Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 782
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: Novak Djokovic

TomPL pisze: 21 paź 2021, 12:49
Marcin_L pisze: 21 paź 2021, 10:38 Tak mnie najszło.

Zaczynam kibicować Dżokerowi, żeby machnął jeszcze kilka Szlemów.

Kozak jest, należy mu się.
A ty co? Koń cię kopnął czy jak? O_O
Może zawsze mu kibicował tylko się krył z tym bo na tym forum to nie wypada... :::hmm:::
Bo tu rządzi Roger! :/
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Novak Djokovic

Derler pisze: 21 paź 2021, 12:52
TomPL pisze: 21 paź 2021, 12:49
Marcin_L pisze: 21 paź 2021, 10:38 Tak mnie najszło.

Zaczynam kibicować Dżokerowi, żeby machnął jeszcze kilka Szlemów.

Kozak jest, należy mu się.
A ty co? Koń cię kopnął czy jak? O_O
Może zawsze mu kibicował tylko się krył z tym bo na tym forum to nie wypada... :::hmm:::
Bo tu rządzi Roger! :/
Taaaa zaraz się okaże że jak Vivid przestal krytykować to wszyscy zaczną się przyznawać kto jest ich prawdziwymi idolami rotfl
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Novak Djokovic

htb pisze: 21 paź 2021, 13:10
Derler pisze: 21 paź 2021, 12:52
TomPL pisze: 21 paź 2021, 12:49
Marcin_L pisze: 21 paź 2021, 10:38 Tak mnie najszło.

Zaczynam kibicować Dżokerowi, żeby machnął jeszcze kilka Szlemów.

Kozak jest, należy mu się.
A ty co? Koń cię kopnął czy jak? O_O
Może zawsze mu kibicował tylko się krył z tym bo na tym forum to nie wypada... :::hmm:::
Bo tu rządzi Roger! :/
Taaaa zaraz się okaże że jak Vivid przestal krytykować to wszyscy zaczną się przyznawać kto jest ich prawdziwymi idolami rotfl
Myśli moje były takie:

1) młode wilczki są OK,
2) starzy wyjadacze - niby ok, ale ten Fed się zestarzał, Rafa też jakby zęby stracił,
3) Novak kły nadal ma, jest niepokorny, niezależny, jego kariera to świadectwo pracy nad sobą, doceniam.

Styl gry ma do d..y, ale ogólnie - kibicuję, nie jako psychofan, ale "jestem na tak" ;).
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 782
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: Novak Djokovic

htb pisze: 21 paź 2021, 13:10
Derler pisze: 21 paź 2021, 12:52
TomPL pisze: 21 paź 2021, 12:49
Marcin_L pisze: 21 paź 2021, 10:38 Tak mnie najszło.

Zaczynam kibicować Dżokerowi, żeby machnął jeszcze kilka Szlemów.

Kozak jest, należy mu się.
A ty co? Koń cię kopnął czy jak? O_O
Może zawsze mu kibicował tylko się krył z tym bo na tym forum to nie wypada... :::hmm:::
Bo tu rządzi Roger! :/
Taaaa zaraz się okaże że jak Vivid przestal krytykować to wszyscy zaczną się przyznawać kto jest ich prawdziwymi idolami rotfl
Sugerujesz, że mogę kibicować Nadalowi? Jak niejaka Elf? :giv_hrt:
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
kefas
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 233
Rejestracja: 8 sie 2019, 08:58

Re: Novak Djokovic

A ja po prostu gościa nie lubię. Za styl bycia, zachowanie, poglądy, ogólnie nie ma rzeczy, która by mnie w nim "ruszała". Ma wyniki ale to tyle.
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 782
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: Novak Djokovic

kefas pisze: 22 paź 2021, 15:17 A ja po prostu gościa nie lubię. Za styl bycia, zachowanie, poglądy, ogólnie nie ma rzeczy, która by mnie w nim "ruszała". Ma wyniki ale to tyle.
A ja myślę, że ci co nie lubią Novaka mają jakieś kompleksy i nie potrafią wykrzesać z siebie odpowiedniej dawki dystansu do tak prozaicznej rzeczy, jak chociażby sport. Poza tym taki Roger czy Rafa są bezpiecznymi idolami. Zawsze poprawni, zawsze mówią to samo, zawsze "można na nich liczyć", obejrzeć zwycięstwo w ich wykonaniu i spokojnie iść spać. Djokovic jest inny, on nawet jak wygra - pozostawia bogate pole do dyskusji i przemyśleń. Żeby temu sprostać i zmieścić w głowie wszystkie te "problemy" trzeba podjąć pewien wysiłek umysłowy, zmierzyć się z tym. Nie każdy to potrafi, nie każdy ma na to ochotę (lenie umysłowe na pewno nie), nie każdy ma do tego tzw. psyche. Puenta jest zatem jedna, jedyna - jeśli gardzisz Serbem, jesteś po prostu cienias emocjonalny. :::bd:: Jeśli go lubisz lub masz do niego szacunek - sam masz charakter. :::gd:::
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
Awatar użytkownika
Pinas
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 104
Rejestracja: 20 mar 2010, 21:47
Lokalizacja: Lublin

Re: Novak Djokovic

Jak dla mnie z Djokovicem (i w mniejszym stopniu z Murrayem) jest jeden podstawowy problem. Otoz ci zawodnicy dobitnie udowodnili, ze na prawde nie musisz miec talentu, zeby odnosic wielkie zwyciestwa w tym sporcie. Wystarczy zelazna dyscyplina i tytanowa kondycja, natomiast technike można wykuc niczym kawalek blachy przez kilkanascie lat pracy z trenerem. To ich odroznia od dotychczasowych mistrzow pokroju Federera, Nadala, Samprasa, Agassiego czy Safina. Oni nie wypracowali wlasnej techniki, nie maja uderzenia wiodacego. Graja wybitnie defensywny tenis ktory dostosowuje sie do przeciwnika, za to bardzo rzadko narzucaja przeciwnikowi swoje warunki gry. W sumie takim "prototypem" Djokovica byl Lleyton Hewitt, ten czlowiek tez nic wybitnego na korcie nie tworzyl, po prostu meczyl przeciwnikow do momentu w ktorym odechciewalo im sie grac.

Zwyczajnie za sprawa Djokovica tenis stal sie dla mnie nudna dyscyplina, co gorsza "wschodzace gwiazdy" typu Medvedev czy Zverev to kopie ww tenisisty. Im wiecej takich zawodnikow, to tym czesciej zdarzaja sie mecze dwojki przebijaczy, przy ktorych doslownie można zasnac. Sponsorzy to widza, wiec przewiduje ze nadchodzace sezony to beda chude lata w tenisie. Dopoki ktoś nie wpadnie na pomysl zeby ozywic dyscypline, np. poprzez przyspieszenie nawierzchni lub reforme punktacji...
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 782
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: Novak Djokovic

Pinas pisze: 23 paź 2021, 11:51 Jak dla mnie z Djokovicem (i w mniejszym stopniu z Murrayem) jest jeden podstawowy problem. Otoz ci zawodnicy dobitnie udowodnili, ze na prawde nie musisz miec talentu, zeby odnosic wielkie zwyciestwa w tym sporcie.
Człowiek bez talentu do tenisa stał się najlepszym w historii sportowcem tej dyscypliny (zakładam, że będzie tym GOAT-em). :!:brv_cmn:!: To może ja zacznę ćwiczyć po 25 godzin na dobę i stanę do konkursu szopenowskiego. :::hmm::: Na pewno wygram, talent w tym przypadku nie jest potrzebny. :!ojoj!:
Ale mnie rozbawiła ta opinia. :lol:
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Novak Djokovic

To zależy co się określa jako talent. Na pewno tacy zawodnicy odnoszący sukcesy są pod jakimś względem wybitni. U Djokovica doszła umiejętność idealnego wykorzystania tego co ma. Talent do techniki też jakiś na pewno jest tak samo jak u Murraya - bez tego by nie dało rady. Pewnie mniejszy niż u Federea, ale to bez znaczenia bo nikt nie jest idealny, a najważniejsze jest umiejętne wykorzystanie swoich mocnych stron i słabych stron przeciwnika.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
Pinas
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 104
Rejestracja: 20 mar 2010, 21:47
Lokalizacja: Lublin

Re: Novak Djokovic

Człowiek bez talentu do tenisa stał się najlepszym w historii sportowcem tej dyscypliny
Dokladnie! Sam nie potrafilem tego ujac w jednym zdaniu, wyreczyl mnie psychofan djokozgona :)
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Novak Djokovic

Pinas pisze: 23 paź 2021, 15:26
Człowiek bez talentu do tenisa stał się najlepszym w historii sportowcem tej dyscypliny
Dokladnie! Sam nie potrafilem tego ujac w jednym zdaniu, wyreczyl mnie psychofan djokozgona :)
Naucz się rozpoznawać sarkazm…
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 782
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: Novak Djokovic

Jakuboto pisze: 23 paź 2021, 16:23
Pinas pisze: 23 paź 2021, 15:26
Człowiek bez talentu do tenisa stał się najlepszym w historii sportowcem tej dyscypliny
Dokladnie! Sam nie potrafilem tego ujac w jednym zdaniu, wyreczyl mnie psychofan djokozgona :)
Naucz się rozpoznawać sarkazm…
Nie wymagajmy za wiele. :sadisptd:
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
Awatar użytkownika
RatRace
Weteran
Weteran
Posty: 1989
Rejestracja: 26 gru 2007, 16:50
Lokalizacja: Katowice

Re: Novak Djokovic

wikipedia pisze: Uzdolnienie (talent) – wrodzone predyspozycje w dziedzinie intelektualnej, ruchowej lub artystycznej przejawiające się ponadprzeciętnym stopniem sprawności w danej dziedzinie lub zdolnością do szybkiego uczenia się jej.
Tak gra Djokovic - link

Można Djokovicia lubić lub nie, kwestia osobista, ale mówienie o kimś, kto gra tak jak ten pan w załączonym linku, że nie ma talentu jest, moim zdaniem, nieporozumieniem. Djokovic ma w pełni funkcjonalny głęboki bekhend i forhend. Mógłby swobodnie grać na większym ryzyku. A to że tego nie robi, to raczej kwestia taktycznego wyboru.

A co do zasypiania, oglądałem ostatnio kawałki Borga z Gerulaitisem z 1980 roku. Tam dopiero było przysypianie.
"Don't hurry, don't worry, you're only here for a short visit, so be sure to smell the flowers along the way."

Walter Hagen
Biniu
Początkujący
Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 9 wrz 2018, 09:32

Re: Novak Djokovic

Bo to nie kwestia talentu, tylko to po prostu "burak" jest.
Jak można kibicować "burakowi"?
kefas
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 233
Rejestracja: 8 sie 2019, 08:58

Re: Novak Djokovic

RatRace pisze: 23 paź 2021, 20:42
wikipedia pisze: Uzdolnienie (talent) – wrodzone predyspozycje w dziedzinie intelektualnej, ruchowej lub artystycznej przejawiające się ponadprzeciętnym stopniem sprawności w danej dziedzinie lub zdolnością do szybkiego uczenia się jej.
Tak gra Djokovic - link

Można Djokovicia lubić lub nie, kwestia osobista, ale mówienie o kimś, kto gra tak jak ten pan w załączonym linku, że nie ma talentu jest, moim zdaniem, nieporozumieniem. Djokovic ma w pełni funkcjonalny głęboki bekhend i forhend. Mógłby swobodnie grać na większym ryzyku. A to że tego nie robi, to raczej kwestia taktycznego wyboru.

A co do zasypiania, oglądałem ostatnio kawałki Borga z Gerulaitisem z 1980 roku. Tam dopiero było przysypianie.
Talent to ma całe TOP50,. Inaczej by nie byli w topce ludzi grających w tenisa.
A co do filmiku, że niby tak gra Djokovic to cóż... Nie nie, to są po prostu highlights, najlepsze uderzenia zebrane z długiego okresu czasu i wrzucone w jeden krótki filmik. Taką laurkę można wystawić każdemu zawodnikowi z TOP 50, równie dobrze można nagrać filmik z kiksami i napisać, że Djoko nie umie grać. Albo z fragmentami gdzie rzuca rakietami albo strzela piłkami w sędziów i napisać, że szalony oszołom co nie liczy się ze zdrowiem i życiem innych. Nie no wiem, jakby był taki filmik to psychofani by napisali, że manipulacja bo wyrwane z kontekstu i pojedyńcze przypadki ale jak jest kompilacja udanych zagrań, to "nie no on tak gra to norma" xD.

Mi tam się gra Djoko nie podoba, nie ma tego polotu i finezji która przyciągnęła by mnie przed telewizor.
Awatar użytkownika
Pinas
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 104
Rejestracja: 20 mar 2010, 21:47
Lokalizacja: Lublin

Re: Novak Djokovic

RatRace pisze: 23 paź 2021, 20:42 Djokovic ma w pełni funkcjonalny głęboki bekhend i forhend.
Najgłębszy to ma smecz. Prosto w siatkę :::loled:::
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 782
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: Novak Djokovic

Pinas pisze: 25 paź 2021, 14:57
RatRace pisze: 23 paź 2021, 20:42 Djokovic ma w pełni funkcjonalny głęboki bekhend i forhend.
Najgłębszy to ma smecz. Prosto w siatkę :::loled:::
Bardzo śmieszne. Hahahaha. A jakie błyskotliwe. O_O Ściana wschodnia w natarciu. :::lghcry:::
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Novak Djokovic

Pinas pisze: 25 paź 2021, 14:57
RatRace pisze: 23 paź 2021, 20:42 Djokovic ma w pełni funkcjonalny głęboki bekhend i forhend.
Najgłębszy to ma smecz. Prosto w siatkę :::loled:::
No właśnie, gubisz się w zeznaniach, wcześniej pisałeś, że Novak i Murray nie wnieśli pod kątem technicznym nic nowego:
Pinas pisze: 23 paź 2021, 11:51 Oni nie wypracowali wlasnej techniki,
a jednak chyba się zgodzimy, że smecz Serba jest wyjątkowy. rotfl
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Novak Djokovic

Biniu pisze: 24 paź 2021, 19:48 Bo to nie kwestia talentu, tylko to po prostu "burak" jest.
Jak można kibicować "burakowi"?
Można bo nie dla każdego to konkurs dobrych manier.
Np. Gary kibicuje Novakowi bo w każdej wymianie liczy piłki i chce żeby Novak choć w połowie tak dużo odbił jak on sam.
Artlight kibicuje Novakowi bo liczy na pro stocki i sam w głębi duszy by chciał tak grać a nie kończyć każdą wymianę w 2-3 piłkach.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Novak Djokovic

Ja już kiedyś tłumaczyłem to na Forum - podziwiam grę każdego, kto gra lepiej ode mnie. O gościach z czołówki ATP, to już nawet nie wspominając.

I proszę (tym razem....) darować sobie zgłaszanie się pod tym postem z podziękowaniami za mój rzekomy podziw dla waszej własnej gry... :/.

Wracając do tematu - podziwiam każdego kto doszedł tak wysoko, bo sam gram amatorsko od 30 lat i wydaje mi się (słowo klucz: wydaje), że umiem zrozumieć i docenić, jak wielkiej pracy, jakich predyspozycji, ilu wyrzeczeń i jakiej dozy zwykłego szczęścia wymaga znalezienie się w światowej czołówce (dla mnie osobiście, to pierwsza setka ATP, choć w niczym nie umniejszam sukcesów gości zdecydowanie niżej sklasyfikowanych, szczególnie w zestawieniu z mizerią mojego własnego tenisa).

Ale podziwiać można za wiele kwestii i nie każdego za to samo. Nie mam żadnego problemu ze wskazaniem elementów, za które podziwiam Rafę, Rogera i Novaka. Tyle, że w przypadku każdego z nich jest to inny zestaw tychże (choć są cechy wspólne - jak np. wielka ambicja i nienasycony głód wygrywania raz po raz, które cechują wielkich mistrzów w każdej z dyscyplin sportu).
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem

Wróć do „Zawodniczki i zawodnicy”