Mboss
Nowy
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 29 maja 2011, 14:08

Kurs na sędziego tenisa

Witam,
mam takie pytanie. Czy osoba nosząca okulary może być sędzią tenisa? W regulaminie widnieje zapis, iż sędzia powinien mieć dobry wzrok naturalny lub skorygowany. Nie za bardzo wiem jak to rozumieć. Czy jest więc szansa na to, że osoba z okularami zostanie dopuszczona do kursu. Dodam, że otrzymałem od lekarza pozwolenie na wykonywanie tego zawodu.

A może widzialnie kiedyś sędziego w okularach? :P
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Kurs na sędziego tenisa

Mboss pisze:...lub skorygowany...
Powyżej masz odpowiedź, oczywiście że może. Tak stołkowym jak i liniowym.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Kurs na sędziego tenisa

Mboss pisze:A może widzialnie kiedyś sędziego w okularach? :P
Przykładem może być Pani Alison Lang.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Smyk
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 24 lip 2008, 09:15
Lokalizacja: Zaodrze

Re: Kurs na sędziego tenisa

W okularach nawet lepiej widać błędy stóp podczas serwisu ... :mglss:
Carpe diem, quam minimum credula postero ...
Awatar użytkownika
napalm
Zaobrączkowany!
Zaobrączkowany!
Posty: 1821
Rejestracja: 17 lis 2008, 18:29

Re: Kurs na sędziego tenisa

Smyk pisze:W okularach nawet lepiej widać błędy stóp podczas serwisu ... :mglss:
Co racja to racja.
Obrazek
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Awatar użytkownika
PIXI
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 959
Rejestracja: 31 maja 2008, 19:03
Lokalizacja: Mysłowice/Sosnowiec

Re: Kurs na sędziego tenisa

Tak w tym temacie - mam pytania.
Po pierwsze - od czego zależy, gdzie i kiedy są organizowane kursy na sędziego regionalnego z PZT?
Po drugie - w jakim wieku i w jaki sposób można próbować robić licencję sędziego międzynarodowego?
I bardziej ogólnie - jakie wymogi trzeba spełnić, aby mieć możliwość sędziowania meczów ATP? (od Futuresów w górę)
out of business
Awatar użytkownika
robpal
Senior
Senior
Posty: 4737
Rejestracja: 16 maja 2009, 23:39
Lokalizacja: Palaiseau

Re: Kurs na sędziego tenisa

Aby zostać sędzią regionalnym, trzeba mieć ukończone 16 lat. Kursy są prowadzone kilka razy do roku, w różnych częściach kraju, niedawno był w Warszawie ;).
Odnośnie sędziowania imprez ATP to droga jest długa. Trzeba mieć duże doświadczenie, znać na wyrywki przepisy i zostać wybranym przez PZT podczas specjalnego seminarium. Zdaje mi się też, że jest to niemała inwestycja.
mtenis team

"He's going to be around in the top two or three in the world for as long as he wants to be. He's an animal, a great athlete and a great player."
Pete Sampras o Rafaelu Nadalu
"Lecę do Montrealu, gdzie brnę do samego finału z hiszpańskim młokosem, o którym mówią wszyscy. To Rafael Nadal. Nie mogę go pokonać. Nie mogę go oszacować. Nie widziałem nikogo, kto by się tak poruszał po korcie tenisowym."
Andre Agassi, "Open"
Awatar użytkownika
michalek
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 760
Rejestracja: 19 wrz 2010, 15:56
Lokalizacja: Poznań

Re: Kurs na sędziego tenisa

Dobrze jest też kupić jakiś obraz w galerii u Fibaka i publicznie powiedzieć, że przepisów tenisa uczyło się w oparciu o komentarz zacnego nestora - Bohdana Tomaszewskiego rotfl.
Awatar użytkownika
PIXI
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 959
Rejestracja: 31 maja 2008, 19:03
Lokalizacja: Mysłowice/Sosnowiec

Re: Kurs na sędziego tenisa

robpal pisze:Aby zostać sędzią regionalnym, trzeba mieć ukończone 16 lat. Kursy są prowadzone kilka razy do roku, w różnych częściach kraju, niedawno był w Warszawie ;)
Odnośnie sędziowania imprez ATP to droga jest długa. Trzeba mieć duże doświadczenie, znać na wyrywki przepisy i zostać wybranym przez PZT podczas specjalnego seminarium. Zdaje mi się też, że jest to niemała inwestycja.
Dzięki!
O regionalnym wiem, że trzeba mieć 16. Tylko ciekawy jestem z czego wynika miejsce takiego kursu, bo np. nie widzi mi się jechać do Warszawy, a co dopiero np. nad morze.
Właściwie to jak ma się 16 to się nie zostaje sędzią regionalnym, tylko aspirantem sędziowskim, a jak się kończy 18, to dopiero regionalnym, z tego co pamiętam ;).
out of business
Awatar użytkownika
vdv
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 101
Rejestracja: 14 cze 2009, 18:13

Re: Kurs na sędziego tenisa

Witam,
trochę odświeżę temat.

Czy ktoś z forum jest sędzią (obojętnie jakiego szczebla), bądź też ma skończone jakieś kursy sędziowskie? ;)
Mam kilka pytań, bo mam zamiar zrobić w najbliższym czasie kurs na sędziego regionalnego.
Proszę o odpowiedź ;).

Wróć do „Zawodniczki i zawodnicy”