TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Łukasz Kubot

Clapton pisze:Decyzję Łukasza rozumiem i popieram. Ma szansę na dobry wynik niech ją wykorzysta.
Basic pisze:Też popieram decyzję Kubota. Niech wykorzysta szansę, która się teraz przed nim otworzyła, żeby dłużej pograć ze Szwedem w parze deblowej, mają szansę na kolejne dobre wyniki. Kubot jest tak nierówny w grze (co było widać przy okazji ostatniego meczu PD z Kangurami), że raczej w PD wielkiego szału nie zrobi, a niech młodzi zaczną bardziej walczyć o swoje miejsca.
+1 :).

Sądzę, że co mógł to swoje już zrobił. Dla Polski i polskiego tenisa. Niestety jest już na końcówce kariery, więc niech zadba teraz o siebie. Warto skorzystać na fali tego ostatniego sukcesu :).
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Łukasz Kubot

TadX pisze:Sądzę, że co mógł to swoje już zrobił. Dla Polski i polskiego tenisa.
Ja myślę, że może jeszcze jako trener coś dla Polski zrobi i wychowa dobrych zawodników (oczywiście nie wiadomo czy pójdzie tą drogą) i z tej perspektywy, współpraca z JB może być bezcenna, zresztą już w takcie AO Łukasz podkreślał, że dużo mu to dało.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Łukasz Kubot

ppeter pisze:Ja myślę, że może jeszcze jako trener coś dla Polski zrobi i wychowa dobrych zawodników
Masz rację - byłoby to świetne dla polskiego tenisa. Moim zdaniem bez wątpienia. Tyle doświadczenia w światowym tenisie - na pewno byłoby miejsce do zagospodarowania :). Kwestia tylko tego, czy będzie czuł bluesa w tym kierunku. Sądzę też, że ewentualni wychowankowie prezentowaliby wszechstronny tenis, a nie ten rodem z Majorki ;). Na razie jeszcze gra, więc ewentualnego tematu nie ma ;).
Awatar użytkownika
keicam
Weteran
Weteran
Posty: 1711
Rejestracja: 17 kwie 2013, 12:16
Lokalizacja: Kraków (okolice)

Re: Łukasz Kubot

Kubot i Lindstedt razem do końca roku!


http://www.sport.pl/celebrities/1,10462 ... tml#sondaz
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. Stanisław Lem.
:)

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 5536866876
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Łukasz Kubot

Dobra wiadomość :::gd::: . Ale to było do przewidzenia, bo jeśli grało im się tak dobrze, to warto tą współpracę pociągnąć dalej. Może jeszcze uda im się coś wywalczyć :-).
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Łukasz Kubot

Obejrzałem ceremonię dekoracji - Łukasz i Robert cali w nerwach, łatwiej im się grało niż przemawiało. :D A jak jeszcze Łukasz zaczął po polsku, to dopiero zdziwko: "Co on gada?" :]

Obrazek
Awatar użytkownika
wwojtek
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 810
Rejestracja: 18 wrz 2013, 20:17

Re: Łukasz Kubot

Czy ktoś się orientuje, jaką wersją Head Graphene Speed macha Łukasz Kubot?
8:7 40:15
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Łukasz Kubot

Jakuboto pisze:Dobra wiadomość :::gd::: . Ale to było do przewidzenia, bo jeśli grało im się tak dobrze, to warto tą współpracę pociągnąć dalej. Może jeszcze uda im się coś wywalczyć :-).
Pewnie. Zwycięskiego składu się nie zmienia :).

A tak swoją drogą to przeczytałem, że zaczęła się nagonka na Łukasza. Nawet na portalach plotkarskich ponoć jadą po nim za jego decyzję.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Łukasz Kubot

wwojtek pisze:Czy ktoś się orientuje, jaką wersją Head Graphene Speed macha Łukasz Kubot?
Co masz na myśli posługując się słowem "wersja"?

Wszystkie G Speedy są z tej samej formy więc rama i kompozycja jest taka sama.
Kubot gra ramą z przeplotem 16x19, a ołów pewnie pod zderzakiem i/lub na widełkach.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
wwojtek
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 810
Rejestracja: 18 wrz 2013, 20:17

Re: Łukasz Kubot

Mam na myśli pięć aktualnie dostępnych różnych wersji sklepowych - Pro, MP, S, Rev oraz PWR.
8:7 40:15
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Łukasz Kubot

Poza PWR'em wszystkie pochodzą z tej samej formy, Pro różni nawiert. Resztę już napisałem.

Łedit: Dostałem PM, że nie dość jasno napisałem więc rozwijam... marudy... :::hmm:::

Wszystkie wyżej wymienione rakiety z wyjątkiem PWR'a są z tej samej formy, oznacza to że na początkowym etapie produkcji są/powinny być identyczne, dopiero kiedy wywiercane są dziury na struny można je rozdzielić na Pro (18x20) i resztę (16x19). Dalej kiedy dorzucają w odpowiednim miejscu na/w rączce masę zmieniają parametry, które (poza farbą) odróżniają modele MP, S, Rev.

Dlaczego więc nieistotne jakiego "modelu" używa Kubot?
Dlatego, że są to w zasadzie te same rakiety, a jako zawodnik mógłby spokojnie dostać np. lżejsze ramy o przeplocie 18x20, które dostosowałby do swoich parametrów - obecnie my również możemy takowe dostać w ramach "Head Custom Made" (to jest również powodem krytyki tego programu gdyż mając wersje Rev oraz S w wielu przypadkach korzystanie z "HCM" mija się z celem).
Co więcej w zależności od tego ile dorzuca ołowiu do ram w zasadzie możliwe jest że dałoby się doprowadzić do jego parametrów wszystkie ze sklepowych modeli z przeplotem 16x19 czyli MP, S, Rev. A sam Kubot miał ramy z farbą MP jeśli mnie pamięć nie myli.

W identyfikacji rakiet zawodników nasze "badania" sprowadzają się do identyfikacji matrycy bo nawiert, kompozycja nie wspominając o masie, balansie itd.. mogą być dowolne.

P.S.: Materiały pomocne w ogarnięciu tematu:
Produkcja rakiet tenisowych...
Co w ramie piszczy? - Anatomia ramy
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
joasia94
Bywalec
Bywalec
Posty: 56
Rejestracja: 2 lip 2013, 20:14

Re: Łukasz Kubot

Według mnie to słuszna decyzja: musi nastąpić "zmiana pokoleniowa" żeby reprezentacja nie została "w ciemnej tylnej".
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą...
Clapton
Weteran
Weteran
Posty: 1137
Rejestracja: 13 sie 2007, 19:59

Re: Łukasz Kubot

Martwi mnie ostatni brak sukcesów pary deblowej Kubot / Lindstedt. Większość z nas liczyła, że po AO nastąpią kolejne sukcesy a tu nic, dosłownie nic. :(
JWB
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 401
Rejestracja: 4 lut 2014, 15:37
Lokalizacja: Gdynia

Re: Łukasz Kubot

Łukasz Kubot został laureatem 48. Konkursu Fair Play Polskiego Komitetu Olimpijskiego za 2014 rok. Kubota doceniono za sytuację z ćwierćfinałowego meczu deblowego podczas ubiegłorocznego Australian Open.

http://www.olimpijski.pl/pl/aktualnosci ... -2014.html
http://www.polskieradio.pl/43/279/Artyk ... -grac-fair
Awatar użytkownika
wwojtek
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 810
Rejestracja: 18 wrz 2013, 20:17

Re: Łukasz Kubot

Łukasz Kubot wygrywa swój drugi już w tym roku turniej Masters 1000! W całej karierze wystąpił w czterech deblowych finałach Masters, w tym w trzech w tym roku (Indian Wells, Miami, Madryt, a poza tym Rzym 2012). Wygląda na to, że z Marcelo Melo dogadują się na korcie coraz lepiej i współpraca owocuje znakomitymi wynikami.

Oby tak dalej, Łukaszowi należą się tytuły jak mało komu, to wzór pracowitości i solidności na korcie. Brawo! :::yay:::
8:7 40:15
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Łukasz Kubot

Gratulacje! :)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Clapton
Weteran
Weteran
Posty: 1137
Rejestracja: 13 sie 2007, 19:59

Re: Łukasz Kubot

Zawsze kibicowałem Łukaszowi, brawo i do przodu.
Awatar użytkownika
maksu
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 104
Rejestracja: 4 maja 2014, 19:20

Re: Łukasz Kubot

Brawa dla tego Pana! :)
Sukces o którym marzy chyba każdy tenisista. :)

Przy okazji, może ktoś podpowiedzieć jaki to model baga (chyba HEAD) wisiał na jego plecach? Ciekawy wzór.
Clapton
Weteran
Weteran
Posty: 1137
Rejestracja: 13 sie 2007, 19:59

Re: Łukasz Kubot

Brawo Łukasz!
Awatar użytkownika
wwojtek
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 810
Rejestracja: 18 wrz 2013, 20:17

Re: Łukasz Kubot

Wielki dzień dla polskiego tenisa! Łukasz Kubot zostaje pierwszym w historii Polakiem z tytułem na Wimbledonie oraz pierwszym z dwoma Szlemami na koncie. Wspaniałe chwile, mało kto poprzez swój profesjonalizm oraz całkowite oddanie tenisowi zasługiwał na tak cenny tytuł. Brawo, brawo!

Obrazek
8:7 40:15

Wróć do „Zawodniczki i zawodnicy”