Kto w Twoim odczuciu zasługuje na miano "Największego Tenisisty w historii"?

Pete Sampras
11%
19
Roger Federer
66%
117
Rod Laver
5%
8
Bjorn Borg
3%
5
Jimmy Connors
1%
2
John McEnroe
2%
4
Boris Becker
Brak głosów
0
Andre Agassi
4%
7
Roy Emerson
Brak głosów
0
Inny
8%
15
 
Liczba głosów: 177
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Kto największym w historii?

kefas pisze: 30 lip 2021, 16:37 No dziś przegrał wygrany mecz hahaha
Wygrany?! W którym momencie?
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 779
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: Kto największym w historii?

Trudno. Nie załamujemy się. Oczywiście fajnie by było gdyby to złoto przygarnął... Czekamy na USO. Jak wygra - skasuje wszystkie złe wspomnienia z Tokyo. Pal licho Olimpiadę. Jedziemy do NY. :!:brv_cmn:!: :!:brv_cmn:!: :!:brv_cmn:!:
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
kefas
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 233
Rejestracja: 8 sie 2019, 08:58

Re: Kto największym w historii?

TomPL pisze:Wygrany?! W którym momencie?
no jak wygrywal 1:0 w setach i chyba 3:2 w drugim - mial blizej niz dalej ;)
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Kto największym w historii?

[przekresl[/przekresl]
kefas pisze: 30 lip 2021, 21:49
TomPL pisze:Wygrany?! W którym momencie?
1.
no jak wygrywal 1:0 w setach i chyba 3:2 w drugim - mial blizej niz dalej ;)
Edit
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 779
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: Kto największym w historii?

Ktoś napisał, że Djokovic jest do ogrania, że wcale nie jest taki dobry, etc. Ja mam inne spostrzeżenia. Uważam, że Novak posiada swoje słabości. Wbrew pozorom szwankuje u niego psychika i to głównie przez nią przegrywa "wygrane mecze". Facet ma już grubo po 30 i niestety jego wydolność ma swój kres. I choćbyśmy się zachwycali bez końca jego returnem i odbiorem każdej, beznadziejnej piłki - jeśli pojawi się przeciwnik z mega serwisem i "dniem konia" Serbowi nagle zaczyna nawalać głowa. Tak ma, niestety. Wygrał już furę "przegranych" spotkań, dobił do 20 w szlemach, myślę że na przestrzeni rozgrywek ATP dał się poznać jako ten najlepszy, potencjalny GOAT, ikona tenisa. Jednak czegoś mu wciąż brakuje. Nie bez znaczenia była też presja wywierana na nim przez rodaków, rodzimych ziomali, łapczywy na jakikolwiek sukces naród. To nigdy nie pomaga. Teraz wszystko zależy od tego czy po tej porażce pozbiera się w sobie i podejdzie z innym nastawieniem do USO. Jeśli tak, przygoda będzie trwała dalej. :::gd:::
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
live
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 385
Rejestracja: 4 cze 2021, 17:17

Re: Kto największym w historii?

kefas pisze: 30 lip 2021, 21:49
TomPL pisze:Wygrany?! W którym momencie?
no jak wygrywal 1:0 w setach i chyba 3:2 w drugim - mial blizej niz dalej ;)
Taka sztuka rzadko się udaje ale czasami przynosi dobre efekty. Niemiec nie miał już nic do stracenia, zaczął grać bez kagańca presji lub jak kto woli, grał lepiej niż potrafi...
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Kto największym w historii?

live pisze: 31 lip 2021, 08:00
kefas pisze: 30 lip 2021, 21:49
TomPL pisze:Wygrany?! W którym momencie?
no jak wygrywal 1:0 w setach i chyba 3:2 w drugim - mial blizej niz dalej ;)
Taka sztuka rzadko się udaje ale czasami przynosi dobre efekty. Niemiec nie miał już nic do stracenia, zaczął grać bez kagańca presji lub jak kto woli, grał lepiej niż potrafi...
Tiaaa, 3:2 w drugim to wygrany mecz, wy chyba tylko w klipę grywaliście...
live
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 385
Rejestracja: 4 cze 2021, 17:17

Re: Kto największym w historii?

Tiaa, Zverev przegrał pierwszego seta 1:6 bo Novak bardzo dennie wtedy grał ... :idioticus:
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 779
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: Kto największym w historii?

To, że znalazłem ten film dopiero teraz to chyba jakiś znak. :::hmm::: Bo dlaczego dopiero teraz a nie na przykład w zeszłym roku... Myślę, że to dobry omen. Przed USO. :::no.I:::

Ja wierzę w siły nadprzyrodzone. Kiedyś cudem uniknąłem śmierci. A uratowała mnie... mysz! Nie będę wchodził w szczegóły, historię znają tylko moi przyjaciele. Ale nie ważne, chodzi o to, że moja partnerka życiowa ma musofofię, kojarzycie?! Hahahaha... rotfl

Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Kto największym w historii?

Koniec Olimpiady, wraca normalny tour. Może Tokyo to początek zmierzchu, czy raczej zgonu :), Djokozgona Dnokovica, i podtrzyma dalej na tę korzystną passę :) Federer wcześniej już siadł, ale patrząc na różnicę wieku trudno się dziwić. Nadal też już widocznie osłabł. Czas na kolejnego seniora - kmiotka z Serbi.
Ostatnio zmieniony 4 sie 2021, 09:41 przez Vivid, łącznie zmieniany 1 raz.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
RatRace
Weteran
Weteran
Posty: 1989
Rejestracja: 26 gru 2007, 16:50
Lokalizacja: Katowice

Re: Kto największym w historii?

Mnie się podobało jak Djoković rzucił rakietą na IO, nie pamiętam w połówce albo w meczu o trzecie miejsce. No nie ma ten chłopak dystansu do siebie. Tak jakby istniał tylko on i ten jego rekord. Przecież to i tak nie ma żadnego znaczenie dla kogokolwiek, może z wyjątkiem Djokovicia - taki masażyk dla ego. Nikomu to życia nie poprawi.

A i tak będzie pamiętany za tryldylion przerw medycznych kiedy mu nie szło.
"Don't hurry, don't worry, you're only here for a short visit, so be sure to smell the flowers along the way."

Walter Hagen
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Kto największym w historii?

RatRace pisze: 3 sie 2021, 21:57 A i tak będzie pamiętany za tryldylion przerw medycznych kiedy mu nie szło.
Przerwy przerwami, a krecze?
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 779
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: Kto największym w historii?

RatRace pisze: 3 sie 2021, 21:57 A i tak będzie pamiętany za tryldylion przerw medycznych kiedy mu nie szło.
Nie sądzę. Skoro ja już tego nie pamiętam to co dopiero zwykły jakiś tam człowieczek?
Ja myślę, że będą zapamiętane jego epickie pojedynki z Nadalem i Federerem oraz żelazna jednak psychika i zdolność do wychodzenia z beznadziejnych sytuacji meczowych.
No i to, że wygrał najwięcej szlemów!
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Kto największym w historii?

Derler pisze: 4 sie 2021, 08:17
RatRace pisze: 3 sie 2021, 21:57 A i tak będzie pamiętany za tryldylion przerw medycznych kiedy mu nie szło.
Nie sądzę. Skoro ja już tego nie pamiętam to co dopiero zwykły jakiś tam człowieczek?
Ja myślę, że będą zapamiętane jego epickie pojedynki z Nadalem i Federerem oraz żelazna jednak psychika i zdolność do wychodzenia z beznadziejnych sytuacji meczowych.
No i to, że wygrał najwięcej szlemów!
Nie "pamiętasz", być może dlatego, że jesteś psychofanem z klapkami na oczach i nie chcesz pamiętać? ;)
Z punktu widzenia zwykłego Kowalskiego, nie związanego z tenisem, to mogą być co najwyżej zapamiętane pojedynki Federera z Nadalem. O Djokovicu to większość, i tutaj zaznaczę - NIESTETY, nawet nie będzie pamiętała. Ikoną tenisa zawsze będzie Federer i tego nikt i nic nie zmieni.
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Kto największym w historii?

wyczesany pisze: 3 sie 2021, 22:02 Przerwy przerwami, a krecze?
Mięczak był, ale z tego się względnie wyleczył ;) Choć te djokozgony to pewna "wariacja" tematu :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
RatRace
Weteran
Weteran
Posty: 1989
Rejestracja: 26 gru 2007, 16:50
Lokalizacja: Katowice

Re: Kto największym w historii?

Derler pisze: 4 sie 2021, 08:17
RatRace pisze: 3 sie 2021, 21:57 A i tak będzie pamiętany za tryldylion przerw medycznych kiedy mu nie szło.
Nie sądzę. Skoro ja już tego nie pamiętam to co dopiero zwykły jakiś tam człowieczek?
Ja myślę, że będą zapamiętane jego epickie pojedynki z Nadalem i Federerem oraz żelazna jednak psychika i zdolność do wychodzenia z beznadziejnych sytuacji meczowych.
No i to, że wygrał najwięcej szlemów!
Rozumiem, że ty jesteś nadczłowieczek?

:wink:
"Don't hurry, don't worry, you're only here for a short visit, so be sure to smell the flowers along the way."

Walter Hagen
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Kto największym w historii?

RatRace pisze: 4 sie 2021, 11:44 Rozumiem, że ty jesteś nadczłowieczek?
:wink:
To jest 354 karnacja stoflera, rozwodniona bardziej niż zupka więzienna ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
live
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 385
Rejestracja: 4 cze 2021, 17:17

Re: Kto największym w historii?

rafbat pisze: 4 sie 2021, 08:47
Derler pisze: 4 sie 2021, 08:17
RatRace pisze: 3 sie 2021, 21:57 A i tak będzie pamiętany za tryldylion przerw medycznych kiedy mu nie szło.
Nie sądzę. Skoro ja już tego nie pamiętam to co dopiero zwykły jakiś tam człowieczek?
Ja myślę, że będą zapamiętane jego epickie pojedynki z Nadalem i Federerem oraz żelazna jednak psychika i zdolność do wychodzenia z beznadziejnych sytuacji meczowych.
No i to, że wygrał najwięcej szlemów!
Nie "pamiętasz", być może dlatego, że jesteś psychofanem z klapkami na oczach i nie chcesz pamiętać? ;)
Z punktu widzenia zwykłego Kowalskiego, nie związanego z tenisem, to mogą być co najwyżej zapamiętane pojedynki Federera z Nadalem. O Djokovicu to większość, i tutaj zaznaczę - NIESTETY, nawet nie będzie pamiętała. Ikoną tenisa zawsze będzie Federer i tego nikt i nic nie zmieni.

Za kilkadziesiąt lat, nic z obecnego tenisa nie zostanie zapamiętane ani nie będzie jakoś specjalnie chwalone bo wtedy współczesny tenis będzie "historyczny" pod każdym względem (:] . Jedynie wynik Novaka może przetrwać i być wzmiankowany bo nie sądzę, żeby prędko został pobity. :::yay:::
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Kto największym w historii?

Tiaaa, proszę Cię, zrzuć te fanbojowskie klapki z oczu i rzetelnie powiedz - czy Twoim zdaniem więcej niż 1 na 100 osób, nawet deklarująca że interesuje się sportem, wie kim był Rod Laver, czyli 2-krotny zdobywca klasycznego wielkiego szlema? Djokovic już jest wielkim tenisistą, jak zdobędzie klasycznego szlema to tylko to potwierdzi, jednak za 50 lat pamiętać będą jedynie, że lata po 2000 roku to była era Rogera Federera.
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 779
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: Kto największym w historii?

rafbat pisze: 4 sie 2021, 19:17 ... jednak za 50 lat pamiętać będą jedynie, że lata po 2000 roku to była era Rogera Federera.
Ja Rogera pamiętam w dwóch odsłonach:
1. Jak kiedyś ustrzelił Stachowskiego na Wimbledonie. :ylwcard:
2. Jak spartolił dwa meczbole przy własnym serwisie w finale Wimbledonu. :::lghcry:::
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein

Wróć do „Zawodniczki i zawodnicy”