Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Rakiety Andre Agassiego

ANDRE AGASSI
Data narodzin: 29.04.1970
Miejsce urodzenia: Las Vegas, Nevada, USA
Wzrost: 180 cm
Waga: 80 kg
Gra: Praworęczna + oburęczny backhand
Przejście na zawodowstwo: 1986

Obrazek

Matryce z których pochodziły rakiety:
Prince Original Graphite OS tzw. POG OS (do 1989)
Donnay Pro One OS (1989-1993)
Radical Trisys 260 OS (z farbą Tour TT 690, Ti Radicala OS, i.Radicala OS, LM Radicala OS oraz FXP Radicala OS, podczas inauguracji dachu na Wimbledonie miał farbę YT Radicala OS).

Powyżej wymieniono rakiety (matryce) których używał najdłużej w danych latach... jednakże Andre używał również innych... poniżej kilka przykładów.

Podczas US Open w 2003 roku miał przygodę z Classic'em MP (660 cm²), a w czasie sezonu na mączce w 2005 korzystał z LM Instincta.

Oczywiście jest wysoce nieprawdopodobne aby Agassi używał rakiet z tych matryc bez modyfikacji. I tak parametry rakiety (bez naciągu) Agassiego z French Open 2005 czyli kiedy korzystał z matrycy LM Instincta:
Waga: 343g
Balans: 32cm
Długość: 68,5 cm
Rozmiar rączki: 4 7/16

Struny: Luxilon BB Alu Power 1,25mm @ 27/27kp

Z kolei w Marcu 2008 parametry ramy Agassiego były następujące:
Waga: 355g
Balans: 32cm
Swingweight: ≈340kg·cm²

Ze względów technicznych nie można udowodnić zdjęcie po zdjęciu czego Amerykanin używał przez kolejne lata. Można za to wskazywać różnice i domniemywać z jakiej matrycy pochodzi rakieta.

Poniżej Radical Trisys 260 OS pomalowany jak LM Radical...
Klasyka gatunku czyli namalowane "żeberka" Liquidmetal.
SPOILER:


Kolejny raz Radical Trisys 260 OS tym razem z grafiką FXP Radical OS...
Można powiedzieć iż jest to kolejny "headowski klasyk" czyli namalowane dziury Flexpoint.
SPOILER:

Wspomniałem iż Andre rzeczywiście używał rakiety opartej na matrycy LM Instincta. Agassi wbrew pozorom nie bał się eksperymentować. Zacznijmy od sklepowej szaty graficznej z turnieju w Rzymie w 2005 roku.
SPOILER:
Żeby było ciekawie Instinct używany był również z inną szatą graficzną, a mianowicie z farbą FXP Radicala...
Jak widać rakieta ma ramę o zmiennym przekroju i szerokości wyraźnie odbiegającej od modeli Radical. Ponadto osłona główki posiada cechy charakterystycznego dla modelu Liquidmetal Instinct.
SPOILER:
Jak już wspomniałem Andre lubił eksperymentować, dotyczy to jednak nie tylko rakiet ale i strun. Miewał naprawdę różne setupy między innymi układ w którym struny poziome stanowiło jelito (VS Megalife 1.40mm) natomiast piony stanowił kevlar ZA WYJĄTKIEM ostatnich zewnętrznych pionów, które to były wciągnięte jelitem używanym jako struny poziome.

Z dziwniejszych eksperymentów rakietowych Agassiego można na przykład wymienić rakietę o niesamowicie gęstym przeplocie. Mianowicie w pewnym okresie użytkował on ramę o przeplocie 20x21.
SPOILER:
Po zakończeniu kariery Andre używał przeróżnych rakiet o różnej specyfikacji. Farby/Modele z jakimi można go było zobaczyć to m.in. Head Extreme, Babolat Aeropro Drive, Donnay Dual XP.
Często były to modele dla zawodników, więc nie jest tak iż grał rakietami ze sklepowej półki. Powyżej celowo nie podałem wydań/generacji poszczególnych modeli gdyż ze względu na krótki okres użytkowania nie posiadam wystarczających materiałów do identyfikacji. Ostatnią rakietą, a raczej farbką jakiej Amerykanin używał (17 Listopada, Las Vegas) w trakcie pisania tego tekstu była grafika Radicala z generacji Youtek lub Youtek Innegra. Ale co będzie za tydzień czy dwa? Nikt tego nie wie... chyba nawet sam Agassi.
Awatar użytkownika
SevenUP
Senior
Senior
Posty: 2093
Rejestracja: 7 sie 2009, 13:57

Re: Rakiety Andre Agassiego

Nie wiem na ile sam Andre w tym się orientował, ale z tego co pamiętam w swojej książce pisał, że nie grał Donnayem. Trochę odbijał, ale w ogóle mu to nie pasowało, więc skopiowali jego Prince'a i dali farbkę.
Prince Textreme Tour 100 310
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny (2013 - ...)

Agassi odnosi się do tego jak rozwalił pierwszą partię Donnayów jakie dostał. Tak nie pasowały mu te ramy. Musiał przejść przez wiele ram zanim zaoferowali mu coś co mu pasowało. Jednak były to ramy produkowane przez Donnaya.
Musisz mieć też świadomość iż Pro One ≠ Pro One. Mam akurat dobrego znajomego, który w Donkach świetnie się orientuje. Natomiast również grał przemalowanym POG'iem w trakcie kontraktu z Donnayem ale nie było tak cały czas - rozpoczął kontrakt od używania Donnaya i tak też zakończył, a jego przygody w trakcie tego okresu to również dłuższa opowieść.

Co więcej w pewnym momencie zanotował chyba najkrótszy test rakiety w historii właśnie Donnayem. Na Roland Garros rozegrał szerokoramowym Donnayem 1, słownie jeden, mecz.

Agassi nie był "betonem" jeśli chodzi o eksperymenty i zmiany. W jego przypadku to jest temat rzeka.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rakiety Andre Agassiego

EDwardzie super!

Jestem zaskoczony, że AA grał chyba zawsze jako zawodowiec patelniami 105-107 cali... :rolleyes:
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Rakiety Andre Agassiego

Tennis Warehouse dorwał jedną ramę przygotowaną dla Agassiego, oczywiście nie jest to Ti Radical OS.
Przybliżone parametry naciągniętej* rakiety:
Waga: 12 uncji / 340 gram
Balans: 5 HL / 327mm
Sw: 350 kg·cm²
Sztywność: 61RA
Przeplot: 20x21
Rączka: L4
SPOILER:
* - Zwracam uwagę iż nie tylko jest to egzemplarz z przeplotem 20x21 o którym napisałem wyżej ale jest również wciągnięty w sposób o jakim również wspominałem czyli skrajne piony to te same struny jak crossy czyli jelito, piony stanowi kevlar.
ED pisze:Jak już wspomniałem Andre lubił eksperymentować, dotyczy to jednak nie tylko rakiet ale i strun. Miewał naprawdę różne setupy między innymi układ w którym struny poziome stanowiło jelito (VS Megalife 1.40mm) natomiast piony stanowił kevlar ZA WYJĄTKIEM ostatnich zewnętrznych pionów, które to były wciągnięte jelitem używanym jako struny poziome.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
hitman
Senior
Senior
Posty: 2135
Rejestracja: 10 lip 2009, 06:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt: Strona WWW

Re: Rakiety Andre Agassiego

A na ile wciągał ten kevlar? Podobno z jelitem (czy sztucznym też to nie wiem) to topspinowa bestia.
Piotr Szyba.

Wróć do „Sprzęt zawodników”