Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Naomi Osaka

ayshe pisze: 9 wrz 2021, 12:06 To, że jak zwykle zabrnęliśmy do punktu, w którym dalsza dyskusja nie ma sensu, ...
Między nami jest zasadnicza różnica. Ja wyrażam swoje krytyczne zdanie i stawiam kropkę. Ty zachowujesz ton oburzenia i agresji. A przecież można było napisać, że masz takie i takie zdanie, inne niż ja. Wolałaś jednak naskakiwać na mnie :D I po co? Czy ja napisałem przy okazji mojego pierwszego postu, że jak ktoś uważa inaczej, czy jest wobec niej empatyczny, to jest taki i owaki? Nie, bo po co. Wyraziłem zdanie i poprzestałem na tym.
I co Ci dało to "święte" spuszenie? Kompletnie nic. Osaka dalej jest dla mnie łajzą i mięczakiem, nic z tym nie zrobisz :P Możesz sobie najwyżej szpileczkami potupać i pazurkami blat stołu podrapać ... rotfl *

* - chcesz się poszczypać to możemy, ja na szowinistyczną modłę na początek ;)

Wracając do aktualnego nurtu. A czemu zmieniać zasady? Z tych konferencji są pieniądze. Jak dziennikarze mają dostęp i pytają to potem i piszą. Jest zainteresowanie, rozpoznawalność. Rośnie wartość dyscypliny i samych zawodników.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
RatRace
Weteran
Weteran
Posty: 1989
Rejestracja: 26 gru 2007, 16:50
Lokalizacja: Katowice

Re: Naomi Osaka

Nie wiem jak jest z tą depresją u Osaki, zapewne wie o tym ona sama i może parę osób, które jest blisko.

To co chciałem wspomnieć to, że zachowanie Osaki jest także dla mnie nie do końca spójne. Z jednej strony aktywna w mediach a z drugiej od tych mediów w pewnych sytuacjach ucieka. Trochę mi to przypomina casus Megham Markle. Jej też nie podobało się to co w mediach o niej pisano, też mówiła o potrzebie prywatności, a teraz już nie unika mediów.

Więc raczej nie chodzi o same media, ale to jak te media prezentują Osakę i jak bardzo są/nie są krytyczne wobec niej i to jak dalece może wpływać na swój wizerunek. Marklównie też chodziło o to, żeby bardziej kontrolować to jak się ją prezentuje.

Podejrzewam też, że Osace trochę jej się dostało podczas ostatniego US Open, kiedy jej chłopak był uprzejmy zapozować z wyciągniętym środków palcem za co dostało się jemu i jej.

Była też krótka wypowiedz Nadala, który powiedział że rozumie Naomi, ale uważa, że konferencje są ważną częścią tego sportu, więc tutaj Osaka raczej odstaje od środowiska i nic nie zwojuje. Nie po to sponsorzy wykładają mnóstwo pieniędzy, żeby potem była medialna cisza.

Osobiście lubie styl Osaki, i fajnie by było żeby się pozbierała, ale nie sądzę żeby wiele zwojowała w ten sposób. Dla mnie to wszystko trochę pokłosie ciepłego wychowania i nieświadomości tego, że dla świata Osaka nie jest królową i ludzie często gęsto mają swoje zdanie i będa je wyrażać.

Myślę, że to kwestia tego jak bardzo jesteśmy uzależnieni od opinii innych na swój temat. Im mniej tym więcej spokoju w głowie. I tego życzę Osace.
"Don't hurry, don't worry, you're only here for a short visit, so be sure to smell the flowers along the way."

Walter Hagen
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Naomi Osaka

@RatRace: :::gd:::
live
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 385
Rejestracja: 4 cze 2021, 17:17

Re: Naomi Osaka

Zrozumcie, że depresja to choroba jak każda inna, w uproszczeniu. Przecież jakby złamała nogę, nikt nie miałby pretensji,
że nie poszła na konferencje. Nie wnikam w diagnozę, jaką rozumiem postawili lekarze, bo nie mam najmniejszych podstaw
jej kwestionować.
live
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 385
Rejestracja: 4 cze 2021, 17:17

Re: Naomi Osaka

ayshe pisze: 10 wrz 2021, 11:22 , a nikt nie wierzy,
To nie jest sprawa wiary, wiesz jak wyglądają mięśnie nóg, niechodzącego człowieka? Ich praktycznie nie ma, do chodzenia jeszcze daleka droga a do biegania to już w ogóle.
Awatar użytkownika
ayshe
Weteran
Weteran
Posty: 1421
Rejestracja: 23 maja 2014, 18:54
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Naomi Osaka

live pisze: 10 wrz 2021, 11:30
ayshe pisze: 10 wrz 2021, 11:22 , a nikt nie wierzy,
To nie jest sprawa wiary, wiesz jak wyglądają mięśnie nóg, niechodzącego człowieka? Ich praktycznie nie ma, do chodzenia jeszcze daleka droga a do biegania to już w ogóle.
Toteż właśnie. :wink:
Być może to zdanie powinno brzmieć " Mamy uwierzyć, że osoba po 12 h operacji nóg kica jak zajączek, a jednocześnie kwestionuje się zdolność do wygrania Szlema z naderwanym mięśniem brzucha. Coś w ten deseń.
“This means the world to me and I don’t see any limits, I don’t see the end around the corner so I will keep on going,” N. Djokovic (USO 2018)

"Learn to love the hate. Embrace it. Enjoy it. Everyone is entitled to their own opinion and everyone should have one about you. Haters are a good problem to have. Nobody hates the good ones. They hate the great ones." Kobe Bryant
Burzum
Początkujący
Początkujący
Posty: 44
Rejestracja: 13 sie 2011, 18:20

Re: Naomi Osaka

Depresja nie musi mieć nic wspólnego ze słabą głową. Może mieć podłoże biologiczne. Sport jest zwykle bardzo pożądany w terapii uzupełniającej (psychoterapii), jako uzupełnienie farmakologii. Znam osoby, które w fazie maniakalnej CHAD (na zmianę z depresyją) zaliczały dokonania, o które nikt by ich nie podejrzewał, zwykle te odkładane przez lata (obrona pracy doktorskiej, zaległe egzaminy, uzyskanie jakiś uprawnień).
--
From YT:

I hate those people who compare Federer to Jesus. I mean he is great but he is not Federer.
Burzum
Początkujący
Początkujący
Posty: 44
Rejestracja: 13 sie 2011, 18:20

Re: Naomi Osaka

Dokładnie, to trudne do wyłapania, podobnie zresztą jak początkowe etapy depresji. Trzeba też mieć świadomość, że nie ma możliwości zdiagnozowania tych chorób poprzez obiektywne badania, jak radiodiagnostyka, markery, testy genetyczne czy cokolwiek innego. Pozostaje wywiad i obserwacja. Trzeba naprawdę dużo wrażliwości i doświadczenia, żeby trafić w odpowiedni moment dla terapii: osoba z depresją lub innym zaburzeniem może odmawiać leczenia, jeżeli zaburzenie jest zbyt zaawansowane i oraz wtedy, kiedy czuje, że może opanować sytuację bez farmakologii. W efekcie jest czas na rozpoczęcie właściwej terapii robi się dramatycznie krótki, zwłaszcza, że zmiany mogą byc zewnętrznie subtelne.

Dobra, to zdecydowanie nie to forum. Głowny problem polega na tym, że ponieważ wszyscy chodzili do szkoły i wszyscy kiedyś chorowali, to na obu tematach wszyscy się doskonale znają.
--
From YT:

I hate those people who compare Federer to Jesus. I mean he is great but he is not Federer.
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Naomi Osaka

Wątek posprzątany. Następnym razem urlop na kilka dni. :)

// wyczes
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
Walter W.
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 186
Rejestracja: 28 wrz 2018, 10:15

Re: Naomi Osaka

Naomi wraca do gry:) Jest na liście AO, rozstawiona z nr 13. Trzymam kciuki :::gd:::
CFA
Orator
Orator
Posty: 645
Rejestracja: 7 mar 2019, 21:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: Naomi Osaka

Po okresie bez gry - ponad rok - Osaka wraca na WTA500 w Brisbane przed australijskim szlemem. Jak się robi takie wejście praktycznie bez rankingu?
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Naomi Osaka

Takie zasłużone i popularne zawodniczki dostają dzikie karty, jeszcze im dopłacą ;)
CFA
Orator
Orator
Posty: 645
Rejestracja: 7 mar 2019, 21:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: Naomi Osaka

TomPL pisze: 4 gru 2023, 11:49 Takie zasłużone i popularne zawodniczki dostają dzikie karty, jeszcze im dopłacą ;)
A do AO2024 też dostanie?
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Naomi Osaka

Oczywiście, że tak.
CFA
Orator
Orator
Posty: 645
Rejestracja: 7 mar 2019, 21:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: Naomi Osaka

TomPL pisze: 8 gru 2023, 10:54 Oczywiście, że tak.
Na razie nie widać jej na żadnych listach AO. Zobaczymy jak zdecydują o dzikich kartach, bo też nie sądzę, żeby przybywała tylko na Brisbane.
CFA
Orator
Orator
Posty: 645
Rejestracja: 7 mar 2019, 21:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: Naomi Osaka

Ciekaw jestem co mediach po porażce z Garcią w pierwszej rundzie AO powie Osaka :-)
Bo zakładam, że te media trochę po Osace pojadą.

Wróć do „Zawodniczki i zawodnicy”