Awatar użytkownika
robpal
Senior
Senior
Posty: 4737
Rejestracja: 16 maja 2009, 23:39
Lokalizacja: Palaiseau

Caroline Wozniacki

Nurtuje mnie od dłuższej chwili, jak tak naprawdę ma się sprawa jej paszportów i obywatelstwa. Wydaje mi się, że zgodnie z polskim prawem, skoro jej rodzice są Polakami to w momencie narodzin staje się polską obywatelką. Z drugiej strony na pewno jest obywatelką Danii, a tam podobno nie można mieć ani dwóch obywatelstw, ani dwóch paszportów. Żeby było śmieszniej, tu jest napisane, że posiada ona polski paszport (aczkolwiek wiarygodność tej strony jest porównywalna do Pudelka). Ktoś się orientuje jak to naprawdę jest? Zrzekła się obywatelstwa polskiego, czy nie?
mtenis team

"He's going to be around in the top two or three in the world for as long as he wants to be. He's an animal, a great athlete and a great player."
Pete Sampras o Rafaelu Nadalu
"Lecę do Montrealu, gdzie brnę do samego finału z hiszpańskim młokosem, o którym mówią wszyscy. To Rafael Nadal. Nie mogę go pokonać. Nie mogę go oszacować. Nie widziałem nikogo, kto by się tak poruszał po korcie tenisowym."
Andre Agassi, "Open"
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Caroline Wozniacki

Ostatnio trochę rozmawiałem na ten temat, również "googlowałem" i wychodzi na to, że jeśli mając polskie obywatelstwo, dostanie się jakieś inne (nie zrzekając się polskiego), to, to dodatkowe jest ignorowane przez państwo polskie. Na terenie RP musisz posługiwać się polskimi dokumentami. Ale z tego co wyczytałem, możesz np. brać w wyborach w obydwu krajach (oprócz wyborów różnych władz UE).

Ale zaznaczam, że jest to ogólna informacja i co najwyżej zaczątek do dyskusji ( :) ), gdyż nie wiem czy Wozniacki ma polskie obywatelstwo (?), czy się go zrzekła (?). Jednak nie słyszałem by kiedykolwiek o sobie jako o obywatelu polskim mówiła.
Awatar użytkownika
robpal
Senior
Senior
Posty: 4737
Rejestracja: 16 maja 2009, 23:39
Lokalizacja: Palaiseau

Re: Caroline Wozniacki

Też nigdy o tym nie słyszałem...
Z tym ignorowaniem nie jest zawsze w ten sposób - istnieją wyjątki, kiedy w Polsce uznaje się dwa obywatelstwa, ale generalnie jest tak, jak mówisz.
Mi się wydaje, że w momencie narodzin, jeśli rodzice są Polakami to SIŁĄ RZECZY otrzymuje się Polskie obywatelstwo i jeśli się go nie zrzeknie, to cały czas jest się polskim obywatelem.

Niestety googlowanie nie doprowadziło mnie do żadnych wiarygodnych źródeł, większość to wpisy ludzi na forach nie poparte czymś wiarygodnym.

EDIT: Odpisał mi człowiek związany z jej teamem - Karolina NIE MA polskiego paszportu. Gdyby o niego wystąpiła to automatycznie straciłaby duńskie obywatelstwo. Tak więc wszystkie stwierdzenia, że jest Polką można między bajki włożyć. Formalnie jest w 100% Dunką, a co sobie myśli to jej sprawa ;)
mtenis team

"He's going to be around in the top two or three in the world for as long as he wants to be. He's an animal, a great athlete and a great player."
Pete Sampras o Rafaelu Nadalu
"Lecę do Montrealu, gdzie brnę do samego finału z hiszpańskim młokosem, o którym mówią wszyscy. To Rafael Nadal. Nie mogę go pokonać. Nie mogę go oszacować. Nie widziałem nikogo, kto by się tak poruszał po korcie tenisowym."
Andre Agassi, "Open"
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Caroline Wozniacki

Formalnie to niejeden zawodnik który reprezentuje jakieś Państwo nie ma z nim tak naprawdę nic wspólnego. :)
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Caroline Wozniacki

Przy okazji meczu Carolci z Agnieszką na ostatnim turnieju komentator polski (nie pamiętam w tej chwili kto to był) mówił właśnie o tym, że Wozniacki nie ma polskiego paszportu.
Obrazek Speed Graphene MP
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Caroline Wozniacki

Piękne jest to, że Karo nie wyzbyła się polskości. Mówi po polsku, pozwala na polską wymowę swego nazwiska, nie robi z siebie gwiazdy z zachodu...
Awatar użytkownika
radical.pl
Orator
Orator
Posty: 688
Rejestracja: 12 mar 2006, 19:23
Lokalizacja: Bolesławiec

Re: Caroline Wozniacki

Karo planuje zatrudnienie Navratilovej jako konsultantki. Celem takiego ruchu ma być zadomowienie się, na szczycie listy rankingowej WTA. Co Wy na to?
Ważne żeby zostało tutaj coś z tego czym żyliśmy..

http://www.road-racing.pl
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Caroline Wozniacki

Niech to będzie trenerka i wprowadzi w jej grę dobry s&v, a dominację nie będzie trudno.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
robpal
Senior
Senior
Posty: 4737
Rejestracja: 16 maja 2009, 23:39
Lokalizacja: Palaiseau

Re: Caroline Wozniacki

A kto jak kto, ale Navratilova to woleja ma opanowanego rotfl

Warto dodać, że koszt zatrudnienia to około 300 tysięcy dolarów, czyli śmieszne pieniądze, jak na zarobki Karoliny.
mtenis team

"He's going to be around in the top two or three in the world for as long as he wants to be. He's an animal, a great athlete and a great player."
Pete Sampras o Rafaelu Nadalu
"Lecę do Montrealu, gdzie brnę do samego finału z hiszpańskim młokosem, o którym mówią wszyscy. To Rafael Nadal. Nie mogę go pokonać. Nie mogę go oszacować. Nie widziałem nikogo, kto by się tak poruszał po korcie tenisowym."
Andre Agassi, "Open"
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Caroline Wozniacki

To może być dowolna osoba byle w końcu wprowadzić agresję w grę Karoliny oraz wyćwiczyć u niej wolej.

Navratilova to silna osobowość i na temat zaniku gry s&v ma takie zdanie że być może jakieś zmiany u Wozzi nastąpią. Oby...
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
radical.pl
Orator
Orator
Posty: 688
Rejestracja: 12 mar 2006, 19:23
Lokalizacja: Bolesławiec

Re: Caroline Wozniacki

El Diablo pisze:To może być dowolna osoba byle w końcu wprowadzić agresję w grę Karoliny oraz wyćwiczyć u niej wolej.
Dokładnie tego jej brakuje. Gra na wyniszczenie przeciwniczki, nie jest dobra ani dla Karo, ani dla jej fanów.
Ważne żeby zostało tutaj coś z tego czym żyliśmy..

http://www.road-racing.pl
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Caroline Wozniacki

Na wyniszczenie to ona może sobie grać pod warunkiem że jej przeciwniczka nie dysponuje kończącymi zagraniami i nie potrafi wejść w kort.

Wozniacki jest podobna do Clijsters z tym że Belgijka potrafi przyśpieszyć, zaatakować i zagrać kończącą.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
radical.pl
Orator
Orator
Posty: 688
Rejestracja: 12 mar 2006, 19:23
Lokalizacja: Bolesławiec

Re: Caroline Wozniacki

W sumie tak. Podobna budowa ciała, siła i wytrzymałość; tylko Karo nie potrafi tak pierdyknąć z forhendu jak Kim ;-)
Ważne żeby zostało tutaj coś z tego czym żyliśmy..

http://www.road-racing.pl
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Caroline Wozniacki

radical.pl pisze:W sumie tak. Podobna budowa ciała, siła i wytrzymałość; tylko Karo nie potrafi tak pierdyknąć z forhendu jak Kim ;-)
Ano nie potrafi :hanky:

Ale ostrzejsze kąty którymi ostatnio się posługuje dobrze wróżą.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Caroline Wozniacki

El Diablo pisze:
radical.pl pisze:W sumie tak. Podobna budowa ciała, siła i wytrzymałość; tylko Karo nie potrafi tak pierdyknąć z forhendu jak Kim ;-)
Ano nie potrafi :hanky:

Ale ostrzejsze kąty którymi ostatnio się posługuje dobrze wróżą.
Kim też chwilę zajęło nim wygrała WS. Karolina weszła na szczyt stosunkowo szybko, może nawet za szybko, ale to bardziej kwestia braku konkurencji. W "normalnym" układzie, byłaby gdzieś w okolicach miejsc 3-5 i miała by czas, żeby dojść do tego optimum, do którego doszła Kim i jeżeli chciałaby wejść na szczyt WTA, to wzmocnienie gry ofensywnej byłoby niezbędne.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Caroline Wozniacki

Wiesz... nie oszukujmy się to że teraz Kim zgarnia tytuły nie jest spowodowane genialną grą, owszem ta gra jest lepsza od tego co prezentuje reszta stawki ale problemem jest właśnie ta reszta.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Caroline Wozniacki

Ciągły progres. Ciągle nad czymś pracują i nie zwalniają tempa. Bardzo mi się podoba takie nastawienie zespołu Woźniackich. Wydaje mi się, że oni zdają sobie sprawę, że wejść na tron Nr 1 jest trudno, ale jeszcze trudniej jest się tam utrzymać. Także praca oczywiście samej Karo, która widać, że na treningach się przykłada i nie spoczywa na laurach. Jak dla mnie to same dobre prognostyki. W tym miejscu pozwolę sobie na mały żal, że Polska nie postarała się, by Karo grała dla naszego kraju... Taki wzorzec sportowca i człowieka bardzo by się przydał, szczególnie innym sportowcom (lub ludziom imitującym zawód sportowca). Wielki szacunek.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Caroline Wozniacki

TadX pisze:W tym miejscu pozwolę sobie na mały żal, że Polska nie postarała się, by Karo grała dla naszego kraju... Taki wzorzec sportowca i człowieka bardzo by się przydał, szczególnie innym sportowcom (lub ludziom imitującym zawód sportowca). Wielki szacunek.
Nie rozumiem jak Polska ma się starać w inny sposób niż ten który daje w kraju warunki rozwoju i sportowcom, żeby Woźniaccy czy inni nie wyjeżdżali za chlebem. Nie wiem, mieliśmy jej płacić żeby grała z naszym paszportem?
Mamy ją po tyłku lizać?

To że Arboleda albo inny Obraniak zagra za pieniądze w naszej reprezentacji zmieni w jakiś sposób sytuację w naszej krajowej piłce nożnej?
Tak samo z tenisem, to że nie udało nam się wychować n-ru 1 tylko go kupimy to zmieni sytuację w polskim tenisie?

Gdyby chciała grać dla Polski z pobudek patriotycznych to by to robiła, ja nie kupuję tych bajań że chciałabym grać dla Polski tylko złe prawo imigracyjne mi nie pozwala. To umiejętny PR który jak widać skutecznie sprawił że kibicujemy Dunce jak sąsiadce z bloku obok.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
robpal
Senior
Senior
Posty: 4737
Rejestracja: 16 maja 2009, 23:39
Lokalizacja: Palaiseau

Re: Caroline Wozniacki

Przecież to jest jasne jak słońce (i wiadome od zawsze). Karolina jako juniorka grywała w polskich turniejach, ale Związek nie chciał jej niczego refundować (biletów, pobytu). Jak widać Duńczycy się na niej poznali i tak już zostało.

Nie słyszałem NIGDY, żeby powiedziała, że nie gra dla Polski bo jej prawo nie pozwala. Za to czytałem wywiady w zagranicznej prasie, że czuje się w znacznej mierze Dunką (przecież nie powie tego podczas turnieju w Warszawie :) ).
mtenis team

"He's going to be around in the top two or three in the world for as long as he wants to be. He's an animal, a great athlete and a great player."
Pete Sampras o Rafaelu Nadalu
"Lecę do Montrealu, gdzie brnę do samego finału z hiszpańskim młokosem, o którym mówią wszyscy. To Rafael Nadal. Nie mogę go pokonać. Nie mogę go oszacować. Nie widziałem nikogo, kto by się tak poruszał po korcie tenisowym."
Andre Agassi, "Open"
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Caroline Wozniacki

robpal pisze:
Nie słyszałem NIGDY, żeby powiedziała, że nie gra dla Polski bo jej prawo nie pozwala. Za to czytałem wywiady w zagranicznej prasie, że czuje się w znacznej mierze Dunką (przecież nie powie tego podczas turnieju w Warszawie :) ).
No i o to chodzi. Czuje się Dunką i dlatego gra dla Danii a nie Polski. Tyle na ten temat ona nie chce, więc aby chciała musielibyśmy ją nakłonić. Pieniędzmi!

Jak to wobec tego poprawi nasz rodzimy tenis? O to powiązanie mi chodziło.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB

Wróć do „Zawodniczki i zawodnicy”