oleczka25
Bywalec
Bywalec
Posty: 81
Rejestracja: 1 cze 2014, 02:03

Maria Sharapova

Chciałam się dowiedzieć jakie są wasze komentarze na temat "darcia" się Marii na korcie w czasie wymiany piłek.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Maria Sharapova

oleczka25 pisze:Chciałam się dowiedzieć jakie są wasze komentarze na temat "darcia" się Marii na korcie w czasie wymiany piłek.
Taka kulturalna atmosfera była na forum i w pi###. Teraz się wyleje. :wink:
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
misiektenis
Nowy
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 25 mar 2010, 07:46

Re: Maria Sharapova.

Moim zdaniem Sharapova troszkę przesadza. Myślę że dużo jej to nie pomaga.
HEAD TOUR TEAM
Awatar użytkownika
WarriorsOfAden
Weteran
Weteran
Posty: 1795
Rejestracja: 31 lip 2009, 18:56
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Maria Sharapova.

Myślę, że jakbym puścił mecz tenisowy bez komentarza na cały regulator nazajutrz dostałbym na klatce schodowej karteczkę A4 z napisem od jakiegoś sąsiada i prośbą o uciszenie swoich miłosnych wzniesień i doznań. ;) Szczerze mówiąc, zawsze się zastanawiałem, to darcie się im jakoś pomaga regulować oddech czy jak? :D To już bardziej męczące jest... takie "krzyczenie"
ObrazekOrganix 8
NTRP 3.0
"Whatever doesn't kill you, simply makes you stranger"

"Szaleństwo i długie piesze spacery to okno z najrozleglejszym widokiem na ludzką naturę"
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Maria Sharapova.

misiektenis pisze:Moim zdaniem Sharapova troszkę przesadza. Myślę że dużo jej to nie pomaga.
Ależ pomaga ... bo rywalkom przeszkadza. :lol:
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
misiektenis
Nowy
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 25 mar 2010, 07:46

Re: Maria Sharapova

Gdzieś słyszałem że to rozluźnia mięśnie i piłka szybciej i mocniej leci.
Ale powinno się tak robić raz lub dwa razy na wymianę.
HEAD TOUR TEAM
oleczka25
Bywalec
Bywalec
Posty: 81
Rejestracja: 1 cze 2014, 02:03

Re: Maria Sharapova

Ale ona nie gra jakiś długich wymian żeby się tak drzeć. Oglądam właśnie mecz Radwańska i Sharapova i tego się słuchać nie da. Nie ma żadnych przepisów odnośnie takiego krzyku?
Awatar użytkownika
misiektenis
Nowy
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 25 mar 2010, 07:46

Re: Maria Sharapova

Niestety nie. :?
Ja też oglądam.
HEAD TOUR TEAM
Awatar użytkownika
HeadShot
Senior
Senior
Posty: 2895
Rejestracja: 2 lut 2008, 10:50

Re: Maria Sharapova

KAAAAAAAMOOOOOOOOOOOON!

rotfl
#NKrising
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Maria Sharapova

Jeśli chodzi o wrzaski w WTA to warto przytoczyć kilka danych...
Venus i Serena Williams osiągały max 90 dB.
Monica Seles dobiła do 93 dB podczas Wimbledonu w 1992 roku.
Tytułowa Maria Sharapova dobija do nieco ponad 100 dB.
I nowa gwiazda "krzyku WTA" Michelle Larcher de Brito... rekordowe 109 dB w trakcie spotkania. :?
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Mouila
Królowa Tenis NET
Posty: 680
Rejestracja: 12 kwie 2009, 01:58

Re: Maria Sharapova

O_O
Albo to ja dawno nie oglądałam Sharapy i odzwyczaiłam się od takiego natężenia wysokich tonów... albo to Maria S. zdecydowanie podkręciła swój wokal.
Awatar użytkownika
lion_dragon
Weteran
Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 21 lut 2010, 11:02

Re: Maria Sharapova

Miałem możliwość przez chwilkę zobaczyć mecz Sharapovej z Agą i rzeczywiście muszę przyznać, że irytujące były te jej krzyki...
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Maria Sharapova

Mouila pisze: O_O
Albo to ja dawno nie oglądałam Sharapy i odzwyczaiłam się od takiego natężenia wysokich tonów... albo to Maria S. zdecydowanie podkręciła swój wokal.
Również odniosłem wrażenie że zrobiła mały upgrade nagłośnienia... :?
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Maria Sharapova

misiektenis pisze:Gdzieś słyszałem że to rozluźnia mięśnie i piłka szybciej i mocniej leci.
Najwyraźniej drop shoty wymagają więcej siły niż myślałem :)
Prezes fanklubu Staśka :D
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Maria Sharapova

Skoro teoretycznie zawodniczkom darcie gęby pomaga, to dlaczego na treningach jest cisza jak makiem zasiał? ;)

Jeśli chodzi o mnie, to na te darcie przydałby się dobry kaliber. Byłoby po sprawie. Albo wyciąć struny głosowe i niech drze się językiem migowym.
El Diablo pisze:I nowa gwiazda "krzyku WTA" Michelle Larcher de Brito... rekordowe 109 dB w trakcie spotkania. :?
No tej to już całkiem pogrzało. Oglądałem parę jej meczy i nigdy nie dotrwałem do końca.
wyczesany pisze:Najwyraźniej drop shoty wymagają więcej siły niż myślałem :)
Hehe, myślimy tak samo ;) W zeszły Wimbledon rozmawiałem z kolegą i właśnie też na to uwagę zwróciłem. To była Sarenka Williams. Każda piłka i darcie japy.

Jak dla mnie powinien być jakiś przepis regulujący to wszystko, bo robi się z tego groteska. Może niech niedługo kobity zaczną biegać w lateksach i z pejczami po kortach, tak dla rozrywki.
hugree
Nowy
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 10 sie 2010, 20:54

Re: Maria Sharapova

El Diablo pisze:Tytułowa Maria Sharapova dobija do nieco ponad 100 dB.
I nowa gwiazda "krzyku WTA" Michelle Larcher de Brito... rekordowe 109 dB w trakcie spotkania. :?
To przecież już prawie jako lotnisko, hehe.

Mi jakoś stękanie Szarapowej nie przeszkadza... skoro jej to pomaga grać lepiej to niech sobie krzyczy. Jak widać czasami działa na przeciwników ;]
Awatar użytkownika
Mechanik
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 160
Rejestracja: 16 lip 2008, 14:15
Lokalizacja: São Paulo/Łódź

Re: Maria Sharapova

Mocno irytujące. Muszę ściszać TV gdy oglądam takie zawodniczki.
Awatar użytkownika
SevenUP
Senior
Senior
Posty: 2093
Rejestracja: 7 sie 2009, 13:57

Re: Maria Sharapova

TadX pisze: Hehe, myślimy tak samo ;) W zeszły Wimbledon rozmawiałem z kolegą i właśnie też na to uwagę zwróciłem. To była Sarenka Williams. Każda piłka i darcie japy.
Ja nie mogłem przez długi czas wyrzucić z pamięci momentu na Wimbledonie, kiedy to wspomniana panna W. najpierw wydarła się przy slajsie, a potem przy lobie rotfl
Prince Textreme Tour 100 310
Awatar użytkownika
el-biczel
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 202
Rejestracja: 3 cze 2009, 18:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Maria Sharapova

Nie popieram tak głośnego krzyczenia na korcie, ale to jest głównie zagranie taktyczne.

Spróbujcie pograć kiedyś z zatyczkami w uszach lub w dużym hałasie (kosiarka obok kortu jest idealna). Zobaczycie jak zupełnie inaczej się gra. Słuch człowieka też działa w trójwymiarze i też pomaga ocenić lot piłki odbitej przez przeciwnika. Zawodniczki krzycząc maskują odgłos odbijanej piłki, tym samym utrudniając grę rywalce.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Maria Sharapova

el-biczel pisze:Nie popieram tak głośnego krzyczenia na korcie, ale to jest głównie zagranie taktyczne.

Spróbujcie pograć kiedyś z zatyczkami w uszach lub w dużym hałasie (kosiarka obok kortu jest idealna). Zobaczycie jak zupełnie inaczej się gra. Słuch człowieka też działa w trójwymiarze i też pomaga ocenić lot piłki odbitej przez przeciwnika. Zawodniczki krzycząc maskują odgłos odbijanej piłki, tym samym utrudniając grę rywalce.
Gratuluję to podpada pod przepis o przeszkadzaniu przeciwnikowi/przeciwniczce w grze. :]

Problem administracyjnej regulacji polega na tym że obecnie krzyki są zabronione tylko jeśli mają na celu przeszkadzać przeciwnikowi/przeciwniczce. Wimbledon powoli się zbiera do wprowadzenia zakazu ogólnego.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.

Wróć do „Zawodniczki i zawodnicy”