Awatar użytkownika
bodysek
Weteran
Weteran
Posty: 1075
Rejestracja: 30 sty 2006, 16:02

Siostry Radwańskie

Radwańska pozdrawia użytkowników forum:

Po ostatnim nieudanym US Open dla sióstr Radwańskich pojawiły się opinie, że nasze zawodniczki powinny skorzystać z pomocy trenera z zewnątrz. Agnieszka Radwańska nie zgadza się z tym.

- Takie zmiany powinny wprowadzać zawodniczki, które są w trzeciej lub czwartej setce rankingu i nie mogą przebić się wyżej - mówi Agnieszka Radwańska.

- Łatwo patrzy się z boku, każdy jest mądry do radzenia. Najłatwiej siedzieć na trybunie i wygłaszać takie opinie, albo anonimowo pisać w internecie. Każdy wie najlepiej siedząc w domu, nic nie robiąc i oglądając telewizję. Takich "fachowców" nie chce mi się nawet komentować - podkreśla zawodniczka.

Więcej w "Dzienniku Polskim"
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Agnieszka vs Urszula

To pozostaje też ją pozdrowić :)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Agnieszka vs Urszula

Jeśli chodzi o to forum ;) bo nie wiadomo ;) Tak jak pisałem ostatnio, komentator z ES też często łajał "użytkowników internetu", że się nie znają krytykując Radwańskich, że "piszą bzdury". Po ostatnich występach i pozakortowych ciekawostkach Radwańskich zamilkł w tej kwestii.

No to kto ma rację do cholery ciężkiej? Są wyniki czy ich nie ma? Są postępy, czy nie? Niech za dowód będzie fakt, że samej A. Radwańskiej nerwy puściły, czyli różowo nie jest.

Wiadomo, że sytuacja może się zmienić (powinna) i ja życzę im obojgu jak najlepiej, kwestia tego, czy będą przedsięwzięte jakieś środki mające na celu poprawę a nie obrażanie się na wszystkiego i wszystkich.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Agnieszka vs Urszula

Ale czy kogoś to obchodzi? Ich sprawa, w sumie rodzinna. Albo coś się ruszy bo jak widać tata to już za mało albo zostanie tak jak jest i będzie spadek. Są dorośli.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
benno
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 965
Rejestracja: 4 cze 2009, 13:40

Re: Agnieszka vs Urszula

Może kwestia w tym że ktoś chce być "kimś".
"Ktokolwiek myśli, że jestem lepszy od Federera, nie wie nic o tenisie" - Rafael Nadal
“Whoever thinks that I am better than Federer, doesn’t know anything about tennis,” - Rafael Nadal.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Agnieszka vs Urszula

Albo się komuś coś zaczęło wydawać ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Agnieszka vs Urszula

TadX pisze:Jeśli chodzi o to forum ;) bo nie wiadomo ;) Tak jak pisałem ostatnio, komentator z ES też często łajał "użytkowników internetu", że się nie znają krytykując Radwańskich, że "piszą bzdury". Po ostatnich występach i pozakortowych ciekawostkach Radwańskich zamilknął w tej kwestii.
Mam mieszane uczucia, bo z jednej strony to nie mogło być o nas bo u nas bzdur się nie pisze a piętnuje, z drugiej jednak strony musiało o nas chodzić bo tylko tu się cokolwiek pisze :::yay:::
Na poważnie to kwasy biorą się stąd że idzie w tym roku gorzej niż w zeszłym i gorzej niż planowano. Przy spadku pozycji tłumu chętnych do kontraktu reklamowego nie będzie (nie na tych warunkach co jeszcze rok temu). Kasy mniej, wyniki gorsze, to i atmosfera skisła nieco.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Agnieszka vs Urszula

PitS pisze:Na poważnie to kwasy biorą się stąd że idzie w tym roku gorzej niż w zeszłym i gorzej niż planowano. Przy spadku pozycji tłumu chętnych do kontraktu reklamowego nie będzie (nie na tych warunkach co jeszcze rok temu). Kasy mniej, wyniki gorsze, to i atmosfera skisła nieco.
No właśnie. Chowanie głowy w piasek i cenzurowanie krytyki nic nie da, a wręcz przeciwnie, obojętne jaki komentator będzie mówił inaczej. Wyniki jakie są każdy widzi. Jeszcze raz podkreślam - życzę im jak najlepiej.

Sytuacja, gdzie wszyscy będą udawać, że nic się nie dzieje, będzie początkiem końca. Fibak może sobie mówić, że Radwańska jest lepsza od Woźniackiej, fakty jak na razie stanowią inaczej a mówienie w takiej sytuacji czegoś takiego jest z lekka żenadą, która do niczego dobrego nie doprowadzi. Ktoś mu płaci za takie teksty czy sam ma w tym interes, czy co?

Chyba wielu ludziom zależało na tym, żeby stwarzać dobry wizerunek Radwańskich, że nic złego się nie dzieje, ale w końcu oni sami nie wytrzymali ciśnienia.
Awatar użytkownika
bodysek
Weteran
Weteran
Posty: 1075
Rejestracja: 30 sty 2006, 16:02

Re: Agnieszka vs Urszula

Ale Fibak także potrafił wypowiadać się krytycznie o A.Radwańskiej, np. mówiąc, że Agnieszka nie interesuje się w zasadzie tenisem, taktyką, nie podgląda innych zawodników, nie ciekawi ją historia tenisa itd. Tu akurat ma rację, bo takie zachowanie pokazuje, że robi to bo musi, a nie z pasji.
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Agnieszka vs Urszula

bodysek pisze:Ale Fibak także potrafił wypowiadać się krytycznie o A.Radwańskiej, np. mówiąc, że Agnieszka nie interesuje się w zasadzie tenisem, taktyką, nie podgląda innych zawodników, nie ciekawi ją historia tenisa itd. Tu akurat ma rację, bo takie zachowanie pokazuje, że robi to bo musi, a nie z pasji.
A tak, z tym się zgodzę, pamiętam. Tylko zauważ całokształt - wytknął jej to, ale dodając do tego np. to, że Woźniacką ocenił niżej niż Radwańską i w ogóle całą tendencję, to ta krytyka jest taka nijaka. Niby wytknął błąd, ale mówi, że Radwańska lepsza niż finalistka US Open.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Agnieszka vs Urszula

Radwańska mogłaby być lepsza od Woźniackiej i tu się z Fibakiem zgodzę. Ale w każdym rozwoju (jeśli taki ma być) trzeba określić:
- co jest do osiągnięcia,
- jakie są mocne strony,
- jakie niedostatki,
- jakimi drogami do tego należy dojść.

Gdyby popatrzeć od strony medialnej teamu oraz to co w nerwach członkowie teamu mówią (czyli prawdę), to wyłania się obraz w którym mamy tylko pierwszy i drugi punkt. Trzeciego nie ma, a czwarty wyłania się jako plastelina do głębokich modyfikacji.
Tak się nie wchodzi na szczyt. Potencjał do rozwoju Agnieszka ma na pewno przynajmniej równy Woźniackiej, ale ten minimalizm i chęć czerpania sukcesów już teraz, zamiast powiedzenia sobie "jak ja dużo jeszcze nie umiem i jak dużo z tego co umiem muszę doskonalić".
Gdy zaprzeczam swoim słabościom i niedoskonałościom wykluczam możliwość ich poprawy. To aksjomat.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Agnieszka vs Urszula

PitS pisze:Gdy zaprzeczam swoim słabościom i niedoskonałościom wykluczam możliwość ich poprawy. To aksjomat.
Otóż to.

No nic, ciekaw jestem już przyszłego sezonu, czy znowu będzie to samo, czy może coś się ruszy w końcu. Zresztą, skoro im nie zależy to czemu kibice mają sobie nerwy psuć? Niech przegrywają, tylko żeby potem nie trzeba było wysłuchiwać żalów do całego świata a nie do siebie samych.

EDIT 12.12.2009

Znalezione gdzie indziej ;) Sztab Radwańskich trochę wyluzował - http://www.tenisportal.com/news_full.ph ... 2-12_10:08

EDIT 2:

Zobaczcie, jaki podobny artykuł: http://www.eurosport.pl/tenis/radwanska ... tory.shtml
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Agnieszka vs Urszula

Mamy kolejny wywiad Papy Radwańskiego, trochę szerszy, odrobinę bardziej zdystansowany i tu poza kwestią komentarza sportowego mógłbym się podpisać pod jego oceną.
Jadu w przypadku Stopy nie wyczułem wcale, co do K. Nowak nie jestem władny oceniać bo gdy ją słyszę zmieniam język komentarza. Nie odpowiada mi ani barwa, ani dykcja, więc słucham jej mało.
http://www.polskatimes.pl/sport/tenis/2 ... ,id,t.html
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Agnieszka vs Urszula

W sumie to chłop ma rację, kto go może na krajowym podwórku oceniać, nie mniej wspomniany przez niego Sanchez, zdaje się, że sugerował pewne zmiany.
Zresztą zmiany mogą zostać wymuszone, po podpisaniu kontraktu sponsorskiego.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Agnieszka vs Urszula

To co jest pewnym drobnym hamulcem rozwoju stanowi też o sile tego zespołu. To właśnie rodzic sportowiec, który od środka i zawczasu wie jak wiele trzeba poświęcić aby móc wdrapać się na szczyt.
To nie dlatego panie Kasie (od komentarza) nie zaszły tak daleko nie dlatego że nie miał ich kto trenować, a dlatego że nie były w stanie postawić wszystkiego na jedną kartę. Wóz albo przewóz, przeniesienie się na studia zaoczne pokazuje że Radwańscy to dawno zrozumieli.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Agnieszka vs Urszula

Przeczytałem ten wywiad i szczerze powiedziawszy ciężko mi się z Panem Radwańskim nie zgodzić w paru kwestiach... Wywindował Agnieszkę na szczyty tenisa pań, summa summarum Agnieszka jest w ścisłej czołówce. Ma pewne braki, ale według mnie od końcówki sezonu widać, że pracują nad elementami, np. siłą. Zresztą, pod sobą ma setki innych zawodniczek w rankingu, więc już to jest sukcesem. Tak mi się wydaje, że ten przyszły sezon będzie niezwykle ważny - po kontuzji, po operacji... zobaczymy jak to będzie wyglądać. Życzę jak najlepiej.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Agnieszka vs Urszula

Okres świąteczny, mało grania, tenisiści wciąż dostępni dla dziennikarzy to i sypnęło wywiadami. Sport.pl uzyskał dość wyczerpujący wywiad z papą Radwańskim.
Im więcej facet ma czasu na wywiad i nie streszcza swoich odpowiedzi tym sensowniej mówi (albo ja więcej rozumiem :D ).
Co więcej na podobne problemy widzę podobne recepty.
http://www.sport.pl/tenis/1,96961,74158 ... iegos.html
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Agnieszka vs Urszula

PitS pisze:Im więcej facet ma czasu na wywiad i nie streszcza swoich odpowiedzi tym sensowniej mówi (albo ja więcej rozumiem :D ).
U mnie zawsze miał wysokie notowania. Trzymam kciuki za dziewczyny! :)
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
SevenUP
Senior
Senior
Posty: 2093
Rejestracja: 7 sie 2009, 13:57

Re: Agnieszka vs Urszula

Szczerze mówiąc gdyby Agnieszka spieła tyłek i zagrała tak jak z Dementievą w Pekinie, to by z większością zawodniczek mogła wygrać. Poza tym od dawna nie mieliśmy zawodniczki w Top 50, a teraz mamy 1,5 więc postęp jest.
Prince Textreme Tour 100 310
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Agnieszka vs Urszula

SevenUP pisze:Szczerze mówiąc gdyby Agnieszka spieła tyłek i zagrała tak jak z Dementievą w Pekinie, to by z większością zawodniczek mogła wygrać.
Relatywizm... z jaką Dementiewą? Z tą co grała z Mauresmo w GDF Suez 09 czy też teraz w Sydney i tak nie miałaby szans.
SevenUP pisze:Poza tym od dawna nie mieliśmy zawodniczki w Top 50, a teraz mamy 1,5 więc postęp jest.
Tylko zauważ że wiele spektakularnych zwycięstw to tak naprawdę problem poziomu WTA. Oczywiście nie należy umniejszać osiągnięć Polki ale prawda jest taka że czołówka to nie ona.

Zakładając że każda z zawodniczek grałaby swój najlepszy tenis to nie tylko takie ikony jak siostry Williams, Henin czy Clijsters są poza zasięgiem ale również Sharapova, Dementiewa, Kuznetsowa, Safina, Jankovic, a nawet Ivanovic...

WTA jest słabe. A Radwańska nie jest materiałem na Top 10 czy półfinał WS.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.

Wróć do „Zawodniczki i zawodnicy”