Awatar użytkownika
maksu
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 104
Rejestracja: 4 maja 2014, 19:20

Re: Najlepszy tenisista ostatnich 15 lat - dyskusja rzeczowa...

Wobec powyższego:
1. Federer -18
2-3. Nadal/Sampras -14
4-6. Djokovic/Emerson/Rosewall -12
7-8. Borg/Laver - 11
9-10. Edberg/Newcombe - 9
11-14. Agassi/Lendl/Willander/Connors -8
15. McEnroe - 7
16. Becker -6
@Edberg:
Aż sobie musiałem wyguglować, kto to ten Rosewall, bo pierwszy raz widzę to nazwisko. O_O
Jeśli chodzi o Kena to już wiem dlaczego. :D
https://pl.wikipedia.org/wiki/Ken_Rosewall
Ale on raczej nie łapie się do tego wątku. ;)
W sumie z Emersonem podobna sytuacja.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Najlepszy tenisista ostatnich 15 lat - dyskusja rzeczowa...

Nadal ma już 15.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Maestro
Orator
Orator
Posty: 658
Rejestracja: 13 cze 2017, 22:30

Re: Najlepszy tenisista ostatnich 15 lat - dyskusja rzeczowa...

A Federer ma 19. :)
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Najlepszy tenisista ostatnich 15 lat - dyskusja rzeczowa...

I starczy mu :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Maestro
Orator
Orator
Posty: 658
Rejestracja: 13 cze 2017, 22:30

Re: Najlepszy tenisista ostatnich 15 lat - dyskusja rzeczowa...

Vivid pisze:I starczy mu. :P
Zdecydowanie nie starczy, zasłużył na 2 z przodu w ilości WS.
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: Najlepszy tenisista ostatnich 15 lat - dyskusja rzeczowa...

Jak ma mieć 2-kę z przodu to musiałby wygrać teraz USO, jak będzie grał za rok nie wiadomo, a i najwięksi rywale mogą się przebudzić. Aczkolwiek te 19 to już coś niesamowitego, nikt nie mógł się tego spodziewać, że on się tak może odrodzić, że tak wynagrodzi sobie i swoim kibicom ostatnie porażki w finałach czy półfinałach.
Awatar użytkownika
WarriorsOfAden
Weteran
Weteran
Posty: 1795
Rejestracja: 31 lip 2009, 18:56
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Najlepszy tenisista ostatnich 15 lat - dyskusja rzeczowa...

Jurek Kiler pisze:Jak ma mieć 2-ójke z przodu to musiałby wygrać teraz USO, jak będzie grał za rok nie wiadomo a i najwięksi rywale mogą się przebudzić. Aczkolwiek te 19 to już coś niesamowitego, nikt nie mógł się tego spodziewać, że on się tak może odrodzić, że tak wynagrodzi sobie i swoim kibicom ostatnie porażki w finałach czy pófinałach.
Po Wimblu 2012 każdy z nas sądził, że Federer dołoży tego 18stego Szlema, natomiast po dwóch 3 następnych edycjach Wimbledonu gdzie przegrywał m. in. z Djokovicem, niestety, ale moja (i jak sądzę, wielu innych też) nadzieja zgasła. A tu takie cuda, że w jednym roku dobił do 19stki.
ObrazekOrganix 8
NTRP 3.0
"Whatever doesn't kill you, simply makes you stranger"

"Szaleństwo i długie piesze spacery to okno z najrozleglejszym widokiem na ludzką naturę"
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: Najlepszy tenisista ostatnich 15 lat - dyskusja rzeczowa...

No ja cały czas czułem, że za bardzo się stara by nie zwyciężyć po raz 18-y, że na to zwyczajnie zasługuje, ale po 2016 raczej już nie miałem nadziei, w 2013 był kryzys, ale w 2014 i 2015 grał super, ale cały czas czegoś brakowało, 2016 wiadomo, a teraz takie cuda...i teraz zastanawiamy się czy nie będzie 20-ki...dla mnie jak wygra USO to powinien zakończyć karierę, mając trzy szlemy w garści i pozycję numer jeden na koniec roku, oczywiście to ostatnie jest możliwe bez wygranej w Nowym Jorku, wtedy niech US Open wygra w 2018 i powie dziękuje, ale zwijam już interes.
Awatar użytkownika
WarriorsOfAden
Weteran
Weteran
Posty: 1795
Rejestracja: 31 lip 2009, 18:56
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Najlepszy tenisista ostatnich 15 lat - dyskusja rzeczowa...

Jurek Kiler pisze:No ja cały czas czułem, że za bardzo się stara by nie zwyciężyć po raz 18-y, że na to zwyczajnie zasługuje, ale po 2016 raczej już nie miałem nadziei, w 2013 był kryzys, ale w 2014 i 2015 grał super, ale cały czas czegoś brakowało, 2016 wiadomo, a teraz takie cuda...i teraz zastanawiamy się czy nie będzie 20-ki...dla mnie jak wygra USO to powinien zakończyć karierę, mając trzy szlemy w garści i pozycję numer jeden na koniec roku, oczywiście to ostatnie jest możliwe bez wygranej w Nowym Jorku, wtedy niech US Open wygra w 2018 i powie dziękuje, ale zwijam już interes.
A mnie się zdaje, że on za bardzo kocha tenis. To oczywiste, że nie jest to dla niego tylko praca. Dopóki będzie konkurencyjny, nawet jak nie będzie w stanie wygrywać większych turniejów, to będzie grać. O ile zdrowie pozwoli. Z jednej strony chciałbym, aby Federer wygrał USO i potem WTF i zakończył karierę jako numer 1 rankingu. Z drugiej strony... Nie miałbym już dla kogo oglądać tenisa. :/
ObrazekOrganix 8
NTRP 3.0
"Whatever doesn't kill you, simply makes you stranger"

"Szaleństwo i długie piesze spacery to okno z najrozleglejszym widokiem na ludzką naturę"
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: Najlepszy tenisista ostatnich 15 lat - dyskusja rzeczowa...

WarriorsOfAden pisze:
Jurek Kiler pisze:No ja cały czas czułem, że za bardzo się stara by nie zwyciężyć po raz 18-y, że na to zwyczajnie zasługuje, ale po 2016 raczej już nie miałem nadziei, w 2013 był kryzys, ale w 2014 i 2015 grał super, ale cały czas czegoś brakowało, 2016 wiadomo, a teraz takie cuda...i teraz zastanawiamy się czy nie będzie 20-ki...dla mnie jak wygra USO to powinien zakończyć karierę, mając trzy szlemy w garści i pozycję numer jeden na koniec roku, oczywiście to ostatnie jest możliwe bez wygranej w Nowym Jorku, wtedy niech US Open wygra w 2018 i powie dziękuje, ale zwijam już interes.
A mnie się zdaje, że on za bardzo kocha tenis. To oczywiste, że nie jest to dla niego tylko praca. Dopóki będzie konkurencyjny, nawet jak nie będzie w stanie wygrywać większych turniejów, to będzie grać. O ile zdrowie pozwoli. Z jednej strony chciałbym, aby Federer wygrał USO i potem WTF i zakończył karierę jako numer 1 rankingu. Z drugiej strony... Nie miałbym już dla kogo oglądać tenisa. :/
No niestety, ale mam to samo, będę oglądał tenis, ale to już nie będzie to samo, w ogóle jak ta trójka wielkich odejdzie, lub zostanie jeden to nie będzie to samo...
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Najlepszy tenisista ostatnich 15 lat - dyskusja rzeczowa...

Oczywiście pewnie każdy, a przynajmniej większość, chciałaby skończyć tak jak się udało Samprasowi. Zwinął USO i podziękował.
Niemniej jest jeszcze chęć gry. Niech sobie sam zadecyduje Federer jak chce skończyć, byle nie jak Lendl ...
W mojej ocenie jakąś racjonalną granicą dla tej klasy zawodników jest Top110. Dokąd mogą się tam utrzymywać to warto grać, jeżeli się z niej wypada, i raczej będzie to miało trwały charakter, to należy chyba jednak natychmiast się zwijać by nie rzucić cienia na wspaniałą karierę i nie skiepścić jej w fatalnym stylu na koniec (znów ten Lendl ... :P).
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: Najlepszy tenisista ostatnich 15 lat - dyskusja rzeczowa...

Federer wielokrotnie powtarzał, że chce grać jak najdłużej, ale tylko ze świadomością, że ma realne szanse wygrywać, powiedzmy, że bycie w czołowej dziesiątce predysponuje zawodnika do takiego nastawienia, zwłaszcza gdy ranking służy dla niego tylko do w miarę korzystnego rozstawienia, umówmy się, że czy zajmujesz miejsce piąte czy ósme jest w rzeczywistości bez znaczenia. Na całe szczęście casus Lendla raczej mu nie grozi, choć po tylu latach to w rzeczywistości zostaje to co wygrałeś, teraz raczej nikt mu już nie wypomina tego, że na koniec słabo to wyglądało. Sampras to też trochę dyskusyjna kwestia, bo on wygrał i czuł, że to koniec i po prostu nie ma sensu tego dalej tego kontynuować, a ogłosił to i tak dopiero rok później.
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Najlepszy tenisista ostatnich 15 lat - dyskusja rzeczowa...

Maestro pisze:
Vivid pisze:I starczy mu. :P
Zdecydowanie nie starczy, zasłużył na 2 z przodu w ilości WS.
W liczbie WS.

Ilość to może być mąki.
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Najlepszy tenisista ostatnich 15 lat - dyskusja rzeczowa...

Marcin_L pisze:Ilość to może być mąki.
Mączki.
Prezes fanklubu Staśka :D
tenisistom

Re: Najlepszy tenisista ostatnich 15 lat - dyskusja rzeczowa...

Najlepszy Tenisista to zapewne Federer, a jak to wygląda z kategorią kobiet, czy Williams?
ReTo
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 460
Rejestracja: 22 lip 2017, 17:22

Re: Najlepszy tenisista ostatnich 15 lat - dyskusja rzeczowa...

tenisistom pisze: 27 wrz 2018, 15:26 Najlepszy Tenisista to zapewne Federer, a jak to wygląda z kategorią kobiet, czy Williams?
Tak.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Najlepszy tenisista ostatnich 15 lat - dyskusja rzeczowa...

ReTo pisze: 26 sty 2020, 20:34
tenisistom pisze: 27 wrz 2018, 15:26 Najlepszy Tenisista to zapewne Federer, a jak to wygląda z kategorią kobiet, czy Williams?
Tak.
TomPL pewnie powie, że Iga. rotfl
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P

Wróć do „Zawodniczki i zawodnicy”