Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny 2014

Vivid pisze:Ale czemu się dziwić. To by nawet u nas przeszło od biedy. Jedyny problem polega na tym, że trzeba udowodnić, że dystrybutor twierdzi wyraźnie na naszym rynku, że to jest rama jakiej używa Federer, a potem udowodnić, że tak nie jest. Ciężar dowodzenia leży po stronie powodowej.

Poza tym wbrew pozorom stwierdzenie "Rakieta Rogera Federera" nie wystarczy. Da się to sprytnie "zinterpretować". :twisted: To samo z "Rakieta jakiej używa Roger Federer".
W przypadku golfa się udało - piłka, którą rzekomo miał grać Tiger Woods.
Producent po pozwie wypuścił na rynek dokładnie tą piłeczkę.
Vivid pisze:Wielu amatorów kupuje ramy i wprowadza modyfikacje, to samo robią zawodnicy. Także dopiero inna macierz, konstrukcja, proporcje składników w kompozycie itd. może być dowodem na korzyść. Sama wymiana rączki, zmiana masy nic nie daje.
Dlatego najłatwiej "uderzyć" w ramy, które są wyraźnie z innej matrycy np. PWS'y gdy tychże nie powinno być i na odwrót, przeplot etc. To, co można na podstawie zdjęć z turniejów udowodnić.
marcintenisozo pisze:Z jednej strony ma to sens. Pewnie niedługo zobaczymy małe gwiazdki przy nazwach rakiet. :::stars:::
Head już ma na swojej stronie... pewnie to tylko kwestia czasu kiedy pozostali dołączą.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny 2014

Ja się dziwię, że nie wypuszczą czegoś co by miało oznaczenie typu "Federer version" takie swoiste "WRC" z ceną zaporową typu 10k USD i niech ludzie kupują jak chcą.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny 2014

ppeter pisze:Ja się dziwię, że nie wypuszczą czegoś co by miało oznaczenie typu "Federer version" takie swoiste "WRC" z ceną zaporową typu 10k USD i niech ludzie kupują jak chcą.
Wielu zawodników strzeże tego jak oka w głowie. Poza tym pamiętaj, że często zmieniają parametry nawet w czasie sezonu. Wtedy znów można narazić się na pozew, że to nie jest rama zawodnika X. :)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny 2014

Ale rama nie do końca musi być identyczna, bo przecież wiadomo, że jeszcze jest odpowiednio modyfikowana pod potrzeby zawodnika, wystarczy, że "szkielet" będzie ten sam, a dalej to "sorry Winnetou" ale nie jesteś "fabrycznym" grajkiem. W nartach oprócz modelu "zawodniczego" z nazwy, mogę kupić narty parametrami już bardzo zbliżone do tych na jakich się ścigają zawodnicy, a chcąc startować, w zawodach pod egidą FIS trzeba mieć właśnie takie narty. Te narty z parametrami FIS, różnią się krańcowo od tego "zawodniczej" pod tą samą nazwą. Typowa sklepowa "zawodnicza" narta GS ma długości jakieś maksimum 185cm (FIS 195cm min. dla mężczyzn), promień skrętu około 20m do wymaganych przez FIS to min. 35m. Jak widać różnice są ogromne ale kupując narty FIS mogę mieć pewność, że jestem już wystarczająco blisko tego na czym jeździ czołówka. Dodatkowo w sieci jest pełno sklepów, które specjalizują się w sprzedaży tylko takiego sprzętu lub z ewentualnym dodatkiem, tej najwyższej półki nie FIS. Amator może w takim sklepie wyposażyć się w komplet sprzętu startowego dla zawodów FIS ale oczywistym jest, że do sprzętu dochodzi całe zaplecze serwisowe związane z przygotowaniem nart do zawodów. Z rakietami można zrobić to samo, firmy udostępniają ramę wykonaną z tej samej matrycy co rama Feda, Nadala itd ale dalej radź sobie sam. Fed nie zmienia ramy kilka razy w sezonie, co najwyżej zmienia jej konfigurację, a na to Wilson już wpływu nie ma. Wprowadzenie, czegoś takiego, spowodowałoby, że jakiś procent zapaleńców pewnie by kupił takie ramy i z nimi kombinował, a reszta i tak kupi "sklepowe" rakiety Feda, tyle że już nie będą mieli o co pyszczyć.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny 2014

Wiecie, wystarczyłoby, że baza byłaby taka sama czyli z rakiety kupionej w sklepie można "stworzyć" rakietę zawodnika.*

Tak jak napisał Vivid w kwestii rączki na zamówienie. Każdy z nas może takową mieć jedyną kwestią jest tylko koszt takiej usługi.

Zupełnie inaczej sprawa się ma kiedy rakieta jest z innej matrycy czyli innej formy.
To jest jedyna rzecz, którą można udowodnić bez zdobywania egzemplarza i badań wykraczających poza nasze możliwości.

Dopóki modyfikacje w postaci ołowiu/silikonu etc. pozwalają na doprowadzenie sklepowej ramy do parametrów zawodniczych to nie będzie problemu.

Oczywiście są pewne wyjątkowe przypadki np. Melzer swego czasu przechodził na inny przeplot strun kiedy grał na clayu.

Wszystko sprowadza się raczej do skali "przewałów" jakie się robi w kwestii sprzętu.
Często tym czym grają zawodnicy ma się nijak do rzeczywistości. I nie chodzi tu o parametry, doprowadzenie rakiety do Młota Thora®© to nie jest nic trudnego, a o formy z których są rakiety - często kopie innych producentów lub z matryc których szary człowiek nigdy nie widział.


* Tutaj miałem "ciekawą" dyskusję z przedstawicielem Babolata. Stwierdził, że ze sklepowego Strike'a można zrobić ramę Tsongi tylko trzeba ją odesłać do P1, RPNY czy innego bytu który modyfikuje rakiety. Odpowiedziałem mu że do kompozycji nie będę się odnosił gdyż nie mam na ten temat informacji, a on sam mógłby napisać iż rama jest z pyłku wróżek i rogu jednorożca bo i tak nie ma jak tego sprawdzić. Poruszyłem jednak kwestię długości rakiety. Tsonga grał do tej pory 27,5 calowymi ramami, a skoro modele Strike są sprzedawane tylko w standardowej długości to owszem można je doprowadzić do 27,5 cala bo ramy się przedłuża ale jestem pewny, że Tsonga dostaje ramy przycięte na 27,5 cala (trzpień uchwytu dłuższy), a tym samym przedłużając sklepową ramę nie dostajemy tego samego.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny 2014

El Diablo pisze:Wiecie, wystarczyłoby, że baza byłaby taka sama czyli z rakiety kupionej w sklepie można "stworzyć" rakietę zawodnika.
Dokładnie mi o to chodziło, rakieta sprzedawana jako danego zawodnika, powinna być dobrym "technologicznym" przybliżeniem do tej używanej przez zawodnika.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny 2014

Swoją drogą jakim trzeba być idiotą żeby wierzyć, że zawodowiec, w jakimkolwiek sporcie, korzysta ze sprzętu "sklepowego" nie spersonalizowanego choćby w minimalnym stopniu? ...
Nawet jeżeli tak czasem jest, to tylko marginalne przypadki biorąc pod uwagę całość sportu wyczynowego.

Poza tym, przecież każdy z nas dokonuje pewnego rodzaju personalizacji ramy i nawet nie zdaje sobie z tego sprawy rotfl.
A wybór owijki, tłumika, naciągu danej marki to nie personalizacja? Ten tzw. standard to jest to co na półce - rama, owijka bazowa producenta, tłumik producenta/naciąg (jak są).
Wymieniając jakiś z tych elementów dokonujemy modyfikacji/personalizacji. Nie trzeba przecież wnikać w konstrukcję ramy by nazwać to personalizacją czy nawet modyfikacją.

W końcu taki Head nie może powiedzieć, że sprzedaje Radicala MP i jest to też Vivid Edition :).
Używam tłumików, owijek i naciągów innej firmy :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny 2014

Zgadzam się z Vividem - każdy z nas personalizuje rakiety w mniejszym lub większym stopniu.

Stąd pewnie można wprowadzić rozróżnienie na personalizowane rakiety i personalizowane ramy. Z tym drugim nie jest już tak łatwo (właściwie poza skróceniem ramy nie bardzo przychodzi mi do głowy inne działanie* będące przykładem personalizacji ramy, które można wykonać samemu.)

I właściwie tylko modyfikowane/personalizowane ramy powinno się określać mianem "pro stock".

* - no, może jeszcze własnoręczne przemalowanie ramy na kolor czerwony, który jak powszechnie wiadomo jest najszybszym kolorem, co z pewnością przełoży się na zwiększenie prędkości naszych forhandów :/ .
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny 2014

Artlight pisze: * - no, może jeszcze własnoręczne przemalowanie ramy na kolor czerwony, który jak powszechnie wiadomo jest najszybszym kolorem...
To dlatego Gary jest czerwony na twarzy! A ja myślałem, że alkoholik ... rotfl
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny 2014

Vivid pisze:Swoją drogą jakim trzeba być idiotą żeby wierzyć, że zawodowiec, w jakimkolwiek sporcie, korzysta ze sprzętu "sklepowego" nie spersonalizowanego choćby w minimalnym stopniu? ...
Nawet jeżeli tak czasem jest, to tylko marginalne przypadki biorąc pod uwagę całość sportu wyczynowego.
Tyle, że Ci którzy skarżą Wilsona, zwracają uwagę na zbyt daleko idące różnice pomiędzy tym czym grają zawodnicy, a tym co sprzedawane jest w sklepach. Gdyby to były rakiety z jednej matrycy, tak jak napisał ED, pewnie nie było by problemu. Ciekaw jestem, jak to jest na przykład z sygnowanymi kijami do golfa, czy kijami bilardowymi, generalnie z sygnowanym sprzętem sportowym w innych dyscyplinach.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny 2014

Ja mam na myśli tylko tych, którzy uważają, że to co na półce jest też w torbie zawodnika. Czyli w razie co to trener skoczy do najbliższego sklepu i szpadelki są. :)
Ci co skarżyli Wilsona są raczej z innej bajki. ;)
Ale w mojej ocenie to nie są święcie oburzeni i oszukani, a cwaniacy chcący wykorzystać sytuację i taki a nie inny system prawny ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
marcintenisozo
Orator
Orator
Posty: 507
Rejestracja: 13 paź 2010, 08:27
Lokalizacja: Łódź

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny 2014

Vivid pisze:Ja mam na myśli tylko tych, którzy uważają, że to co na półce jest też w torbie zawodnika. Czyli w razie co to trener skoczy do najbliższego sklepu i szpadelki są. :)
Ci co skarżyli Wilsona są raczej z innej bajki. ;)
Ale w mojej ocenie to nie są święcie oburzeni i oszukani, a cwaniacy chcący wykorzystać sytuację i taki a nie inny system prawny ...

Dokładnie. Znam takich, którzy używali pirackich kart do tv, a kiedy nadawca ich ścigał, złożyli przeciw niemu pozew za bezprawne posługiwanie się ich danymi osobowymi. :::justice:::
Dla rozluźnienia:
http://www.youtube.com/watch?v=-BG1Ng2pU-8
Awatar użytkownika
pi50
Orator
Orator
Posty: 502
Rejestracja: 2 lip 2013, 16:53

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny 2014

Janowicz z Pure Controlem? Widziałem jego zdjęcia z treningu w Sydney i tak mi się wydawało.
Babolat Aero Pro Drive 2013 GT x2 pi50 Limited Edition
marcintenisozo
Orator
Orator
Posty: 507
Rejestracja: 13 paź 2010, 08:27
Lokalizacja: Łódź

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny 2014

Panowie (i Panie)
Czy to była również 90-tka?
http://www.google.pl/imgres?client=fire ... x=94&ty=70
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny 2014

HPS to akurat farba której używał zarówno maskując PS85-tkę jak i swoją 90-tkę.
Na moją sklerozę nie używał 90-tki w farbie ze srebrnym W, a jako że na focie jest wersja "z żółtym" to powinna być to już 90-tka.

Łedit: PS85 to nie jest w każdym razie...

Łedit 2: Moja ulubiona fota: Klik!
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
marcintenisozo
Orator
Orator
Posty: 507
Rejestracja: 13 paź 2010, 08:27
Lokalizacja: Łódź

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny 2014

Dzięki El Diablo. Ja już się w tych wszystkich ramach pogubiłem.
Za czasów Samprasa i Edberga wszystko było bardziej proste. :?
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny 2014

marcintenisozo pisze:Za czasów Samprasa i Edberga wszystko było bardziej proste. :?
Chyba nie sugerujesz iż za czasów Samprasa czy Edberga nie było takich zabiegów? :wink:
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
napalm
Zaobrączkowany!
Zaobrączkowany!
Posty: 1821
Rejestracja: 17 lis 2008, 18:29

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny 2014

Lunar Ballistec'i jednak nie przypadły do gustu Nadalowi? :wink:
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny 2014

napalm pisze:Lunar Ballistec'i jednak nie przypadły do gustu Nadalowi? :wink:
Też zwróciłem na to uwagę, że Rafa dalej sunie w starych "poduszkowcach". :)
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny 2014

Wilson dorzuca już do swoich filmików drobny druczek, że zawodnicy niekoniecznie używają tych rakiet, które promują...
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.

Wróć do „Sprzęt zawodników”