Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Magda Linette

Może powyższe dywagacje jednak wyłączyć do osobnego tematu: „Vivid nigdy nie ma racji, nawet jak ją czasami (ale rzadko) ma...”?.
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Magda Linette

Świetny pomysł, tylko tytuł bym dał inny: "Vivid zawsze ma rację, nawet jak jej czasami (ale rzadko) nie ma" :]
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Magda Linette

CFA pisze: 18 lut 2020, 09:22 Ja tam widzę jak byk opowieść jak wygrywałeś zawsze z kolegą i on nigdy nie wygrał żadnego spotkania.
Przez osiem lat bodajże ani razu nie wygrał (na ponad sto meczów). I Ty twierdzisz, że poziom waszych umiejętności tenisowych był na tyle zbliżony i że o tych porażkach zdecydowała psychika gracza? Otóż ja trąbiłem na tej 16 stronie, że jeśli ktoś nie jest w stanie przez osiem lat pokonać innego gracza i przegrywa 100/100, to nie ma mowy o tym, że jest tenisowo/technicznie na podobnym poziomie. Jeśli uważasz inaczej, to nie będę dyskutował z Twoją pokrętną logiką.
Nie rozmywajmy już tej sprawy. Widać, że w kwestii udziału głowy w wyniku sportowym mamy mocno odmienne poglądy.
100 na 100 to jakaś abstrakcja dla mnie, natomiast sam miałem 2 podobne przypadki tylko z mniejszą liczbą spotkań: z jednym gościem przegrałem 13 pierwszych meczów, z drugim 15 z rzędu (mecze od 3 do 17). W pierwszym przypadku chodziło o kolegę, z którym rywalizowaliśmy w amatorskich turniejach dla młodzieży, na początku byłem zwyczajnie gorszy, natomiast potem się poprawiłem, dogoniłem a może nawet przegoniłem kolegę, wygrywałem z lepszymi od niego w lidze czy na turniejach, ale i tak z nim jeszcze przegrywałem, bo widząc go po drugiej stronie się spinałem, że MUSZĘ teraz wygrać.

W drugim przypadku też było tak, że na turniejach ogrywałem graczy sporo lepszych od Piotrka, ale mecze z nim w lidze na DeSkach to był koszmar. Nawet jak prowadziłem, to on mnie doganiał, w ważnych momentach on grał super, ja się usztywniałem. Z kolei on nie był w stanie nawiązać walki z ludźmi, których ja ogrywałem na turniejach (w GPW pokazał się raz, dostał 1/9 z dobrym graczem, ale tylko dobrym, nie z czołówką, ja z tym graczem wygrałem oba mecze).

Podsumowując, czasem faktycznie to głowa jest moim zdaniem czynnikiem decydującym przy równych umiejętnościach.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Magda Linette

OK, to łopatologicznie ;)
TomPL pisze: 18 lut 2020, 10:47
Vivid pisze: 18 lut 2020, 10:23 1. Gdzie zadałeś pytanie / wyraziłeś oczekiwanie, żebym się odniósł do twojej oceny sytuacji? Jak napisałem - wyraziłeś wyłącznie opinię, że nie zgadzasz się z tym co ja napisałem. Tylko tyle. Nie było zatem podstawy do riposty. No chyba żebym chciał się wdawać w bezsensowną dyskusję o … niczym. Obie strony jasno wyraziły pogląd i przy nim pozostały.
Jakiego pytania? A powinienem zadać pytanie? Pokazałem cytat z 2010 roku, z którego wynika, że w sprawie Radwańskiej z ciebie jest d..a a nie prorok, to o co tu pytać???
Nie chodzi o Radwę, a o twoje klakierowanie Idze. Postawiłem tezę, ty i chyba jeszcze dwie osoby chciały uzasadnienia, wkleiłem kilka cytatów z ciebie, napisałeś, że są według ciebie od czapy (innymi słowami :P). Zakończyłem temat, a ty, że się nie odniosłem jak zadałeś pytanie. No to ja się pytam - gdzie tam było pytanie? O_O
Słucham ....
TomPL pisze: 18 lut 2020, 10:47
Vivid pisze: 18 lut 2020, 10:23 2. Według ciebie 53 zawiera się w przedziale 1-50. To może uprzejmie wyjaśnisz, co to za arytmetyka? Wtedy nie wyjaśniłeś …
Zacięła ci się płyta, czy nie umiesz czytać ze zrozumieniem? Tadek coś tam napisał, że jak jest 53 to już prawie jak 50-ta i nie wiem czemu mnie z tym łączysz? Tzn. wiem, bo tak ci wygodnie.
Patrz strona 2 tego wątku. Tam napisałem, iż pogadać to można jak wejdzie do Top50 i się tam przynajmniej ze 2 lata utrzyma. A ty, gdy była jeszcze na 53, o dwóch latach stażu nie wspominając (sic!) rotfl , już odtrąbiłeś moje "fałszywe" proroctwo. To ci napisałem, że liczyć nawet nie umiesz :P
TomPL pisze: 18 lut 2020, 11:20 Świetny pomysł, tylko tytuł bym dał inny: "Vivid zawsze ma rację, nawet jak jej czasami (ale rzadko) nie ma" :]
Koncepcja wstępnie akceptowalna, ale trzeba doszlifować ;)
"Vivid zawsze ma rację, nawet jak czasami (ale rzadko) ma jej jeszcze więcej" :)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Magda Linette

Vivid pisze: 18 lut 2020, 14:03 Patrz strona 2 tego wątku. Tam napisałem, iż pogadać to można jak wejdzie do Top50 i się tam przynajmniej ze 2 lata utrzyma. A ty, gdy była jeszcze na 53, o dwóch latach stażu nie wspominając (sic!) rotfl , już odtrąbiłeś moje "fałszywe" proroctwo. To ci napisałem, że liczyć nawet nie umiesz :P
Noż kuź... o to ci chodzi?
Obrazek
I z tego ma wynikać że co? Że to ja uznałem że 53=50? Albo że odtrąbiłem fałszywie?
Toż widać tu jak na dłoni jaki z ciebie guru :] No nie, wystarczy już, nie zamierzam tłumaczyć, że nie jestem wielbłądem...
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Magda Linette

Ty się nie tłumacz, że nie jesteś wielbłądem. Kilka osób cię widziało, w tym ja, i z pełną odpowiedzialnością mówię, że go nie przypominasz za grosz. :)
Raz twierdzisz, raczej postulujesz ;), że zawsze mam rację (18.02.2020; 12:20) rotfl Teraz jednak może nie. :(
To nie zachowuj się jak …. baba :P i się zdecyduj ;) Bo o mnie filmu jak o Zenku nie nakręcą. :)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Magda Linette

Filmu może i nie nakręcą ale hohvar właśnie pisze książkę o dyskursie publicznym - myślę, że powinien sięgnąć także po twój przykład. :]
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Magda Linette

TomPL pisze: 19 lut 2020, 08:42 Filmu może i nie nakręcą ale hohvar właśnie pisze książkę o dyskursie publicznym - myślę, że powinien sięgnąć także po twój przykład :]
Nie także, a - wyłącznie :::daking2:::
:D
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Magda Linette

Linette poległa, tak to trzeba nazwać sądząc po wyniku, z Muchovą - ktoś oglądał?
Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

Re: Magda Linette

TomPL pisze: 25 lut 2020, 07:17 Linette poległa, tak to trzeba nazwać sądząc po wyniku, z Muchovą - ktoś oglądał?
Rywalka z dobrym serwisem zamykająca kąty Magdzie i taki mamy efekt. ;)
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Magda Linette

Magda grała i wygrywała wcześniej ze strzelaczkami, więc coś tam potrafi.

Tyle, że ona jest chwiejna - dopiero co wygrała super turniej (jak na jej możliwości i dotychczasowe osiągnięcia), więc raczej węszę tu chwilowy spadek determinacji :).
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Magda Linette

Brak wiary w krajankę? :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
wwojtek
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 810
Rejestracja: 18 wrz 2013, 20:17

Re: Magda Linette

Ciekawy mini wywiad ze strony Tenisklubu (za stroną WTA Tennis):

https://tenisklub.pl/publicystyka/logic ... y-linette/
8:7 40:15
CFA
Orator
Orator
Posty: 645
Rejestracja: 7 mar 2019, 21:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: Magda Linette

Taki medialny tytuł sobie Magda zdobyła:
https://www.wtatennis.com/news/1929638/ ... da-linette
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Magda Linette

U amatorów akurat takich akcji to jest na pęczki :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
CFA
Orator
Orator
Posty: 645
Rejestracja: 7 mar 2019, 21:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: Magda Linette

Vivid pisze: 13 gru 2020, 06:53 U amatorów akurat takich akcji to jest na pęczki :P
Żalisz się czy chwalisz?
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Magda Linette

CFA pisze: 13 gru 2020, 08:25
Vivid pisze: 13 gru 2020, 06:53 U amatorów akurat takich akcji to jest na pęczki :P
Żalisz się czy chwalisz?
Ani jedno, ani drugie. Takie, i lepsze tego typu zagrania, to domena tenisowych samouków.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
CFA
Orator
Orator
Posty: 645
Rejestracja: 7 mar 2019, 21:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: Magda Linette

Vivid pisze: 13 gru 2020, 11:01
CFA pisze: 13 gru 2020, 08:25
Vivid pisze: 13 gru 2020, 06:53 U amatorów akurat takich akcji to jest na pęczki :P
Żalisz się czy chwalisz?
Ani jedno, ani drugie. Takie, i lepsze tego typu zagrania, to domena tenisowych samouków.
A jakie to ma znaczenie w tym plebiscycie? Żadne.
Pewnie zazdrościsz :-)
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Magda Linette

CFA pisze: 13 gru 2020, 11:06 A jakie to ma znaczenie w tym plebiscycie? Żadne.
Pewnie zazdrościsz :-)
A przypomnij mi gdzie napisałem, że jakiekolwiek ma.
Odniosłem się tylko do samego zagrania oceniając je jako takie, które kompletnie mi nie imponuje.
Akurat jeżeli chodzi o repertuar niekonwencjonalnych i niemożliwych wręcz zagrań to tenis wyczynowy nie ma ŻADNYCH szans z tenisem amatorskim :P To co ludzie potrafią wyrzeźbić to się w przysłowiowej pale nie mieści ;)

Czy zazdroszczę? Nie, potrafię inaczej, równie skutecznie, rozgrywać takie sytuacje. Natomiast miałbym zdecydowanie większy problem rozegrać to akurat tak jak na nagraniu, nawet mimo tego, że sam gram amatorsko od ponad 25 lat. Mam inne nawyki i sposób myślenia taktycznego wpojone na początkowym etapie szkolenia.
Mnie uczono, by takim sytuacjom zapobiegać. Oczywiście to niemożliwie zawsze. Skoro zatem coś się już dzieje należy reagować. Gdybym tu był pół kroku dalej niż Magda to bym grał skrót po linii. W pozycji i w tempie jakim ona była grałbym głęboką wrzutkę otwartą główką rakiety z chwytem kontynentalnym po linii pod końcową. To pozwoliłoby mi zająć dogodną pozycję pod siatką i jeszcze utrzymać się w wymianie, nawet ją wygrać. To co Magda zagrała to było wóz albo przewóz. Jak to się ma do zasady procentowości gry w tenisa? Jak to się ma nawet do zasady - każda kolejna przebita piłka to dane szansy rywalowi na ... popsucie?
W takim zagraniu (moje podejście) nie chodzi oczywiście o szybkość piłki, nie uzyskamy jej zbyt wysokiej. Tu z góry zakładam, że przeciwnik dojdzie do niej. O skuteczności decyduje tu by zagrać nawet wolniej, ale maksymalnie głęboko i nisko. Wtedy przeciwnik nie ma zbytnio miejsca by się zmieścić pod piłkę ze skutecznym zagraniem z mocniejszą awansującą rotacją, z lobem też problem, a przypominam - ja już na siatce ;)

W obronie Magdy mogę tylko powiedzieć, że siatka to nie jej bajka, zatem pewnie wolała ryzyko niż pchanie się tam, gdzie nie czuje się pewnie, i to jeszcze zagraniem,, jakie raczej pasuje do ludzi szkolonych w latach 70-80 XX wieku a nie od drugiej połowy 90-tych.
Tenis ewoluuje, różne pokolenia miały wpajane inne nawyki i inne założenia taktyczne dla specyficznych sytuacji, bo te ogólne są generalnie niezmienne.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
CFA
Orator
Orator
Posty: 645
Rejestracja: 7 mar 2019, 21:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: Magda Linette

Vivid pisze: 13 gru 2020, 11:25
CFA pisze: 13 gru 2020, 11:06 A jakie to ma znaczenie w tym plebiscycie? Żadne.
Pewnie zazdrościsz :-)
A przypomnij mi gdzie napisałem, że jakiekolwiek ma.
Odniosłem się tylko do samego zagrania oceniając je jako takie, które kompletnie mi nie imponuje.
A po co ja mam Ci przypominać? Czy gdzieś odnosiłem się do Twojej wypowiedzi?
Jest mało istotne jak Ty byś zagrał czy jak byłeś uczony. Celem tego plebiscytu nie jest wyłonienie zagrania, które komukolwiek by imponowało. Ot, klikacze wybrali i nie widzę powodu, żeby analizować to taktycznie. Nie sądzę też, żeby głosowali jacyś znawcy tenisa. To zagranie Linette było raczej przypadkiem, nie przystoi nawet sugerować, że potrafiłoby się lepiej :-) Mnie żadne z zagrań nominowanych nie zaimponowało. Jeśli konkursowe zagranie warte by było oceny czy analizy, to musiało by być wynikiem jakiejś przemyślanej akcji taktycznej, być samo w sobie trudne technicznie i skuteczne.

Wróć do „Zawodniczki i zawodnicy”