1Maciek1
Orator
Orator
Posty: 556
Rejestracja: 1 cze 2014, 02:03

Re: Roger Federer vs Rafael Nadal

robpal pisze:Nie no, Nadal się kończy już. Liczę, że przyszły sezon będzie naprawdę udany i to na tyle. W 2013 powinien jeszcze dać radę ugrać szlema, ale za 3 lata nie widzę go już komplenie wygrywającego WS-y. On ma w nogach niesamowitą dawkę gry. Podejrzewam, że przy jego intensywności to 650 spotkań daje podobną ilość przekicanych kilometrów po korcie jak Federer w swoim prawie 1000 (a jak nie, to zbliżoną). Mimo że dzieli ich pięć lat, to tenisowo są podobnie starzy.
No dokładnie. Myślę, że w 2013 roku to już go nie będzie w pierwszej dziesiątce, podobnie jak Federera i zacznie się dominacja młodych talentów :).
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Roger Federer vs Rafael Nadal

1Maciek1 pisze:
robpal pisze:Nie no, Nadal się kończy już. Liczę, że przyszły sezon będzie naprawdę udany i to na tyle.
No dokładnie. Myślę, że w 2013 roku to już go nie będzie w pierwszej dziesiątce, podobnie jak Federera i zacznie się dominacja młodych talentów :)
A stronę wcześniej ....
1Maciek1 pisze:
Nie chodzi tylko o nasze forum, bo tutaj patrzymy, kto kogo lubi. Zobaczysz, że Nadal będzie dominował przez parę ładnych lat!
Więc co tak naprawdę myślisz?
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
1Maciek1
Orator
Orator
Posty: 556
Rejestracja: 1 cze 2014, 02:03

Re: Roger Federer vs Rafael Nadal

PitS pisze:
1Maciek1 pisze:
robpal pisze:Nie no, Nadal się kończy już. Liczę, że przyszły sezon będzie naprawdę udany i to na tyle.
No dokładnie. Myślę, że w 2013 roku to już go nie będzie w pierwszej dziesiątce, podobnie jak Federera i zacznie się dominacja młodych talentów :)
A stronę wcześniej ....
1Maciek1 pisze:
Nie chodzi tylko o nasze forum, bo tutaj patrzymy, kto kogo lubi. Zobaczysz, że Nadal będzie dominował przez parę ładnych lat!
Więc co tak naprawdę myślisz?
No tak, teraz to mi się roki powaliły :D. Dominacja prez 2 lata, potem koło 15 miejsca będzie tylko walczył :).
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Roger Federer vs Rafael Nadal

1Maciek1 pisze:
No tak, teraz to mi się roki powaliły :D. Dominacja prez 2 lata, potem koło 15 miejsca będzie tylko walczył :).
OK, wyryte! :wink:
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
hitman
Senior
Senior
Posty: 2135
Rejestracja: 10 lip 2009, 06:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt: Strona WWW

Re: Roger Federer vs Rafael Nadal

Jak ostatnim razem wszyscy mówili, że Nadal źle gra, bo dostał soczyste baty od wszystkich zawodników na WTF i chyba wygrał tylko jednego lub 2 sety, to sezon później wygrał 3 Wielkie Szlemy.
Piotr Szyba.
Awatar użytkownika
robpal
Senior
Senior
Posty: 4737
Rejestracja: 16 maja 2009, 23:39
Lokalizacja: Palaiseau

Re: Roger Federer vs Rafael Nadal

hitman pisze:Jak ostatnim razem wszyscy mówili, że Nadal źle gra, bo dostał soczyste baty od wszystkich zawodników na WTF i chyba wygrał tylko jednego lub 2 sety, to sezon później wygrał 3 Wielkie Szlemy.
Nie wygrał ani jednego seta ;-P. Trzy mecze wtopione 0-2.
mtenis team

"He's going to be around in the top two or three in the world for as long as he wants to be. He's an animal, a great athlete and a great player."
Pete Sampras o Rafaelu Nadalu
"Lecę do Montrealu, gdzie brnę do samego finału z hiszpańskim młokosem, o którym mówią wszyscy. To Rafael Nadal. Nie mogę go pokonać. Nie mogę go oszacować. Nie widziałem nikogo, kto by się tak poruszał po korcie tenisowym."
Andre Agassi, "Open"
1Maciek1
Orator
Orator
Posty: 556
Rejestracja: 1 cze 2014, 02:03

Re: Roger Federer vs Rafael Nadal

robpal pisze:
hitman pisze:Jak ostatnim razem wszyscy mówili, że Nadal źle gra, bo dostał soczyste baty od wszystkich zawodników na WTF i chyba wygrał tylko jednego lub 2 sety, to sezon później wygrał 3 Wielkie Szlemy.
Nie wygrał ani jednego seta ;-P Trzy mecze wtopione 0-2.
Może i tym razem tak będzie? I Tsonga wyjdzie z grupy!
Martinek
Senior
Senior
Posty: 2932
Rejestracja: 17 lut 2011, 20:23
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Roger Federer vs Rafael Nadal

1Maciek1 pisze:
robpal pisze:
hitman pisze:Jak ostatnim razem wszyscy mówili, że Nadal źle gra, bo dostał soczyste baty od wszystkich zawodników na WTF i chyba wygrał tylko jednego lub 2 sety, to sezon później wygrał 3 Wielkie Szlemy.
Nie wygrał ani jednego seta ;-P Trzy mecze wtopione 0-2.
Może i tym razem tak będzie? I Tsonga wyjdzie z grupy!
Forma Nadala będzie chyba największą zagadką roku :). Wszystko pokaże pierwszy mecz Matadora. Wcześniej ciężko mówić i jego dyspozycji ba o szansach na wygranie turnieju .
Awatar użytkownika
DUN I LOVE
Ambasador
Ambasador
Posty: 832
Rejestracja: 13 lut 2009, 19:37
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Roger Federer vs Rafael Nadal

03.03.2012
STAN NA DZIEŃ : 03.03.2012 rok
(wiek 25 lat, 9 miesiący)

Roger Federer vs Rafael Nadal
Turnieje/Finały 47/14 - 46/20
(TMS/Finały) 12/5 - 19/10
(TMC/Finały) 3/1 - 0/1
(GS/Finały) 10/1 - 10/5
Ranking 1 - 2
Ilość tyg jako #1: 172 - 102
Ilość wygranych sezonów (Year End #1): 3 - 2

Wyniki Rogera pochodzą z dnia 08.05.2007 r.
mtenis team
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Roger Federer vs Rafael Nadal

Ciągle mam nadzieje, ze jeszcze taki finał, w tym składzie zobaczę..Najlepiej na USO, są nam to po prostu winni (:].
http://www.sportowefakty.pl/tenis/30348 ... ech-czasow
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
pysk_jak_ser
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 328
Rejestracja: 23 gru 2011, 11:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: Roger Federer vs Rafael Nadal

Roger metroseksualny ? rotfl Takie słowa mając w pamięci strój Rafy na ostatnim RG i jego reklamy bielizny ? Właściwie po samym imieniu i nazwisku autora można się spodziewać, że nie będzie to obiektywny tekst.
Debil nie wie, że jest debil, a mądry to wie.
Awatar użytkownika
sledz136
Orator
Orator
Posty: 612
Rejestracja: 28 mar 2011, 23:59

Re: Roger Federer vs Rafael Nadal

pysk_jak_ser pisze:Roger metroseksualny? rotfl Takie słowa mając w pamięci strój Rafy na ostatnim RG i jego reklamy bielizny ? Właściwie po samym imieniu i nazwisku autora można się spodziewać, że nie będzie to obiektywny tekst.
Zgadzam się w całej rozciągłości :::gd:::.
W erze specjalistów jesteś albo ekspertem od mączki, albo od trawy, lub od nawierzchni twardych, chyba, że jesteś Rogerem Federerem.
James Scott Connors
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Roger Federer vs Rafael Nadal

sledz136 pisze:
pysk_jak_ser pisze:Roger metroseksualny? rotfl Takie słowa mając w pamięci strój Rafy na ostatnim RG i jego reklamy bielizny ? Właściwie po samym imieniu i nazwisku autora można się spodziewać, że nie będzie to obiektywny tekst.
Zgadzam się w całej rozciągłości :::gd:::.
Mam wrażenie, że autor nie do końca rozumie znaczenie tego słowa. Czy chciał obrazić Federera, czy nie to i tak kompletnie ten epitet tu nie pasuje.

Jak już to Verdasco :P.
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: Roger Federer vs Rafael Nadal

Majorka pisze:Ciągle mam nadzieje, ze jeszcze taki finał, w tym składzie zobaczę..Najlepiej na USO, są nam to po prostu winni (:].
http://www.sportowefakty.pl/tenis/30348 ... ech-czasow
Ciekawe że w Nowym Jorku takiego finału nie było a z kolei Djoko z Rafą zrobili to w przeciągu roku. Jest to jednak co raz mniej prawdopodobne, Federer od 2005 roku (czyli od momentu gry Hiszpan stał się światowym gigantem) zameldował się w kolejnych pięciu finałach. W roku 2005 Rafa odpadł w 3 rundzie z Blakiem, w 2006 w 1/4 z Youzhnym, w 2007 w 4 rundzie z Ferrerem, w 2008 w 1/2 z Murrayem a w 2009 w 1/2 z Del Potro dostając mega bęcki. W roku 2010 i 2011 wiadomo co się działo, dwukrotnie brakowało jednej piłki do takiej konfrontacji, tym razem zawodził Federer. Tym razem takiego finału nie przewidują, może półfinał jak się drabinka odpowiednio ułoży, ale też łatwo nie będzie bo o ile Federer pewnie w najlepszej czwórce się znajdzie to dla Nadala będzie to bardzo trudne do zrealizowania.
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Roger Federer vs Rafael Nadal

pysk_jak_ser pisze:.. Właściwie po samym imieniu i nazwisku autora można się spodziewać, że nie będzie to obiektywny tekst.
Autora recenzji czy autora książki?
Ja jestem zadowolona, że ktoś recenzje napisał. Jak pojadę jesienią za granice, to poszukam i sobie kupię.
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
napalm
Zaobrączkowany!
Zaobrączkowany!
Posty: 1821
Rejestracja: 17 lis 2008, 18:29

Re: Roger Federer vs Rafael Nadal

Majorka pisze:Jak pojadę jesienią za granice, to poszukam i sobie kupię.
Wystarczy przejrzeć Allegro. :wink:
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Roger Federer vs Rafael Nadal

napalm pisze:
Majorka pisze:Jak pojadę jesienią za granice, to poszukam i sobie kupię.
Wystarczy przejrzeć Allegro. :wink:
Dobrze myślisz, zaraz to zrobię :wink:. Choć to mniejsza przyjemność niż szperanie po księgarniach..
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
pysk_jak_ser
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 328
Rejestracja: 23 gru 2011, 11:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: Roger Federer vs Rafael Nadal

Majorka pisze:
pysk_jak_ser pisze:.. Właściwie po samym imieniu i nazwisku autora można się spodziewać, że nie będzie to obiektywny tekst.
Autora recenzji czy autora książki?
Ja jestem zadowolona, że ktoś recenzje napisał. Jak pojadę jesienią za granice, to poszukam i sobie kupię.
Zostaw trzy pierwsze litery z imienia i nazwiska obydwu Panów i otrzymasz odpowiedź.
Debil nie wie, że jest debil, a mądry to wie.
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Roger Federer vs Rafael Nadal

pysk_jak_ser pisze:
Majorka pisze:
pysk_jak_ser pisze:.. Właściwie po samym imieniu i nazwisku autora można się spodziewać, że nie będzie to obiektywny tekst.
Autora recenzji czy autora książki?
Ja jestem zadowolona, że ktoś recenzje napisał. Jak pojadę jesienią za granice, to poszukam i sobie kupię.
Zostaw trzy pierwsze litery z imienia i nazwiska obydwu Panów i otrzymasz odpowiedź.
Otrzymałam :wink:, czyli piszesz o autorze recenzji, nie o autorze książki.
Poza dość niefortunnym poczatkiem, cały tekst jest dobry. Na tyle, że mnie zachęcił do poszukania, kupienia i przeczytania książki. W końcu dla czytelnika i sympatyka tenisa istotny jest tekst Wertheima, mam nadzieję że interesujący i..obiektywny :).
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
robpal
Senior
Senior
Posty: 4737
Rejestracja: 16 maja 2009, 23:39
Lokalizacja: Palaiseau

Re: Roger Federer vs Rafael Nadal

pysk_jak_ser pisze:Roger metroseksualny ?
Cóż, autor autorem, to akurat jest dosłowny cytat z książki, więc znów wywalasz się na osobistych wycieczkach. jon.wertheim@sportsillustrated.com (zgaduję) i pisz śmiało, że gada bzdury rotfl

Więcej uwagi na przyszłość, polecam.
mtenis team

"He's going to be around in the top two or three in the world for as long as he wants to be. He's an animal, a great athlete and a great player."
Pete Sampras o Rafaelu Nadalu
"Lecę do Montrealu, gdzie brnę do samego finału z hiszpańskim młokosem, o którym mówią wszyscy. To Rafael Nadal. Nie mogę go pokonać. Nie mogę go oszacować. Nie widziałem nikogo, kto by się tak poruszał po korcie tenisowym."
Andre Agassi, "Open"

Wróć do „Zawodniczki i zawodnicy”