Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Maria Sharapova

Udajesz, że masz problem z czytaniem? Bo data wciągnięcia meldonium na listę WADA była wszędzie podawana.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Maria Sharapova

"Po okresie obserwacji Światowa Agencja Antydopingowa (WADA) wpisała 1 stycznia 2016 roku[13] meldonium na listę substancji zakazanych w grupie modulatorów metabolizm", więc wszytko jasne. A że Maria nie zdążyła w porę wycofać się z zażywania, to wpadła jak śliwka w kompot.
Awatar użytkownika
stofler
-
-
Posty: 1942
Rejestracja: 31 paź 2017, 22:07

Re: Maria Sharapova

hokej pisze:Udajesz, że masz problem z czytaniem? Bo data wciągnięcia meldonium na listę WADA była wszędzie podawana.
Nie mam problemu, żadnego. Myślę, że brała też inne "specyfiki", czego jej nie udowodniono, lub po prostu nikomu na tym nie zależało. Powinieneś się domyślić o co mi chodziło.
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Maria Sharapova

I cała reszta WTA i ATP też. Co powinieneś wiedzieć, a nie tylko się domyślać.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
stofler
-
-
Posty: 1942
Rejestracja: 31 paź 2017, 22:07

Re: Maria Sharapova

hokej pisze:I cała reszta WTA i ATP też. Co powinieneś wiedzieć, a nie tylko się domyślać.
Otóż niekoniecznie. Może być tak, że jest grupa tenisistów "nietykalnych", w przypadku których nagłe okrzyknięcie ich koksiarzami mogłoby jedynie zaszkodzić całej tej finansowej machinie tenisowej. Ale możemy się jedynie domyślać. Ironizować również, każdemu wolno. :wink:
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Maria Sharapova

hokej pisze:Udajesz, że masz problem z czytaniem?
Przypomniałeś mi tekst z "pingwinów".
- Nie udawaj głupiego ogoniasty!
- A co jeśli nie udaję?
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Maria Sharapova

Szarapka ma swoje osiągnięcia. Póki nie podważy się ich legalności to legalnymi są. Niemniej i tak przejdzie do historii jako koksiara i nic tego nie zmieni. Gadanie o tym, że coś przeoczyła jest śmieszne. To znaczy śmieszne w sensie, że zawodnik ma te listy czytać i analizować. Od tego ma sztab. Za to powinien ktoś beknąć, i być może tak było, jej sprawa. Ja nawet jestem w stanie uwierzyć, że faktycznie ktoś to przeoczył. Jakiś brak komunikacji wewnątrz, ktoś zignorował jakieś info itd. Wszyscy są zajęci gonieniem za kasą i rozgrywkami pozycyjnymi wewnątrz. Ale nie zmienia to faktu, że nie zwalnia to z odpowiedzialności zawodnika. Było ups i dostała po tyłku, słusznie. Patrzyłem na jej obecne występy, biorę pod uwagę fakt absencji, ale i tak jej motoryka i wydolność wygląda inaczej ;).
Już nie jest jak "astmatyczna" norweska biegaczka narciarska. :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Maria Sharapova

Serena też wygląda inaczej, babcia się zrobiła. :] Czas leci a jeszcze w pewnym wieku każda dłuższa przerwa to coraz trudniejszy powrót na najwyższe obroty...
stofler pisze:
hokej pisze:I cała reszta WTA i ATP też. Co powinieneś wiedzieć, a nie tylko się domyślać.
Otóż niekoniecznie. Może być tak, że jest grupa tenisistów "nietykalnych", w przypadku których nagłe okrzyknięcie ich koksiarzami mogłoby jedynie zaszkodzić całej tej finansowej machinie tenisowej. Ale możemy się jedynie domyślać. Ironizować również, każdemu wolno. :wink:
A ty co bierzesz?
Awatar użytkownika
stofler
-
-
Posty: 1942
Rejestracja: 31 paź 2017, 22:07

Re: Maria Sharapova

TomPL pisze:
stofler pisze:
hokej pisze:I cała reszta WTA i ATP też. Co powinieneś wiedzieć, a nie tylko się domyślać.
Otóż niekoniecznie. Może być tak, że jest grupa tenisistów "nietykalnych", w przypadku których nagłe okrzyknięcie ich koksiarzami mogłoby jedynie zaszkodzić całej tej finansowej machinie tenisowej. Ale możemy się jedynie domyślać. Ironizować również, każdemu wolno. :wink:
A ty co bierzesz?
Spokojnie, same legalności. Czasy młodości się skończyły. :wink:
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Maria Sharapova

Dla mnie kwestia jest prosta. Zamiast robienia list niedozwolonych środków, należałoby zrobić listę środków dozwolonych. Co z tego, że dzisiaj zabronionych jest XX substancji, skoro sztaby ludzi siedzą w laboratoriach i nieustannie opracowują nowe. Jak się zabrania jednego środka to w jego miejsce wchodzi inny, który działa bardzo podobnie, ale zabroniony nie jest - i tak w kółko... Trzeba byłoby to jakoś logicznie rozplanować, bo mam świadomość, że taki plan również ma swoje minusy, aczkolwiek nie sądzę, żeby był gorszy od tego, co się dzieje obecnie.

Z tą Sharapovą to też do końca nie mam pewności, czy ona aby faktycznie nie wiedziała, że ten środek jest niedozwolony. Przecież to się zrobił jeden wielki cyrk.
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Awatar użytkownika
Jacek iREM
Weteran
Weteran
Posty: 1875
Rejestracja: 20 sie 2013, 09:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt: Strona WWW

Re: Maria Sharapova

Jurek Kiler pisze:
Jacek iREM pisze:Kiedy brała było dozwolone. Wg przepisów była czysta. Wpadła tylko na AO, kiedy zmienili klasyfikację leku. Amen.
::!vgoodv!::
I zapewne do czasu zakaznia stosowania tego "leku" jedynie Maria z niego korzystała. rotfl
Nie, np. jej babcia brała to od wieków, ponoć w zsrr to popularne jak aspiryna u hamerykańców.

A co do informacji nt. leku, to M.Sz. twierdzi, że WADA doskonale wiedziała, że ona go bierze. Ponoć mail wyglądał tak, że było w nim ble ble ble i kilka linków do kliknięcia. Pod JEDNYM Z NICH była aktualizacja listy, na której siedział ów Meldonium, skojarzenie tej nazwy z lekiem używanym przez M.Sz. wcale nie było oczywiste.
Jak dla mnie to oczywiste, że ktoś ze sztabu zrobił jej niedźwiedzią przysługę.
Aktualnie: Rehabilitacja po artro drugiego kolana
NTRP chwilowo zero | BLOG | ZABAWKI | USO 2005 | TENISpo50.
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: Maria Sharapova

Jacek iREM pisze:
Jurek Kiler pisze:
Jacek iREM pisze:Kiedy brała było dozwolone. Wg przepisów była czysta. Wpadła tylko na AO, kiedy zmienili klasyfikację leku. Amen.
::!vgoodv!::
I zapewne do czasu zakaznia stosowania tego "leku" jedynie Maria z niego korzystała. rotfl
Nie, np. jej babcia brała to od wieków, ponoć w zsrr to popularne jak aspiryna u hamerykańców.
To była ironia, chodziło mi o to, że do czasu zakazania Maria zapewne nie była jedyną zawodniczką, która korzystała z tego lekarstwa. Zresztą nie wiadomo czy dyskwalifikacja Marii to nie był kolejny cios wymierzony w Rosję, bo że największe gwiazdy są chronione to ja nie mam wątpliwości, tymczasem jedyną, która dostała po d...e jest akurat Rosjanka. Oczywiście zasłużenie, ale jakby podeszli do Nadala czy Federera...Agassiemu kazali po prostu odsunąć się w cień na czas jakiś.

Fakty są takie, że Maria wpadła chwilę po tym jak meldonium znalazł się na liście środków zakazanych i jedynie za ten okres jest rozliczana. Z tego co pamiętam to Szarapka zaczęła to brać w 2006 roku, już po pierwszych sukcesach. Zawsze jednak będzie tą co zaliczyła dopingową wpadke i zawsze będzie sie w kontekście jej sukcesów o tym mówiło, no niestety, za gapiostwo się płaci.
Awatar użytkownika
Jacek iREM
Weteran
Weteran
Posty: 1875
Rejestracja: 20 sie 2013, 09:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt: Strona WWW

Re: Maria Sharapova

Jurek Kiler pisze:
Jacek iREM pisze:
Jurek Kiler pisze:
Jacek iREM pisze:Kiedy brała było dozwolone. Wg przepisów była czysta. Wpadła tylko na AO, kiedy zmienili klasyfikację leku. Amen.
::!vgoodv!::
I zapewne do czasu zakaznia stosowania tego "leku" jedynie Maria z niego korzystała. rotfl
Nie, np. jej babcia brała to od wieków, ponoć w zsrr to popularne jak aspiryna u hamerykańców.
To była ironia, chodziło mi o to, że (...)
Wiem, wiem, ale ta babcia mnie rozbawiła, że nie mogłem się oprzeć ;-) (tak napisała w książce). :-)
Aktualnie: Rehabilitacja po artro drugiego kolana
NTRP chwilowo zero | BLOG | ZABAWKI | USO 2005 | TENISpo50.
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: Maria Sharapova

Aha, nie znałem kontekstu, nie wiedziałem, że do książki nawiązujesz. ;)
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Maria Sharapova

Podoba mi się bezceremonialne podejście brytyjskiego tabloidu do Jej Wysokości :).

https://www.dailymail.co.uk/news/articl ... -Open.html
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Maria Sharapova

Na zawsze już będzie koksiarą, kropka.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Maria Sharapova

Ja ją tam zawsze lubiłem.

Zwłaszcza jej nogi.

No i jeszcze tą jej rutynę między gemami (te podskoki tyłem do kortu z jednoczesnym poprawianiem strun w rakiecie...).

Ale ja dziwny jakiś jestem. Do dziś z rozrzewnieniem wspominam siedem zwycięstw Lance'a w TdF...
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Maria Sharapova

Artlight pisze: 16 sty 2020, 22:40 Ja ją tam zawsze lubiłem.

Zwłaszcza jej nogi.

No i jeszcze tą jej rutynę między gemami (te podskoki tyłem do kortu z jednoczesnym poprawianiem strun w rakiecie...).

Ale ja dziwny jakiś jestem. Do dziś z rozrzewnieniem wspominam siedem zwycięstw Lance'a w TdF...
Bo Ty to jesteś stary dobry radziecki produkt :P.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Maria Sharapova

To ja chyba też jestem stary produkt, bo dla mnie Maria jest gapą i kozłem ofiarnym a nie koksiarą...
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Maria Sharapova

TomPL pisze: 17 sty 2020, 09:48 To ja chyba też jestem stary produkt, bo dla mnie Maria jest gapą i kozłem ofiarnym a nie koksiarą...
Nie widzę tego tak :). Raczej tak: zawodowa tenisistka, 32 lata, ma sztab trenerów, terapeutów, doradców od wszystkiego, 36 tytułów, 38 mln USD zarobione na korcie, gra od dziecka, zawodowo od prawie 20 lat (pierwszy turniej ITF w 2001).

Nie ma mowy o gapiostwie, jest przekonanie o bezkarności, bo jest gwiazdą i lokomotywą ciągnącą oglądalność kobiecego tenisa.

Wróć do „Zawodniczki i zawodnicy”