłem rakietę jak Janowicz, ale nawet tak gram. Aut naprzemian z siatką, mam po trzy asy w secie i tylko nie biję sędziów. :D
W kwietniu też nie próbuj. :D
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny 2014

wyczesany pisze:
PitS pisze:Ja to mogę napisać że nie tylko kupiłem rakietę jak Janowicz, ale nawet tak gram. Aut naprzemian z siatką, mam po trzy asy w secie i tylko nie biję sędziów. :D
W kwietniu też nie próbuj. :D
Ćwiczę na dyrektorach handlowych. Dziś przyszło takie metroseksualne coś w trampkach w wieku 50 lat, w szaliku przy 20 stopniach Celsiusza, w wytartej marynarce i dole od dresu z lat 50' , pomyślałem że to jakaś podróbka Jacykowa i spuściłem. :]
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny 2014

ED, nie denerwuj się, nie pierwszy i nie ostatni ślepo zapatrzony w reklamy. ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny 2014

Po prostu osłabia mnie jak ktoś wrzuca link do sklepu gdzie podają, że zawodnik X używa promuje dany model i używa tego jako argumentu biorąc pod uwagę iż mamy cały dział poświęcony tematyce "farbowania" ram zawodników.

Na Latającego Potwora Spaghetti, przecież całkiem niedawno wałkowaliśmy kwestie pozwów wobec Wilsona i zabezpieczenia jakie Head przedsięwziął aby tego uniknąć - dodanie gwiazdki z dopiskiem iż zawodnicy nie muszą używać tego co się wydaje lub jest napisane.

Dzięki uprzejmości właściciela 3 ram zawodniczych mamy piękny temat gdzie są 3 różne rakiety z taką samą farbą, nota bene żadna z nich nie jest tym na co wygląda gdyż mają farbę Muscle Weave'a 200G. Już osobną kwestią był Safin latający z Headem przemalowanym na model tegoż Dunlopa.

Artlight w swoim wątku sprzętowym wałkował różnice między H22 i H19, a Blade'ami, pisał również o ramach pro Heada.

My (ja, Napalm, Artlight) nie piszemy o tym bazując tylko na internecie przez nasze ręce przeszło wiele ram "pro stock" i mogliśmy z bliska przekonać się jak czasem ordynarnie przemalowuje się rakiety żeby wyglądały na coś co się sprzedaje w sklepach. Oczywiście osób świadomych na forum jest znacznie więcej ale wymieniłem kolegów, którzy najbardziej interesują się tą tematyką i wiedzą co piszą.

Tutaj jeszcze podziękowania dla wyżej wymienionych Panów bo wiem, że w walce o oswobodzenie ludzi z tego "tenisowego Matrixa" nie jestem sam! :priest: :wink: No i mam z kim pogadać. :::XD!:::

Koniec wykładu. :::abslvt:::
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny 2014

ED, proponuję - powieś temat "Prawda plakatu i prawda ekranu" :)
I tam np. piękne foto Agassiego z Radicalem FXP (domalowane dziury), jakiś Prince O-port bez O-portów itd. itp. rotfl
Bo wiesz, jak powiesisz Muscle Weave-a pomalowanego na Heada Radicala to co bardziej zatwardziali w wierze plakatowej powiedzą Ci, że fotka do bani i tak tylko "wyszło" rotfl
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny 2014

El Diablo pisze:Po prostu osłabia mnie jak ktoś wrzuca link do sklepu gdzie podają, że zawodnik X używa promuje dany model i używa tego jako argumentu biorąc pod uwagę iż mamy cały dział poświęcony tematyce "farbowania" ram zawodników.
Nie łam się :) , wszyscy wiemy, że to powraca z uporem bumerangu - raz po raz ujawnia się na Forum kolejny miłośnik tezy, że jego rakieta z decathlonu to dokładnie ten sam model, którym gra Roger, Rafa, czy inny Novak, bo przecież kolor ten sam, bo na kartoniku jest twarz tego zawodnika, bo pan w sklepie tak powiedział, bo na Tennis Warehouse tak napisali, bo widział na zdjęciu w Internecie albo w czasie transmisji TV, bo na stronie Wilsona/Heada/Yonexa tak jest pokazane, itp., itd.

Tak było, jest i będzie :) .

I fajnie, że nie tylko poszerzamy własną wiedzę o ramach zawodniczych i trikach producentów, ale także, że tępimy dziecinną naiwność, z jaką niektórzy podchodzą do tematu :twisted: . Jak dla mnie, to taki sympatyczny bonus do świetnej roboty, jaką wykonujesz, pisząc o tajnikach sprzętowych.

To jeszcze dwa świeżutkie przykłady z życia:

1. Dziś w Protenisie "znany i lubiany" Pan Dziadek przekonywał mnie, że oglądany przeze mnie nowy Yonex Vcore Tour G 330 to rakieta Wawrinki. I nie chciał uwierzyć, że jest inaczej :) . Swoją drogą śliczna rama :::gd::: .

2. Ostatnio na forum, gdzie handluje się prostockowymi ramami, koleś wystawił "oryginalną rakietę Novaka Djokovica, jeszcze z folią na rączce i kartonikiem w miejscu strun". Tak to opisał mniej więcej w swoim poście i zażyczył sobie za sprzęta jedynie 250 euro. Sprawa niby oczywista, nawet zanim gość wrzucił zdjęcia, wiadomo było, że taki opis nie może pasować do prawdziwej rakiety ND, a i cena co najmniej 10 razy niższa niż to, za ile poszedłby prawdziwy egzemplarz. Ku mojemu zdziwieniu, rakietą zainteresowało się kilku doświadczonych kolegów, którzy na serio liczyli, że ktoś wystawia takiego białego kruka za śmiesznie małe pieniądze jak na taką kategorię ram. Oczywiście sam sprzedawca był również mocno zdziwiony, że to nie jest rakieta Novaka, bo przecież jest jego podpis na ramie.

Czyli, nie tylko na naszym forum trafiają się takie przypadki :) .
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny 2014

Vivid pisze:ED, proponuję - powieś temat "Prawda plakatu i prawda ekranu" :)
I tam np. piękne foto Agassiego z Radicalem FXP (domalowane dziury), jakiś Prince O-port bez O-portów itd. itp. rotfl
Bo wiesz, jak powiesisz Muscle Weave-a pomalowanego na Heada Radicala to co bardziej zatwardziali w wierze plakatowej powiedzą Ci, że fotka do bani i tak tylko "wyszło" rotfl
Czytasz w moich myślach...
Obrazek
Artlight pisze:2. Ostatnio na forum, gdzie handluje się prostockowymi ramami, koleś wystawił "oryginalną rakietę Novaka Djokovica, jeszcze z folią na rączce i kartonikiem w miejscu strun". Tak to opisał mniej więcej w swoim poście i zażyczył sobie za sprzęta jedynie 250 euro. Sprawa niby oczywista, nawet zanim gość wrzucił zdjęcia, wiadomo było, że taki opis nie może pasować do prawdziwej rakiety ND, a i cena co najmniej 10 razy niższa niż to, za ile poszedłby prawdziwy egzemplarz. Ku mojemu zdziwieniu, rakietą zainteresowało się kilku doświadczonych kolegów, którzy na serio liczyli, że ktoś wystawia takiego białego kruka za śmiesznie małe pieniądze jak na taką kategorię ram. Oczywiście sam sprzedawca był również mocno zdziwiony, że to nie jest rakieta Novaka, bo przecież jest jego podpis na ramie.
A bo to jeden przypadek taki tam był. ;)
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny 2014

A jaka będzie panika jak się jeszcze dowiedzą, że i buty są mocno modyfikowane albo nawet maskuje się stary model na wygląd nowego? ...
I na deser - koszulki i spodenki też się modyfikuje ... :D
Minister Zdrowia - Arłukowicz niech się zbiera z tymi zmianami bo szpitale będą pękać w szwach. rotfl
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
napalm
Zaobrączkowany!
Zaobrączkowany!
Posty: 1821
Rejestracja: 17 lis 2008, 18:29

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny 2014

Nowa farba.
Obrazek
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny 2014

A to nie jest taka farba okolicznościowa na RG?
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny 2014

Vivid pisze:A to nie jest taka farba okolicznościowa na RG?
Tak, Raful dojrzewa. Kiedyś nie było takiej opcji.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.

Wróć do „Sprzęt zawodników”