Kto w Twoim odczuciu zasługuje na miano "Największego Tenisisty w historii"?

Pete Sampras
11%
19
Roger Federer
66%
117
Rod Laver
5%
8
Bjorn Borg
3%
5
Jimmy Connors
1%
2
John McEnroe
2%
4
Boris Becker
Brak głosów
0
Andre Agassi
4%
7
Roy Emerson
Brak głosów
0
Inny
8%
15
 
Liczba głosów: 177
Awatar użytkownika
ayshe
Weteran
Weteran
Posty: 1421
Rejestracja: 23 maja 2014, 18:54
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Kto największym w historii?

Vivid pisze: 13 lip 2021, 17:16 Ayshe,
tak jedna uwaga pod rozwagę. Wytłumacz nie mnie a sobie, czemu jednak jest tak, że to Serb ma problem z odbiorem własnego wizerunku i pozycji przez pryzmat wizerunku Szwajcara i Hiszpana? Oni z tym kompletnie nie mają problemu. To Serba wyraźnie uwiera, ma z tym problem i daje temu wyraz. To jednak dość znamienne ...
Przenosi się to i na fanów. Odnoszę wrażenie, że przez te lata to jednak fani Novaka dawali wyraźnie wyraz swoistego niedopieszczenia. Być może to dlatego, że Serb gonił kolegów. Ale jakoś nie wydaje mi się by było to jedyny powód.
[...] Fani Serba muszą się z tym pogodzić :(
Dla wielu fanów będzie tym jedynym, i to jest OK. Dla innych, dla mnie, i niekoniecznie tylko samych fanów Rafy czy Rogera, będzie na zawsze tylko Djokozgonem Dnokovicem - tłem dwóch prawdziwych Mistrzów.
:rolleyes: Sorry Vivid, ale niekiedy przypominasz mi zdartą do imentu płytę.
Zacznijmy od tego, że na pewno nie dojdziemy do porozumienia w kwestii przyczyn problemów Serba z odbiorem jego osoby przez kibiców. Nie mam ochoty kolejny raz przepychać wieprza przez rurociąg, mam swoje zdanie na ten temat i jest ono odmienne niż Twoje, tyle wystarczy w świetle Twojej ostatecznej deklaracji, bo nie widzę sensu prowadzenia dyskusji z kimś, kto ma ustaloną na beton opinię. :)
“This means the world to me and I don’t see any limits, I don’t see the end around the corner so I will keep on going,” N. Djokovic (USO 2018)

"Learn to love the hate. Embrace it. Enjoy it. Everyone is entitled to their own opinion and everyone should have one about you. Haters are a good problem to have. Nobody hates the good ones. They hate the great ones." Kobe Bryant
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 780
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: Kto największym w historii?

Vivid pisze: 13 lip 2021, 17:16 ...czemu jednak jest tak, że to Serb ma problem z odbiorem własnego wizerunku i pozycji przez pryzmat wizerunku Szwajcara i Hiszpana? Oni z tym kompletnie nie mają problemu. To Serba wyraźnie uwiera, ma z tym problem i daje temu wyraz. To jednak dość znamienne ...
Przenosi się to i na fanów. Odnoszę wrażenie, że przez te lata to jednak fani Novaka dawali wyraźnie wyraz swoistego niedopieszczenia. Być może to dlatego, że Serb gonił kolegów. Ale jakoś nie wydaje mi się by było to jedyny powód.
[...] Fani Serba muszą się z tym pogodzić :(
Dla wielu fanów będzie tym jedynym, i to jest OK. Dla innych, dla mnie, i niekoniecznie tylko samych fanów Rafy czy Rogera, będzie na zawsze tylko Djokozgonem Dnokovicem - tłem dwóch prawdziwych Mistrzów.
A teraz zupełnie poważnie, bez ironii, żartów i podtekstów. Sądzę, że coś takiego nie istnieje. Nie ma żadnego kwiku i bólu d..y bo Djokovic ma jakieś kompleksy wobec kolegów z touru. To jakaś bzdura totalna. Ja na przykład mam na to wielce wyj*****, kto ma większą popularność, czy kogo bardziej lubią. A podejrzewam, że Novak również. On ma własne życie, rodzinę, przyjaciół, furę kasy której nigdy za życia nie wyda i swoje plany, które będzie realizował po zakończeniu kariery. I on ma się przejmować wizerunkiem? Przecież nikogo nie zabił. Dajmy już temu spokój. Jemu chodzi o wygranie w ilości zdobytych szlemów bo się chłop zawziął. Popieram taką postawę bo sam jestem podobny. Tyle. A dorabianie na kolanie jakichś szemranych teorii o znaczeniu wartości artystycznych jest tylko "chwytaniem się tonącego brzytwy". Zamiast dalej się ośmieszać Federaści powinni spojrzeć na merytoryczną czyli numeryczną analizę karier wielkiej trójki. I chociaż wydaje się, że Novak finiszuje najszybciej - nie jest pewny wygranej. Ile to już razy Nadal się odradzał a Serb notował zapaść. Tak może być i tym razem. Chociaż w jakieś przebłyski formy Rogera to raczej nikt już nie wierzy.
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Kto największym w historii?

Wy tu sobie (pseudo)argumenty wyszukujecie, a w tytułowej ankiecie wśród nazwisk mistrzów do wyboru Dżoker w ogóle nie występuje jako opcja :] rotfl
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 780
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: Kto największym w historii?

hohvar pisze: 13 lip 2021, 21:35 Wy tu sobie (pseudo)argumenty wyszukujecie, a w tytułowej ankiecie wśród nazwisk mistrzów do wyboru Dżoker w ogóle nie występuje jako opcja :] rotfl
Tak. Kolejny paradoks. Cała uwaga skupiona jest na okładaniu się bejsbolami a tak na prawdę to nie wiadomo kogo bić. :/
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Kto największym w historii?

Nadala też nie ma. To jest ściema a nie ankieta ;)
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 780
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: Kto największym w historii?

TomPL pisze: 13 lip 2021, 21:43 Nadala też nie ma. To jest ściema a nie ankieta ;)
Ale jaki problem jest? Jak coś nie działa to należy to naprawić. Jeśli ankiety nie da się skorygować to trzeba założyć nowy wątek, z nową ankietą i ewentualnie przenieść wszystkie posty. Przecież to takie proste. Chęci są potrzebne, tylko to. Jakie to życiowe, ach... cała Polska tak działa. Nikomu się nic nie chce. :/
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Kto największym w historii?

Ta ankieta była tworzona dawno temu. Wtedy jeszcze Roger był zdecydowanie przed Rafą i Nole, w końcu jest spora różnica wieku. Faktycznie można ją przerobić.
ayshe pisze: 13 lip 2021, 19:00 :rolleyes: Sorry Vivid, ale niekiedy przypominasz mi zdartą do imentu płytę.
Zacznijmy od tego, że na pewno nie dojdziemy do porozumienia w kwestii przyczyn problemów Serba z odbiorem jego osoby przez kibiców. Nie mam ochoty kolejny raz przepychać wieprza przez rurociąg, mam swoje zdanie na ten temat i jest ono odmienne niż Twoje, tyle wystarczy w świetle Twojej ostatecznej deklaracji, bo nie widzę sensu prowadzenia dyskusji z kimś, kto ma ustaloną na beton opinię. :)
Dwie kwestie.
Raz - też się z Tobą zgadzam, że nie przekonamy się wzajemnie. Zatem faktycznie masz rację, że szkoda prądu :::gd:::
Dwa - jednak w pewnej kwestii się zgadzamy, Serb ma problem z odbiorem swojej osoby w znacznie większej grupie sympatyków tenisa niż Szwajcar i Hiszpan (oni też przecież nie są akceptowani przez ogół).
Zatem wynika z tego, że Novak nie ma tak na wszystko wywalone jak postuluje gdzieś powyżej 534 edycja stoflera. Gdzieś go to uwiera. Czyli jednak nie jest zadowolony z obranej drogi. Nie musi zaraz mieć poczucie winy, co to to nie. Raczej dostrzega swoją pomyłkę przez pryzmat tego, że jednak jego odbiór ma dla niego jakieś większe znaczenie.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 780
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: Kto największym w historii?

Vivid pisze: 14 lip 2021, 05:30 Dwie kwestie.
...Serb ma problem z odbiorem swojej osoby w znacznie większej grupie sympatyków tenisa niż Szwajcar i Hiszpan...
...Novak nie ma tak na wszystko wywalone jak postuluje gdzieś powyżej 534 edycja stoflera...
Przydałyby się jakieś konkrety na potwierdzenie tych przypuszczeń bo napisać to można sobie wszystko.
Ja przykładowo spokojnie mogę napisać, że jestem na tym forum bardzo lubiany. :wink:
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
kefas
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 233
Rejestracja: 8 sie 2019, 08:58

Re: Kto największym w historii?

Derler pisze:Nie ma żadnego kwiku i bólu d..y bo Djokovic ma jakieś kompleksy wobec kolegów z touru
Jakby nie było żadnego kwiku to byś nie nawalił ponad 30 postów w tydzień w tym wątku ;) Jak na razie ze wszystkich tu zgromadzonych to widzę tylko u Ciebie ból d..y, że ktoś nie lubi Dnokovica i coś tam kwestionuje, np. ayshe jest zadeklarowanym fanem a jakoś widzę tu więcej RIGCZu niż u Ciebie.

Odbiór zawodnika to subiektywna ocena fanów, Djoko ma jaką ma - słabiutką jak na wyniki i tyle.
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 780
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: Kto największym w historii?

kefas pisze: 14 lip 2021, 09:16
Derler pisze:Nie ma żadnego kwiku i bólu d..y bo Djokovic ma jakieś kompleksy wobec kolegów z touru
Jakby nie było żadnego kwiku to byś nie nawalił ponad 30 postów w tydzień w tym wątku ;) Jak na razie ze wszystkich tu zgromadzonych to widzę tylko u Ciebie ból d..y, że ktoś nie lubi Dnokovica i coś tam kwestionuje, np. ayshe jest zadeklarowanym fanem a jakoś widzę tu więcej RIGCZu niż u Ciebie.

Odbiór zawodnika to subiektywna ocena fanów, Djoko ma jaką ma - słabiutką jak na wyniki i tyle.
Odbiór zawodnika przez fanów innego jest akurat mało ważny, powiedziałbym nie warty uwagi. A ból d..y mylisz z dyskusją mającą na celu uświadomienie co niektórych, że jednak taplają się w kałużach fałszu inspirowanego przez prowokatorów. Znamienne jest w chwili obecnej coś innego... Nie zauważasz, że dyskusja rozgorzała po ostatnim sukcesie Serba? Gdyby to jego fani mieli jakiś ból to nie ciskaliby się właśnie teraz. Inaczej wygląda natomiast samopoczucie Federastów, którzy z dnia na dzień, dzień po dniu tracą wszystko. Mówię Ci - to na pewno ich boli. rotfl
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
optymista
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 317
Rejestracja: 28 sty 2019, 15:00

Re: Kto największym w historii?

Vivid pisze: 14 lip 2021, 05:30 Ta ankieta była tworzona dawno temu. Wtedy jeszcze Roger był zdecydowanie przed Rafą i Nole, w końcu jest spora różnica wieku. Faktycznie można ją przerobić.
ayshe pisze: 13 lip 2021, 19:00 :rolleyes: Sorry Vivid, ale niekiedy przypominasz mi zdartą do imentu płytę.
Zacznijmy od tego, że na pewno nie dojdziemy do porozumienia w kwestii przyczyn problemów Serba z odbiorem jego osoby przez kibiców. Nie mam ochoty kolejny raz przepychać wieprza przez rurociąg, mam swoje zdanie na ten temat i jest ono odmienne niż Twoje, tyle wystarczy w świetle Twojej ostatecznej deklaracji, bo nie widzę sensu prowadzenia dyskusji z kimś, kto ma ustaloną na beton opinię. :)
Dwie kwestie.
Raz - też się z Tobą zgadzam, że nie przekonamy się wzajemnie. Zatem faktycznie masz rację, że szkoda prądu :::gd:::
Dwa - jednak w pewnej kwestii się zgadzamy, Serb ma problem z odbiorem swojej osoby w znacznie większej grupie sympatyków tenisa niż Szwajcar i Hiszpan (oni też przecież nie są akceptowani przez ogół).
Zatem wynika z tego, że Novak nie ma tak na wszystko wywalone jak postuluje gdzieś powyżej 534 edycja stoflera. Gdzieś go to uwiera. Czyli jednak nie jest zadowolony z obranej drogi. Nie musi zaraz mieć poczucie winy, co to to nie. Raczej dostrzega swoją pomyłkę przez pryzmat tego, że jednak jego odbiór ma dla niego jakieś większe znaczenie.
Jako fan Djokovica muszę się z tym zgodzić. Natomiast nieco rozwinąłbym tą myśl, w sposób, którego niestety nie jesteśmy w stanie sprawdzić. Ale pokuszę się o tezę, że w pewnym momencie kariery Nole pogodził się aktualnym stanem rzeczy (być może po finale Wimbledonu 2019) i zrozumiał, że pod względem marketingowym, wizerunkowym, popularności, odbioru itp z różnych powodów (pomijam jakich, bo osobiście nie ze wszystkimi się zgadzam) dla mas będzie tym trzecim. Zatem jedyną drogą by im dorównać będzie pokonanie Fedala na polu czysto tenisowym. Myślę, że potwierdzenie tego znajdzie się w samym zachowaniu na korcie (uważam, że sytuacja z USOpen to raczej był pech niż celowość/frustracja), a medicale są dozwolone (mecze z Thiemem i Fritzem na AO). Natomiast patrząc ogółem jest mniej łamanych rakiet, frustracji, wojenek z kibicami oraz sędziami, złorzeczenia swojej ekipie i całemu światu. Owszem, są wyniki, więc nie jest to konieczne, niemniej widzę w tym raczej pozytywny trend niż krótkotrwały efekt sukcesów, co w mojej opinii raczej pokazuje skupienie Novaka na konkretnym celu.
kefas
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 233
Rejestracja: 8 sie 2019, 08:58

Re: Kto największym w historii?

Derler pisze:Nie zauważasz, że dyskusja rozgorzała po ostatnim sukcesie Serba
No toć to oczywiste. Dla mnie to XD bo całą dyskusję i krzyki rozpocząłeś Ty ze szczekaniem "no to kto kto kto lepszy?" zaraz po porażce Federera (widać kompleks) a następny post zaraz po finale należał do ayshe - coś tam o żenadzie z reklamą Rolexa xD.

Reszta to tylko odpowiedzi na te posty i kontynuowanie dyskusji. Widać od razu kogo boli, kto krzyczy "ale przeciez najlepszy!! czemu nie wierzycie" itp. Kompleks, kompleks, kompleks. Ja tam mam wyrypane, kisne tylko z tego waszego nawoływania i przekonywania, kto jest najlepszy. Dyskusja na poziomie - Windows czy Linux, Apple czy Samsung. Przecież na prawie każdy czyiś post przypadają 2 posty waszej dwójki. I o ile ayshe jeszcze coś z sensem napisze i można porozmawiać, tak Ty mi wyglądasz na jakiegoś trola ;). W ogóle to mam wrażenie, że zarejestrowałeś się tutaj tylko po to, żeby agitować na rzecz Dnokovica. No, ale zawodnik bucowaty to i fanbase krzykliwy ;)
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Kto największym w historii?

kefas pisze: 14 lip 2021, 11:41 Ty mi wyglądasz na jakiegoś trola
Niemożliwe. rotfl
kefas pisze: 14 lip 2021, 11:41 W ogóle to mam wrażenie, że zarejestrowałeś się tutaj tylko po to, żeby agitować na rzecz Dnokovica.
Niemożliwe. rotfl

Kojarzysz uż. Stofler? Bo na alfreda nie załapałeś się na pewno. W międzyczasie były jeszcze inne wcielenia.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 780
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: Kto największym w historii?

kefas pisze: 14 lip 2021, 11:41
Derler pisze:Nie zauważasz, że dyskusja rozgorzała po ostatnim sukcesie Serba
...W ogóle to mam wrażenie, że zarejestrowałeś się tutaj tylko po to, żeby agitować na rzecz Dnokovica. No, ale zawodnik bucowaty to i fanbase krzykliwy ;)
Tak. I kasę biorę za tą agitację. Ostatnio mi Novak wakacje zafundował nawet... :rolleyes:
Djokovic bucowaty - kawał miesiąca. rotfl Ty chyba Rogera nigdy w akcji nie widziałeś.
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
live
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 385
Rejestracja: 4 cze 2021, 17:17

Re: Kto największym w historii?

Vivid pisze: 14 lip 2021, 05:30
w kwestii przyczyn problemów Serba z odbiorem jego osoby przez kibiców.
Pisałem, żebyś nie oceniał innych wyłącznie względem własnych doświadczeń i przeżyć. Dałeś już popis odnośnie
Igi dziecka/juniorki, jak widać nie wyciągnąłeś wniosków i dalej brniesz w atoportretowanie.
Wyobraź sobie, że są ludzie, którym nie zależy na poklasku większości, w takich okolicznościach wręcz czują się niekomfortowo i zwykle robią wszystko, żeby do tego nie dopuścić. Ja na ten przykład takich ludzi, zwykle bardzo szanuję
bo mam odczucie, że są bardziej szczerzy i naturalni.
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 780
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: Kto największym w historii?

live pisze: 14 lip 2021, 13:08
Vivid pisze: 14 lip 2021, 05:30
w kwestii przyczyn problemów Serba z odbiorem jego osoby przez kibiców.
Wyobraź sobie, że są ludzie, którym nie zależy na poklasku większości, w takich okolicznościach wręcz czują się niekomfortowo i zwykle robią wszystko, żeby do tego nie dopuścić. Ja na ten przykład takich ludzi, zwykle bardzo szanuję
bo mam odczucie, że są bardziej szczerzy i naturalni.
To przecież ja. :::cheese:::
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Kto największym w historii?

live pisze: 14 lip 2021, 13:08 Wyobraź sobie, że są ludzie, którym nie zależy na poklasku większości, w takich okolicznościach wręcz czują się niekomfortowo i zwykle robią wszystko, żeby do tego nie dopuścić.
Nie mam potrzeby sobie wyobrażać. Znam takie osoby. Tylko Novak akurat taki zdecydowanie nie jest ...
To oczywiście nic złego.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
live
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 385
Rejestracja: 4 cze 2021, 17:17

Re: Kto największym w historii?

Vivid pisze: 14 lip 2021, 20:28 Znam takie osoby. Tylko Novak akurat taki zdecydowanie nie jest ...
Tak piszesz jakbyś znał Igę i Novaka, nie wykluczam takiej możliwości, więc zapytam. Kiedy z nimi rozmawiałeś lub chociaż
obserwowałeś na żywo, może być nawet z ukrycia? O_O
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Kto największym w historii?

live pisze: 14 lip 2021, 20:44
Vivid pisze: 14 lip 2021, 20:28 Znam takie osoby. Tylko Novak akurat taki zdecydowanie nie jest ...
Tak piszesz jakbyś znał Igę i Novaka, nie wykluczam takiej możliwości, więc zapytam. Kiedy z nimi rozmawiałeś lub chociaż
obserwowałeś na żywo, może być nawet z ukrycia? O_O
Mówimy o jego publicznym wizerunku. Prywatnie oczywiście może być inny. Ja też podobno "na żywo" inaczej wypadam niż tutaj rotfl Ty sobie też już tu pewną opinię o sobie zdążyłeś wyrobić, a w przypadku realnego kontaktu możesz okazać się diametralnie inną osobą.
Novak przyjął jakiś sposób bycia, zawsze jest to mniej lub więcej pochodna naszej natury. Spora część tenisowego świata (fani dyscypliny) tego nie kupiła wcale lub przynajmniej nie do końca kupiła.
Ktoś tu wcześniej napisał, że chyba Serb już zatrybił, że tego wyścigu nigdy nie wygra więc skupił się bardziej na wyniku czysto sportowym. Też tak to trochę widzę, i w sumie to dobry ruch. Nie ma sensu toczyć bitwy już dawno przegranej. Można wygrać tę nadal otwartą.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
live
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 385
Rejestracja: 4 cze 2021, 17:17

Re: Kto największym w historii?

Vivid pisze: 15 lip 2021, 05:36 że chyba Serb już zatrybił, że tego wyścigu nigdy nie wygra więc skupił się bardziej na wyniku czysto sportowym. Też tak to trochę widzę, i w sumie to dobry ruch. Nie ma sensu toczyć bitwy już dawno przegranej. Można wygrać tę nadal otwartą.
Myślę, że Serb na tyle twardo stąpa po ziemi, że nawet wspomnianego "wyścigu wizerunkowego" nie podjął, z góry był na przegranej pozycji. Nie ma takiej możliwości, żeby wygrać z anglosaskim szowinizmem, media czując nastroje społeczne: sprzedają
to co idzie najlepiej. Novak jako rdzenny Anglik miałby już przynajmniej przygotowany cokół pod pomnik... :::jezor:::


https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna ... ndowskiego
https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna ... ndowskiego
Ostatnio zmieniony 16 lip 2021, 11:31 przez live, łącznie zmieniany 2 razy.

Wróć do „Zawodniczki i zawodnicy”