dawidow
Nowy
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 9 sty 2019, 07:24

Charakterystyka tenisistów

Witam, czy ktoś ze znawców tenisa jest mi w stanie zrobić charakterystykę tenisistów powiedzmy z pierwszej 50 ATP i WTA ? Coś w tym stylu:

Imię Nazwisko data urodzenia
Wzrost, waga, prawo lub leworęczny
Trener:

Jego drugie imię to "rotacja". Rotuje piłki zarówno z fh jak i z oburęcznego bh. Z serwisem jest podobnie, z tym, że od czasu do czasu zaserwuje płasko z pierwszego podania. Lubi rozrzucić rywala po korcie posyłać głębokie topspiny, odrzucić go od siatki i wrzucić mu pięknego dropshota tuż za siatkę. Do siatki wybiera się od święta, z różnym skutkiem, dobry passing-shotter go minie, ale nieopierzonym przeciwnikom pokazuje dobrze technicznie ułożony wolej/stopwolej. Nieźle biega, lubi posyłać topspinowe fh w narożniki kortu, jest przy tym często regularny.
Oczywiście nie ma róży bez kolców. W momencie gdy gra przeciwko niewygodnemu dla niego rywalowi to jest problem. Szczególnie serwis bity płasko powoduje returnowe baloniki które rywal albo zbija albo obserwuje lot piłki daleko w aut. Return musi poprawić. Za łatwo się zniechęca niekorzystnym przebiegiem spotkania, ale to akurat dotyczy większości francuskich zawodników na poziomie CH.
Niech no jednak spotka rywala o niestabilnej regularności.

Co do jego pierwszego podania (średnio ok. 185km/h. drugie słabe, ok. 140km/h), położyłbym nacisk na jego slajs - jest z natury bardzo płaski, najbardziej efektywny na szybszych nawierzchniach.

Podoba mi się jego 2BH, pomimo tego, że jest słabszym, mniej regularnym skrzydłem, to z drugiej strony fajnie urozmaica profil uderzenia - zmienia nim tempo uderzając wysoko nad siatką, innym razem płasko, a do tego slajsuje.

Return agresywnego serwisu, mocno kuleje, słaba jest jego skuteczność, jest podatny na kontrę, natomiast potrafi nim ciekawie zaatakować słabsze drugie podanie rywala.

I najważniejsze, lubi mieć czas na przygotowanie uderzenia, dlatego grając przeciwko bardzo agresywnemu rywalowi, traci wiele atutów.

Proszę o pisanie i pytanie głupich rzeczy po co mi to lub czemu sam tego sobie nie zrobię. Nie masz nic ciekawego do powiedzenia lub nie chcesz pomóc po prostu nie pisz.

Oczywiście w roli ścisłości nie za darmo.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Charakterystyka tenisistów

Podrzuć to chłopakom Dawida - https://www.mtenis.com.pl .
Oni kochają takie rzeczy i robią to na bieżąco. :)
Powodzenia.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.

Wróć do „Zawodniczki i zawodnicy”