Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny 2014

ESP pisze:Ale przecież są zawodnicy, którzy są w stanie mocniej grać grając właśnie takimi dechami.
Wynika to ze sposobu prowadzenia uderzenia, gdy nie muszą zrywać ruchu (lub przekształcać moc w rotację) bo piłka dłużej daje się kontrolować na strunach rakiety. Głównie to osoby grające płasko, np. Blake. Znam też jedną trenerkę, która Steama naciąga drutem na 28kg.
Może dla niektórych to dziwne ale dla mnie jak najbardziej zrozumiałe i usprawiedliwione.
Wiesz, to co najbardziej szokuje w tym setupie Na LI to zestawienie super sztywnej ramy i tych 30,5 kp na pionach, gdzie Chinka zwykła ładować polyester (Pro Hurricane, który do najbardziej miękkich co-poly nie należy).

Jasne, są zawodnicy, którzy wciągają tyle, a nawet i więcej (np. Tommy Haas grywał i 34 kp), ale rzadko kiedy wygląda to tak, że mówimy w tym kontekście o dziewczynie ze sztywną ramą i sztywnym polyestrem.

Dla przykładu wspomniany Haas wciągał te 34 kp na naciągu naturalnym i w ramie Head PT630/PT57A, która ma zdecydowanie niższą sztywność niż taki Pure Drive Chinki.

Ujmijmy to tak - podejście Na Li do tematu setupowania ramy i naciągu na pewno nie należało do głównego nurtu WTA :D .
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny 2014

Artlight pisze:Jasne, są zawodnicy, którzy wciągają tyle, a nawet i więcej (np. Tommy Haas grywał i 34 kp), ale rzadko kiedy wygląda to tak, że mówimy w tym kontekście o dziewczynie ze sztywną ramą i sztywnym polyestrem.

Dla przykładu wspomniany Haas wciągał te 34 kp na naciągu naturalnym i w ramie Head PT630/PT57A, która ma zdecydowanie niższą sztywność niż taki Pure Drive Chinki.
Inne warunki chowu i gry, Muster też w PT630 wciągał jelito powyżej 36kG. :wink:
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny 2014

Thomas Muster...pamiętam, że gościa uwielbiałem :) . Głównie za etos pracy...i za skracanie przerw między piłkami/gemami do absolutnego minimum :D .

Sezon 1995 należał do niego!
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny 2014

Artlight pisze:Thomas Muster...pamiętam, że gościa uwielbiałem :) . Głównie za etos pracy...i za skracanie przerw między piłkami/gemami do absolutnego minimum :D .

Sezon 1995 należał do niego!
Muster mi tym zaimponował :
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=6uNB4tMl8P8[/youtube]
drugi taki to też Austriak, narciarz Hermann Maier.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny 2014

Mnie zaimponował 40-toma parami butów zgranymi w jednym sezonie. O_O
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P

Wróć do „Sprzęt zawodników”