Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Siostry Radwańskie

Według mnie, to że zaistniała taka sytuacja to wina sędziego. To on powinien znać się na niuansach przepisów i nie może być tak, że w takiej sytuacji czeka na decyzję zawodnika, zwłaszcza jeżeli sytuacja jest niecodzienna.
Skoro w danej sytuacji nie powinno być według przepisów możliwości korzystania z HE, to powinien w odpowiedni sposób zareagować na żądanie AR i po prostu doprowadzić do powtórki punktu.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Siostry Radwańskie

To akurat jest jasne :)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
jaccol55
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 411
Rejestracja: 21 mar 2008, 13:27

Re: Siostry Radwańskie

Fibak: Radwańska wygra Wimbledon

Ken Meyerson został agentem sióstr Radwański. Najlepszy polski tenisista w historii Wojciech Fibak uważa, że polskie tenisistki trafiły w ręce najlepszego agenta na świecie.

Siostry Radwańskie podpisały kontrakt z Lagardere Unlimited. Na ten krok środowisko tenisowe z Wojciechem Fibakiem na czele namawiało je od dawna. Najlepszy polski tenisista w historii uważa, że Radwańskie trafiły w ręce najlepszego agenta na świecie. - Ken Meyerson (nowy menedżer Radwańskich) to najlepszy agent na świecie i nie mówię tak tylko dlatego, że to mój dobry znajomy. Sam grał kiedyś w tenisa, więc świetnie czuje realia tego sportu. Ma przy tym świetne koneksje, jest inteligentny i ogromnie pracowity. Agnieszka i Ula nie mogły lepiej trafić. Tym bardziej że poza Meyersonem pracuje tam jeszcze Donald Dell - założyciel ProServ i jeden ze współzałożycieli ATP. Arnaud Lagardére (szef spółki) również kocha tenis. Z pomocą takich ludzi Agnieszka może nawet wygrać Wimbledon - powiedział dla Polska The Times Fibak.

W środowisku tenisowym nie brakuje również głosów, że Agnieszka Radwańska powinna zmienić trenera. Czy zdaniem Fibaka to konieczne? - Nie ma takiej potrzeby. Agnieszka ma zbyt silną osobowość, by się komuś całkowicie podporządkować. Jej jest po prostu wygodnie z ojcem, bo na niego może zawsze huknąć, przeforsować własne zdanie. Kiedyś być może zrozumie, że są na świecie ludzie, którzy wiedzą więcej od niej i mogą jej pomóc, ale na razie powinno zostać tak, jak jest. Ewentualnie powinien pojawić się jakiś sparingpartner. Na pewno dużym wsparciem będzie też obecność Meyersona. Jego wiedza i doświadczenie bardzo się Radwańskim przydadzą - dodał w rozmowie z Polska The Times Fibak.

Źródło: Polska The Times
http://www.sportowefakty.pl/tenis/2011/ ... wimbledon/

:D
Awatar użytkownika
robpal
Senior
Senior
Posty: 4737
Rejestracja: 16 maja 2009, 23:39
Lokalizacja: Palaiseau

Re: Siostry Radwańskie

Ja zapadłem w zimowy sen, czy prima aprilis jest dopiero za trzy tygodnie? rotfl
mtenis team

"He's going to be around in the top two or three in the world for as long as he wants to be. He's an animal, a great athlete and a great player."
Pete Sampras o Rafaelu Nadalu
"Lecę do Montrealu, gdzie brnę do samego finału z hiszpańskim młokosem, o którym mówią wszyscy. To Rafael Nadal. Nie mogę go pokonać. Nie mogę go oszacować. Nie widziałem nikogo, kto by się tak poruszał po korcie tenisowym."
Andre Agassi, "Open"
Awatar użytkownika
Matioszu
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 374
Rejestracja: 19 lip 2010, 00:26

Re: Siostry Radwańskie

robpal pisze:Ja zapadłem w zimowy sen, czy prima aprilis jest dopiero za trzy tygodnie? rotfl
Szczerze, to sądzę, że Radwańska jakiegoś szlema zgarnie, a Wimbledon jest chyba najbardziej możliwy, choć wiem, że brzmi to jak s-f. ;-P Po odejściu sióstr Williams, które zdominowały trawę, zabraknie faworytek, a zawodniczki jak Wozniacki, Azarenka, Stosur, Schiavone, Jankovic i wymieniać można jeszcze długo trawy wręcz nie cierpią. W Londynie zwykle rozstawione zawodniczki padają jak muchy, do tego dojdzie jakaś dobra forma i regularność Radwańskiej oraz "szczypta szczęścia"(jak to mawia Pan Lorek) i cud może się zdarzyć...
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Siostry Radwańskie

Trzy lata temu na pytanie czy wejdzie do 20-tki napisałem że to całkiem możliwe biorąc pod uwagę jak posypała się czołówka. Teraz z ruin ówczesnej czołówki pozostały ruiny 2-go stopnia, tak że to nie jest absolutnie niemożliwe.
Szanse są jak 1:100, ale nie są zerowe!
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Siostry Radwańskie

O, słoneczko zaświeciło i znów Wojciechowi F. zaszkodziło rotfl
A już przestałem się nabijać z tych wcześniejszych bredni. Widzę, że będzie repeta ... :-?

Radwańska i tytuł w singlu w turnieju WS? rotfl rotfl rotfl rotfl rotfl
Jedyne gdzie widzę szansę to może przy dobrym układzie debel lub mikst.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Martinek
Senior
Senior
Posty: 2932
Rejestracja: 17 lut 2011, 20:23
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Siostry Radwańskie

Ja chyba nigdy nie zapomnę artykułu Gazety Wyborczej z 2008 roku, gdzie na siłę wpychali argumenty na to, że A. Radwańska AO wygra. Przegrała w 1. rundzie rotfl.
Awatar użytkownika
SevenUP
Senior
Senior
Posty: 2093
Rejestracja: 7 sie 2009, 13:57

Re: Siostry Radwańskie

Teraz jak wypadnie z 10 zapewne zdarzy jej się dobry start, wróci tam i... stanie znów w miejscu.
Prince Textreme Tour 100 310
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Siostry Radwańskie

Pewnie już wiele osób to tu powiedziało ale to chyba już nie stagnacja ale powolne cofanie się Agnieszki. Nie ma Sióstr W. w Top 10 więc Agnieszka jest dalej niż bliżej. Dobrze, że choć tata Radwański jest zadowolony i pewny siebie... :::bd::
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Siostry Radwańskie

Nie tak dawno temu Agnieszka miała operację...
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Siostry Radwańskie

Ale z tego co kojarzę to już chyba długo jest koło 10 miejsca, 2 lata? Ja w grze poprawy nie widzę niestety ;(
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Siostry Radwańskie

Życzyłbym każdemu tenisiście takich "problemów", jakie ma Radwańska. Poza tymi z miejsc od 1 do 9 rankingu :)

Wiadomo, że mogłoby być lepiej, ale, nie licząc sukcesów Jędrzejowskiej, to jedyna polska tenisistka, która istnieje w czołówce, nieprzerwanie od kilku lat, i nie okazała się efemerydą.
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Siostry Radwańskie

logigamer pisze:Pewnie już wiele osób to tu powiedziało ale to chyba już nie stagnacja ale powolne cofanie się Agnieszki. Nie ma Sióstr W. w Top 10 więc Agnieszka jest dalej niż bliżej. Dobrze, że choć tata Radwański jest zadowolony i pewny siebie... :::bd::
logigamer pisze:Ale z tego co kojarzę to już chyba długo jest koło 10 miejsca, 2 lata? Ja w grze poprawy nie widzę niestety ;(
Z Twojej wypowiedzi wyszło mi, że piszesz o ostatnim okresie ;)

Z jednej strony A. Radwańska odstaje w sensie siły fizycznej, choć ostatnimi czasy i to się przecież już poprawiło a z drugiej gra tenis trochę inny niż tępotłuki zza końcowej. Inna rzecz, że dojść to Top 10 jest ciężko, ale jeszcze ciężej jest się tam utrzymać. Biorąc pod uwagę jeszcze fakt, że państwo Radwańscy w zasadzie sami pracują na rezultaty bez jakiejś wielkiej pomocy Polskiego Związku (Wzajemnej Adoracji) Tenisowego to sam widzisz, że sukcesy jak nie z Polski.

Zauważ też, że R. Radwański sam doprowadził córki do światowego tenisa, więc nie jest tak, że o tenisie nic nie wie.

Zgodzę się jednakże z Tobą, że pewne problemy są. Nie zmienia to jednak faktu, że cieszy mnie to, iż mamy zawodniczkę w światowej czołówce.
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Siostry Radwańskie

Idealnie to podsumowałeś :) Mam nadzieję, że te problemy uda się rozwiązać bo TOP10 WTA to jednak b.duże osiągniecie :::yay:::
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Siostry Radwańskie

TadX pisze:Zauważ też, że R. Radwański sam doprowadził córki do światowego tenisa, więc nie jest tak, że o tenisie nic nie wie.
A czy czasem dr Bartoli swojej córki podobnie nie doprowadził do sukcesów?

Nie jestem fanem tej zawodniczki więc opieram się wyłącznie na informacjach serwowanych przez komentatorów iż, jak to ujęli kiedyś, Marion została ułożona 'technicznie' przez tatę.

Efekty niby są bo finał Wimbla... ale jak jej gra wygląda wiemy.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Siostry Radwańskie

El Diablo pisze:
TadX pisze:Zauważ też, że R. Radwański sam doprowadził córki do światowego tenisa, więc nie jest tak, że o tenisie nic nie wie.
A czy czasem dr Bartoli swojej córki podobnie nie doprowadził do sukcesów?

Nie jestem fanem tej zawodniczki więc opieram się wyłącznie na informacjach serwowanych przez komentatorów iż, jak to ujęli kiedyś, Marion została ułożona 'technicznie' przez tatę.

Efekty niby są bo finał Wimbla... ale jak jej gra wygląda wiemy.
To tylko pokazuje jak ogromne rezerwy są w obecnym kobiecym tenisie. Facet któremu wydaje się jak powinna wyglądać prawidłowa sekwencja serwisowa wydaje tenisowego Cyklopa, który pałęta się w okolicach 10, to jest policzek dla kobiecych akademii tenisowych.
Taka Bartoli przy Graff, Nawratilowej, czy Williamsach sprzed 10 lat nie miałaby co szukać.
Bynajmniej nie dowodzi to że skoro Bartoli zaszła tak wysoko to ojciec ma choćby mgliste pojęcie o tenisie.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Siostry Radwańskie

Kurcze tak sama to rodzina Radwańskich nie była. Z tego co wiem to siostry miały olbrzymie (jak na polskie warunki) stypendium z fundacji Krauzego. Nie pamiętam jak się ten program nazywał, ale dzięki siostry temu mogły zacząć grać po świecie.

Ja sam w życiu nie miałem nic wspólnego z tenisem zawodowym, ale czasem coś czytam i widać, że bez pana Krauze polski tenis od razu ma się gorzej, a młodzi zawodnicy nie będą mieli takiego startu jak Radwańskie.

Trochę mnie wkurza bufonada ich ojca.
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Siostry Radwańskie

Komentatorzy Eurosport podali teraz, że Agnieszka będzie 14 po IW. Nie wiem co powiedzieć.
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Siostry Radwańskie

logigamer pisze:Komentatorzy Eurosport podali teraz, że Agnieszka będzie 14 po IW. Nie wiem co powiedzieć.
Może "dlaczego tak wysoko?"? ;)
Prezes fanklubu Staśka :D

Wróć do „Zawodniczki i zawodnicy”