Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Novak Djokovic

Djokovic już nie wygra szlema! Fajna to była kariera :).
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 779
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: Novak Djokovic

Jakuboto pisze: 14 sty 2022, 12:53 Djokovic już nie wygra szlema! Fajna to była kariera :).
Wygra. Stawiam na jeszcze dwa.
Gdyby nie był tym kim jest to bym nie był takim optymistą. Myślę, że ta cała szopka z AO dodatkowo go zmotywuje, żeby pokazać światu, kto jest najlepszy. A do Australii już nie pojedzie. I dobrze. :::gd:::
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
Awatar użytkownika
RatRace
Weteran
Weteran
Posty: 1989
Rejestracja: 26 gru 2007, 16:50
Lokalizacja: Katowice

Re: Novak Djokovic

No, przyznaję że nie doceniłem tego kangurzego ministra. Myślałem, że dla uspokojenia opinii wystarczy cofnięcie wizy, a tu proszę. Albo tacy pryncypialni, albo chronią swoje decyzję.

Ale to w jakiś sposób miłe, że status celebryty nie pomógł tym razem. Oby częściej.

A team Novaka powoli zalicza epicką porażkę. Pewnie będzie odwołanie. Ale co się chłopina natarmosi to jego.

Czekam z zapartym tchem co będzie dalej. Czy wypowiedzą się inni celebryci w obronie Novaka.
"Don't hurry, don't worry, you're only here for a short visit, so be sure to smell the flowers along the way."

Walter Hagen
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Novak Djokovic

Derler pisze: 14 sty 2022, 11:32 Czytając te komentarze trzeba stwierdzić, że zawiść i nienawiść ludzka nie zna granic. :::bd::
Ja jednak jestem spokojny. Poczekam jeszcze kilka lat i wtedy poczytam statystyki dotyczące wygranych szlemów. :mrngpress:
Ale obiecuję, że wykażę się klasą i nie będę drwił z pokonanych mistrzów. :::glory:::
Napisałem kilka stron temu żebyś tak nie rumakował bo się możesz zagalopować. I proszę ...
Trzeba czekać cierpliwie. Sprawa się zakończy jak turniej ruszy bez niego albo wcześniej odleci do domu.
Jeszcze się to nie stało.

Na tę chwilę jednak wychodzi, że się przeliczył, przecwaniakował, bazarowy filozof rotfl Jednak wyjdzie na to, że ma bardzo małego ptaszka, a wydawało mu się inaczej rotfl
Widocznie Kangury stwierdziły, że nie będą udawać, że nie widzą tego co widzi reszta świata, że to dęte kwity i argumenty nie trzymające się kupy.

A Ty się teraz biedaku tylko zapowietrzasz :P

Co do bana na 3 lata. Niekoniecznie. Czytałem, że może poprosić o zgodę na wjazd ze względu na jakieś specjalne okoliczności i może mu ona być udzielona. Czyli np. na wakacje z rodziną - wała, ale na turniej ze względu na charakter jego profesji - OK, o ile spełni warunki.

Ja tu jeszcze widzę kompletne pogrzebanie szans na tego śmiesznego GOAT-a. Nie dość, że kortowy klaun, to teraz moralny śmieciuch. To o jakim GOAT-cie ma być mowa?! O_O Nawet z 30 tytułami WS....
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: Novak Djokovic

RatRace pisze: 14 sty 2022, 13:57
Czekam z zapartym tchem co będzie dalej. Czy wypowiedzą się inni celebryci w obronie Novaka.
Edyta Górniak i Viola Kołek :]

Szkoda, że ma kisiel w głowie -i nie zaszczepił się ;( (i nie zagra pewnie).
Z drugiej strony fajnie, że są miejsca gdzie się przestrzega ustanowionych zasad .
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Novak Djokovic

Jedno jest pewne - cała rodzinka i sztab trafi do podręczników PR do działu "Jak udowdnić całemu światu, że jest się dzbanem i dlaczego jest nam z tym dobrze". Takiej amatorki w kręceniu to by się nawet Krzysztof Jarzyna nie powstydził.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
picnic
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 474
Rejestracja: 11 lis 2013, 12:37

Re: Novak Djokovic

Spartakusa i Mesjasza ukrzyżowano, żeby go tylko tata na skrzydle samolotu na lotnisku nie powiesił ..

Taka mnie jeszcze naszła refleksja, członkowie jego teamu się chyba zaszczepili bo o nich jakoś cicho.
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 779
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: Novak Djokovic

Vivid pisze: 14 sty 2022, 14:49
Derler pisze: 14 sty 2022, 11:32 Czytając te komentarze trzeba stwierdzić, że zawiść i nienawiść ludzka nie zna granic. :::bd::
Ja jednak jestem spokojny. Poczekam jeszcze kilka lat i wtedy poczytam statystyki dotyczące wygranych szlemów. :mrngpress:
Ale obiecuję, że wykażę się klasą i nie będę drwił z pokonanych mistrzów. :::glory:::
A Ty się teraz biedaku tylko zapowietrzasz :P
To ty czekałeś jak zbity pies jaka będzie decyzja. Do tej pory siedziałeś cicho. Teraz wypełzłeś i się podniecasz sytuacją jakby było czym. :::bd::
Pamiętam jak Serb miał w zeszłym roku 3 szlemy i walczył w finale USO o czwartego. Pamiętasz ten czas? Na pewno tak. Ale nic nie mówiłeś bo cię szlag trafiał i po cichu, w osamotnieniu skomlałeś już z żalu, że Novak ogra Ruskiego. Dopiero po meczu ciśnienie ci spadło i raczyłeś cokolwiek napisać na forum. Dla mnie to tchórzostwo i żenada. :::bd::
Ja poczekam teraz na Nadala, co on w tym turnieju zdziała. A potem będę obserwował kolejne, tegoroczne szlemy. Jestem ciekaw czy którykolwiek z wielkiej trójki (dwójki) wygra w tym roku... :::scratchy::: Jeśli zrobi do Djokovic zapewne znowu zanurzysz się w swoich myślach i z nikim nie podzielisz się swoimi odczuciami. Ale taki już z ciebie typ. :::bd:: :::lghcry:::
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
Awatar użytkownika
Madox
Senior
Senior
Posty: 3647
Rejestracja: 20 mar 2011, 19:59
Lokalizacja: Szczecin

Re: Novak Djokovic

Derler pisze: 14 sty 2022, 18:50 Jestem ciekaw czy którykolwiek z wielkiej trójki (dwójki) wygra w tym roku... :::scratchy::: Jeśli zrobi do Djokovic zapewne znowu zanurzysz się w swoich myślach i z nikim nie podzielisz się swoimi odczuciami.
Przecież on nie zagra żadnego turnieju wielkoszlemowego dopóki się nie zaszczepi, więc Vivid jest bezpieczny.
Uwielbiam Feda <3 Hala Madrid!
Wilson Pro Staff 97S
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Novak Djokovic

Derler pisze: 14 sty 2022, 18:50 To ty czekałeś jak zbity pies jaka będzie decyzja. Do tej pory siedziałeś cicho. Teraz wypełzłeś i się podniecasz sytuacją jakby było czym. :::bd::
Pogrążasz się, ale to nie mój problem.
Ja już dawno wyraziłem opinię i powiedziałem jasno, że będę nazywał go ŚMIECIEM.
Oj, jak się spuszyłeś :lol:
I co? I póki co słabo. Ale uważam, że nadal warto poczekać na ostateczne rozstrzygnięcie.
Ty już straciłeś nadzieję i się miotasz, ja uważam, że nie jest to zakończone i na ostateczną ocenę będzie czas, za kilka dni raptem.
I tak nie potrafisz się odnieść do podnoszonych zarzutów, rozumiem, bo niby jak.

Popatrz, gdyby przyjechał po cichu i zagrał ze zgodą jaką miał to ludzie by coś popsioczyli i tyle. Ale nie, popisówę trzeba było zrobić. Bo on ma największego wacka w stadzie i co. No to mu pokazują, że jednak jest tylko małym korniszonkiem :lol: Grillują go, co też nie jest do końca OK, ale zasłużył uczciwie w końcu.
Tak jak tu inni napisali, jest zadufany w sobie i się zakiwał. Ludzie się wkurzyli, sprawdzili go.
Wychodzi na to, że to zakażenie z grudnia to pewnie lipa. Zatem papiery są lewe, a co za tym idzie biorąc w tym udział czyni to z niego potencjalnego - PRZESTĘPCĘ!
Bez paniki, nikt go w Serbii nie rozliczy, ale co z tego? Zwykła łajza, która przelicytowała i teraz jest rozliczana.
Wiesz, gdyby stał przy swoim i szukał jednocześnie możliwości wjazdu i udziału to bym go szanował. Nie zgadzam się z jego punktem widzenia, ale szanowałbym to, że trzyma się swojego i nie chce ustąpić. Problem w tym, że próbował w ordynarny i prostacki sposób oszukać. Widocznie taki iloraz inteligencji, że na więcej nie wydało :P Rozwielitki zaniepokojone? :lol:
Rozumiem, że strasznie cię to gniecie, bo sobie mocno pozamiatał. Poza tym obecnie "trochę" wstyd się do niego przyznawać ;)
A to, że GOAT odjechał w siną dal definitywnie to już temat na inną bajkę ...
Z potencjalnego bohatera do ... zwykłego ZERA. Czy to nie jest odwrotna droga niż powinna być?
Pamiętaj, słoma zawsze w końcu wychodzi, a czy spod kapelusza czy butami to już raczej wtórna sprawa.
Dla jednych stał się pośmiewiskiem, innych zniesmaczył. Ale przynajmniej jesteś ty, ostatni wielbiciel z klapkami na oczach (nie wiem, inni klapki to raczej na stopach ;)).
Ale broń go, będziesz dostawcą humoru przez jeszcze kilka dni. Potem się to już znudzi, będzie choćby AO, z tym przegrańcem w stawce lub nie.

Osobiście uważam, że jeżeli ostatecznie zostanie wydalony, a prawo australijskie pozwalałoby na wpuszczenie go za rok, to powinien być wpuszczony na AO22. W końcu za głupotę kara się należy, ale nie aż tak dotkliwa. 3 lata szlabanu to w sumie u niego koniec kariery. Jak wiadomo ma najwięcej tytułów z AO w portfolio. Zatem tu najłatwiej teoretycznie miałby szansę przeskoczyć w ilości wygranych WS-ów dwóch prawdziwych Mistrzów tenisa.

I gdzie są wszyscy piewcy? Jak się Wam pisało, że to kmiot, to ciężkie oburzenie. Ale spokojnie, wystarczyło poczekać i wyszło. To jak to jest wielbić ćwoka? Ktoś się wypowie? :D
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 779
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: Novak Djokovic

Vivid pisze: 14 sty 2022, 22:34
Derler pisze: 14 sty 2022, 18:50 To ty czekałeś jak zbity pies jaka będzie decyzja. Do tej pory siedziałeś cicho. Teraz wypełzłeś i się podniecasz sytuacją jakby było czym. :::bd::
Ja już dawno wyraziłem opinię i powiedziałem jasno, że będę nazywał go ŚMIECIEM.
A nazywaj go nawet Bogiem. Mnie twój stosunek do niego nie interesuje.
Mi chodzi raczej o uczucia ludzkie. To forum doskonale pokazuje różnicę między jednostką spokojną, rozważną i stonowaną w swoich odruchach emocjonalnych a tą porywczą, zawistną i przesączoną nienawistnym jadem nie tylko do postaci ze świata sportowego ale też do partnerów w polemice.
Ten "ŚMIEĆ" przekazał milion dolarów na pomoc w walce z epidemią Covid19, nie zliczę innych akcji charytatywnych, które sponsorował. A ty go tak nazywasz tylko dlatego, że sfałszował wniosek wizowy. Zrobił to po to, żeby kontynuować karierę sportową i zarabiać pieniądze, które potem w jakiejś części przyczyniają się do łagodzenia skutków epidemii - z powodu której jeden, dziwny kraj zabrania mu ich zarabiać. Ja tutaj sensu nie widzę. Widzę za to hipokryzję i błędne, głupie myślenie. Jednak inni widzą zaznaczone niefortunnie pole we wniosku wizowym i tylko dlatego niszczą człowieka.
Ja takiego świata nigdy nie zaakceptuję ale muszę na nim żyć. Podobnie jak ludzi twojego pokroju, cynicznych teoretyków dyscypliny, których trzeba tolerować i tyle.
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Novak Djokovic

Jakie zakończenie miała sprawa rozbieżności w datach kodów QR i numerach ID testów Djokvica?
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
arttenis
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 443
Rejestracja: 2 sty 2021, 20:50

Re: Novak Djokovic

advantage pisze: 12 sty 2022, 17:18 Dokładnie minister raczej jako polityk będzie brał pod uwagę wolę ludu, podobno w ankiecie przeprowadzonej wśród Australijczyków 80% jest za deportowaniem Serba (próba 35 tys.).
Jednak zagrożenie publiczne, Novax jako reprezentant i ikona anty-szczepionkowców.
W USA bizony, to co będzie jak w Australii kangury pociągną za sobą koale i dziobaki?

Jak 80% jest za spokojem, to wątpię żeby w niedzielę (16/1) sąd był przeciw 80% ludności.
Sąd nie osądza kto ma rację, jaka jest "prawda", tylko jakie będą konsekwencje wyroku/decyzji.

Tym bardziej że Novakowi korona z głowy nie spadnie, jak nie zagra w tym roku w AO.
Inaczej będziemy mieć przez dwa tygodnie Novax Open i koale mogą zacząć szaleć bez masek.
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Novak Djokovic

arttenis pisze: 15 sty 2022, 13:22
Inaczej będziemy mieć przez dwa tygodnie Novax Open i koale mogą zacząć szaleć bez masek.
Właśnie obejrzałem finał w Adelajdzie, gdzie wygrał kangur z greckimi korzeniami, i tam większość kibiców była bez masek.
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
ayshe
Weteran
Weteran
Posty: 1421
Rejestracja: 23 maja 2014, 18:54
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Novak Djokovic

Vivid pisze: 14 sty 2022, 22:34 Popatrz, gdyby przyjechał po cichu i zagrał ze zgodą jaką miał to ludzie by coś popsioczyli i tyle. Ale nie, popisówę trzeba było zrobić. Bo on ma największego wacka w stadzie i co.
Co za bzdety.. Przyjechać po cichu, nr 1, niby jak? Desantem z łodzi podwodnej?
Popisówę to tu robi rząd Australii. Gdyby nie reakcja społeczna, nikt by Serba nie ruszył, bo kasa musi się zgadzać. Czemu ów minister czekał aż do piątku z decyzją o wykorzystaniu " specjalnych uprawnień"? Czekali, żeby zobaczyć, czy sytuacja się uspokoi i czy nie dostaną po d..pie w sondażach za tę akcję z medycznym wyjątkiem. Najwyraźniej sondaże wykazały, że lud żąda krwi. Abstrahując od kwestii winny - niewinny, uzasadnianie ponownego cofnięcia wizy potrzebą zapobiegania rozprzestrzenianiu się ideologii antyszczepionkowej i lekceważeniu wprowadzonego zamordyzmu, a nie możliwością popełnienia przestępstwa jest jasnym sygnałem, że ów rząd zbliża się niebezpiecznie do granicy łamania praw człowieka jakim jest penalizowanie poglądów niewygodnych dla władzy. I zanim się na mnie wszyscy rzucicie, pomyślcie jaki to stwarza precedens. Albo przyjrzyjcie się temu, co mamy na własnym podwórku. Hasło: areszty wydobywcze.
Vivid pisze: 14 sty 2022, 22:34 I gdzie są wszyscy piewcy? Jak się Wam pisało, że to kmiot, to ciężkie oburzenie. Ale spokojnie, wystarczyło poczekać i wyszło. To jak to jest wielbić ćwoka? Ktoś się wypowie? :D
Widzisz Vivid, ja zasadniczo wypisuję się z dyskusji, w której oponenci używają określeń typu śmieć, ponieważ sprowadza to rozmowę do poziomu, do którego nie zamierzam się zniżać.
“This means the world to me and I don’t see any limits, I don’t see the end around the corner so I will keep on going,” N. Djokovic (USO 2018)

"Learn to love the hate. Embrace it. Enjoy it. Everyone is entitled to their own opinion and everyone should have one about you. Haters are a good problem to have. Nobody hates the good ones. They hate the great ones." Kobe Bryant
Awatar użytkownika
ESP
Weteran
Weteran
Posty: 1622
Rejestracja: 13 sie 2007, 11:51
Lokalizacja: Warszawa

Re: Novak Djokovic

Reguły były jasne i znane długo przed turniejem. A wymagania niezbyt trudne do spełnienia. Niezależnie czy się z nimi zgadzamy czy nie trzeba je respektować.
To nie rząd Australii podrabiał certyfikaty i kłamał we wniosku wizowym. Dali Novaxowi czas aby się wytłumaczył, nie wykorzystał szansy. Pewnie liczył, że nacisk społeczny i bycie nr 1 zrobi swoje, a się przeliczył.

Taka moja obserwacja: obywatele państw należących do Korony Angielskiej w ogromnej większości mają bardzo surowe podejście do norm i reguł społecznych (patrz ich poszanowanie wyniku referendum o Brexit czy stosowanie się do obostrzeń covidowych). Dla nas może to niezrozumiałe ale tam szacunek dla prawa jest dla nas na niewyobrażalnym poziomie. Do tego dochodzi fakt, że od zawsze Australia bardzo dba o odpowiednią selekcję osób przyjeżdżających, dlatego do dziś nie zostali zalani falą emigrantów z Filipin, Indonezji czy Chin.

I nie przemawia przeze mnie zawiść czy inne negatywne uczucia. Po prostu tak mam, że jak ktoś nie szanuje tych samych reguł jak ja to nie mam zamiaru siedzieć cicho. I to dotyczy tak samo osoby bez maseczki obok mnie w autobusie czy najlepszego tenisisty ostatnich lat.
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Novak Djokovic

Ayshe - a czym się różni Janusz biznesu przekręcający swoich pracowników od Nr 1 w tenisie przekręcającego władze kraju do którego chce wjechać? Fajny relatywizm, nie powiem.
El Diablo pisze: 15 sty 2022, 13:19 Jakie zakończenie miała sprawa rozbieżności w datach kodów QR i numerach ID testów Djokvica?
Niczym, rząd postanowił nie grać tą kartą, za duże pole do popisu dla złotoustych prawników. Wybrali zagrożenie społeczne.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
PH3N-x
Bywalec
Bywalec
Posty: 94
Rejestracja: 1 wrz 2011, 19:42

Re: Novak Djokovic

Derler pisze: 15 sty 2022, 12:11
Vivid pisze: 14 sty 2022, 22:34
Derler pisze: 14 sty 2022, 18:50 To ty czekałeś jak zbity pies jaka będzie decyzja. Do tej pory siedziałeś cicho. Teraz wypełzłeś i się podniecasz sytuacją jakby było czym. :::bd::
Ja już dawno wyraziłem opinię i powiedziałem jasno, że będę nazywał go ŚMIECIEM.
Ten "ŚMIEĆ" przekazał milion dolarów na pomoc w walce z epidemią Covid19, nie zliczę innych akcji charytatywnych, które sponsorował. A ty go tak nazywasz tylko dlatego, że sfałszował wniosek wizowy. Zrobił to po to, żeby kontynuować karierę sportową i zarabiać pieniądze, które potem w jakiejś części przyczyniają się do łagodzenia skutków epidemii - z powodu której jeden, dziwny kraj zabrania mu ich zarabiać.
Czy można łamać prawo jeśli potem mały % zarobionej kasy przeznaczysz na cele charytatywne?
optymista
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 317
Rejestracja: 28 sty 2019, 15:00

Re: Novak Djokovic

PH3N-x pisze: 15 sty 2022, 17:06
Derler pisze: 15 sty 2022, 12:11
Vivid pisze: 14 sty 2022, 22:34
Derler pisze: 14 sty 2022, 18:50 To ty czekałeś jak zbity pies jaka będzie decyzja. Do tej pory siedziałeś cicho. Teraz wypełzłeś i się podniecasz sytuacją jakby było czym. :::bd::
Ja już dawno wyraziłem opinię i powiedziałem jasno, że będę nazywał go ŚMIECIEM.
Ten "ŚMIEĆ" przekazał milion dolarów na pomoc w walce z epidemią Covid19, nie zliczę innych akcji charytatywnych, które sponsorował. A ty go tak nazywasz tylko dlatego, że sfałszował wniosek wizowy. Zrobił to po to, żeby kontynuować karierę sportową i zarabiać pieniądze, które potem w jakiejś części przyczyniają się do łagodzenia skutków epidemii - z powodu której jeden, dziwny kraj zabrania mu ich zarabiać.
Czy można łamać prawo jeśli potem mały % zarobionej kasy przeznaczysz na cele charytatywne?
Właśnie opisałeś większość korporacji tego świata, i co?

Cała sprawa ma również kolejne dno, sponsorzy mogą się częściowo wycofać. Turniej beknie w kolejnym roku mocniej niż Novak. Poza ludźmi żyjącymi tenisem i z tenisa oraz może częścią Australijczyków ludzie mają wyrąbane na ten temat. Natomiast marketingowo oraz sportowo pojawią się spadki. Pojawiły się nawet pogłoski (podkreślam, pogłoski, bardzo mało prawdopodobne), że po wycofaniu sponsorów turniej straci swoją rangę. I co wtedy? Ministerstwo się dołoży? Czy 4 szlem w Chinach albo na Indian Wells?
Awatar użytkownika
ayshe
Weteran
Weteran
Posty: 1421
Rejestracja: 23 maja 2014, 18:54
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Novak Djokovic

hokej pisze: 15 sty 2022, 16:48 Ayshe - a czym się różni Janusz biznesu przekręcający swoich pracowników od Nr 1 w tenisie przekręcającego władze kraju do którego chce wjechać? Fajny relatywizm, nie powiem.
Jedno i drugie trzeba udowodnić. Nie powiem, cała ta sprawa źle wygląda, tylko że widzę tu ogrom zarzutów opierający na wykluczających się scenariuszach i to budzi moje wątpliwości. Jedno, co na pewno miało miejsce, to wjazd Serba do Hiszpanii w czasie, kiedy powinien siedzieć na tyłku na kwarantannie oraz wywiad dla francuskiej prasy. Jeśli Serb był zakażony, to faktycznie powinno się postawić zarzuty narażenia ludzi na niebezpieczeństwo. Tłumaczenie - zdjąłem maskę tylko do zdjęć jest kurna żałosne. Jednak z jakiegoś powodu hiszpańskie władze nie zamierzają otwierać śledztwa w tej sprawie, co do Francuzów, też cisza póki co. Jeśli natomiast testy były fałszywe, to tłumaczy zachowanie Djokovica i oczyszcza go z tychże zarzutów, natomiast otwiera front w sprawie popełnienia fałszerstwa. I tutaj zaczynam się zastanawiać, bo do popełnienia takiego przekrętu po pierwsze potrzebne byłoby wspólnictwo więcej niż kilku osób ( laborantów, szefa placówki wykonującej testy itd.) a wydaje mi się, że kto jak kto, ale pracownicy i szefostwo mają świadomość jak wygląda weryfikacja takiego testu, prawda? W moim odczuciu, jeśli planujesz oszustwo, to pierwsze co robisz to dbasz o szczegóły, takie jak numery właśnie, ogłoszenie że jesteś zakażony i przebywasz na kwarantannie, żeby nie przyciągać niepotrzebnej uwagi, a nie plączesz się jak kretyn po Europie i udzielasz wywiadów bez maski. To wtedy właśnie przesadnie dba się o takie drobiazgi jak timeline, wiarygodność dokumentów, a nie debilne wpadki jak źle wypełniony wniosek wizowy, od którego wszystko się zaczęło. Szczerze powiem, nie wiem co o tym sądzić, ale skłaniam się ku wersji, że ten cymbał się zaraził i olał przepisy wjazdowe przy podróży do Marbelli oraz kwarantannę, na zasadzie - podróżuję własnym jetem, nikomu nie zagrażam, w końcu do domu jadę. Co mu udowodnią to inna rzecz, ja tradycyjnie powstrzymuję się przed nazywaniem kogokolwiek oszustem bez prawomocnego wyroku. A swoją drogą potężnie się wkurzyłam na Novaka, bo tak czy inaczej nas..ał na swoją karierę, fanów i w ogóle wszystkich w imię nawiedzonych idei. Szkoda, bo w tenisa gra obłędnie i tym się kurde powinien zajmować dla mojej przyjemności a nie pseudonauką.
“This means the world to me and I don’t see any limits, I don’t see the end around the corner so I will keep on going,” N. Djokovic (USO 2018)

"Learn to love the hate. Embrace it. Enjoy it. Everyone is entitled to their own opinion and everyone should have one about you. Haters are a good problem to have. Nobody hates the good ones. They hate the great ones." Kobe Bryant

Wróć do „Zawodniczki i zawodnicy”