live
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 385
Rejestracja: 4 cze 2021, 17:17

Re: Novak Djokovic

rafbat pisze: 9 cze 2021, 16:55
live pisze: 9 cze 2021, 13:41
Ten wydatek energetyczny zawodnika podczas serwisu jest dodatkowo większy niż porównywalny z wymiany, bo zawodnik bije serwis z całkowicie martwej piłki.

Tak, że jeszcze raz powtórzę to co na początku dyskusji, twierdzenie że zawodnik gra głównie siłą przeciwnika
jest nadużyciem.
Nadużyciem to są Twoje tezy ;)
Patrzysz tylko na jedną kwestię, czyli samo doprowadzenie rakiety do piłki i generowaną tam energię. Przecież to bez sensu. Serwis jest uderzeniem, które zależne jest tylko od serwującego. Może w pełni wpływać na to, w którym momencie, na jakiej wysokości, w którym punkcie i jak uderza piłkę. Żadne inne zagranie takie nie jest. Przy smeczu trzeba się najpierw, często bardzo szybko, ustawić. Od zawsze powtarzam, że przy prawidłowej technice, uderzenia są niemal bezwysiłkowe. Da się to dobrze wypracować, ale bieganie zawsze będzie sporym wysiłkiem, zwłaszcza tak dynamicznie interwałowe, jak w przypadku tenisa.
Ale co ma piernik do wiatraka, czy energie od biegającego zawodnika też można jakoś pozyskać :::stars::: , to czy odbieram piłkę od zawodnika biegnącego czy stojącego nic nie zmienia.

Natomiast prawdą jest, że zawodnik dobrze grający z kontry zazwyczaj bardzo dobrze znaczy szybko/energetycznie porusza się po korcie, to jest podstawowy warunek takiej gry, w tym kontekście twierdzenie "że gra siłą/energią przeciwnika" jest jeszcze bardziej bez sensu.
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Iga Świątek

Przypomnę, że dyskusja zaczęła się od tego:
Gary pisze: 8 cze 2021, 14:14
live pisze: 8 cze 2021, 12:24 Może jeszcze inaczej, zdecydowanie wolę żeby Iga grała swoje i nawet przegrała, niż ciułała punkty, nawet te spektakularne
ale bite z kontry. Taka gra to jest droga donikąd.
Zgadza się, ewidentnie droga donikąd. Tacy goście jak Djokovic czy Murray, grający głównie z kontry, doskonale to udowodnili.
oraz Twojego twierdzenia, że w/w gracze wcale nie grają w większości z kontry oraz że w ogóle wcale nie da się grać w większości z kontry.

Nie mieszałbym w to energii w sensie fizycznym, bo nie o to chodzi, tu chodzi o inicjatywę w wymianach. Można przecież grać mocny serwis, jak będzie as, to super, jak nie, to się cofnąć i rzeźbić. Murray robił tak wielokrotnie.

A teraz pytanie: czemu gra z kontry to droga donikąd?
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
live
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 385
Rejestracja: 4 cze 2021, 17:17

Re: Novak Djokovic

Jeszcze raz przeczytaj ze zrozumieniem całe zdanie i zadaj pytanie, dla ułatwienia zmienie układ graficzny:

Może jeszcze inaczej, zdecydowanie wolę żeby Iga grała swoje i nawet przegrała, niż ciułała punkty, nawet te spektakularne ale bite z kontry.


Taka gra to jest droga donikąd.
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Novak Djokovic

Co jest złego w grze z kontry, czemu to droga donikąd?
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
optymista
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 317
Rejestracja: 28 sty 2019, 15:00

Re: Novak Djokovic

Gary pisze: 9 cze 2021, 20:18 Co jest złego w grze z kontry, czemu to droga donikąd?
Bo Djokovic tak gra, a na forum go nie lubią, proste?
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Novak Djokovic

Gary pisze: 9 cze 2021, 20:18 Co jest złego w grze z kontry, czemu to droga donikąd?
Bo on tak "woli, zdecydowanie"!
live
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 385
Rejestracja: 4 cze 2021, 17:17

Re: Novak Djokovic

Gary pisze: 9 cze 2021, 20:18 Co jest złego w grze z kontry, czemu to droga donikąd?
Widzę, żeś mało pojętny uczeń ale pilny, więc zasłużyłeś na tłumaczenie:

Po pierwsze primo, moje zdanie nie odnosi się do gry z kontry w ogóle tylko do gry Igi Świątek.

Po drugie primo, przeczytaj, zapisz i podkreśl wężykiem w kajecie to co napisałem w poście o 17.08 o warunkach
jakie musi spełniać gracz grający dobrze z kontry.

Ps.
Właśnie oglądam Novaka, który niemiłosiernie gnębi Berretiniego, ani trochę to nie wygląda, żeby grał siłą Włocha,
wygląda wręcz przeciwnie :::bananas::: - przynajmniej póki co
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Novak Djokovic

live pisze: 9 cze 2021, 21:53
Gary pisze: 9 cze 2021, 20:18 Co jest złego w grze z kontry, czemu to droga donikąd?
Widzę, żeś mało pojętny uczeń ale pilny, (...)
Oj kolego live, wiem że jesteś nowy na tym Forum, więc uprzejmie informuję:

Riposta Garego będzie ostra.

I po popcorn już lecę :D.
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Novak Djokovic

live pisze: 9 cze 2021, 21:53 Po drugie primo, przeczytaj, zapisz i podkreśl wężykiem w kajecie to co napisałem w poście o 17.08 o warunkach
jakie musi spełniać gracz grający dobrze z kontry.
A kim Ty jesteś, żeby uznawać Cię za jakiś autorytet i Twoje posty zapisywać w kajecie (w celu innym niż darcie z nich łacha/dowartościowywanie się)? Pytam o staż na korcie, liczbę wygranych turniejów, lig, obecność w jakichś rankingach (tenisowych, turnieje w kompromitowaniu się na forach internetowych oraz rankingi trolli mnie nie interesują, z Vividem i tak nie masz szans).
live pisze: 9 cze 2021, 21:53 Właśnie oglądam Novaka, który niemiłosiernie gnębi Berretiniego, ani trochę to nie wygląda, żeby grał siłą Włocha,
wygląda wręcz przeciwnie - przynajmniej póki co
Chyba oglądamy inne mecze. :]
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Novak Djokovic

Grzegorz, jak Ty mnie teraz rozczarowałeś.... rotfl

Byłem pewien, że uwolnisz przeciwko live'owi swojego małego skur..synka, a tu nic....nawet grzecznie, bym powiedział.

Starzejesz się!
Ostatnio zmieniony 9 cze 2021, 22:18 przez Artlight, łącznie zmieniany 1 raz.
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Novak Djokovic

Wybacz, nie lubię pisać z telefonu.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
ayshe
Weteran
Weteran
Posty: 1421
Rejestracja: 23 maja 2014, 18:54
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Novak Djokovic

optymista pisze: 9 cze 2021, 21:36
Gary pisze: 9 cze 2021, 20:18 Co jest złego w grze z kontry, czemu to droga donikąd?
Bo Djokovic tak gra, a na forum go nie lubią, proste?
i znowu to generalizowanie.. Stałoby się coś, jakbyś dopisał w nawiasie " z wyjątkiem ayshe?" ;-P
“This means the world to me and I don’t see any limits, I don’t see the end around the corner so I will keep on going,” N. Djokovic (USO 2018)

"Learn to love the hate. Embrace it. Enjoy it. Everyone is entitled to their own opinion and everyone should have one about you. Haters are a good problem to have. Nobody hates the good ones. They hate the great ones." Kobe Bryant
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Novak Djokovic

Nie chcę się Wam wtrącać, ale "toto" live to nie jest kolejna karnacja stoflera? ;)
A może "wielki" powrót tego ****** z nieistniejącego już forum ze slajsem chyba w nazwie? Oj, to bym się uśmiał :lol:

Rozumiem, że łatwo idzie obrażanie nieobecnych, ale za kolejną taką akcję będzie nie skończy się na ostrzeżeniu. // wyczes
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Novak Djokovic

Vivid pisze: 10 cze 2021, 05:51 Nie chcę się Wam wtrącać, ale "toto" live to nie jest kolejna karnacja stoflera? ;)
Tak samo mi to pachnie, ten sam poziom ;)
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
live
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 385
Rejestracja: 4 cze 2021, 17:17

Re: Novak Djokovic

Gary pisze: 9 cze 2021, 22:12
live pisze: 9 cze 2021, 21:53 Po drugie primo, przeczytaj, zapisz i podkreśl wężykiem w kajecie to co napisałem w poście o 17.08 o warunkach
jakie musi spełniać gracz grający dobrze z kontry.
A kim Ty jesteś, żeby uznawać Cię za jakiś autorytet i Twoje posty zapisywać w kajecie (w celu innym niż darcie z nich łacha/dowartościowywanie się)? Pytam o staż na korcie, liczbę wygranych turniejów, lig, obecność w jakichś rankingach (tenisowych, turnieje w kompromitowaniu się na forach internetowych oraz rankingi trolli mnie nie interesują, z Vividem i tak nie masz szans).
live pisze: 9 cze 2021, 21:53 Właśnie oglądam Novaka, który niemiłosiernie gnębi Berretiniego, ani trochę to nie wygląda, żeby grał siłą Włocha,
wygląda wręcz przeciwnie - przynajmniej póki co
Chyba oglądamy inne mecze. :]
Może zacznijmy od początku, napisałem spokojny nie wadzący nikomu post, ty wpierniczasz się z sarkastyczną i złośliwą
odpowiedzią, która to wypowiedź wyczerpuje w zupełności definicje trolingu.

Owa wypowiedź jest na tyle ni z gruchy ni z pietruchy, że przenosisz dyskusje od Igi do Djokowica.(jeśli to ty?)
U Novaka zaś powołujesz się na mój post dotyczący Igi, koniec końców wyzywasz mnie od troli.
Czyste szaleństwo

W dodatku mijasz się z prawdą/manipulujesz twierdząc, że napisałem "że w ogóle wcale nie da się grać w większości z kontry". bo tego nie napisałem. Z grubsza mój przekaz był taki, żeby wyrażenie "głównie grać z kontry zastąpić" zastąpić
"dobrze grać z kontry"

Dlatego naczelny forumowy trol chętnie wystawił zad i coś pierdną, wyrażając tym oddanie, szacunek i aprobatę dla twoich działań.
Jeżeli masz resztki honoru możesz przyznać mi rację czy częściową racje lub iść w ślady w/w , w świat dyrdymałów
i fantasmagorii, które g. mnie obchodzą.
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Novak Djokovic

O matko....

Zaraz się tu zrobi istna rzeźnia.

Może któryś sympatyczny admin by to pozamiatał, bo ta pseudo dyskusja coraz mniej (a właściwie to kompletnie nic) nie ma już wspólnego z tematem tego wątku.
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
ayshe
Weteran
Weteran
Posty: 1421
Rejestracja: 23 maja 2014, 18:54
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Novak Djokovic

live pisze: 10 cze 2021, 14:35 Z grubsza mój przekaz był taki, żeby wyrażenie "głównie grać z kontry zastąpić" zastąpić
"dobrze grać z kontry"
Czyli powinno być: nie da się grać dobrze z kontry? W sensie efektywnie? Bo, że efektownie się da, to tylko ja tu uważam, reszta uważa to za nudne przebijactwo. Ponadto, jak zakamieniała wielbicielka counterpuncherów bardzo chcę się dowiedzieć o co Ci chodzi..
“This means the world to me and I don’t see any limits, I don’t see the end around the corner so I will keep on going,” N. Djokovic (USO 2018)

"Learn to love the hate. Embrace it. Enjoy it. Everyone is entitled to their own opinion and everyone should have one about you. Haters are a good problem to have. Nobody hates the good ones. They hate the great ones." Kobe Bryant
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Novak Djokovic

Ja też lubię oglądać grę counterpuncherów. Nie pamiętam żebym się nudził na meczach Murka z Novakiem. Ale ja po prostu lubię tenis.

Dziś oglądałem np. jak w Nottingham Johanna Konta tragicznie grała, ale wygrała z jakimś nołnejmem :).

Albo jak jeszcze większy nołnejm zlał Hurkacza w Stuttgarcie.... :::bd:: :::bd:: :::bd::
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Novak Djokovic

Artlight pisze: 10 cze 2021, 14:42 O matko....

Zaraz się tu zrobi istna rzeźnia.
A niby czemu? Zawsze jest tak, że jak jedzie karoca to jakieś kundle przy drodze szczekają. Najwyżej dostaną błotem spod kół w pysk i skamląc wieją z podkulonym ogonem. Ważne, że my w tej karecie rotfl
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
ayshe
Weteran
Weteran
Posty: 1421
Rejestracja: 23 maja 2014, 18:54
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Novak Djokovic

Artlight pisze: 10 cze 2021, 18:44 Ja też lubię oglądać grę counterpuncherów. Nie pamiętam żebym się nudził na meczach Murka z Novakiem. Ale ja po prostu lubię tenis.
:::gd:::
Ja też lubię tenis, a zwłaszcza w wykonaniu Serba i właśnie sobie smętnie myślę, co musi jutro zrobić, żeby ze sceny zejść niepokonanym. Wczorajszy wybuch wcale mnie nie dziwi, zważywszy na potężny wkr..w Novaka na samego siebie za te tąpnięcie w tb z Włochem. Bo takie coś nie miało prawa się zdarzyć na tym etapie turnieju i nie mam tu na myśli rozwalonej reklamy ( chociaż to też nie powinno się zdarzyć). Mam nadzieję, że te jego medytacje zdejmą mu trochę ciśnienie, bo tryb berserk to jedno, ale tu mieliśmy do czynienia z utratą kontroli, a to droga do samozagłady w półfinale. W każdym razie, mission impossible przed Serbem, bo zarówno on jak i Nadal do perfekcji doprowadzili swoją grę na ulubionych nawierzchniach, te ich wzajemne bilanse na hardzie i ziemi z ostatnich lat muszą im nieźle doskwierać. :D Oczywiście, że Novak jest wkurzony do białości, też bym była jakbym znowu musiała wymyśleć sobie na nowo cały schemat gry i dostosować ją do swoich możliwości, a tu na szali wymarzony Szlem, ten najtrudniejszy. I na każdym kroku, począwszy od returnu, jakby nie patrzeć, tak z tyłu rzyć i nie ma jak żyć, bo rywal za nic nie chce zdziadzieć. Bilans wygranych w wymianach serwis + 1-3 w ich ostatnich dwóch meczach na ziemi jest zatrważający, 50% więcej dla Rafy. Ten serwis to kick do bh na zewnątrz, a plus jeden to fh oczywiście. Gość może i nie biega jak 10 lat temu, ale fh jest jak zmora, wiecznie dusi nam plan gry. I to nasz problem, to co się sprawdza na hardzie, głęboki cross bh do fh tu nie ma racji bytu, zresztą celem jest jak zawsze bh narożnik. I tak sobie myślę, że Novak może mógłby się zainspirować Rublevem z MC z tego roku, warunki jak najbardziej ku temu posiada.
I teraz pytanie do wszystkich. Jakbyście byli tym biednym Vajdą, co byście zrobili? Jakie sci-fi Novak musi zagrać, żeby wygrać ten mecz? Zapraszam serdecznie do wykazania się wiedzą fachową. :D
“This means the world to me and I don’t see any limits, I don’t see the end around the corner so I will keep on going,” N. Djokovic (USO 2018)

"Learn to love the hate. Embrace it. Enjoy it. Everyone is entitled to their own opinion and everyone should have one about you. Haters are a good problem to have. Nobody hates the good ones. They hate the great ones." Kobe Bryant

Wróć do „Zawodniczki i zawodnicy”