Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Rakieta Justine Henin

JUSTINE HENIN
Data narodzin: 01.06.1982
Miejsce urodzenia: Liège, Belgia
Wzrost: 167 cm
Waga: 57 kg
Gra: Praworęczna + jednoręczny backhand
Przejście na zawodowstwo: 1999

Obrazek

Justine Henin należy do grona zawodniczek, które nie lubią zmian co świetnie oddaje jej motto:
"Jeśli coś działa to po co to zmieniać?"
Dlatego też nie powinno dziwić iż rakieta "Juju" jak i używane przez nią struny przez wiele, wiele lat pozostawały bez zmian. Wraz z kolejnymi sezonami jedynymi zmianami była szata graficzna jej rakiety do czego zobowiązywał ją kontrakt.

Wyjątkowo zacznijmy od strun jakie Belgijka używała podczas swojej kariery. Były to zawsze naciągi naturalne. Pierwszym jelitem jakiego używała był BDE Performance 16, po nim nastąpiła era jelita Maillot Savarez HT Boyeau Naturel 1st Gold 15L. Jest to o tyle ciekawe iż nie jest to sprzęt, jakby to powiedzieć, prima sort. Czymże jest więc siła przyzwyczajenia? Dopiero kompletna niedostępność tego ostatniego wymusiła u Henin zmianę na Babolat VS Touch 15L.

Obrazek

Jeśli chodzi o rakietę Justine to tutaj zmian nie było. Matryca jej rakiety to europejska wersja Wilson Hyper Hammer 5.3 Stretch (czyli wersja przedłużona 27,5 cala z pierwszej linia Hyper Carbon). Wersja wypuszczona na Europę różniła się "technologią" Power Holes.

Ciężko tak naprawdę określać Power Holes mianem technologii ale jako taka jest klasyfikowana przez Wilsona. Cóż, nawet przedłużenie rakiety było swego czasu traktowane jako "technologia" więc może nie zagłębiajmy się dalej w kwestie nomenklatury...

Obrazek

Zasada działania znana bardzo dobrze i po wielokroć przerabiana i wdrażana na różne sposoby przez gro producentów.
W skrócie zwiększenie możliwości ruchu strun ma przełożyć się na większą powierzchnię czystego trafienia, lepszy komfort oraz większą moc (inne przykłady "technologii" opierających się na tym założeniu to m.in.: przelotki typu Woofer Babolata, O-porty Prince'a, przelotki typu Big Grommet Voelkla, przelotki typu Muscle Power Yonexa i wiele, wiele więcej).
Co ciekawe ta "technologia" nie jest specjalnie lubiana wśród szarych użytkowników - efekt katapulty, niekontrolowana dynamika, nierównomierny sweetspot etc.

Obrazek

Rakieta Belgijki podczas turnieju im. Rolanda Garrosa w 2005 posiadała następujące parametry (bez naciągu):
Waga: 289g
Balans: 35,4 cm
Struny: Maillot Savarez HT Boyeau Naturel 1st Gold @ 27/27 kp

Z kolei sklepowy Hyper Hammer 5.3 Stretch charakteryzował się następujący parametrami (z naciągiem):
Powierzchnia główki: 95 cali² / 613 cm²
Długość: 27,5 cali / 70 cm
Waga: 10,2oz / 289g
Balans: 3 HH
Swingweight: 327kg·cm²
Sztywność: 75RA
Rama: 23-25-22mm DTB*
Konstrukcja: 15% Hyper Carbon / 85% Grafit
Przeplot: 16x20
Uwaga: Powyższe dane podano za Tennis Warehouse. Było wiele kontrowersji dotyczących faktycznej grubości ramy tego modelu. Inne wartości były podane w recenzji (23mm), inne na stronie produktu (28/25mm), a inne po ponownym pomiarze i to te ostatnie zostały podane powyżej.
* - Pomiary z 2009 przeprowadzone przez TW.

Poniżej zdjęcia z różnych okresów kariery Belgijki. Rakiety Henin wyraźnie posiadają Power Holes podczas gdy modele sklepowe, których farbę dzieliły były już takowych pozbawione.
SPOILER:
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Rakieta Justine Henin

Taka ciekawostka. Henin na emeryturze używa Steama 99 (tak jak Svitolina i Halep) malowanego jak Burn 100 .
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Rakieta Justine Henin

To jeszcze ma kontrakt i obowiązki?
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Rakieta Justine Henin

Nie trzeba mieć kontraktu żeby jeszcze ramy dostawać - Henin raczej takiego nie ma, choć może jej akademia ma coś podpisanego z Wilsonem. Może być też tak, że po prostu ramy dostaje z partii swojej podopiecznej.
Roddick nie ma problemu ze zdobyciem starych PD+, które daje do przemalowania żeby nie robić darmowej reklamy Babolatowi.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Clapton
Weteran
Weteran
Posty: 1137
Rejestracja: 13 sie 2007, 19:59

Re: Rakieta Justine Henin

Dlaczego obrazki mi się nie ładują?
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Rakieta Justine Henin

Bo zostały usunięte przez Image Shack.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Clapton
Weteran
Weteran
Posty: 1137
Rejestracja: 13 sie 2007, 19:59

Re: Rakieta Justine Henin

To jakiś Forumowicz? :wink: Usunąć go z Forum!
Awatar użytkownika
FEDEER
Orator
Orator
Posty: 592
Rejestracja: 31 maja 2010, 19:28
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt: Strona WWW

Re: Rakieta Justine Henin

Clapton pisze:To jakiś Forumowicz? :wink: Usunąć go z Forum!
Nie, to jest hosting zdjęć, niestety dość cienki bo po jakimś czasie usuwa foty.
Obrazek
Clapton
Weteran
Weteran
Posty: 1137
Rejestracja: 13 sie 2007, 19:59

Re: Rakieta Justine Henin

Domyślam się. Tylko co ja, jako średnio kumaty w sprawach komputerowych użytkownik, mogę z tym zrobić aby zdjęcia się jednak pojawiały?
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Rakieta Justine Henin

Clapton pisze:Domyślam się. Tylko co ja, jako średnio kumaty w sprawach komputerowych użytkownik, mogę z tym zrobić aby zdjęcia się jednak pojawiały?
Clapton, misiu... jak już napisałem, zdjęcia kaput. Część z nich może pływać w internecie, a część znajduje się już tylko na moim dysku przenośnym.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Clapton
Weteran
Weteran
Posty: 1137
Rejestracja: 13 sie 2007, 19:59

Re: Rakieta Justine Henin

O i teraz nawet i ja zrozumiałem: Nie ma to nie ma i koniec.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Rakieta Justine Henin

El Diablo pisze:...a część znajduje się już tylko na moim dysku przenośnym.
A mówili że SB/UB już nie ma ... :P ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P

Wróć do „Sprzęt zawodników”