Kto w Twoim odczuciu zasługuje na miano "Największego Tenisisty w historii"?

Pete Sampras
11%
19
Roger Federer
66%
117
Rod Laver
5%
8
Bjorn Borg
3%
5
Jimmy Connors
1%
2
John McEnroe
2%
4
Boris Becker
Brak głosów
0
Andre Agassi
4%
7
Roy Emerson
Brak głosów
0
Inny
8%
15
 
Liczba głosów: 177
Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

Re: Kto największym w historii?

Izzi pisze:Widzę, że niektórzy tak się zapędzili w tej dyskusji, że nie zauważają, że ostatnie "argumenty" to ironia i rozprawiają o nich na poważnie. O_O
Coraz ciekawszy ten wątek, nie ma co, można się trochę pośmiać ostatnio. ;)
Myślałem, że będzie nudno bez Pana z inicjałami "sr", jednak jest co czytać do porannej kawy i poprawy humoru. :::yay:::
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."
Awatar użytkownika
Sebex
Weteran
Weteran
Posty: 1552
Rejestracja: 28 sty 2012, 16:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Kto największym w historii?

Artlight pisze:Dlatego raz na zawsze udowodniliście powyżej, że kasa podniesiona z kortu nie może być kryterium rozstrzygającym o "kozactwie".

Dobra robota, idźmy dalej.

Teraz czas na co? Liczba obserwujących w mediach społecznościowych?
A więc tak :


Rafa: Instagram 7,9 mln, FB 14,4 mln
Roger: Instagram 6,8 mln, FB 14,9 mln
Djoko: Instagram 6,2 mln, FB 7 mln

To są dwa najpopularniejsze media społecznościowe.

Porównując do innycn GOAT sportu to Cristiano ma .... ponad 172 mln tylko na Instagramie. Ponad 100 mln (równiez na Instagramie) ma tylko 3 sportowców (sami piłkarze). W pierwszej 10 obserwowanych sportowców jest tylko jedna osoba nie grająca zawodo w piłkę: Lebron (ponad 50 mln). Serena ma 11,7 mln obserwujących. (dane z Instagrama)

Patrząc na te statystyki chyba nie ma co oceniać poprzez media społecznościowe, bo się okaże, że najwięksi tej dyscypliny są "warci" tyle co mało znana influencerka pokazująca na zdjęciach kawałek ciała. rotfl

Gdyby jednak patrzeć na media społecznosciowe to zwracać się per GOAT można do: Nadala w tenisie i Ranaldo w piłce.
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: Kto największym w historii?

Myślę, że trzeba dorzucić również twittera na którym Rafa ma blisko 15 mln polubień a Fed 12,3, Cristiano Ronaldo...79,9 mln. ;)

Swoją drogą ciekawe to jest, bo gdyby Fed był tak mało popularny przy Cristiano Ronaldo to nie miał by co liczyć na tak wysokie kontrakty sponsorskie, a ma je najwyższe wśród sportowców, wyższe nawet od Portugalczyka. Głównym kryterium jest właśnie rozpoznawalność, jak widać liczby polubień nie do końca oddają chyba siłę marketingową danej osoby.
Ostatnio zmieniony 16 wrz 2019, 10:51 przez Jurek Kiler, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Sebex
Weteran
Weteran
Posty: 1552
Rejestracja: 28 sty 2012, 16:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Kto największym w historii?

Jurek Kiler pisze:Ale swoją drogą ciekawe to jest, bo gdyby taki Fed był tak mało popularny przy Cristiano Ronaldo to nie miał by co liczyć na tak wysokie kontrakty sponsorskie, a ma je najwyższe wśród sportowców, a głównym kryterium jest jednak właśnie rozpoznawalność. Jak widać liczby polubień nie do końca oddają chyba siłę marketingową nazwiska.
Może jest to spowodowane rodzajem sportu? W tenisie jest kasa. Gra dużo zamożnych ludzi więc kupują więcej drogich rzeczy. Piłkę ogląda baaaardzo dużo ludzi ale spora część to ludzie, którzy nie mogą sobie pozwolić na wydatek większy niż bilet na mecz czy korki raz na dwa lata.
Obstawiam, że często na kortach gdy gra sobie dwóch amatorów to "mają na sobie" i w torbie więcej kasy (i nie chodzi mi o gotówkę czy stan konta) niż cała ekipa idąca sobie pokopać wieczorem na Orliku. Może nie zaryzykuje twierdząc, że same rakiety (często po 2-3 na zawodnika) są warte tyle co cały sprzęt tej piłkarskiej ekipy. A gdzie torba, piłki, naciągi czy ubranie. A często widać ludzi ubranych w nowe kolekcje Rafy czy kiedyś Feda od stóp do głów. A nie są to tanie rzeczy. W piłkę zwykła koszulka, szorty, jakieś korki czy halówki i jedna piłka.

Druga sprawa, że może w tenisa gra dużo więcej ludzi dorosłych niż dzieci i młodzieży. W piłkę raczej odwrotnie. A jak wiadomo to młodzież napędza Instagramy itd. :)
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: Kto największym w historii?

Możesz mieć rację, z drugiej strony to jednak tenisiści, w tym oczywiście Federer rok w rok przelatują całą kulę ziemską wzdłuż i wszerz grając na kilku kontynentach, a piłkarze 90% czasu spędzają w Europie. No i tak na zdrowy rozum to nie wydaje mi się by nazwisko Federer było kojarzone na świecie specjalnie mniej od Cristiano Ronaldo, mimo gigantycznej różnicy polubień.
Awatar użytkownika
Sebex
Weteran
Weteran
Posty: 1552
Rejestracja: 28 sty 2012, 16:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Kto największym w historii?

I teraz zależy jak na to spojrzymy. Tenisiści jeżdżą po całym świecie więc się promują "wszędzie". Piłkarze tak jak piszesz mają mniej okazji do tego. Dlatego często duże kluby przygotowania do sezonu robią w USA czy Azji. Ciekawa była sytuacja w tym roku. Real Madryt kupił młodego zawodnika z potencjałem z Japonii. Zapłacił bodajże niecałe dwa miliony Euro. Klub, już z tym zawodnikiem, pojechał na tournee przygotowawcze do sezonu do USA. Na miejscu czekało więcej Japońskich dziennikarzy niż Hiszpańskich. Pewnie na samych koszulkach sprzedanych do Japonii zarobili tyle co wydali na zawodnika. Pomijając jak wzrosły zasięgi klubu w mediach, ile lajków i nowych fanów przybyło.

Dlaczego Federer zarabia na sponsorach więcej niż np. Ronaldo? Tych zawodników w tenisie aktualnie grających i wybitnych o których tu się ludzie spierają, który jest GOAT jest ... 3. Na cały świat tenisowy są to 3 osoby. Np. Wilson wie, że ludzie kupią tej firmy, bo Fed ją reklamuje. W piłce jest co prawda takich zawodników dwóch ale.... są przynależności do klubu, państwa, ligi itd. Piłkarzy na topie jest masa. W każdej lidze kilkanaście drużyn, każda drużyna kilkunastu zawodników itd. "Konkurencja" jest dużo większa niż w tenisie. W tenisie klub a często i Państwo nie ma znaczenia.

Myślę, że finansowo ta "garstka" fanów tenisisty może dać tyle samo co masa fanów piłkarza. Nie oszukujmy się: fani tenisa często na ten sport wydają kasę (sprzet itd). Z tych 170 mln obserwujących Ronaldo pewnie nawet połowa nie wydała ani złotówki konkretnie "na Ronaldo". Ale na firmę Nike już tak.
Jurek Kiler pisze:No i tak na zdrowy rozum to nie wydaje mi się by nazwisko Federer było kojarzone na świecie specjalnie mniej od Cristiano Ronaldo, mimo gigantycznej różnicy polubień.
Tak jak pisałem wydaje mi się, że jest znane tak samo ale ilość polubień różni się ze względu na profil fana. Wśród 100 dzieciaków 70% pewnie zna Ronaldo i go śledzi w mediach. O Nadalu może słyszeli ale z tenisem nie mają nic wspólnego więc go nie "lajkują". Fani tenisa to często już dorośli ludzie a Ci tak nie "szaleją" w mediach społecznościowych.
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Kto największym w historii?

Sebex pisze:
Rafa: Instagram 7,9 mln, FB 14,4 mln
Roger: Instagram 6,8 mln, FB 14,9 mln
Djoko: Instagram 6,2 mln, FB 7 mln
Djoko frajer, nie umie w fejsbuka!!!

Ehh, gdzie się podziewa stofler, kiedy taka okazja do rozpętania g-burzy się nadarza....
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kto największym w historii?

A Ty Artlight unikasz mojego tematu ale tutaj męczysz bułę :P.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Kto największym w historii?

Jakuboto pisze:A Ty Artlight unikasz mojego tematu ale tutaj męczysz bułę :P.
:::wtf:::

Bo chyba jednak nie sugerujesz, że niby powinienem poświęcać uwagę Twojej osobie w wątku o najlepszych tenisistach w historii... O_O
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kto największym w historii?

Artlight pisze:
Jakuboto pisze:A Ty Artlight unikasz mojego tematu ale tutaj męczysz bułę :P.
:::wtf:::

Bo chyba jednak nie sugerujesz, że niby powinienem poświęcać uwagę Twojej osobie w wątku o najlepszych tenisistach w historii... O_O
Nie no liczyłem, że w moim napiszesz, że chciał byś mieć takie wyniki jak ja :P.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Kto największym w historii?

Jakuboto pisze:
Artlight pisze:
Jakuboto pisze:A Ty Artlight unikasz mojego tematu ale tutaj męczysz bułę :P.
:::wtf:::

Bo chyba jednak nie sugerujesz, że niby powinienem poświęcać uwagę Twojej osobie w wątku o najlepszych tenisistach w historii... O_O
Nie no liczyłem, że w moim napiszesz, że chciał byś mieć takie wyniki jak ja :P.
Dobrze, że wyjaśniłeś, bo jak zerknąłem na listę ostatnich postów, to widziałem 2 tematy, które pasowały na "Twój temat" i nie mogłem się zdecydować, który pasuje bardziej:
A) Rakieta dla 8-letniego chłopca
B) Problem z doborem rakiety dla wysokiej 4-latki

rotfl rotfl rotfl rotfl
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Kto największym w historii?

:::loled::: :::loled:::
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Kto największym w historii?

Sebex pisze:Real Madryt kupił młodego zawodnika z potencjałem z Japonii. Zapłacił bodajże niecałe dwa miliony Euro. Klub, już z tym zawodnikiem, pojechał na tournee przygotowawcze do sezonu do USA. Na miejscu czekało więcej Japońskich dziennikarzy niż Hiszpańskich. Pewnie na samych koszulkach sprzedanych do Japonii zarobili tyle co wydali na zawodnika.
Raczej wątpię. To jest jeden z mitów, podtrzymywanych też przez same kluby, że aż tyle zarabia się na koszulkach. Rozmawiałem na ten temat prywatnie z osobą działającą w branży (jeden z dyrektorów w Barcy) i mój rozmówca wyśmiewał stwierdzenie Pereza, że Ronaldo spłacił się z samych koszulek. Kluby mają kontrakty sponsorskie z producentami sprzętu sportowego (najczęściej Nike i Adidas), które gwarantują klubowi daną kwotę (obecnie dochodzą one do 30-40 mln za sezon, jeśli dobrze kojarzę), ale do jakiejś liczby sprzedanych koszulek zyski czerpie producent. Chyba w przypadku Barcy mowa była o 5 mln koszulek. Przy czym osobną kwestią są nadruki, naszywki i tak dalej - za to kasę zgarnia klub. Dlatego też nadrukowanie numeru i nazwiska kosztuje np. 15 EUR, herbu LM, kolejne 5, odznaki Primera Division znów 3-5 itp.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: Kto największym w historii?

Już kiedyś czytałem w kontekście transferu Neymar do PSG, że teksty sugerujące, że pieniądze za transfer się szybko zwrócą ze sprzedaży koszulek to pic na wodę, że tak naprawdę nie ma szans by ten transfer i pensja jaką mu się płaci kiedykolwiek mogły się zwrócić.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Kto największym w historii?

Jak już zaczniecie mierzyć długości penisów u Federera, Nadala czy Djokovica to dajcie znać, pośmieję się chętnie. ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Sebex
Weteran
Weteran
Posty: 1552
Rejestracja: 28 sty 2012, 16:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Kto największym w historii?

Vivid pisze:Jak już zaczniecie mierzyć długości penisów u Federera, Nadala czy Djokovica to dajcie znać, pośmieję się chętnie. ;)
Nie ta branża.
Awatar użytkownika
Marcoone
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 389
Rejestracja: 2 lip 2012, 22:16
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Kto największym w historii?

Ksywka zobowiązuje. ;)
kefas
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 233
Rejestracja: 8 sie 2019, 08:58

Re: Kto największym w historii?

Mam pomysł. Myślę, że najlepszym wyznacznikiem będzie Google Trends a nie jakieś tam Instagramy. :)
Awatar użytkownika
Cambrinus
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 26 kwie 2008, 22:41

Re: Kto największym w historii?

Nic zaskakującego tam nie ma - zródło:
Obrazek

Obrazek
"Człowieczeństwo to szeroka fala Gaussowska. I jeden jej kraniec nie przyznaje się do drugiego." Linia Oporu, J. Dukaj
Edberg
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 119
Rejestracja: 17 kwie 2016, 21:47

Re: Kto największym w historii?

Aktualizacja po AO 2020:
1. Federer - 20
2. Nadal - 19
3- Djokovic -17
4. Sampras -14
5. Borg - 11
6. Edberg - 9
7-10. Agassi/Lendl/Willander/Connors - 8
11. McEnroe - 7
12. Becker - 6
13-14 Courier/Vilas - 4
15-17 Murray/Wawrinka/Kuerten - 3
Kiedyś Edberg, Agassi, Lendl, Sampras i Becker obecnie Federer, Nadal i Djokovic.

Wróć do „Zawodniczki i zawodnicy”