TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny (2012 - ...)

Właśnie teraz oglądałem powtórkę Radzia z Juanem DelPo i Speed od razu mnie zdziwił. Ciekawe czemu tak... Może mu przypasowała?
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny (2012 - ...)

Wysłany: 09 sie 2012, 10:12_________________________
A kto Wam powiedział, że to Speed? ... (:]
J-WT17 pisze:Radek Stepanek zmienił ostatnio kanciastego 10-kątnego Boswortha na Heada, bodajże YouTek IG Speed, jednak bez logo na naciągu.
Obrazek
Z tego zdjęcia to Ja bym się bał cokolwiek stwierdzać poza tym, że to farba modelu Heada.
Martinek pisze:...rama nie ma "paintjob"...
Skąd ten wniosek?

Tu są lepsze zdjęcia...
Obrazek Obrazek


Rama "z przypadku" nie jest skoro Bosworth ją przerabiał...
Obrazek


Wysłany: 01 wrz 2012, 21:28_________________________

Tytuł: Dunlop 2013
jurek pisze:Fajny ten nowy Major. ;)
Obrazek
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
jurek
Orator
Orator
Posty: 623
Rejestracja: 8 sie 2008, 20:41

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny (2012 - ...)

To jednak zmienił?
Mantis Pro 295
"We can learn from the past, but those days are gone. We can hope for the future, but there might not be one".
"Failure is simply the opportunity to begin again, this time more intelligently".
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny (2012 - ...)

Wysłany: 01 września 2012, 21:38_________________________
Z tego co mi wiadomo cały czas matryca jego ramy pokrywa się z Major Bullit Elite, przy następnej okazji zapytam się kogoś "z bliższego otoczenia".

Wysłany: 02 września 2012, 12:11_________________________
Mała aktualizacja... oczywiście było niemalże pewne iż po meczu z Fedem będzie tyle fotek, że różnice między ramą Verdasco, a M 3.0 będą bardzo łatwe do zauważenia. :]

Obrazek

Obrazek
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
hitman
Senior
Senior
Posty: 2135
Rejestracja: 10 lip 2009, 06:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt: Strona WWW

Re: Rakieta Rogera Federera...

Piotr Szyba.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Rakieta Rogera Federera...

Najeżony błędami niczym jeżozwierz pseudo artykuł... najbardziej rozbawiają wywody o "YouTek Spedzie" Djokovica.

Najlepsze jest porównywanie łbów. Szczęście autora, że Nadal i Federer promują ramy na tyle zbliżone ale Djokovic to już inna historia.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Mazzakollo
Weteran
Weteran
Posty: 1609
Rejestracja: 6 paź 2010, 21:49

Re: Rakieta Rogera Federera...

El Diablo pisze:
Najeżony błędami niczym jeżozwierz pseudo artykuł... najbardziej rozbawiają wywody o "YouTek Spedzie" Djokovica.

Najlepsze jest porównywanie łbów. Szczęście autora, że Nadal i Federer promują ramy na tyle zbliżone ale Djokovic to już inna historia.
W takim razie czym gra Djokovic? Chyba nie nadal Wilsonem?
To świat nas zmusza do buntu. Chcę walczyć o swoje życie!
2x Wilson ProStaff 6.0 Hyper Carbon 95 @ Pro Hurricane.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny (2012 - ...)

Niczym co możesz obecnie kupić.
ObrazekObrazek Obrazek
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rakieta Novaka Djokovica

Tytuł: Rakieta Novaka Djokovica

Czyli że bazę stanowi jakiś Radical, później modyfikowany, czy co? Jaka rakieta ma sztywność 51RA ? Weź ED jak możesz rozwiń przypuszczenia i domysły proszę.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Rakieta Novaka Djokovica

widget pisze:Tytuł: Rakieta Novaka Djokovica

Czyli że bazę stanowi jakiś Radical, później modyfikowany, czy co? Jaka rakieta ma sztywność 51RA ? Weź ED jak możesz rozwiń przypuszczenia i domysły proszę.
Najpierw powtórzę swoje standardowe tłumaczenie aby nie było wątpliwości...

Matryca (np. i.Radical MP) to jest tylko forma... co do niej wędruje może być tak różne, że rakieta w niczym nie będzie przypominać sklepowego modelu z tej samej matrycy. I nie chodzi tutaj o wagę, balans czy swingweight ale coś co jest niedefiniowalne - czucie. Przecież zawodnik może mieć model oparty na matrycy ale z kompozycją grafit/kevlar w stosunku 50/50. Kevlar przeplatany jeden czy dwa razy... A co z "zagięciami"? W końcu to kąt włókien decyduje o sztywności etc.

Warto odświeżyć sobie informacje dot. powstawania rakiet tenisowych: Klik!

To tak jak z zabawą w piasku dziecka... ma różne foremki (matryce), a to gwiazdki, a to rybki etc. No i może tam wrzucić co chce, piasek z muszelkami, kamyczkami albo tylko piach korzystając z tej samej foremki. I co? Jest inaczej czyż nie?

Powtarzam to po to aby ktoś się nie zapędził i nie stwierdził, że skoro rama zawodnika A pochodzi z tej samej matrycy co jego rakieta to pomijając typowe parametry (waga, balans, swingweight) grają w zasadzie tym samym. Nie, tak może być ale nie musi.

Ale wracając do Djokovica... długo konsensus był taki iż Head Serba to rama oparta na starszej matrycy Radicala (Titanium/Intelligence/LM etc.) ponieważ kształt oraz nieco grubsza rama od Speedów MP na to wskazywały. Jednakże ostatnio sugeruje się iż może to być coś jeszcze innego gdyż trochę stringerów twierdzi, że jego rama jest nawet grubsza od Radicala. Tu nie ma i na razie nie będzie zgody. Wątpliwości pojawiły się stąd, że kody przelotek w ramach Djokovica oraz Stepanka nie pokrywają się ze standardowymi kodami dla tych elementów dla Radicali MP. Nie znaczy to jednak iż na pewno to nie jest Radical MP.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Rakieta Novaka Djokovica

El Diablo pisze:
Matryca (np. i.Radical MP) to jest tylko forma... co do niej wędruje może być tak różne, że rakieta w niczym nie będzie przypominać sklepowego modelu z tej samej matrycy. I nie chodzi tutaj o wagę, balans czy swingweight ale coś co jest niedefiniowalne - czucie. Przecież zawodnik może mieć model oparty na matrycy ale z kompozycją grafit/kevlar w stosunku 50/50. Kevlar przeplatany jeden czy dwa razy... A co z "zagięciami"? W końcu to kąt włókien decyduje o sztywności etc.
I to wykujcie na blachę, bo to jest esencja problemu. Może być idealny kształt zapisany w kosztownej formie dzięki której formalnie rakieta wygląda jak Radek i zupełnie inny skład lub grubość w określonych miejscach tkanin kompozytowych, które owa forma (matryca) kształtuje.

Niby mamy co potrzeba, a własności cokolwiek inne?!
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
hitman
Senior
Senior
Posty: 2135
Rejestracja: 10 lip 2009, 06:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt: Strona WWW

Rakieta Dolgopolova

W necie są informacje, jakoby Dolgopolov używał Wilson Pro Staff 6.0 95. Czy to pewne? Czy ktoś z ekip stringerskich zdradzał takie info czy może jest to wynik śledztwa na podstawie zdjęć?
Piotr Szyba.
Awatar użytkownika
jurek
Orator
Orator
Posty: 623
Rejestracja: 8 sie 2008, 20:41

Re: Rakieta Novaka Djokovica

Tytuł: Rakieta Novaka Djokovica

Kawał dobrej roboty!
Mantis Pro 295
"We can learn from the past, but those days are gone. We can hope for the future, but there might not be one".
"Failure is simply the opportunity to begin again, this time more intelligently".
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Rakieta Novaka Djokovica

jurek pisze:Kawał dobrej roboty!
Kolejny lizus? :)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
jurek
Orator
Orator
Posty: 623
Rejestracja: 8 sie 2008, 20:41

Re: Rakieta Novaka Djokovica

Vivid pisze:
jurek pisze:Kawał dobrej roboty!
Kolejny lizus? :)
Masz na myśli kolejny po Tobie Vivid? :wink:
Mantis Pro 295
"We can learn from the past, but those days are gone. We can hope for the future, but there might not be one".
"Failure is simply the opportunity to begin again, this time more intelligently".
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rakieta Novaka Djokovica

Taa ... kawał dobrej roboty...

(Ale zagadka jak na mój gust pozostaje nierozwikłana. :P )
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny (2012 - ...)

Spokojnie Panowie, EDowi nie przeszkadza żadna ilość lizusów*.



*o ile nie jest zbyt mała. ;)
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny (2012 - ...)

Wysłany: 03 września 2012, 14:12 _________________________
widget pisze:(Ale zagadka jak na mój gust pozostaje nierozwikłana. :P )
Nie wiem co rozumiesz pod hasłem "zagadka". :wink:

Jeśli chcesz nazwę matrycy z której wyszła rama Djokovica to muszę Cię zmartwić... nie musi wcale jej mieć.

Rakiety dostają nazwy dla Nas, konsumentów. W końcu lepiej brzmi, że gramy np. Headem MG Prestige niż TGK237.1 czyż nie?

Dopóki Dunlop nie wypuścił modeli M-Fil 200 Plus (jak Ja żałuję że ich wtedy nie kupiłem :( ) oraz 300 Tour (AG 4D/Biomimetic) to matryca z której wychodziły ramy Haasa, Berdycha etc. nie miała nazwy. Figurowała wśród ciekawskich jako Dunlop Pro Mold czyli "spolszczając" Dunlopowska Matryca Zawodnicza.

Zauważ, że producent wplata w nazwy rakiet poprawiające wielu odbijającym ego hasła Pro, Tour itp. Ile to już razy na forum mieliśmy w "Co wybrać?" wstawki, że Tour = Rakieta Zawodnicza. Już zostając przy tym Dunlopie... co miały m.in. 200-tki i 300-tki na główce napisane? "Tour Specification"... działa? Działa!

Widget oznaczanie kodami i cyferkami to względy praktyczne. Po prostu.
Za pomocą 1 (słownie JEDNEJ) cyferki możesz uwzględnić wszystkie możliwe opcje przeplotu. A tak to co byś miał? 16x19, 18x20 etc. Przydługo prawda? ;)
Podobnie z kompozycją materiałową. Wystarczy literka (a, b, z, y) i już masz bardziej efektywny i dokładny zapis niż podawanie materiałów czy nawet słówka określającego czy rama jest sztywna czy miękka.

Niemniej cieszy mnie takie zainteresowanie tematem bo wiem, że dyskutuję z osobami inteligentnymi - ciekawymi prawdy ale podchodzącymi do własnego tenisa w sposób obiektywny i rzeczywisty, a nie "bo XYZ tym gra". :::gd:::
wyczesany pisze:Spokojnie Panowie, EDowi nie przeszkadza żadna ilość lizusów*.



*o ile nie jest zbyt mała. ;)
Taaa... podlizuchów nigdy dość! rotfl :wink:


A tak dorzucając coś ciekawego...

Rama Grigora Dimitrova (parametry bez naciągu ale z overgripem):
Waga: 328 gram
Swingweight: 338
Balans: 33cm

Co oznacza, że z naciągiem (w Cincinnati hybryda jelito/Lux 4G @ 26/25kp ) jego rama ma niemalże równy balans.


Wysłany: 18 września 2012, 18:26_________________________
Z czeluści internetu... Monfils z ramą Wilsona? I to z farbą nowego Blade'a 98! O_O
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
karjar
Weteran
Weteran
Posty: 1250
Rejestracja: 13 sty 2011, 20:47
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny (2012 - ...)

El Diablo pisze: Z czeluści internetu... Monfils z ramą Wilsona? I to z farbą nowego Blade'a 98! O_O
Tym czymś gra właśnie w Metz. Z logo Wilsona, zatem raczej poważniejsza zmiana.
NTRP 4
Prince Phantom Pro 100
"Mogę zaakceptować moją porażkę, każdy jej kiedyś doznaje. Ale nie zaakceptuję, że nie próbowałem" - Michael Jordan
"Jeśli ktoś mówi, że jestem lepszy, niż Roger, to myślę, że ta osoba nie wie nic o tenisie" - Rafa
Awatar użytkownika
SevenUP
Senior
Senior
Posty: 2093
Rejestracja: 7 sie 2009, 13:57

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny (2012 - ...)

Czy ten Blade Monfilsa nie wygląda Wam jak Head...? Albo Wilson zmienia kształt packi albo to jest Head albo już ja mam wypaczony wzrok i mózg po czytaniu forum....
Prince Textreme Tour 100 310

Wróć do „Sprzęt zawodników”