Awatar użytkownika
daroos
Weteran
Weteran
Posty: 1211
Rejestracja: 17 kwie 2007, 13:37
Lokalizacja: Łódź

Re: Rakieta Richarda Gasqueta...

Czy dobrze pamiętam, że faktycznie gra Extremem tylko, że zmodyfikowanym?
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Rakieta Richarda Gasqueta...

Odmiana Head Microgel Extreme (PT219.2)
Waga (wraz z naciągiem): 336g
Balans (z naciągiem): 33,4 cm
Sztywność: 62
Swingweight: 353

P.S.: Przypominam, że PT219 odnosi się do matrycy, a .2 do odmiany... wariancje wśród matrycy mają różne oznaczenia od cyferek po litery... odmiany dotyczą wagi, sw, balansu, sztywności oraz kompozycji... bardzo często dane modele są lżejsze (tzw. platformy) i następnie za pomocą ołowiu i innych obciążników dostosowywane są do preferencji zawodników.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
radical.pl
Orator
Orator
Posty: 688
Rejestracja: 12 mar 2006, 19:23
Lokalizacja: Bolesławiec

Re: Rakieta Richarda Gasqueta...

El Diablo, z szacunkiem całym nieźle bujasz całe Tenis Forum, żaden zawodnik oraz osoba która zajmuje siĘ jego sprzętem dopóki zawodnik gra tym sprzętem nie ujawni jego danych, dane WILSONA Prostaffa Samprasa zostały ujawnione po zakończeniu jego kariery. I nie podejmuj nawet dyskusji bo to żenujące zdjęcia, owszem, żadnych danych.
Ważne żeby zostało tutaj coś z tego czym żyliśmy..

http://www.road-racing.pl
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Rakieta Richarda Gasqueta...

radical.pl pisze:El Diablo, z szacunkiem całym nieźle bujasz całe Tenis Forum, żaden zawodnik oraz osoba która zajmuje sie jego sprzętem dopóki zawodnik gra tym sprzętem nie ujawni jego danych, dane Wilosna Prostaffa Samprasa zostały ujawnione po zakończeniu jego kariery. I nie podejmuj nawet dyskusji bo to żenujące zdjęcia, owszem, żadnych danych.
HA HA HA!!! Dobre... ale zanim zaczniesz bajdurzyć następnym razem zacznij od ostrzeżenia mnie żebym nie zalał sobie klawiatury herbatą. Zakładam że te dane są tak tajne że z każdą rakietą zawodnika chodzi wynajęty Bodyguard i niczym Kevin Costner rzuca się na każdego kto chce taką rakietę wrzucić na maszynkę RDC krzycząc: NOOOOOOO!

Chłopie opanuj. Maszyny RDC nie są wszędzie dostępne ale są zaplecza gdzie są. Zawodnik oddając sprzęt do naciągania nie stoi nad gościem, który to robi. Niektórzy robią zdjęcia, a czasem w miarę możliwości i czasu wrzucają taki szpadelek na maszynkę RDC. Weźmy takiego Murraya... jego rakieta nie ma nic wspólnego z fabrycznym modelem. Zanim dorobił się problemów z nadgarstkiem wrzucał tyle ołowiu pod CAP-y że mu swingweight przebił 400.

Dzięki poprawiłeś mi humor naprawdę :lol:

P.S.: Jeszcze jeden przykład... bardzo dużo pękniętych rakiet trafia w ręce pasjonatów... zawodnik nie zabiera ich ze sobą. A w przypływie emocji czasem dają rakiety na turniejach czy treningach.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
daroos
Weteran
Weteran
Posty: 1211
Rejestracja: 17 kwie 2007, 13:37
Lokalizacja: Łódź

Re: Rakieta Richarda Gasqueta...

Ile to się widziało jak połamane rakiety zawodnicy dawali ball-boyom żeby wrzucili do kosza. Jak widać niekoniecznie dbają o tę straszną tajemnicę handlową i nie przypuszczam, aby sponsor konstruował rygorystyczne zapisy w umowie z tym związane. To oczywiste, że nie da się upilnować każdej rakiety. Na pewno część zawodników stara się jak najbardziej zminimalizować ryzyko "prześwietlenia" swoich rakiet, ale to raczej mała garść. Może Federer, bo co do jego rakiet z tego co się orientuję cały czas są jakieś znaki zapytania. Przecież zawodnicy dostają tych rakiet mnóstwo, zmieniają co chwila na nowe egzemplarze i przypuszczam, że starych rakiet nawet nie mają obowiązku zwrócić, więc co z nimi robią...(?) Radical po raz kolejny wyskakujesz z taką teorią spiskową, że ja się nie dziwię ED, że zalał sobie klawiaturę herbatą bo ja również się nieźle ubawiłem. I to po raz kolejny jak wspomniałem.
Awatar użytkownika
radical.pl
Orator
Orator
Posty: 688
Rejestracja: 12 mar 2006, 19:23
Lokalizacja: Bolesławiec

Re: Rakieta Richarda Gasqueta...

Nie spiskowa teoria i szkoda mi twojej klawiatury jak śmiejąc się machasz rękami to faktycznie oryginał z Ciebie, ale przechodząc do rzeczy zawodnicy rzucają w publikę frotkami, koszulkami, ręcznikami ale nigdy nie rakietami. Chyba że ty oglądasz jakieś alternatywne transmisje z turniejów specjalnie dla ciebie kręcone. Ballboy coś z rakietĄ w trakcie gry zrobić musi. Żyj sobie w błogim przeświadczeniu, że El Diablo ma dostęp do danych rakiet przygotowanych dla zawodników. Zawodnicy z dalszych miejsc rankingu też nie grają modelami ze sklepów ale ich rakiety można obejrzeć ba ostatnio na turnieju amatorskim w Niemczech grałem w parze deblowej z juniorem z Wrocławia który dostał dwa Heady Prestige Mid Plus malowane na Flexpointy używane wcześniej przez Michała Przysiężnego. Ale Michał to nie pierwsza 20 ATP na razie:-) Odbijałem nawet TYM Prestigem I mimo tego że z naciągiem waŻy 360 g da się nim grać jest zmodyfikowany w kierunku HL.
Ostatnio zmieniony 29 mar 2009, 19:32 przez radical.pl, łącznie zmieniany 3 razy.
Ważne żeby zostało tutaj coś z tego czym żyliśmy..

http://www.road-racing.pl
Awatar użytkownika
daroos
Weteran
Weteran
Posty: 1211
Rejestracja: 17 kwie 2007, 13:37
Lokalizacja: Łódź

Re: Rakieta Richarda Gasqueta...

Oglądałem niedawno wspomnienia starych meczów w którym Steffi Graf po wygranym finale z Navratilovą rzuciła rakietę publiczności. Wiesz, generalnie jedna jaskółka wiosny nie czyni, ale raczej skłaniałbym się ku temu, że powiedzenie to bardziej pasuje do Twojego przykładu, bo na przykładzie Samprasa wysnułeś jakże ciekawy wniosek jakoby wszyscy zawodnicy (oczywiście ci z "pierwszych stron telewizorów") najpilniej strzegli tajemnic związanych ze swoimi rakietami. Gratuluję zdolności dopowiedzeń. Pomijam już wspomniany fakt, ale jak doszedłeś do tego, że Diablo musiał akurat upuścić kubek, a nie wypluć herbatę tego również jestem ciekaw. Wysnuwasz naprawdę daleko idące wnioski, ale jakoś mnie one nie przekonują. Może kogoś innego, ale nie mnie. Pozdrawiam

PS. Generalnie w dużej części przypadków mam dostęp do tych samych danych co Diablo, ponieważ czytuję również zagraniczne fora w których ludzie wiarygodnie przedstawiają swoje doniesienia uwieczniając je fotkami i nie mam powodu, aby podejrzewać ich o imaginowanie.
Awatar użytkownika
radical.pl
Orator
Orator
Posty: 688
Rejestracja: 12 mar 2006, 19:23
Lokalizacja: Bolesławiec

Re: Rakieta Richarda Gasqueta...

Toczy się pewnego rodzaju gra z trzema ekipami uczestników,

1. Producenci Rakiet
2. Zawodnicy
3. ZWYKLI Użytkownicy-my

Ma na celu zachęcenie nas do zakupu określonych modeli rakiet, a wiadomym jest że dla zawodowca szykuje się coś ekstra, pod jego potrzeby etc. Drążyciele tematu też się zdarzają np. El Diablo cz ty Daroos i fajnie można poczytać różne rzeczy. W innych dyscyplinach rozpiętości miĘdzy modelem dla zawodowców a tym dostępnym w sprzedaży są tak ogromne, że NIKT nie ma złudzeń co do różnic między modelem pro a tym z rynku. Ekstremalny przypadek to WRC:-)
Ważne żeby zostało tutaj coś z tego czym żyliśmy..

http://www.road-racing.pl
Awatar użytkownika
daroos
Weteran
Weteran
Posty: 1211
Rejestracja: 17 kwie 2007, 13:37
Lokalizacja: Łódź

Re: Rakieta Richarda Gasqueta...

Widzę, że powoli wycofujesz się tylnymi drzwiami z powodu braku racjonalnego uzasadnienia napadnięcia na Diablo :wink: Jakiś czas temu na ebayu gość oferował rakiety Haasa (ewidentnie były to jego rakiety, był o tym wątek, nie wiem czy jeszcze istnieje). Jak widać szalenie trudno dorwać i sprawdzić parametry rakiet zawodnika (jakby nie patrzeć z najwyższej półki) dysponując odpowiednim sprzętem...
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Rakieta Richarda Gasqueta...

radical.pl pisze:Nie spiskowa teoria i szkoda mi twojej klawiatury jak śmiejąc się machasz rękami to faktycznie oryginał z Ciebie...
Na to odpowiedział Ci Daroos...
radical.pl pisze:...ale przechodząc do rzeczy zawodnicy rzucają w publikę frotkami koszulkami, ręcznikami ale nigdy nie rakietami. Chyba że ty oglądasz jakieś alternatywne transmisje z turniejów specjalnie dla ciebie kręcone.
Na to również odpowiedział Ci Daroos...
daroos pisze:PS.: Generalnie w dużej części przypadków mam dostęp do tych samych danych co Diablo, ponieważ czytuję również zagraniczne fora w których ludzie wiarygodnie przedstawiają swoje doniesienia uwieczniając je fotkami i nie mam powodu, aby podejrzewać ich o imaginowanie.
Oczywiście że tak! Nigdy nie twierdziłem że to są informacje zdobyte przeze mnie... nawiązałem kilka znajomości z ludźmi obsługującymi pewne imprezy właśnie przez TT ale i tak to co mi mówią i tak publikują również na TT. Tutaj przykładem jest Krzysiek, który ma ramę Amelie Mauresmo (Dunlop pomalowany na Head'a).
radical.pl pisze:W innych dyscyplinach rozpiętości miedzy modelem dla zawodowców a tym dostępnym w sprzedaży są tak ogromne, że niż nie ma złudzeń co do różnic między modelem pro a tym z rynku. Ekstremalny przypadek to WRC:-)
A w tenisie tak nie jest? Każda matryca ma przynajmniej 3 wariancje... jeśli dobrze kojarzę to kiedyś udało mi się zliczyć 5 wariacji i.Prestige'a... często są to platformy czyli lekkie modele do modyfikacji np. Prestige, którym daleko do wagi wersji sklepowych... Ja z tego typu ram mam tylko Tecnifibre'a robionego dla Belgijskich zawodników (nie chodzi mi tu o Vliegen'a).
daroos pisze:Widzę, że powoli wycofujesz się tylnymi drzwiami z powodu braku racjonalnego uzasadnienia napadnięcia na Diablo :wink: Jakiś czas temu na ebayu gość oferował rakiety Haasa (ewidentnie były to jego rakiety, był o tym wątek, nie wiem czy jeszcze istnieje). Jak widać szalenie trudno dorwać i sprawdzić parametry rakiet zawodnika (jakby nie patrzeć z najwyższej półki) dysponując odpowiednim sprzętem...
No i pięknie podsumowałeś Daroos... Ja jeszcze dodam że czasem ramy, które nie przypasowały zawodnikom trafiają na rynek np. mój Tecnifibre czy też Prince O3 Corii...

Dziękuję Daroos'owi za interwencję podczas mojej nieobecności.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
at-clan
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 132
Rejestracja: 26 wrz 2008, 20:37
Lokalizacja: Siedlce

Re: Rakieta Richarda Gasqueta...

Odnośnie tego, że zawodnicy nie rzucają rakiet w trybuny.
Wimbledon 2007, finał debla mężczyzn - po wygranym meczu Clement i Llodra oddali publiczności wszystkie swoje ramy.
Obrazek Vacuum Pro Mid
Obrazek Tour 10 Mid V-Engine
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Rakieta Richarda Gasqueta...

at-clan pisze:Odnośnie tego, że zawodnicy nie rzucają rakiet w trybuny.
Wimbledon 2007, finał debla mężczyzn - po wygranym meczu Clement i Llodra oddali publiczności wszystkie swoje ramy.
Spoko, tam siedzieli sami agenci Surete* :wink:

* francuskie tajne służby
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Rakieta Richarda Gasqueta...

radical.pl pisze:Daroos masz jakieŚ niezaleczone kompleksy że tak siĘ odnosisz personalnie?
Chłopie... zrobiłeś najazd na moją osobę... zostałeś wypunktowany przez Daroos'a. Sam bym lepiej tego nie zrobił i jeszcze "skaczesz" na niego? To zdanie to chyba odzwierciedlenie własnych problemów, a nie Daroos'a... proponuję cofnąć się o stronę i zobaczyć czyje frustracje zaczęły tą całą dyskusję.
radical.pl pisze:...pogódźcie siĘ z tym i zajmijcie siĘ ostatnim szlifem formy przed nowym sezonem po cięŻko przepracowanej zimie :-).
Ja się nie pogodzę z jednym... z tym że nie napisałeś do tej pory ani jednego poprawnego posta... cały czas łamiesz pkt.2 Regulaminu Forum... Twoje posty zalewa pomarańczowa fala moich poprawek... to nie pierwszy raz! Jeśli dobrze liczę to już 4 upomnienie w Twojej karierze... proszę OSTATNI RAZ o większą uwagę podczas pisania.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Rakieta Richarda Gasqueta...

Rakiety poszły w publikę nie raz, nie dwa i nie trzy. Można je dostać też w ramach różnych akcji charytatywnych czy nawet były przypadki że po treningu jak zawodnik miał "dobry" dzień. Takie kilka słów, autografik i packa jako bonusik.
I nie sądzę że to był zgrabny PR a potem ochrona szybko je odebrała ....
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
daroos
Weteran
Weteran
Posty: 1211
Rejestracja: 17 kwie 2007, 13:37
Lokalizacja: Łódź

Re: Rakieta Richarda Gasqueta...

Radical, a jak mam się odnosić jak nie personalnie skoro wszystkie swoje myśli w tym wątku kieruję do Ciebie? Widzę, że jak grochem o ścianę. Ja mówię pas. Mam dość na dziś, za dużo wrażeń i jeszcze mi godzinę ze snu zabrali...
Awatar użytkownika
radical.pl
Orator
Orator
Posty: 688
Rejestracja: 12 mar 2006, 19:23
Lokalizacja: Bolesławiec

Re: Rakieta Richarda Gasqueta...

Topory zakopane, zdania podzielone dyskusja może się i tak zakończyć :-). Nie zawsze końcem dyskusji musi być dochodzenie do wspólnych wniosków ;-).
Ważne żeby zostało tutaj coś z tego czym żyliśmy..

http://www.road-racing.pl
Awatar użytkownika
daroos
Weteran
Weteran
Posty: 1211
Rejestracja: 17 kwie 2007, 13:37
Lokalizacja: Łódź

Re: Rakieta Richarda Gasqueta...

radical.pl pisze:Topory zakopane, zdania podzielone dyskusja może się i tak zakończyć:-) Nie zawsze końcem dyskusji musi być dochodzenie do wspólnych wniosków;-)
Prosta sprawa. Jednak mam jeszcze jedno ostatnie pytanie do Ciebie w tym wątku, które mnie nurtuje - dlaczego tak uparcie kwestionujesz fakty o których wszyscy tutaj wspomnieliśmy? A najbardziej te, które jasno dowodzą, że sprawdzenie parametrów tych rakiet to jest pikuś? Co jest w tych naszych wyjaśnieniach niespójnego, niejasnego, może niemądrego? Może jest jakiś fakt, który wszystkie informacje jakimi dysponujemy, fakty wręcz, podparte "pseudonaukowymi" badaniami, niweczy w drobny pył? Odpowiedz proszę bo nie zasnę dzisiaj :).
Awatar użytkownika
RatRace
Weteran
Weteran
Posty: 1989
Rejestracja: 26 gru 2007, 16:50
Lokalizacja: Katowice

Re: Nowe rakiety czyli Diablo przedstawia...

A ja pytanie mam o "nową rakietę" Tsongi. Malowanie ma jak [K]obra. Widziałem go dzisiaj w DSF w meczu z Kohlschreiber'em. Nie jestem pewien ale rakieta była dosyć szeroka. Więc jestem ciekawy czy to tylko malowanie, czy może rzeczywiście [K]obra Tour. Ostatnio chyba miał malowanie [K]Blade'a z tego co pamiętam.
"Don't hurry, don't worry, you're only here for a short visit, so be sure to smell the flowers along the way."

Walter Hagen
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Nowe rakiety czyli Diablo przedstawia...

RatRace pisze:Ostatnio chyba miał malowanie [K]Blade'a z tego co pamiętam.
Tsonga grał do tej pory Hyper Pro Staffem 6.5 z farbą [K]Blade'a...

Obecnie wydaje się że Tsonga faktycznie gra matrycą na której oparta jest [K]obra Tour... spójrzcie na widełki...
Tsonga RG09 - [K]obra Tour.jpg
To na pewno nie jest HPS 6.5 (brak PWS-ów, chociaż to nie problem je usunąć; oraz charakterystyczne widełki)... a widełki dla Wilsonów nieobecne w dotychczasowych modelach zawodniczych... tak więc na chwilę obecną możemy przyjąć iż jest to matryca na której bazuje również [K]obra Tour (wiąże się to z APD ale o tym w innym wątku).
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Nowe rakiety czyli Diablo przedstawia...

Hehe, Haas poszedł na całość :)
Kontrakt z Dunlopem, torba firmy, logo na strunach ale ..... to Head Prestige w barwach MG. Pomijamy kształt łba i mostku. Nie dość że nie przemalowany na jakieś barwy Dunlopa z rodziny AG 4D to jeszcze na zbliżeniu kamery świeci się jak neon biały napis "HEAD" :)
Ale pewnie nadal nie jeden "szpec" będzie twierdził że Haas gra Dunlopem .... :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P

Wróć do „Sprzęt zawodników”