Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Parametry sprzętu z turnieju im. Rolanda Garrosa (2005)

Przedstawiam parametry sprzętu zawodników z serwisu na French Open 2005, jest to ciekawe zestawienie wagi, swingweightu, długości itd.

PANOWIE
Obrazek

PANIE
Obrazek


P.S.: Tabelki mają parę błędów np. długość rakiet jest podana w cm, a nie w calach itd. Jak ktoś mniej więcej się orientuje w sprzęcie to będzie wiedział o co chodzi...
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Parametry sprzętu z turnieju im. Rolanda Garrosa (2005)

Bardzo ciekawe jest zestawienie sił naciągnięcia. Zobaczcie, że te ogromne siły, 28kg i więcej to rzadkość. Towarzystwo jedzie w okolicach 25kg!

No i piękny rozrzut ciężarów rakiet mamy u babeczek: 260-350g!!!
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Parametry sprzętu z turnieju im. Rolanda Garrosa (2005)

Wszystko zależy od tego jak kto gra, czy gra w singla czy w debla itd. itp.

Debliści grają cięższymi rakietami ale z reguły z bardzo "wyraźnym" balansem na rączkę (trochę ekstremalny przykład ale np. Daniel Nestor - rakieta waży 375g bez naciągu ale ma balans 29,5cm)...

Co do singlistów są też pewne prawidłowości... grający dużym topspinem grają nieco lżejszymi kijkami ale za to z balansem bardziej na łeb (Nadal - rakieta waży 321g bez naciągu ale ma balans 32,2cm), grający płasko raczej używają cięższych rakiet ale z balansem mocno na rączkę (Blake - rakieta waży 364g bez naciągu ale ma balans 30,2cm).

Są pewne prawidłowości... :wink:

P.S.: Patrząc na wagę trzeba się też odnieść do długości rakiety bo zawodnicy grający lżejszymi rakietami często grają 28 i więcej calowymi kijkami, a to jest różnica w dźwigni...
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Parametry sprzętu z turnieju im. Rolanda Garrosa (2005)

Ale spójrz jak Moya prowadzi forhend - wręcz widać te siły (bezwładności). Nie chciałbym stać blisko jak mu to coś "wyleci" z ręki jak Corii. :lol:
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
RatRace
Weteran
Weteran
Posty: 1989
Rejestracja: 26 gru 2007, 16:50
Lokalizacja: Katowice

Parametry sprzętu z turnieju im. Rolanda Garrosa (2005)

Oglądałem jakiś program o firmie modyfikującej rakiety. "Opiekują" się między innymi Federerem. Z tego co zapamiętałem to Fed naciąga rakiety pomiędzy 20-25 kilogramów zależnie od nawierzchni i przeciwnika. W trakcie meczu raczej nie zmienia rakiety i gra jedną.

Ta firma z nim jeździ - na Szlemy na pewno, ale nie kojarzę czy na inne turnieje też. Mają tam fachmana od modyfikacji rakiet, który zna preferencje tenisistów (modyfikują nawet kształt rączki - mają wzorzec ulubionej dla danego tenisisty) i innego fachurę od naciągania.

Ale tytułu program ani kanału za Boga nie pamiętam. Jakaś bezsenna noc w hotelu. :wink:

Jeszcze taki link wydłubałem: Priority_1

To o nich był ten program.
"Don't hurry, don't worry, you're only here for a short visit, so be sure to smell the flowers along the way."

Walter Hagen
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Parametry sprzętu z turnieju im. Rolanda Garrosa (2005)

Federer z reguły zmienia rakietę na tiebreak... no i zmienia rakietę gdy przeciwnik będzie serwował nowymi piłkami... aczkolwiek nie są to sztywne reguły.
RatRace pisze:Mają tam fachmana od modyfikacji rakiet, który zna preferencje tenisistów (modyfikują nawet kształt rączki - mają wzorzec ulubionej dla danego tenisisty)...

To jest standard dla zawodników, RPNY też Ci może Twoje rakiety przerobić nawet jeśli nie jesteś zawodnikiem tylko zapłacisz słono...
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
RatRace
Weteran
Weteran
Posty: 1989
Rejestracja: 26 gru 2007, 16:50
Lokalizacja: Katowice

Tak, to widzisz jest, kiedy się chce zabłysnąć a tu brak wiedzy skrzeczy. :wink: Muszę teraz obejrzeć jakiś mecz Feda w całości.
Ostatnio zmieniony 16 sty 2008, 21:54 przez RatRace, łącznie zmieniany 1 raz.
"Don't hurry, don't worry, you're only here for a short visit, so be sure to smell the flowers along the way."

Walter Hagen

Wróć do „Sprzęt zawodników”