Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Kim Clijsters

Siła WTA rotfl rotfl rotfl
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Izzi
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 492
Rejestracja: 15 sty 2017, 21:10

Re: Kim Clijsters

Jeszcze tu coś ugra. :D
Na początku się trochę zdziwiłam, ale w końcu stara nie jest. Ma o tyle trudniej, że wraca, a nie nadal gra jak staruszki - siostry Williams.
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: Kim Clijsters

Jak patrzę jak solidnie przez dwa lata grała w wieku 36-37 lat Martina Hingis po 3-letniej przerwie to nie zdziwię się jak i Clijsters uda się coś fajnego zrobić. Serena Williams robi finały WS seriam będąc wrakiem tenisistki sprzed 3-4 lat, a Clijsters sobie to ogląda i myśli...
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Kim Clijsters

Chyba idzie po rekord Kimiko Date-Krumm (3. runda Wimbledonu w wieku 42 lat) :D.

Jeśli Kim wraca na poważnie, to będę jej kibicował (bo śmiesznie by było jakby emerytka lała nastoletnie gwiazdki), ale nie wróżę jej jednak wielkich sukcesów.

Chyba, że w deblach i mikstach.

Pamiętacie jak Hingis wracała? Też były nadzieje na sukcesy singlowe, ale szybko się okazało, że możliwości są wyłącznie na grę podwójną (choć swoją drogą, daj każdemu tyle, co Hingis po powrocie w debla nawygrywała...).
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: Kim Clijsters

Hingis pierwszy rok po powrocie (rok 2006) skończyła na siódmym miejscu w singlu, chyba nieźle...
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Kim Clijsters

Po pierwsze - chodziło mi o powrót Martiny w 2013 roku.

Po drugie, nawet przy pierwszym powrocie w 2006 roku, nie pamiętam żeby Hingis wygrała coś poważniejszego. Oczywiście poza (krótką, burzliwą i rzekomo wspieraną...cukrem pudrem) miłością Radka Stepanka.

Szlemów w singlu po powrocie raczej nie było, prawda?
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: Kim Clijsters

Kurde, zupełnie podkręciłem, zobaczyłem wyniki Martjny w 2006-2007 i myślałem, że to był jej drugi powrót a ona miała 36-37 lat i dlatego uznałem to za naprawdę dobre rezultaty, a ona przecież jest z rocznika 1980...
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Kim Clijsters

U kobitek dużo większe (niż u mężczyzn) znaczenie ma bieganie, wytrzymałość szybkościowa. Trzeba mieć czym przywalić, żeby w wieku 35+ nadal coś wygrywać w WTA, tak jak Serena czy Venus. Kimiko była super wyjątkiem od tej reguły, bo trzymała się świetnie. W jakiej formie fizycznej jest Kim?
Awatar użytkownika
Cambrinus
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 26 kwie 2008, 22:41

Re: Kim Clijsters

Zupełnie nie rozumiem tej decyzji. Jeszcze 3-4 lata temu może to miałoby sens bo Holenderka była młodsza, a poziom WTA pikował w dół. Ale teraz kiedy w końcu pojawiły się konkretne zawodniczki jak Osaka, Barty, Andreescu, Sabalenka, Anisimova czy Yastremska? Obstawiam, że w pierwszych 2 miesiącach może zaliczyć jakieś sensowne wyniki przy dobrych drabinkach i dzikich kartach, ale to tylko na zasadzie "miesiąca miodowego". Ciekawe czy w ogóle dogra sezon do końca.
"Człowieczeństwo to szeroka fala Gaussowska. I jeden jej kraniec nie przyznaje się do drugiego." Linia Oporu, J. Dukaj
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Kim Clijsters

Cambrinus pisze:Zupełnie nie rozumiem tej decyzji. Jeszcze 3-4 lata temu może to miałoby sens bo Holenderka była młodsza, a poziom WTA pikował w dół.
Tak dawno grała, że wziął i zapomniał. :wink:
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
Cambrinus
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 26 kwie 2008, 22:41

Re: Kim Clijsters

Szczerze mówiąc to nie mam pojęcia dlaczego tak napisałem. O_O 25 lat to chyba za wcześnie na Alzheimera?
"Człowieczeństwo to szeroka fala Gaussowska. I jeden jej kraniec nie przyznaje się do drugiego." Linia Oporu, J. Dukaj
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Kim Clijsters

Cambrinus pisze:Szczerze mówiąc to nie mam pojęcia dlaczego tak napisałem. O_O 25 lat to chyba za wcześnie na Alzheimera?
Rozumiem Cię w jakimś stopniu. Ja o Janie Oblaku parę razy napisałem Słowak, choć wiem, że to Słoweniec.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: Kim Clijsters

Clijsters chce zwyczajnie spróbować, jak widać nudno jej na emeryturze, powód powrotu może być również prozaiczny, zwyczajnie chce zarobić, może marketingowo jeszcze jest na tyle mocna, że liczy na jakiś kontrakt. Generalnie nie ma nic do stracenia, niech próbuje.
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Kim Clijsters

Ciągnie wilka do lasu i wyzwań :).

Ja jej będę kibicował :).
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Kim Clijsters

To już dzisiaj, po 16-tej w Dubaju :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Kim Clijsters

Przypuszczam, że będzie 6:2,6:2 dla Muguruzy. Jak nie lepiej.

Kim jednak w latach świetności bardzo bazowała na sprawności.

Ale to WTA, wszystko jest możliwe :).
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kim Clijsters

Ugrała trochę więcej. Po statystykach można wnioskować, że słabo z drugim serwisem. 38% piłek wygranych po drugim podaniu tylko plus 10 podwójnych.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

Re: Kim Clijsters

Na pierwszy rzut oka Clijsters wyglądała na taką, która powalczy o 2-3 gemy w spotkaniu, lecz od połowy drugiego seta Belgijka pokazała kilka efektownych zagrań, świetnych bekhendów po krosie i wyciąganych piłek z półszpagatu. Dziwna sytuacja, że Kim dużo nieczystych piłek uderzała z forhendu z miejsca, zaś w biegu idealnie i pod dobrym kątem. Trochę martwi też duża ilość podwójnych błędów, lecz po ośmiu latach jej dzisiejszy występ jest zdecydowanie na plus. Lepiej mi się oglądało grę Belgijki, niż choćby wcześniej grającą na tym korcie Riske, która gra w tenisa regularnie od wielu lat. ;)
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."
CFA
Orator
Orator
Posty: 645
Rejestracja: 7 mar 2019, 21:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kim Clijsters

Hmm, zapytam zupełnie offtopic - napisałem coś przed chwilą w tym wątku, ale po zobaczeniu, poprawce i przemyśleniu stwierdziłem, że mało sensu w tym i chciałem skasować całkowicie ten post. Nie ma jednak takiej opcji. Musiałbym pozostawić dwa znaki - jakiekolwiek. Jak wyklikać całkowite zlikwidowanie własnego wpisu?
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Kim Clijsters

CFA pisze: 17 lut 2020, 19:52...ale po zobaczeniu, poprawce i przemyśleniu stwierdziłem, że mało sensu w tym i chciałem skasować całkowicie ten post
A Vivid na to: to tak można!? O_O

Sorry Vi, nie mogłem się powstrzymać :D.
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem

Wróć do „Zawodniczki i zawodnicy”