Awatar użytkownika
kiket
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 489
Rejestracja: 31 sie 2008, 21:09

Re: Rafael Nadal

Ten rok z głowy, w następnym tak jak sądziłem pewno głównie rozpocznie od sezonu mączkowego. Z jego strony patrząc, to daleko może spaść w rankingu?
Obrazek
NTRP ~4.0
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: Rafael Nadal

Może spaść na czwarte miejsce, wydawało się to właściwie pewne ale te ostatnie Mastersy w wykonaniu Murraya i to jak gra w obecnym turnieju nie stawiają tak sprawy jasno. Tym bardziej, że po Nowym Jorku to Szkot ma sporo punktów do obrony a Nadal tylko jakieś drobne.
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rafael Nadal

Jurek Kiler pisze:.. a Nadal tylko jakieś drobne.
300 z Tokio i 90 z Szanghaju. Może udać się zakończyć sezon z 3ką.
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Rafael Nadal

Przerwa wydłużyła się tak bardzo, że chyba nikt się tego nie spodziewał... Szkoda mi człowieka, niech szybko wraca. Brakuje go kurczę.
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Rafael Nadal

Obiektyw pisze:
Majorka pisze:Rafa ogłosił, że nie zagra w Pucharze Davisa, ani w żadnym turnieju przez kolejne 2 miesiące.
Brakuje Rafy, oj brakuje :(.
Eeeee, nie bardzo :).
Awatar użytkownika
WarriorsOfAden
Weteran
Weteran
Posty: 1795
Rejestracja: 31 lip 2009, 18:56
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Rafael Nadal

Marcin_L pisze:
Obiektyw pisze:
Majorka pisze:Rafa ogłosił, że nie zagra w Pucharze Davisa, ani w żadnym turnieju przez kolejne 2 miesiące.
Brakuje Rafy, oj brakuje :(.
Eeeee, nie bardzo :).
Można go nie lubić z wielu przyczyn, styl gry, pompowanie, niszczenie Rogera w 50% przypadków i w kolejnych 30% Roger sam swoją głową w ich spotkaniach się niszczył... no ale jednak... To nie jest byle kto, Rafael Nadal, bez takiej osobowości turnieje znacznie tracą na atrakcyjności i niech wraca jak najszybciej do zdrowia i znów gra na najwyższym poziomie.
To jest strasznie wyrazista postać, żyjąca legenda tenisa i mączki, nie można mówić obiektywnie, że go nie brakuje... To tak jakby fani Nadala po zakończeniu kariery Federera zaczęli pisać, że go nie brakuje i dobrze, że go nie ma... Zero profesjonalizmu komentowania :wink:.
ObrazekOrganix 8
NTRP 3.0
"Whatever doesn't kill you, simply makes you stranger"

"Szaleństwo i długie piesze spacery to okno z najrozleglejszym widokiem na ludzką naturę"
Awatar użytkownika
Traw3k
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 857
Rejestracja: 19 sty 2009, 20:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt: Strona WWW

Re: Rafael Nadal

Marcin_L pisze:
Obiektyw pisze:
Majorka pisze:Rafa ogłosił, że nie zagra w Pucharze Davisa, ani w żadnym turnieju przez kolejne 2 miesiące.
Brakuje Rafy, oj brakuje :(.
Eeeee, nie bardzo :).
Zgadzam się. Żyje mi się przyjemniej, jak Go nie oglądam. :)
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Rafael Nadal

WarriorsOfAden pisze:Zero profesjonalizmu komentowania :wink:.
Kibic nie komentuje profesjonalnie, tylko emocjonalnie, więc patrząc czysto kibicowsko, to ani Feda, ani Rafy brakować mi nie będzie. Już patrząc bardziej konesersko, to będzie mi brakowało kogoś z techniką Feda. U Rafy cenię waleczność, ale częściowo to taki wizerunek - jest kilku równie walecznych, tylko nie jest to tak rozdmuchiwane i pompowane, więc akurat jego aż tak bardzo brak mi nie będzie (wybacz Majorka). Choć oczywiście lepiej jak osobowości o dobrzy zawodnicy są w grze, a nie gdy ich nie ma.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
WarriorsOfAden
Weteran
Weteran
Posty: 1795
Rejestracja: 31 lip 2009, 18:56
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Rafael Nadal

Gary pisze:
WarriorsOfAden pisze:Zero profesjonalizmu komentowania :wink:.
Kibic nie komentuje profesjonalnie, tylko emocjonalnie, więc patrząc czysto kibicowsko, to ani Feda, ani Rafy brakować mi nie będzie. Już patrząc bardziej konesersko, to będzie mi brakowało kogoś z techniką Feda. U Rafy cenię waleczność, ale częściowo to taki wizerunek - jest kilku równie walecznych, tylko nie jest to tak rozdmuchiwane i pompowane, więc akurat jego aż tak bardzo brak mi nie będzie (wybacz Majorka). Choć oczywiście lepiej jak osobowości o dobrzy zawodnicy są w grze, a nie gdy ich nie ma.
Wiadomo, że nikt tutaj profesjonalnie nie komentuje, dlatego dodałem uśmieszek :wink:

Ciężko jednak na razie sobie wyobrazić kogoś, kto sensacyjnie wchodzi do TOP 10 i później zasiada na pozycji lidera z młodszego pokolenia. Niektórzy może narzekają, że jest wielka czwórka i później długo, długo nic... Czy to źle? Panowie nam prezentują często kosmiczny poziom spotkań, jakby ich zabrakło, a zabraknie i to nie tak całkiem długo, to co będziemy oglądać, JMDP walczącego z kontuzjami i Tsongą walczącego o pozycję lidera czy może tą żenadę co u pań... Gdzie każda może wygrać z każdą, ale to tylko dlatego, że poziom jest tak strasznie niski, a nie wysoki.

No... zostaje jeszcze Tomic ;-P.

Dlatego, niech Rafa wraca jak najszybciej do zdrowia, i bije się w kolejnych turniejach dając nam nie rzadko potężną dawkę emocji w meczach z Novakiem i Fedem, póki może i póki inni z wielkiej czwórki mogą.

Wybaczcie Off Top. :wink:
ObrazekOrganix 8
NTRP 3.0
"Whatever doesn't kill you, simply makes you stranger"

"Szaleństwo i długie piesze spacery to okno z najrozleglejszym widokiem na ludzką naturę"
Awatar użytkownika
Jacques D.
Orator
Orator
Posty: 588
Rejestracja: 16 lis 2011, 09:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rafael Nadal

WarriorsOfAden pisze: Dlatego, niech Rafa wraca jak najszybciej do zdrowia, i bije się w kolejnych turniejach dając nam nie rzadko potężną dawkę emocji w meczach z Novakiem i Fedem, póki może i póki inni z wielkiej czwórki mogą.
A gdzie to taka potężna dawka emocji była w tym roku w meczach Rafy z kimkolwiek innym niż Rosołem?

I jakiej w ogóle wielkiej czwórki, skoro czwarty zawodnik ma 0 Szlemów na koncie a reszta min. 5 a w 4 finałach WS, które rozegrał, ugrał 1 seta?
Obrazek

NTRP 3.0

I know the pieces fit.
Awatar użytkownika
WarriorsOfAden
Weteran
Weteran
Posty: 1795
Rejestracja: 31 lip 2009, 18:56
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Rafael Nadal

Jacques D. pisze:
WarriorsOfAden pisze: Dlatego, niech Rafa wraca jak najszybciej do zdrowia, i bije się w kolejnych turniejach dając nam nie rzadko potężną dawkę emocji w meczach z Novakiem i Fedem, póki może i póki inni z wielkiej czwórki mogą.
A gdzie to taka potężna dawka emocji była w tym roku w meczach Rafy z kimkolwiek innym niż Rosołem?

I jakiej w ogóle wielkiej czwórki, skoro czwarty zawodnik ma 0 Szlemów na koncie a reszta min. 5 a w 4 finałach WS, które rozegrał, ugrał 1 seta?

Czwórki, bo dochodzi do półfinałów WS nadzwyczaj często i jest w stanie rywalizować z TOP 3 i wygrywać z nimi.

Federer to mój idol, ale patrząc na to obiektywnie to piszesz jak ktoś kto Nadala nienawidzi, (może za mocno powiedziane) tylko jego przegrane są emocjonujące?

Półfinał z Fedem AO Nadala, finał AO z Djokovicem, półfinał Murraya z Novakiem w Australii, na French Open w finale, też gdyby nie przerwa deszczem mogłoby być różnie bo Serb wchodził na najwyższe obroty.

Taka jest moja opinia, być może subiektywna.
ObrazekOrganix 8
NTRP 3.0
"Whatever doesn't kill you, simply makes you stranger"

"Szaleństwo i długie piesze spacery to okno z najrozleglejszym widokiem na ludzką naturę"
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: Rafael Nadal

Jacques D. pisze:
WarriorsOfAden pisze: Dlatego, niech Rafa wraca jak najszybciej do zdrowia, i bije się w kolejnych turniejach dając nam nie rzadko potężną dawkę emocji w meczach z Novakiem i Fedem, póki może i póki inni z wielkiej czwórki mogą.
A gdzie to taka potężna dawka emocji była w tym roku w meczach Rafy z kimkolwiek innym niż Rosołem?

I jakiej w ogóle wielkiej czwórki, skoro czwarty zawodnik ma 0 Szlemów na koncie a reszta min. 5 a w 4 finałach WS, które rozegrał, ugrał 1 seta?
A jaka to różnica czy ta dawka emocji była w tym roku czy nie była jeśli pomiędzy pierwszą trójką mamy do czynienia najprawdopodobniej z największą rywalizacją w historii tenisa? Poza tym jeśli nie gra to trudno byśmy mieli dawkę emocji z nim związaną, faceta po French Open właściwie nie ma. Zdołał jednak rozegrać najprawdopodobniej najbardziej wyczerpujący mecz w historii tenisa w finał w Melbourne.

Ja o Rafę bardzo się boję. Oczywiście najbardziej kibicuję Federerowi ale to kim jest Nadal (zwłaszcza na mączce) jest niesamowite, po prostu fenomen i jak wspomniałem boje się o niego, że koniec jest bliski... a chciałbym go w formie podziwiać jak najdłużej. To samo tyczy się Djokovica a także Murraya który jednak jest ten krok za nimi, reszta jednak jest o kolejny krok dalej.

Dla Hiszpana ten sezon się już skończył, kto by pomyślał że po spektakularnym triumfie na FO tak to się dalej potoczy... No ale trudno, mam nadzieje że w przyszłym sezonie będzie już w pełni zdrów i w bardzo dobrej formie, tego mu życzę z całego serca.
Awatar użytkownika
Ania
Weteran
Weteran
Posty: 1343
Rejestracja: 19 cze 2012, 09:24
Lokalizacja: Szczecin

Re: Rafael Nadal

Majorka pisze:
hohvar pisze:Na tym poziomie profesjonalizmu nie ma przypadków. PR działa.
Myślisz? Tym gorzej. Takiego specjalistę od pr powinno się zwolnić. Bo cóż on przekazał? Smutek i brak nadziei. Smutek - no dobra, ale nie jest trudno dobrać zdjęcie, które przekazywałoby i nadzieję na przyszłość.
Pamiętacie zdjęcie Rafy na ptasiej ławce? Kto nie pamięta to zapraszam na stronę 34 :) . Wtedy chcieliśmy zdjęcia, które pokazywałoby nadzieję na przyszłość... i muszę przyznać, że takich zdjęć mam już dosyć. Obserwuję FB Nadala i coraz częściej widzę jego uśmiechniętą buzię na jachcie z przyjaciółmi, na rybkach z rodziną, w restauracji na kolacji, na rozdaniu nagród, na stadionie w Madrycie, w basenie czy na plaży rozluźniony i odpoczywający, i jeszcze te radosne konkursy/quizy - kto zgadnie, w którym mieście zrobiono takie i takie zdjęcie (na którym oczywiście jowialnie uśmiecha się Rafa)? PR-owiec moim zdaniem posłuchał nas, mądrych doradców, ale teraz z kolei przegiął w drugą stronę. Dla mnie za dużo tej radości, wygląda to tak jakby Rafa niezwykle cieszył się z tej przerwy, korzystał teraz z życia jak nigdy dotąd i jakby naprawdę czerpał z tego niesamowitą radość. Nie oczekuję, że zamknie się w domu i będzie się rozczulał nad swoim losem, ale te atakujące z każdej strony obrazki wydają mi się trochę sztuczne, jakby ktoś na siłę chciał przekazać nam, szarym ludkom, że wszystko jest w porządku. A nie jest, Rafa ma poważną kontuzję, a zachowuje się jakby dopiero odnalazł sens życia - kto wie, może tak mu się spodoba ta przerwa, że wybierze się na przedwczesną emeryturkę...? Może te zdjęcia to jest przygotowanie do tego co czeka nas w najbliższej i dalszej przyszłości :rolleyes: ?
Zodiakalna Panna w średnim wieku dostaje czasami kompletnego bzika. Zamyka się w domu z armią ścierek i już od rana biega po domu z chloraminą dezynfekując wszystko co się da. W końcu pada zatruta nadmierną ilością środków odkażających, co ratuje jej umęczoną rodzinę przed samobójstwem.
Awatar użytkownika
Traw3k
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 857
Rejestracja: 19 sty 2009, 20:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt: Strona WWW

Re: Rafael Nadal

Też oglądałem te zdjęcia, z Jego uśmiechniętą twarzą. Sprawiał na mnie takie samo wrażenie, jakby ta przerwa baaaardzo Mu się podobała. Niestety, bardziej od biegania po korcie.
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Rafael Nadal

Też mam go na FB i w zasadzie nie zwróciłem na to uwagi. Po Waszych postach sam zacząłem się nad tym zastanawiać. Faktycznie, macie rację. Rozumiem, że nie udostępniał by zdjęć z zapłakaną twarzą, ale tak w zasadzie to pokazuje, że dobrze się bawi. Choć może i tak trzeba? Samym smutkiem nic nie zdziała. Pewnie chodzi o uspokojenie fanów... Sam, choć fanem jego tenisa nie jestem, chciałbym, by wrócił.
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rafael Nadal

TadX pisze:Też mam go na FB i w zasadzie nie zwróciłem na to uwagi. Po Waszych postach sam zacząłem się nad tym zastanawiać. Faktycznie, macie rację. Rozumiem, że nie udostępniał by zdjęć z zapłakaną twarzą, ale tak w zasadzie to pokazuje, że dobrze się bawi. Choć może i tak trzeba? Samym smutkiem nic nie zdziała. Pewnie chodzi o uspokojenie fanów... Sam, choć fanem jego tenisa nie jestem, chciałbym, by wrócił.
Ja też nie zwróciłam uwagi. To znaczy nie zwróciłam uwagi w takim kontekście o jakim piszecie.
Bo w tych zdjęciach nie ma nic szczególnego.
Rafa tak spędza każdy wolny tydzień będąc na Majorce. Również będąc zdrowym, gdy po turnieju wraca do domu. Z rodziną - mamą,siostrą, dziadkiem. Z Xiscą. Na plaży, na jachcie, z kolegami. Na Santiago Bernabeu. Grając w golfa..
Takich zdjęć widziałam tysiące, ze wszystkich lat kariery Rafy. Na fb, i na stronach fanów.
Zawsze twierdził, że jest szczęśliwy u siebie.

Artykuł Robpala w "Sportowych Faktach".
http://www.sportowefakty.pl/tenis/31268 ... ce-na-kort
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Rafael Nadal

Dobry tekst, rzetelny. Gratulacje.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
benno
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 965
Rejestracja: 4 cze 2009, 13:40

Re: Rafael Nadal

A ja gdzieś czytałem, że ta kontuzja wyłoniła się wskutek morderczej obrony przed przegraną z Rosolem. A tak poza tym :
Kryzys przyszedł podczas najważniejszego turnieju, wielkoszlemowego Rolanda Garrosa, mimo że widzom z zewnątrz ciężko było zauważyć, by hiszpańskiemu mistrzowi rakiety dokuczały problemy natury fizycznej. W przypadku Hiszpana objawiają się one zazwyczaj w postaci skrajnie defensywnej gry i obojętnej, apatycznej postawy podczas pojedynków.
rotfl
Mówimy o bólu kolana, a co ma do tego "obojętna, apatyczna postawa podczas pojedynków"?
"Ktokolwiek myśli, że jestem lepszy od Federera, nie wie nic o tenisie" - Rafael Nadal
“Whoever thinks that I am better than Federer, doesn’t know anything about tennis,” - Rafael Nadal.
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Rafael Nadal

benno pisze:A ja gdzieś czytałem, że ta kontuzja wyłoniła się wskutek morderczej obrony przed przegraną z Rosolem. A tak poza tym :
Kryzys przyszedł podczas najważniejszego turnieju, wielkoszlemowego Rolanda Garrosa, mimo że widzom z zewnątrz ciężko było zauważyć, by hiszpańskiemu mistrzowi rakiety dokuczały problemy natury fizycznej. W przypadku Hiszpana objawiają się one zazwyczaj w postaci skrajnie defensywnej gry i obojętnej, apatycznej postawy podczas pojedynków.
rotfl
Mówimy o bólu kolana, a co ma do tego "obojętna, apatyczna postawa podczas pojedynków"?
Jestem w stanie to zrozumieć, jak się źle czuję, to mam wszystko gdzieś i jestem na korcie apatyczny... A poddać meczu nie wypada, skoro już się umówiłem. :/
Awatar użytkownika
Karciarz
Bywalec
Bywalec
Posty: 63
Rejestracja: 2 wrz 2012, 13:01

Re: Rafael Nadal

Czy mógłby mi ktoś pokrótce przedstawić, jak sobie ostatnio radzi Rafa czy ma jakieś sukcesy.
Chodzi mi o turnieje, które rozpoczęły się po US Open.

Czy nadal boryka się z kontuzją?

Dlaczego Was proszę? Dlatego, iż nie śledzę obecnie tenisa, ponieważ brakuje mi czasu.
Ulubiony tenisista: Roger Federer
Ulubiona tenisistka: Maria Sharapova

Wróć do „Zawodniczki i zawodnicy”