Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Rafael Nadal

Ktoś coś czytał o co chodziło na Laver`s Cup? Nadal zawinął się zaraz pierwszego dnia. Mówiono, że jakieś osobiste przyczyny. A potem cisza, jakby poszła prośba żeby tego nie ruszać.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Jacek iREM
Weteran
Weteran
Posty: 1875
Rejestracja: 20 sie 2013, 09:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt: Strona WWW

Re: Rafael Nadal

Vivid pisze: 2 paź 2022, 11:09 Ktoś coś czytał o co chodziło na Laver`s Cup? Nadal zawinął się zaraz pierwszego dnia. Mówiono, że jakieś osobiste przyczyny. A potem cisza, jakby poszła prośba żeby tego nie ruszać.
Na pewno żona. Nadal wspominał, że praca to tylko praca, rodzina ponad wszystko i musi wracać TERAZ do żony. Oni ponoć mieli jakieś problemy z utrzymaniem ciąży.
Aktualnie: Rehabilitacja po artro drugiego kolana
NTRP chwilowo zero | BLOG | ZABAWKI | USO 2005 | TENISpo50.
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rafael Nadal

Czekają na urodziny synka. Termin jest w październiku, ale żona od miesiąca jest w szpitalu w Palmie.
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Rafael Nadal

Tak myślałem. To mu się nie dziwię.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
optymista
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 317
Rejestracja: 28 sty 2019, 15:00

Re: Rafael Nadal

Między wierszami można było odczytać, że Rafa już odpuszcza koniec sezonu, problemy rodzinne, na granicy kolejnych kontuzji itd. Pojawił się tylko dla Rogera w Londynie :::gd::: Prawdopodobnie zobaczymy go dopiero w kolejnym roku
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Rafael Nadal

Dziś pojawił się ciekawy materiał na kanale TennisSpin (na YT). Prowadzący wskazał, że ponoć Nadal gra w butach o rozmiarze 10, mając stopę w rozmiarze 11,5. Czyli o 1,5 cm krótsze O_O
Powody wyjaśniono. Prowadzący kanał przetestował takie rozwiązanie na sobie i znajomym trenerze.
Warto obejrzeć. W tym momencie inaczej patrzę na kontuzję stopy Rafy. To chyba lewa (czy się mylę), a więc ta bardziej obciążana przez gracza leworęcznego.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rafael Nadal

Rafa nie zagra w obu amerykańskich turniejach. Ani w Miami, ani w I W.
Nie wygląda to za wesoło..
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Rafael Nadal

Majorka pisze: 28 lut 2023, 20:43 Rafa nie zagra w obu amerykańskich turniejach. Ani w Miami, ani w I W.
Nie wygląda to za wesoło..
Koniec na RG23? ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
kefas
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 233
Rejestracja: 8 sie 2019, 08:58

Re: Rafael Nadal

Oby tylko nie w stylu Rożera
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rafael Nadal

Rafa wycofał się z Madrytu.
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 779
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: Rafael Nadal

Majorka pisze: 22 kwie 2023, 11:47 Rafa wycofał się z Madrytu.
Najpewniej wszystkie siły zbiera na RG. :rolleyes:
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
Awatar użytkownika
JCz
Ostatnia Instancja
Ostatnia Instancja
Posty: 1696
Rejestracja: 2 maja 2005, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Rafael Nadal

Ciekawa propozycja Patricka McEnroe - by na Rolland Garros rozstawić Nadala w pierwszej dwójce.
https://www.tenis.net.pl/patrick-mcenro ... la-nadala/

Za zasługi i ze względu na siłę gry to może i nie głupie, ale byłby to precedens. Swego czasu na Wimbledonie faktycznie rozstawiano według uznania, nie przejmując się rankingiem.
Pacific X-Force 295
Redakcja Tenis NET
Sprzęt | Blog
Ulubiona tenisistka :)
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Rafael Nadal

Oglądałem ostatnio komunikat Nadala na YT, że nadal walczy z urazem i nawet występ na RG stoi pod znakiem zapytania. Tak sobie myślę – szkoda żeby się skończyło jakoś podobnie jak u Federera …

Można zapytać – o co mi chodzi z Federerem? Przecież skończył na korcie, grając w parze ze swoim przyjacielem i jednocześnie największym rywalem. Jedyna łyżka dziegciu to przegrana, ale przecież prawie wszyscy kończyli karierę przegrywając ostatni mecz (Sampras wygrał, i to Szlema w ojczyźnie :P). Według mnie tak patrzą chyba ci, którzy są niegrającymi sympatykami tenisa.

Przy całej mojej sympatii do Federera to jednak patrzę na to jako praktyk kortowy, przez pryzmat brutalnej i zero-jedynkowej dyscypliny jaką jest tenis. Liczy się wygrana, nawet drugie miejsce (nie ma takiego pojęcia w tenisie (sic!)) nic nie znaczy.
I teraz ja widzę to tak – Federer – wielki singlista i mistrz kończy meczem deblowym (sic!), na pokazowym (sic!) turnieju i ten mecz przegrywa (sic!) … Możecie powiedzieć, że przesadzam, ale dla mnie to jednak dość żałosne zakończenie :(
I odnoszę wrażenie, że sam Roger nie miał wyjścia i wyboru, ale też tak to może widzieć …
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
RatRace
Weteran
Weteran
Posty: 1989
Rejestracja: 26 gru 2007, 16:50
Lokalizacja: Katowice

Re: Rafael Nadal

No właśnie, o co Ci chodzi z tym Federerem?

Czy tenis to zero-jedynkowa dyscyplina - tak, bo zawsze jest wygrany i przegrany, ale czy tylko liczy się wygrana? To akurat zależy od tego jakie kto sobie postawi cele. Jeden będzie wygrywał Wielkie Szlemy, inny będzie wygrywał mniejsze turnieje, jeszcze inny będzie zarabiał pieniądzę a może potraktuje to jak przygodę.

Kompletnie też nie rozumiem, tego jak można z ostatniego meczu w karierze robić fetysz. I jeśli nie spełnisz tego kryterium to, koniec ma być żałosny. To by oznaczało, gdyby to miał być cel, że należałoby zawsze odchodzić po wygranym turnieju. To byłby problem dla większości tenisistów.

A co do Federera, to jak sądzę mniej interesowało go, jaki będzie ten ostatni mecz, a próba przedłużania grania na najwyższym poziomie tak długo jak się da i rywalizacja z Nadalem i Djokoviciem. I tak długo jak widział szansę na rywalizację to po prostu grał.

Sampras odszedł, bo uznał, że albo mu się nie chce, albo osiągnął już wszystko co miał do osiągnięcia. A Federer podjął inną decyzję. I tyle.
"Don't hurry, don't worry, you're only here for a short visit, so be sure to smell the flowers along the way."

Walter Hagen
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Rafael Nadal

O co mi chodzi z tym Federerem?

Czy tylko liczy się wygrana? - Tak, to jest właśnie mentalność mistrza. Albo zawsze orientujesz się na absolutny top, branie wszystkiego itd. (bez względu na to, czy w ogóle jest to osiągalne), albo zadowalasz się czymś też wartościowym, ale jednak pomniejszym.
Między sukcesem a porażką często nie stoją tak na prawdę możliwości tylko wiara w sukces i nieodpuszczanie tam gdzie inni dawno odpuścili i pukają się w głowę. Założę się, że były tysiące sympatyków tenisa, którzy pukali się w głowę jak Rafa miał 0-2 w setach z Niedźwiedziem w finale AO. Po co grać, dograć 3-ciego i tyle. Rafa miał jednak inne zdanie ;)
Zatem już sam fakt konieczności odpuszczenia singla, nawet na pokazówce, był dla Federera ciosem. On nie był deblistą, był singlistą.

Nie zrozumiałeś mnie najwyraźniej. Nie czynię fetyszu z ostatniego meczu. Jak napisałem - prawie wszyscy zawodowcy go przegrywają ;)
Chodzi mi o to, że jak masz mentalność mistrza to wolisz przegrać w pierwszej rundzie z nastolatkiem z eliminacji, ale w prawdziwym turnieju i w singlu, a nie w deblu (zdecydowanie niżej pozycjonowanym, nie "twoim") i jeszcze do tego na pokazówce, czyli czymś, co kojarzy się z zarabianiem pieniędzy i wypełnianiem zobowiązań sponsorskich, a nie prawdziwą solą swojego zawodu. W końcu to turniejowiec, nie pokazowiec, nie?
Wiesz, to trochę tak jakby Pacino, De Niro czy Hopkins kończyli występem w kabarecie .... Można, to też kreacja, można dać popis, no ale sam rozumiesz ;)
Czy inaczej - powiedzmy byłeś truckerem i co, na koniec możesz zrobić pokaz manewrowania ... Smartem, a nie 40-stopowym dociążonym zestawem, bo oczy, ręce nie te, czucie pedałów pod stopami też nie takie ...
Sam rozumiesz, coś jest, ale jednak lipa.

Federer grał ile mógł. bo chciał, zgadzamy się. Ale koniec był wymuszony i ta forma, jestem pewien, była jednym z najgorszych scenariuszy dla niego.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
PH3N-x
Bywalec
Bywalec
Posty: 94
Rejestracja: 1 wrz 2011, 19:42

Re: Rafael Nadal

Vivid pisze: 27 kwie 2023, 14:46
Wiesz, to trochę tak jakby Pacino, De Niro czy Hopkins kończyli występem w kabarecie .... Można, to też kreacja, można dać popis, no ale sam rozumiesz ;)
Czy inaczej - powiedzmy byłeś truckerem i co, na koniec możesz zrobić pokaz manewrowania ... Smartem, a nie 40-stopowym dociążonym zestawem, bo oczy, ręce nie te, czucie pedałów pod stopami też nie takie ...
Sam rozumiesz, coś jest, ale jednak lipa.

Federer grał ile mógł. bo chciał, zgadzamy się. Ale koniec był wymuszony i ta forma, jestem pewien, była jednym z najgorszych scenariuszy dla niego.
Bardziej jakby Pacino, De Niro czy Hopkins aktorzy oscarowych hollywodzkich superprodukcji kończyli występem w teatrze w spektaklu wymyślonym przez samych siebie, do którego zaprosili innych topowych hollywodzkich aktorów. Gdzie od początku jest wiadomo, że to ich wielki ostatni spektakl. No nie widzę w tym nic żałosnego.

To już bardziej żałosny byłby występ w filmie klasy B (w stylu np. jakiegoś Sharknado), gdzie musieliby grać razem z Karolakiem. - to jak ta przegrana z nastolatkiem z eliminacji w zwykłym singlowym turnieju. :wink:
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Rafael Nadal

PH3N-x pisze: 28 kwie 2023, 20:57 Bardziej jakby Pacino, De Niro czy Hopkins aktorzy oscarowych hollywodzkich superprodukcji kończyli występem w teatrze w spektaklu wymyślonym przez samych siebie, do którego zaprosili innych topowych hollywodzkich aktorów. Gdzie od początku jest wiadomo, że to ich wielki ostatni spektakl. No nie widzę w tym nic żałosnego.
A wiesz co? To bardzo dobre porównanie :::gd:::
Jednak coś mi się nie spina :(
Spektakl własny - fakt, publika klasowa - fakt. Tylko zamiast aktorstwa pantomima czy balet na trawie w ogrodzie za domem a nie na deskach znanego teatru ...
(Mam tu na myśli finalny debel w wykonaniu singlisty - to ten balet ;), i pokazówkę a nie turniej - to ten trawnik a nie deski teatralne ;))
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
PH3N-x
Bywalec
Bywalec
Posty: 94
Rejestracja: 1 wrz 2011, 19:42

Re: Rafael Nadal

Vivid pisze: 29 kwie 2023, 08:07 A wiesz co? To bardzo dobre porównanie :::gd:::
Jednak coś mi się nie spina :(
Spektakl własny - fakt, publika klasowa - fakt. Tylko zamiast aktorstwa pantomima czy balet na trawie w ogrodzie za domem a nie na deskach znanego teatru ...
(Mam tu na myśli finalny debel w wykonaniu singlisty - to ten balet ;), i pokazówkę a nie turniej - to ten trawnik a nie deski teatralne ;))
Mowa o typach co są mistrzami olimpijskimi w deblu. Coś tam rzadko ale jednak w tego debla grali i nawet wygrywali. Więc porównanie z teatrem tu bardziej pasuje, bo topowi aktorzy też czasem (pewnie rzadko) grają w teatrze. Do baletu (coś czego aktorzy nie robią) można by to porównać jakby Federer skończył meczem w koszykówkę, siatkówkę albo ping-ponga. (coś czego tenisiści nie robią) :wink:
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rafael Nadal

Rzym też odwołany.
Pewnie i na RG nie zagra.
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 779
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: Rafael Nadal

Majorka pisze: 5 maja 2023, 20:22 Rzym też odwołany.
Pewnie i na RG nie zagra.
Już Roger się poddał. A teraz Rafa? To co... Djokovic ma zostać GOAT-em bez walki? :::hmm:::
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein

Wróć do „Zawodniczki i zawodnicy”