classic
Bywalec
Bywalec
Posty: 84
Rejestracja: 20 lut 2016, 20:12

Rakieta I. Świątek

Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Rakieta I. Świątek

To jest marketingowy bełkot...

Na ten moment wiemy tyle, że rakiety Igi są przygotowywane do jej preferencji przez DC Customizing (DC od założyciela Dietera Calle, który już dobre >10 lat temu był znany w środowisku i ceniony za swój profesjonalizm).
Na podstawie aktualnych zdjęć nie widać różnic w matrycy ani przeplocie rakiety, której używa, a która będzie w sprzedaży (jak w ostatniej wtopie Wilsona gdzie "Signature model" Williams miał inny rozkład strun w stosunku do tego czego używała).

O czym się mówiło ale nie mamy potwierdzenia jest kwestia rączki - DC Customizing ma ponoć formować rączki na rakietach Igi na kształt tych z Prince'a, przy czym kapsel (ang. buttcap) jest Tecnifibre'a.

Teraz kiedy sklepówka pojawiła się w przedsprzedaży i została pomierzona przez Tennis Warehouse wątpliwości budzi 1 parametr... sztywność. 71RA.

Porównanie sklepówek: Pokaż!

Szczególnie w kontekście wywiadu jakiego udzieliła na temat rakiety...
SPOILER:
Trwa więc dyskusja czy to "komercyjny" layup czy jej faktyczny...
Z pomiarem sztywności na Babolatowskim RDC jest tak, że jest on jakimś indykatorem ale nie definitywnym. Jest to raptem jeden punkt pomiarowy, a rozkład sztywności w całej ramie może być zmienny.
SPOILER:
Mam tylko nadzieję, że przy tej okazji nie pojawią się idiotyczne tłumaczenia, które wciskał swego czasu Babolat tj. twierdzili, że nie robią rakiet o niższej sztywności tylko naciągają je tyle razy aż sztywność spadnie do określonego poziomu. :lol:

Czas pokaże...

P.S.: Nie ukrywam, że uwielbiam Igę i chciałbym mieć jej faktyczną rakietę z podpisem powieszoną w gablocie na ścianie. :::cldno9:::
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
SevenUP
Senior
Senior
Posty: 2093
Rejestracja: 7 sie 2009, 13:57

Re: Rakieta I. Świątek

Ogólnie obie rakiety, zarówno Prince jak i Tecnifibre Igi wydają się ciekawą opcją dla niezłego amatora,, jedyne co martwi to ta sztywność, Prince z tego co kojarzę miał ok.65RA. Grałem Prince 100P (62RA) i to były naprawdę fantastyczne rakiety, ale właśnie raczej miękkie. Rebound wydaje się sztywny i tak jak ED podkreślił trochę stoi to w sprzeczności do tego co mówi Iga. Może z racji tego, że jest to linia dla kobiet, Tecnifibre wypuścił po prostu na rynek model sztywniejszy, a rakieta Igi jest bardziej zbliżona do Prince'a...
Prince Textreme Tour 100 310
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Rakieta I. Świątek

SevenUP pisze: 4 cze 2021, 13:53 Ogólnie obie rakiety, zarówno Prince jak i Tecnifibre Igi wydają się ciekawą opcją dla niezłego amatora,, jedyne co martwi to ta sztywność, Prince z tego co kojarzę miał ok.65RA. ...
Nie musisz kojarzyć, wyżej jest link porównujący obie "sklepowe" wersje jej rakiet. ;-P :wink:
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.

Wróć do „Sprzęt zawodników”