Clapton
Weteran
Weteran
Posty: 1137
Rejestracja: 13 sie 2007, 19:59

Re: Łukasz Kubot

A tak swoją drogą to gdzieś czytałem, aby tenisista po zakończeniu kariery miał zapewniony żywot na przyzwoitym poziomie i nie musiał gdzieś tam dorabiać, to musi być przez 7-8 sezonów w pierwszej 150-tce ATP. Nie wiem czy tak jest w rzeczywistości.
Awatar użytkownika
keicam
Weteran
Weteran
Posty: 1711
Rejestracja: 17 kwie 2013, 12:16
Lokalizacja: Kraków (okolice)

Re: Łukasz Kubot

Właśnie przeczytałem o rezygnacji Łukasza z reprezentowania Polski w Pucharze Davisa. Wg mnie to słuszna decyzja.
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. Stanisław Lem.
:)

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 5536866876
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Łukasz Kubot

Ale że co? Na emeryturę idzie?
Mógłby choćby z Panfilem debla grać, bo Frytki czasami strasznie się męczą...
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Łukasz Kubot

Ma swoje lata i cele do osiągnięcia. Popieram, niech się wykazują młodzi.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
keicam
Weteran
Weteran
Posty: 1711
Rejestracja: 17 kwie 2013, 12:16
Lokalizacja: Kraków (okolice)

Re: Łukasz Kubot

Myślę, że to co dla Łukasza jest pewną komplikacją, dla np. Grześka Panfila szansą na grę z wartościowymi zawodnikami z pierwszej setki ATP.
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. Stanisław Lem.
:)

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 5536866876
Clapton
Weteran
Weteran
Posty: 1137
Rejestracja: 13 sie 2007, 19:59

Re: Łukasz Kubot

Nie dosyć że Łukasz wygrał AO, to jeszcze wskoczył na pierwsze miejsce listy par deblowych rankingu ATP.
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Łukasz Kubot

keicam pisze:Właśnie przeczytałem o rezygnacji Łukasza z reprezentowania Polski w Pucharze Davisa. Wg mnie to słuszna decyzja.
Nie do końca rozumiem... Tak na zawsze zrezygnował, czy tylko na najbliższe spotkanie?
Awatar użytkownika
keicam
Weteran
Weteran
Posty: 1711
Rejestracja: 17 kwie 2013, 12:16
Lokalizacja: Kraków (okolice)

Re: Łukasz Kubot

TadX pisze:
keicam pisze:Właśnie przeczytałem o rezygnacji Łukasza z reprezentowania Polski w Pucharze Davisa. Wg mnie to słuszna decyzja.
Nie do końca rozumiem... Tak na zawsze zrezygnował, czy tylko na najbliższe spotkanie?
Oto źródło:

http://sport.interia.pl/tenis/news-luka ... Id,1095822


Wg mnie to decyzja "na stałe"!
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. Stanisław Lem.
:)

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 5536866876
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Łukasz Kubot

"Planując starty w pierwszej części tego sezonu poprosił Szymanika, aby nie powoływał go do drużyny na spotkanie z Rosją, które odbędzie się w dniach 31 stycznia - 2 lutego. Argumentował swoją decyzję chęcią rozwoju kariery indywidualnej."

"Zwycięzca Australian Open w deblu zaznaczył jednak, że później jest do dyspozycji Szymanika. Nie wiadomo, jednak czy będzie taka potrzeba."

- Chcę stawiać na zawodników, na których mogę liczyć - podkreślił kapitan, unikając jednoznacznej odpowiedzi, czy to koniec występów Kubota w koszulce z orłem na piersi.

Jak dla mnie jest to bardziej niejasne niż jasne. Jakby nie chcieli wprost, że już nie będzie. Tak to odbieram :).
Awatar użytkownika
keicam
Weteran
Weteran
Posty: 1711
Rejestracja: 17 kwie 2013, 12:16
Lokalizacja: Kraków (okolice)

Re: Łukasz Kubot

Dla mnie jest to takie "angielskie wyjście". Nie mówię ze względów PR-owych kategorycznie "żegnam" i daję o sobie zapomnieć.
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. Stanisław Lem.
:)

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 5536866876
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Łukasz Kubot

To jego decyzja i ja ją szanuję. Swoje lata już ma no i ileż można? Młodsi powinni już się dobijać do drzwi, zbierać doświadczenie...
Awatar użytkownika
keicam
Weteran
Weteran
Posty: 1711
Rejestracja: 17 kwie 2013, 12:16
Lokalizacja: Kraków (okolice)

Re: Łukasz Kubot

TadX pisze:To jego decyzja i ja ją szanuję. Swoje lata już ma no i ileż można? Młodsi powinni już się dobijać do drzwi, zbierać doświadczenie...
Mamy identyczne spostrzeżenia :) !
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. Stanisław Lem.
:)

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 5536866876
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Decyzja zrozumiała dla mnie. W PD mecze do 3 setów, on ma latka, lajtowych debli nie gra, kariera singlowa ma się ku końcowi, na kontuzję i zmęczenie nie ma miejsca.
...

A długu wobec PZT raczej nie ma. ;-P
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Łukasz Kubot

Vivid pisze:Odkłada to się na emeryturze ... tłuszcz tu i tam. ;)
Chcesz nam powiedzieć, że jesteś już na emeryturze i to pewnie od kilkunastu lat? rotfl
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Łukasz Kubot

Gary pisze:
Vivid pisze:Odkłada to się na emeryturze ... tłuszcz tu i tam. ;)
Chcesz nam powiedzieć, że jesteś już na emeryturze i to pewnie od kilkunastu lat? rotfl
Tenisowej? Oczywiście :D
Choć tak na prawdę nigdy w tej robocie na serio nie byłem ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Łukasz Kubot

http://www.sport.pl/celebrities/1,10462 ... oxSportTxtMyślę, że to jest powód decyzji Łukasza o skupieniu się na własnej karierze. W tym roku ma realne szanse na osiągnięcie życiowych sukcesów, przynajmniej w deblu. To nie tylko kwestia samego udziału w turniejach ale też możliwość skorzystania z wiedzy obozu Szweda. Nie dziwię mu się, że chce to maksymalnie wykorzystać, to jego inwestycja w przyszłość.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Łukasz Kubot

Też popieram decyzję Kubota. Niech wykorzysta szansę, która się teraz przed nim otworzyła, żeby dłużej pograć ze Szwedem w parze deblowej, mają szansę na kolejne dobre wyniki. Kubot jest tak nierówny w grze (co było widać przy okazji ostatniego meczu PD z Kangurami), że raczej w PD wielkiego szału nie zrobi, a niech młodzi zaczną bardziej walczyć o swoje miejsca.
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
alergia
Weteran
Weteran
Posty: 1582
Rejestracja: 15 lis 2012, 16:29
Lokalizacja: W-wa

Re: Łukasz Kubot

O zwolnienie z tegorocznej gry w PD Łukasz wystąpił dużo wcześniej, bo już w grudniu. Tzn. zanim nawet mógł śnić o takim sukcesie w deblu. Widocznie miał inne plany. I to zapewne singlowe.
Ale to świetnie, że nastąpił ten nagły zwrot i że zostaje w parze z Robertem. Sądząc po jego chęci do korzystania z nowych rozwiązań może z tych doświadczeń wiele wynieść.
Dredy górą!
Clapton
Weteran
Weteran
Posty: 1137
Rejestracja: 13 sie 2007, 19:59

Re: Łukasz Kubot

Decyzję Łukasza rozumiem i popieram. Ma szansę na dobry wynik niech ją wykorzysta.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Łukasz Kubot

Tenis to sport indywidualny (nawet w deblu ;)), i dlatego to powinno mieć priorytet.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P

Wróć do „Zawodniczki i zawodnicy”