Kto w Twoim odczuciu zasługuje na miano "Największego Tenisisty w historii"?

Pete Sampras
11%
19
Roger Federer
66%
117
Rod Laver
5%
8
Bjorn Borg
3%
5
Jimmy Connors
1%
2
John McEnroe
2%
4
Boris Becker
Brak głosów
0
Andre Agassi
4%
7
Roy Emerson
Brak głosów
0
Inny
8%
15
 
Liczba głosów: 177
live
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 385
Rejestracja: 4 cze 2021, 17:17

Re: Kto największym w historii?

Vivid pisze: 18 lip 2021, 13:36

Ani się nie cieszę, ani nie płaczę. Może ziewnę chociaż? :D Taki wyraz jakiejkolwiek emocji :lol:
Sam rozumiesz, że jak kogoś masz za nic to taki sam stosunek masz do jego opinii. Tak jak i poziom umysłów autorów :lol:
Czasami się zastanawiam czy istnieje jakaś książka w stylu "Poradnik Forumowego Dyskutanta" rotfl?
Od Tybetu po Andy rozbrzmiewa coś w rodzaju "kogoś mieć za nic, jesteś dla mnie nikim etc.", zwykle poprzedzone nazistowskimi majakami. Nie powinno dziwić, że jedno implikuje drugie, tak funkcjonują umysły oparte na dwóch działających neuronach. rotfl
Nawet ciekawe gdyby było zaskakujące, niestety nie jest, bo bineuroidalne mózgi na całym świecie działają schematycznie. :tired:
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Kto największym w historii?

live pisze: 19 lip 2021, 13:15 Czasami się zastanawiam czy istnieje jakaś książka w stylu "Poradnik Forumowego Dyskutanta" rotfl?
Sprawdź czy nie ma, a jak nie ma ro napisz sam skoro czujesz potrzebę.
A nie, nie napiszesz choćby akapitu, jesteś z tych co tylko pokazują czego brak, co mogłoby być, ale żeby samemu coś zrobić to nie bardzo. Klasyka :lol:
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

Re: Kto największym w historii?

Vivid pisze: 18 lip 2021, 20:42 To co z tym Serbem, gra na Olimpiadzie, czy nie gra? Bo coś ostatnio jakieś sprzeczne sygnały mam.
Chce zagrać o pełną pulę i spróbować ugrać Złotego Szlema, czy kalkulacja bierze górę i jednak wartościowszy klasyczny WS, skupi się na powalczeniu o niego. Teoretycznie ZS lepszy, ale ewentualna wtopa na Olimpiadzie, potem w USO i zostanie z ręką w nocniku.
Jest już na miejscu. Pytanie, na ile sygnały świadczące o próbie odpuszczenia IO były tylko teatralnym zagraniem, by zwrócić uwagę na fatalne warunki sportowców w Tokio, a na ile poważnym rozważaniem. Chęć zdobycia co najmniej Karierowego Złotego Szlema wzięła ostatecznie górę.
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."
live
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 385
Rejestracja: 4 cze 2021, 17:17

Re: Kto największym w historii?

SABR pisze: 21 lip 2021, 05:55
Vivid pisze: 18 lip 2021, 20:42 To co z tym Serbem, gra na Olimpiadzie, czy nie gra? Bo coś ostatnio jakieś sprzeczne sygnały mam.
Chce zagrać o pełną pulę i spróbować ugrać Złotego Szlema, czy kalkulacja bierze górę i jednak wartościowszy klasyczny WS, skupi się na powalczeniu o niego. Teoretycznie ZS lepszy, ale ewentualna wtopa na Olimpiadzie, potem w USO i zostanie z ręką w nocniku.
Jest już na miejscu. Pytanie, na ile sygnały świadczące o próbie odpuszczenia IO były tylko teatralnym zagraniem, by zwrócić uwagę na fatalne warunki sportowców w Tokio, a na ile poważnym rozważaniem. Chęć zdobycia co najmniej Karierowego Złotego Szlema wzięła ostatecznie górę.
3 Szlemy już ugrane, zważywszy na presje i inne, ugranie 4 i 5-tego jest bardzo trudne, podobnie jak w totku trafić 3 a 4,
różnica tylko o jedno oczko a prawdopodobieństwo trafienia dużo mniejsze.

Jeśli jednak kończyna Novaka nie utknie w nocniku... :::daking::: :::daking::: :::daking::: :::daking::: :::daking:::
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kto największym w historii?

A na jakiej nawierzchni będą grać na igrzyskach?
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
live
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 385
Rejestracja: 4 cze 2021, 17:17

Re: Kto największym w historii?

SABR pisze: 21 lip 2021, 05:55

Jest już na miejscu. Pytanie, na ile sygnały świadczące o próbie odpuszczenia IO były tylko teatralnym zagraniem, by zwrócić uwagę na fatalne warunki sportowców w Tokio, a na ile poważnym rozważaniem. Chęć zdobycia co najmniej Karierowego Złotego Szlema wzięła ostatecznie górę.
Odnoszę wrażenie, że kibice zbyt szybko i łatwo poszukują "drugiego dna", powody takich a nie innych decyzji/zachowań zawodników, najczęściej są bardzo prozaiczne.
Awatar użytkownika
SevenUP
Senior
Senior
Posty: 2093
Rejestracja: 7 sie 2009, 13:57

Re: Kto największym w historii?

Jakuboto pisze: 21 lip 2021, 12:54 A na jakiej nawierzchni będą grać na igrzyskach?
Wg jakiegoś holenderskiego trenera, korty bardzo wolne a piłki lekkie i po 5 min nadają się do kosza rotfl Swoją drogą nie wiem czemu na taką imprezę wybiera się piłki Bridgestone?
Prince Textreme Tour 100 310
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Kto największym w historii?

SevenUP pisze: 21 lip 2021, 13:50
Jakuboto pisze: 21 lip 2021, 12:54 A na jakiej nawierzchni będą grać na igrzyskach?
Wg jakiegoś holenderskiego trenera, korty bardzo wolne a piłki lekkie i po 5 min nadają się do kosza rotfl Swoją drogą nie wiem czemu na taką imprezę wybiera się piłki Bridgestone?
To akurat bardzo proste i wiadomo, jakie kryterium jest tym głównym - $$$$.
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kto największym w historii?

rafbat pisze: 21 lip 2021, 14:06
SevenUP pisze: 21 lip 2021, 13:50
Jakuboto pisze: 21 lip 2021, 12:54 A na jakiej nawierzchni będą grać na igrzyskach?
Wg jakiegoś holenderskiego trenera, korty bardzo wolne a piłki lekkie i po 5 min nadają się do kosza rotfl Swoją drogą nie wiem czemu na taką imprezę wybiera się piłki Bridgestone?
To akurat bardzo proste i wiadomo, jakie kryterium jest tym głównym - $$$$.
Bo Bridgestone to firma Japońska. Promują swoje.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
SevenUP
Senior
Senior
Posty: 2093
Rejestracja: 7 sie 2009, 13:57

Re: Kto największym w historii?

Ja to wszystko rozumiem i domyślam się jakie były powody wyboru :D Natomiast chyba jest nad tym ITF który powinien czuwać nad takimi rzeczami...
Prince Textreme Tour 100 310
kefas
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 233
Rejestracja: 8 sie 2019, 08:58

Re: Kto największym w historii?

ITF nad MKOL? Chyba nie... to zupełnie inne organizacje
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Kto największym w historii?

Co ma do tego ITF? Niech mnie ktoś poprawi, jeżeli się mylę... Piłki muszą spełniać określone wymogi dot. wagi, rozmiaru, odskoku i być w kolorze białym lub zielonym. Jeżeli mieszczą się w widełkach, to jako organizator turnieju mogę zadecydować, że rozgrywamy turniej nikomu nieznanymi piłkami i nikt nie może mieć żadnych pretensji. Oczywiście, można narzekać, że dana piłka jest za wolna czy tam za szybka, ale spełnia kryteria i koniec tematu. Indywidualne preferencje nie mają żadnego znaczenia, no chyba, że zupełnym przypadkiem promowani przez nas zawodnicy uwielbiają akurat te piłki... ;)

Nie wydaje mi się, że gdyby Dunlop czy Wilson zaproponowali dużo większą kasę niż Bridgestone, to organizatorzy by taką propozycję odrzucili. Przy podobnych stawkach oczywiście, że warto promować "własną" markę.
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kto największym w historii?

A tak w ogóle to Bridgestone robi piłki dla Tecnifibre, więc chyba się trochę na tym znają i nie są przypadkową firmą która nie ma o tym pojęcia :) i tak jak pisze rafbat na pewno spełniają wszystkie wymagania.
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 779
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: Kto największym w historii?

https://www.youtube.com/watch?v=1Xwz7dkheHg

To dobry film. Fantastic! Teraz już wiemy dlaczego on jest najlepszy.
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
Awatar użytkownika
SevenUP
Senior
Senior
Posty: 2093
Rejestracja: 7 sie 2009, 13:57

Re: Kto największym w historii?

kefas pisze: 22 lip 2021, 13:10 ITF nad MKOL? Chyba nie... to zupełnie inne organizacje
Każda piłka musi być zatwierdzona przez ITF żeby można nią było grać w zawodowym turnieju. Nawet jeśli ITF nie organizuje IO.
rafbat pisze: 22 lip 2021, 14:14 Co ma do tego ITF? Niech mnie ktoś poprawi, jeżeli się mylę... Piłki muszą spełniać określone wymogi dot. wagi, rozmiaru, odskoku i być w kolorze białym lub zielonym. Jeżeli mieszczą się w widełkach, to jako organizator turnieju mogę zadecydować, że rozgrywamy turniej nikomu nieznanymi piłkami i nikt nie może mieć żadnych pretensji. Oczywiście, można narzekać, że dana piłka jest za wolna czy tam za szybka, ale spełnia kryteria i koniec tematu. Indywidualne preferencje nie mają żadnego znaczenia, no chyba, że zupełnym przypadkiem promowani przez nas zawodnicy uwielbiają akurat te piłki... ;)

Nie wydaje mi się, że gdyby Dunlop czy Wilson zaproponowali dużo większą kasę niż Bridgestone, to organizatorzy by taką propozycję odrzucili. Przy podobnych stawkach oczywiście, że warto promować "własną" markę.
Z tego co wiem Bridgestone jest głównym sponsorem IO ;) Piłka musi być zatwierdzona przez ITF i na pewno ta z IO jest. Ale mnie głównie chodzi o wypowiedź, że piłka po kilku minutach jest niegrywalna i nadaje się do kosza, a to już nie jest kwestia tego czy jest szybsza, czy wolniejsza. Oczywiście to tylko wypowiedź trenera, nic więcej na ten temat się nie pojawiło.
Prince Textreme Tour 100 310
Awatar użytkownika
La_Patik-
Weteran
Weteran
Posty: 1680
Rejestracja: 15 lip 2008, 01:43
Lokalizacja: Suwałki

Re: Kto największym w historii?

Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 779
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: Kto największym w historii?

Oglądając sobie w wolnej chwili mecze Novaka znalazłem fajny filmik. Nie powiem... bardzo mi się spodobał. :::gd::: Zastanawiam się tak przy okazji, czy jest ktoś lepszy od niego w wygrywaniu przegranych meczów... :::scratchy:::

Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
kefas
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 233
Rejestracja: 8 sie 2019, 08:58

Re: Kto największym w historii?

No dziś przegrał wygrany mecz hahaha
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Kto największym w historii?

Przynajmniej trolle wyhamują :)
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
live
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 385
Rejestracja: 4 cze 2021, 17:17

Re: Kto największym w historii?

Wygranie 5 trudnych, (każdy ma swoją specyfikę) jest b. trudne, pisałem o tym w poście z 21 lipc. Trzeba by, oprócz umiejętności mieć dużo szczęścia. Przy takiej ilości meczy zawsze można trafić na "dzień konia" przeciwnika lub samemu być w gorszej dyspozycji lub inne szczególne przypadki. Sądze, że Novak przegrywając w Tokio zwiększył swoje szanse na wygranie w US, przegrana tam byłaby naprawdę rozczarowaniem, przynajmniej dla mnie. (:]

Novakożercy niech się cieszą póki mogą rotfl , swoją drogą Novak: wygrywając - najwyraźniej wywołuje, u niektórych piszących wielki ból d..y, teraz choć na chwilę mogą sobie usiąść ... rotfl rotfl rotfl
Ostatnio zmieniony 30 lip 2021, 20:30 przez live, łącznie zmieniany 2 razy.

Wróć do „Zawodniczki i zawodnicy”