Awatar użytkownika
pysk_jak_ser
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 328
Rejestracja: 23 gru 2011, 11:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: Roger Federer vs Rafael Nadal

robpal pisze:... więc znów wywalasz się na osobistych wycieczkach...
Znów masz kłopoty z pamięcią. Do kogo ta wycieczka i kiedy ?

robpal pisze:...i pisz śmiało, że gada bzdury... rotfl

Po co w takim razie powtarzasz te bzdury na samym wstępie ? Wiele innych dosłownych cytatów z książki napisałeś pochyłą czcionką, tego już nie.
Debil nie wie, że jest debil, a mądry to wie.
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Roger Federer vs Rafael Nadal

robpal pisze:
pysk_jak_ser pisze:Roger metroseksualny ?
Cóż, autor autorem, to akurat jest dosłowny cytat z książki, więc znów wywalasz się na osobistych wycieczkach. jon.wertheim@sportsillustrated.com (zgaduję) i pisz śmiało, że gada bzdury rotfl

Więcej uwagi na przyszłość, polecam.
Co nie zmienia faktu, że Federer nie jest metroseksualny :) - Chyba, że porównując go bezpośrednio do Nadala nie dbającego kompletnie o siebie na korcie (mam na myśli np. niechlujny zarost). Wtedy wypada faktycznie na "bardzo zadbanego".

Nieważne kto pierwszy wpadł na pomysł nazwania Rogera metroseksualnym, epitet nietrafiony i już.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Roger Federer vs Rafael Nadal

A możecie przetłumaczyć starszemu od owego pojęcia jego znaczenie? Laluś? ??
Włączyłbym się chętnie do dyskusji ale używacie jakiejś nowomowy. :D
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Roger Federer vs Rafael Nadal

PitS pisze:A możecie przetłumaczyć starszemu od owego pojęcia jego znaczenie? Laluś? ??
Włączyłbym się chętnie do dyskusji ale używacie jakiejś nowomowy. :D
WIKI

Ale ma dużo pejoratywnego wydźwięku... w pewnych kręgach oczywiście.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Roger Federer vs Rafael Nadal

Dzięki Logi, zaiste definicja młodsza od moich dzieci (prawie ;) ).

Wg niej moim zdaniem i Federer jest metroseksualny i Nadal, na pewno Verdasco i jeszcze cała kupa innych. Tak z połowa pierwszej setki ATP. rotfl
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Madox
Senior
Senior
Posty: 3647
Rejestracja: 20 mar 2011, 19:59
Lokalizacja: Szczecin

Re: Roger Federer vs Rafael Nadal

Teraz chyba większość młodych mężczyzn dba o siebie w większym stopniu niż kiedyś. Ciekawi mnie odbiór tego terminu. Jeżeli lubię dobrze wyglądać, dobre perfumy, mieć zrobione włosy i paznokcie, czyste buty, to już się kwalifikuję? Dla mnie to koleś, co łazi na solarium, nosi obcisłe rurki i się maluje. Z mojej definicji to żaden tenisista nie jest metroseksualny. Jak ktoś zarzuci mi metroseksualizm to wyjadę z definicją, sztuka mnie interesuje jak zeszłoroczny śnieg, a od nauk humanistycznych trzymam się bardzo daleko rotfl . No i u mnie nie ma metra.
Uwielbiam Feda <3 Hala Madrid!
Wilson Pro Staff 97S
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Roger Federer vs Rafael Nadal

Madox pisze:Teraz chyba większość młodych mężczyzn dba o siebie w większym stopniu niż kiedyś. Ciekawi mnie odbiór tego terminu. Jeżeli lubię dobrze wyglądać, dobre perfumy, mieć zrobione włosy i paznokcie, czyste buty, to już się kwalifikuję? Dla mnie to koleś, co łazi na solarium, nosi obcisłe rurki i sie maluje. Z mojej definicji to żaden tenisista nie jest metroseksualny. Jak ktoś zarzuci mi metroseksualizm to wyjadę z definicją, sztuka mnie interesuje jak zeszłoroczny śnieg, a od nauk humanistycznych trzymam się bardzo daleko rotfl . No i u mnie nie ma metra.
Mogę odpowiedzieć kawałem?

Do ojca przychodzi syn
-Tato chciałbym ci coś powiedzieć, jestem gejem.
-Synu czy nosisz koszule od Armaniego?
-Nie
-A torebki od Gucciego.
-Nie
-A buty od Prady?
-No nie
-To ty nie jesteś gejem, ty jesteś zwykłym pedałem.


U mnie to się nazywa druga młodość. :wink:
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Roger Federer vs Rafael Nadal

PitS pisze: ...
-A torebki od Gucciego.
-Nie
...
Torebki w tenisie to TYLKO od LINK :::gd:::
Awatar użytkownika
Madox
Senior
Senior
Posty: 3647
Rejestracja: 20 mar 2011, 19:59
Lokalizacja: Szczecin

Re: Roger Federer vs Rafael Nadal

@Pits
Akurat kogoś kto nosi Armaniego, Gucci itd. to pierwsze co podejrzewałbym, że ma kupę kasy, a nie że jest gejem ;-P . Prawdziwy facet ma mieć przepoconą koszulę i 3 dniowe skarpety ? To chyba nie te czasy.
Uwielbiam Feda <3 Hala Madrid!
Wilson Pro Staff 97S
Awatar użytkownika
Mazzakollo
Weteran
Weteran
Posty: 1609
Rejestracja: 6 paź 2010, 21:49

Re: Roger Federer vs Rafael Nadal

Nie o to chodzi.. Chodzi o to, że bogaty homoseksualista = gej, biedny = pedał :D.
To świat nas zmusza do buntu. Chcę walczyć o swoje życie!
2x Wilson ProStaff 6.0 Hyper Carbon 95 @ Pro Hurricane.
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Roger Federer vs Rafael Nadal

PitS pisze:A możecie przetłumaczyć starszemu od owego pojęcia jego znaczenie? Laluś? ??
Włączyłbym się chętnie do dyskusji ale używacie jakiejś nowomowy. :D
Posłużę się cytatem z książki, którą kiedyś czytałem (David Baldacci - "Kolekcjonerzy tajemnic"):
-Jaki jest?
-Bardzo metroseksualny.
-Metroseksualny? A co to, do cholery, znaczy? Jakaś nowa odmiana geja?
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
sledz136
Orator
Orator
Posty: 612
Rejestracja: 28 mar 2011, 23:59

Re: Roger Federer vs Rafael Nadal

logigamer pisze: Ale ma dużo pejoratywnego wydźwięku... w pewnych kręgach oczywiście.
Tak właśnie, jak ktoś napisał - określa się tak faceta który dba o siebie cóż jest to, co najmniej, na wyrost. To określenie ociera się trochę o zniewieściałość.

Z czeluści internet: Metroseksualizm – zachowanie charakteryzujące się uprawianiem stosunków płciowych w pojazdach komunikacji podziemnej.
Od tej strony Feda nie znamy w zasadzie...
W erze specjalistów jesteś albo ekspertem od mączki, albo od trawy, lub od nawierzchni twardych, chyba, że jesteś Rogerem Federerem.
James Scott Connors
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Roger Federer vs Rafael Nadal

Trochę się offtop zrobił, ale dodam jeszcze tylko od siebie, że tak jak w Polsce generalnie męska cześć społeczeństwa ma w głębokim poważaniu jak wygląda i co jest teraz modne, to np. we Włoszech prawie każdy, nawet pracujący fizycznie (po polsku robol) stara się wyglądać atrakcyjnie: modne okulary słoneczne, modny krój jeansów, modne czyste buty, markowy zegarek, czapeczka D&G, branzoletki, itd ...

To co u innych jest normalne to u nas jest metroseksualizmem, albo dla bardziej złośliwych gejostwem.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Roger Federer vs Rafael Nadal

widget pisze:... albo dla bardziej złośliwych gejostwem.
Zbyt subtelnie, u nas to zwyczajne pedalstwo (tak żeby było ściśle) ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
SailorPanda
Nowy
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 31 sie 2012, 08:55

Re: Roger Federer vs Rafael Nadal

Ostatnie posty, w których wywiązał się spory offtop wywołały na mojej twarzy niemały szok. W życiu nie nazwałabym Federera metroseksualnym. Zdecydowanie pomyliliście pojęcia. To, że facet dba o siebie, nie oznacza zaraz, że jest metroseksualny. Metroseksualność to (w pewnym sensie) "przesadne" dbanie o własną cielesność. Jak dla mnie Federer to po prostu zadbany mężczyzna.

Roger Federer vs Rafael Nadal - myślę, że gdyby nie to, że Rafa użera się teraz z kontuzją Roger nie wróciłby teraz na 1 miejsce w rankingu. Nie wiem czemu, ale jak widać zdecydowanie ostatnimi czasy nie radził sobie z jego stylem gry (ja to nazywam "kompleksem Nadala"). Myślę, że to kwestia zmiany nastawienia. Rogerowi po tylu przegranych pojedynkach z Rafą ciężko się nastawić na sukces. No, ale mam nadzieję, że niedługo przełamie tą jego passę.
Awatar użytkownika
WarriorsOfAden
Weteran
Weteran
Posty: 1795
Rejestracja: 31 lip 2009, 18:56
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Roger Federer vs Rafael Nadal

Federer wrócił na pozycję numer 1 w rankingu, bo wygrał Wimbledon i Nadal odpadł w 2 rundzie, a nie przez kontuzję... A będąc dokładniejszym zawdzięcza to bardzo dobrej formie w ciągu ostatnich 10 miesięcy, a nie tym, że Rafał odpuścił IO, Cincinnati i Toronto. Federer wygrał Bazyleę, Paryż, WTF, Dubaj, Rotterdam, Indian Wells, Madryt, Wimbledon, Cincinnati. Ponadto dwa wielkoszlemowe półfinały, przyzwoita gra w sezonie mączkowym. Więc powiedz mi, gdzie tutaj jest powrót na pozycję lidera dzięki kontuzji Nadala?
Ostatnio zmieniony 31 sie 2012, 13:11 przez WarriorsOfAden, łącznie zmieniany 1 raz.
ObrazekOrganix 8
NTRP 3.0
"Whatever doesn't kill you, simply makes you stranger"

"Szaleństwo i długie piesze spacery to okno z najrozleglejszym widokiem na ludzką naturę"
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Roger Federer vs Rafael Nadal

WarriorsOfAden pisze:Federer wrócił na pozycję numer 1 w rankingu, bo wygrał Wimbledon i Nadal odpadł w 2 rundzie, a nie przez kontuzję...
Przecież zdrowy Nadal nie przegrywa. ;)
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Roger Federer vs Rafael Nadal

wyczesany pisze:Przecież zdrowy Nadal nie przegrywa. ;)
Pewnie teraz mu części znów wymieniają, żeby znów ze 2 sezony mógł pociągnąć :).
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
kiket
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 489
Rejestracja: 31 sie 2008, 21:09

Re: Roger Federer vs Rafael Nadal

A moim zdaniem, Rafał będzie się teraz co roku spinał głównie na sezon mączkowy.
Obrazek
NTRP ~4.0
Awatar użytkownika
Traw3k
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 857
Rejestracja: 19 sty 2009, 20:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt: Strona WWW

Re: Roger Federer vs Rafael Nadal

A moim zdaniem, Jego (Nadala) wielkie wyniki się skończyły. ;-)

Wróć do „Zawodniczki i zawodnicy”