Awatar użytkownika
PIXI
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 959
Rejestracja: 31 maja 2008, 19:03
Lokalizacja: Mysłowice/Sosnowiec

Łukasz Kubot

Zerknąłem sobie na statystyki ATP, a tutaj Kubot ładnie sobie poczyna.
44. miejsce - pod względem ilości asów;
31. miejsce - trafianie pierwszego serwisu (60%);
44. miejsce - wygrane punkty z pierwszego serwisu;
46. miejsce - wygrane punkty z drugiego serwisu;
48. miejsce - wygrane gemy serwisowe;
50. miejsce - obronione break pointy.

A jeszcze lepszą statystykę ma Łukasz pod względem returnu:
7. miejsce (!) - procent wygranych punktów po returnie pierwszego serwisu;
11. miejsce (!) - procent wygranych punktów po returnie drugiego serwisu;
25. miejsce - procent wykorzystanych break pointów;
9. miejsce (!) - wygrane gemy returnowe.

Pięknie widzieć, jak nasz rodak wyprzedza np. Nadala pod względem statystyk returnowych, Del Potro (tu akurat chyba kontuzja przeszkodziła), Nadala i Djoko w statystykach serwisowych... A zresztą, nie będę się rozpisywał, tutaj można wszystko samemu prześledzić: Statystyki serwisowe, statystyki returnu w zakładce "Return of Service Leaders".

A, przy okazji - Przysiężny 105. w rankingu ATP na dzień dzisiejszy, brawo.
out of business
Dj Buhh
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 174
Rejestracja: 22 sie 2008, 01:14

Re: Łukasz Kubot

Najprawdopodobniej już za tydzień, po raz pierwszy w historii będziemy mieli dwóch Polaków w TOP 100 rankingu ATP! I nie chcę zapeszyć, ale Kubot ma pierwszy raz realną szansę na zwycięstwo w turnieju ATP. I pierwszy raz jest rozstawiony w turnieju ATP :) Spójrzcie na drabinkę singlową w Casablance, Łukasz ma duże szanse wygrać praktycznie z każdym. Jedynie Wawrinka, który jest do ogrania, najprawdopodobniej będzie czekał w półfinale. Oby wykorzystał tą szansę.
koleżka
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 393
Rejestracja: 2 paź 2007, 21:52

Re: Łukasz Kubot

Najpierw niech pokona lepszego w meczu kwalifikant-Clement. Jakże naiwne jest takie podpalanie się na wielki wynik. Pokazał to już mecz Pucharu Davisa z Finami.

Jeśli o Przysiężnego chodzi to w najbliższym czasie nie czeka go obrona większej ilości punktów, ponieważ rok temu o tej porze grał miernie. Zatem już niedługo w setce będziemy mieli dwóch Polaków. Czy 12 miesięcy temu byśmy w to uwierzyli? :wink:
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Łukasz Kubot

Super, że założyłeś temat i że chciało Ci się zebrać i podać statystyki, dzięki PIXI :)

Co do samego Łukasza Kubota... ja odnoszę takie wrażenie, że... ma 27 lat. Nie, nie - to nie koniec ;) Ma te 27 ;) Nie jest aż tak wyeksploatowany (chodzi mi o organizm) a zarazem ma ogromne doświadczenie. Prowadzi urozmaiconą grę i ma ku temu przesłanki. Jak dla mnie, jeśli wszystko pójdzie w porządku, to będziemy mieli przez jeszcze parę ładnych lat gracza z Polski w hmmm... powiedzmy TOP 30-40, choć oczywiście zakładam i mam taką nadzieję, że będzie jeszcze wyżej ;)
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Łukasz Kubot

Łukasz właśnie zaczął mecz z Potito Starace. Transmisja w przyzwoitej jakości na bet365.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Szuma
Orator
Orator
Posty: 597
Rejestracja: 10 mar 2009, 14:10
Lokalizacja: Warszawa/Ostrowiec Św.

Re: Łukasz Kubot

Niestety 1:6 0:6 :discon: Kompletnie nic mu dzisiaj nie szło :rolleyes:
Awatar użytkownika
ESP
Weteran
Weteran
Posty: 1622
Rejestracja: 13 sie 2007, 11:51
Lokalizacja: Warszawa

Re: Łukasz Kubot

Łukasz właśnie skończył mecz:
1:6
0:6

:birch:
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Łukasz Kubot

Taaak po pierwszym secie miałem omawiać projekt, myślę zdążę, prosta kolekcja. Nie udało się, Łukasz był dziś szybszy.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
DUN I LOVE
Ambasador
Ambasador
Posty: 832
Rejestracja: 13 lut 2009, 19:37
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Łukasz Kubot

Oglądałem całe spotkanie. Totalna żenada w wykonaniu Polaka. Grał nie jak numer 42, a w najlepszym wypadku, 442.
mtenis team
koleżka
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 393
Rejestracja: 2 paź 2007, 21:52

Re: Łukasz Kubot

DUN I LOVE pisze:Oglądałem całe spotkanie. Totalna żenada w wykonaniu Polaka. Grał nie jak numer 42, a w najlepszym wypadku, 442.
Bywa. Podniecenie opadnie jak po finale z Ferrero, a może to i lepiej dla Kubota. Niech głowa pozostanie na karku, niech robi swoje, a coś fajnego może się jeszcze z tego wykluć.

Punkty za ćwierćfinał są, będzie awans w rankingu. Do turnieju w Belgradzie większych zdobyczy punktowych Łukasz nie broni, więc do tego turnieju nie ma się co spinać, a punkty po drodze gdzieś wpaść powinny.
Clapton
Weteran
Weteran
Posty: 1137
Rejestracja: 13 sie 2007, 19:59

Re: Łukasz Kubot

No i dzisiaj Łukasz jest na najwyższym w swojej karierze miejscu - na 41. Brawo!
Dj Buhh
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 174
Rejestracja: 22 sie 2008, 01:14

Re: Łukasz Kubot

Kubot wycofał się z turnieju w Belgradzie. Oficjalnym powodem jest kontuzja. Oj, nie dobrze, bronił punktów za finał, więc sporo spadnie w rankingu. Martwi mnie też ta kontuzja, ponoć coś z kostką.
koleżka
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 393
Rejestracja: 2 paź 2007, 21:52

Re: Łukasz Kubot

Dj Buhh pisze:Kubot wycofał się z turnieju w Belgradzie. Oficjalnym powodem jest kontuzja. Oj, nie dobrze, bronił punktów za finał, więc sporo spadnie w rankingu. Martwi mnie też ta kontuzja, ponoć coś z kostką.
Z tym urazem był w stanie dograć turniej deblowy w Rzymie, więc nie ma się za bardzo czym martwić. Kilka dni i znów będzie grał. Inna sprawa, że w rankingu poleci pewnie o dobrych 30 miejsc, chociaż to moje gdybanie, gdyż nie przeglądałem ostatnio różnic punktowych między zawodnikami.
Awatar użytkownika
JCz
Ostatnia Instancja
Ostatnia Instancja
Posty: 1696
Rejestracja: 2 maja 2005, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Łukasz Kubot

Aż tak źle nie będzie, w Belgradzie zdobył 150 punktów, więc to obsuwka o kilkanaście miejsc...
Pacific X-Force 295
Redakcja Tenis NET
Sprzęt | Blog
Ulubiona tenisistka :)
Adonimus
Nowy
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 4 kwie 2010, 15:32

Re: Łukasz Kubot

W stosunku do dzisiejszego notowania (42 m), za tydzień powinien spaść na 56 miejsce.
michal061
Nowy
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 19 cze 2010, 09:43

Re: Łukasz Kubot

Jakieś dwa tygodnie temu odwiedziłem oficjalną stronę Kubota - napisałem jemu w komentarzach bardzo kulturalnie i zapytałem kiedy zacznie wreszcie wygrywać? Czy już spoczął na laurach i milion dolarów na korcie go satysfakcjonuje...To wpis usunięto. On ma tam w komentarzach tylko pozdrowienia i teksty typu, że komuś się śniło jak Łukaszek ogrywa Federera. Żenada - Kubot od kwietnia tylko jeden mecz wygrał - z francuskim juniorem Giannim Miną. Żenada.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Łukasz Kubot

michal061 pisze:Jakieś dwa tygodnie temu odwiedziłem oficjalną stronę Kubota - napisałem jemu w komentarzach bardzo kulturalnie i zapytałem kiedy zacznie wreszcie wygrywać?
Faktycznie bardzo merytoryczne pytanie. rotfl

Chłopie weź się ogarnij. Najpierw wpis o Makarovej, a teraz to? Jakiej odpowiedzi oczekiwałeś? Radzę dokładnie przemyśleć kolejne wypowiedzi...

Nie neguję faktu iż snem wariata są hasła o wygrywaniu WS'ów, ogrywaniu Nadala, Federera etc. ale zadawanie takiego pytania to po prostu czysty przytyk. A jeśli tego nie rozumiesz to znaczy tylko że...
michal061 pisze:Kobiecy tenis jednak jest dla mnie zawsze zagadką...
... nie tylko kobiecy tenis jest dla Ciebie zagadką.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Łukasz Kubot

michal061 pisze:Jakieś dwa tygodnie temu odwiedziłem oficjalną stronę Kubota - napisałem jemu w komentarzach bardzo kulturalnie i zapytałem kiedy zacznie wreszcie wygrywać? Czy już spoczął na laurach i milion dolarów na korcie go satysfakcjonuje...To wpis usunięto.
A admin strony w bardzo kulturalny sposób Ci odpowiedział nie odpowiadając bezpośrednio. Jakie pytanie, taka odpowiedź.
Ostatnio zmieniony 19 cze 2010, 22:30 przez TadX, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Łukasz Kubot

michal061 pisze:Jakieś dwa tygodnie temu odwiedziłem oficjalną stronę Kubota - napisałem jemu w komentarzach bardzo kulturalnie i zapytałem kiedy zacznie wreszcie wygrywać? Czy już spoczął na laurach i milion dolarów na korcie go satysfakcjonuje...To wpis usunięto. On ma tam w komentarzach tylko pozdrowienia i teksty typu, że komuś się śniło jak Łukaszek ogrywa Federera. Żenada - Kubot od kwietnia tylko jeden mecz wygrał - z francuskim juniorem Giannim Miną. Żenada.
Ho, ho ho, jaki cierpliwy ten Kubot? Na takie subtelne pytanie (rodem z konferencji przed FedCup: pani Marto kiedy wygrała pani ostatni mecz?) to jedyna możliwa reakcja.
Może Łukaszowi potrzebna jest pomoc? Wyjdź no na paru leszczów z Top10 i pokaż cieniasowi jak to się załatwia, nie kuma jak trener mu to tłumaczy to może pojmie jak mu pokażesz na przykładzie.
Jak się jest w 50-tce i nie gra się z kelnerami, tylko najwyżej premiowane turnieje, trafia się cały czas na graczy klasowych. Jak tam trafisz to też poczujesz.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Łukasz Kubot

Czasem jest tak że szczęśliwym trafem ktoś trafia tam gdzie nie powinien być. O Kubocie nie można oczywiście jeszcze tego powiedzieć. Musi się trochę ograć ale może się też okazać że za wysokie progi, wtedy spadnie do miejsca gdzie pasuje.
Przypomina mi się sytuacja polskiej reprezentacji hokeja, kiedyś byliśmy za mocni na grupę B a za słabi na A. Był taki swoisty ping-pong. W jednym roku lejemy wszystkich w B i awans do A, w kolejnym wszyscy leją nas w A i spadamy do B, za mocni na B za słabi na A :)
W tenisie na szczęście tak nie jest. Lista jest pod tym względem "płynna" i każdy trafia na swoje miejsce.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P

Wróć do „Zawodniczki i zawodnicy”