Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Tenisistka i tenisista 100-lecia niepodległej Polski

Ponieważ nie idzie nam ustalenie, kto zasługuje na miano najlepszego zawodnika w historii tenisa (Sampras... :::yay:::), to może przerzucimy się na chwilę na krajowe podwórko i tu w sposób cywilizowany (aha...), w merytorycznej dyskusji (kogo ja oszukuję...) pełnej wzajemnego szacunku dla pozostałych jej uczestników (tak, ja też mam polewkę jak to czytam), ustalimy która pani i który pan zasługują na miano najlepszej i najlepszego w okresie 1918-2018, czyli w przypadku Polski, de facto w całej historii tenisa w naszym pięknym kraju.

Stosowna ankieta pojawia się po wejściu na stronę Polskiego Związku Tenisowego http://www.pzt.pl. Co do zasady - warto zagłosować.

Ciekawi mnie jak widzicie ten temat. Jak pewnie wielu z Was, mam swoich faworytów, ale póki co ich nie ujawnię :/.

Od razu uwaga do potencjalnych krytyków tej listy: tak sobie myślę, że żeby zabawa miała jakiś sens, to PZT musiał umieścić na tych listach po więcej jak 3 czy 4 nazwiska, stąd obecność kandydatur, które pewnie nigdy nie przyszyłby nikomu na myśl jako odpowiedź na pytanie o najwybitniejszego polskiego zawodnika czy polską zawodniczkę (ykhm, ykhm, Ula R...). Więc nie wyzłośliwiajmy się przesadnie na propozycje PZT.

A może wśród propozycji PZT brakuje jakiś nazwisk? Dajcie znać, co myślicie.

Kandydaci PZT do miana najwybitniejszych zawodników i zawodniczek 100-lecia niepodległej Polski:

Panie:
Marta Domachowska
Magda Grzybowska
Jadwiga Jędrzejowska
Klaudia Jans-Ignacik
Iwona Kuczyńska
Kasia Nowak
Aleksandra Olsza
Barbara Olsza
Agnieszka Radwańska
Ula Radwańska
Alicja Rosolska
Danuta Szwaj

Panowie:
Bartłomiej Dąbrowski
Wojtek Fibak
Mariusz Fyrstenberg
Wiesław Gąsiorek
Józef Hebda
Jerzy Janowicz
Wojtek Kowalski
Łukasz Kubot
Marcin Matkowski
Tadeusz Nowicki
Władysław Skonecki
Ignacy Tłoczyński



No to jedziemy... :twisted:.
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Tenisistka i tenisista 100-lecia niepodległej Polski

Akcja jakaś taka na fali ;).

Ale zagłosowałem - Fibak i Radwańska (Aga).

Fibak, bo odniósł sukces za komuny, czyli w warunkach niemożliwych.

Radwa, bo żadna inna Polka tyle nie osiągnęła, a ona tego dokonała, wbrew polskim i swoim własnym warunkom.
Awatar użytkownika
Izzi
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 492
Rejestracja: 15 sty 2017, 21:10

Re: Tenisistka i tenisista 100-lecia niepodległej Polski

Ja zagłosowałam na Radwańską i Kubota. :) Radwańska osiągnęła chyba najwięcej, a Kubot - dwa szlemy, poza tym bardzo pracowity tenisista. :::gd:::
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tenisistka i tenisista 100-lecia niepodległej Polski

Artligth - nie wiesz, że polskim tenisistą tysiąclecia jest.. Djokovic? :::yay::: :::yay::: Może na przykład miał polską prababcię..albo ciocię :wink:

Na poważnie. Nie mamy skali, nie mamy praktycznie na czym się opierać. Jak wybierać? Co porównywać? Zawodników sprzed wojny z Janowiczem? Zupełnie inny tenis, inny świat..

Moja mama przed wojną oglądała mecz Pucharu Davisa i zawsze twierdziła, że najlepszym tenisistą Polski jest Tłoczyński.
Mam sentyment do Skoneckiego - ale tylko z powodu miejsca urodzenia - w Tomsku mieszkali moi pradziadkowie na zesłaniu - po Powstaniu Styczniowym :) Nigdy nie widziałam jak gra - wiem, że był wyjątkowo utalentowanym samoukiem..
Fibaka pamiętam. I jego uważam za najlepszego polskiego tenisistę. Biorąc pod uwagę po prostu osiągnięcia. Jak na razie nikt nie ma większych.
Kobiety?
Agnieszka.
Choć Tomaszewski pewnie głosowałby na Jadzię. :wink:
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
stofler
-
-
Posty: 1942
Rejestracja: 31 paź 2017, 22:07

Re: Tenisistka i tenisista 100-lecia niepodległej Polski

Majorka pisze:Kobiety? Agnieszka.
Oczywiście, że tak. :::gd::: A u mężczyzn... niech będzie ten Djokovic. :wink:
Ciekawe czy Vivid przyzna z pokorą i skrywanym zażenowaniem, że najlepszą polską tenisistką wszechczasów jest właśnie Radwańska. :::scratchy:::
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: Tenisistka i tenisista 100-lecia niepodległej Polski

Federer i Isia.
Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

Re: Tenisistka i tenisista 100-lecia niepodległej Polski

Gdzie w zestawieniu jest Kerber? rotfl
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Tenisistka i tenisista 100-lecia niepodległej Polski

SABR pisze:Gdzie w zestawieniu jest Kerber? rotfl
Tam gdzie Wozniacki. rotfl
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Tenisistka i tenisista 100-lecia niepodległej Polski

Jeżeli mam patrzeć przez pryzmat tego co się liczy w tenisie od zawsze - czyli Szlemy, to ... nikt rotfl A kto wygrał w seniorskim singlu? :P

Natomiast jak patrzeć po tym kto najdalej, czy ewentualnie, w razie remisu, najwięcej razy, tak daleko, to mi wychodzi, że u panów Janowicz, a u pań Jadzia :/
No ale cholera, tak nie może być! :twisted: Pierwszy pajac :P, a więc trochę wstyd :P, A drugą mi zniesmaczyli już dawno Tomaszewscy :::bd:: Janowicza może i bym strawił, ale Jadzia musi odejść!!! :twisted:

Jeżeli mam szukać substytutów i patrzeć przez jakiś ogólniejszy pryzmat to u facetów ja, nawet ja i tylko ja! rotfl
A u bab? A kogo to obchodzi? :) Kto je poważnie traktuje? Czy to w ogóle choć trochę tenis przypomina? Proszę ... rotfl

A tak serio:
Panowie - Kubot. Za ilość wartościowych wyników w singlu i deblu. Za 1-kę w deblu. Według zasady, że na bezrybiu i rak ryba ;)
Panie - Radwańska. Mogę ją krytykować i wyśmiewać, i będę to robił póki z kortów nie zniknie :P, ale nie mam zamiaru umniejszać jej osiągnięciom. To czym dysponowała wykorzystała całkiem dobrze. A to, że zrobiła jakieś fajne wyniki w czasie zapaści WTA to tak jak czepiać się garbatego, że ma proste dzieci :P. Czy jak czepiać się stoflera, że alfred to gej, mega gej, turbo gej czy hiper gej rotfl
Czy czepiać się stoflera, że dobra koniunktura na cyrki minęła i załamał się niedawno serbski rynek klaunów rotfl

Sofler, tak przy okazji, nie załamało cię jeszcze, że nawet na tak zaściankowym rynku tenisowym jak polski Djokovic też nie dał rady wskrobać się na pudło? rotfl Wstydem nie jest stać pod pudłem w cieniu Federera, Nadala i Samprasa ;), ale nawet w cieniu Janowicza się nie zmieścić? rotfl rotfl rotfl
Gary pisze:
SABR pisze:Gdzie w zestawieniu jest Kerber? rotfl
Tam gdzie Wozniacki. rotfl
I Lisicka oraz Molik ;), a nawet ... Jakuboto rotfl
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

Re: Tenisistka i tenisista 100-lecia niepodległej Polski

Vivid pisze:
Gary pisze:
SABR pisze:Gdzie w zestawieniu jest Kerber? rotfl
Tam gdzie Wozniacki. rotfl
I Lisicka oraz Molik ;), a nawet ... Jakuboto rotfl
Jeszcze Samanta Stosurowicz. :angel:

Recepta na Szlemy? Miej polskie korzonki.

Obiektywnie? Fibak u panów, wszak to były tenisista top10, ma sporo wygranych turniejów, zaś Janowicz... oba swoje finały przerżnął. Dodatkowo w deblu sam zdobył tytuł wielkoszlemowy, więc Kubot nie ma podjazdu mimo sympatii do niego.

U Pań bezdyskusyjnie Radwańska. Argumentów pisać nie muszę. :::gd:::
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Tenisistka i tenisista 100-lecia niepodległej Polski

SABR pisze:
Vivid pisze:
Gary pisze:
SABR pisze:Gdzie w zestawieniu jest Kerber? rotfl
Tam gdzie Wozniacki. rotfl
I Lisicka oraz Molik ;), a nawet ... Jakuboto rotfl
Jeszcze Samanta Stosurowicz. :angel:

Recepta na Szlemy? Miej polskie korzonki.

Obiektywnie? Fibak u panów, wszak to były tenisista top10, ma sporo wygranych turniejów, zaś Janowicz... oba swoje finały przerżnął. Dodatkowo w deblu sam zdobył tytuł wielkoszlemowy, więc Kubot nie ma podjazdu mimo sympatii do niego.

U Pań bezdyskusyjnie Radwańska. Argumentów pisać nie muszę. :::gd:::
Umknęło mi coś?
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Tenisistka i tenisista 100-lecia niepodległej Polski

Fibak? Miał jeden tytuł WS-a w deblu, AO 1978. To raczej on nie ma podejścia na tym polu do Kubota bo ten ma dwa ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
RatRace
Weteran
Weteran
Posty: 1989
Rejestracja: 26 gru 2007, 16:50
Lokalizacja: Katowice

Re: Tenisistka i tenisista 100-lecia niepodległej Polski

Fibak i Radwańska. Indywidualnie Fibak miał większe osiągnięcia niż Kubot. Cztery ćwierćfinały indywidualnie w WS (tylko w AO nie zaliczył ćwiartki). W deblu zaliczył co najmniej półfinały w każdym WS, raz wygrał, raz finał. W singlu grał finał Tour Masters, a w deblu wygrał dwa razy Tour Masters.

Łukasz na drugim miejscu, mimo wszystko.
"Don't hurry, don't worry, you're only here for a short visit, so be sure to smell the flowers along the way."

Walter Hagen
Pacio
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 168
Rejestracja: 30 gru 2017, 01:27

Re: Tenisistka i tenisista 100-lecia niepodległej Polski

SABR pisze:
Vivid pisze:
Gary pisze:
SABR pisze:Gdzie w zestawieniu jest Kerber? rotfl
Tam gdzie Wozniacki. rotfl
I Lisicka oraz Molik ;), a nawet ... Jakuboto rotfl
Jeszcze Samanta Stosurowicz. :angel:

Recepta na Szlemy? Miej polskie korzonki.
Nie wiem czy wiecie ale podobno babka Stana Wawrinki od strony ojca była polką. rotfl
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Tenisistka i tenisista 100-lecia niepodległej Polski

Pacio pisze:
SABR pisze:
Vivid pisze:
Gary pisze:
SABR pisze:Gdzie w zestawieniu jest Kerber? rotfl
Tam gdzie Wozniacki. rotfl
I Lisicka oraz Molik ;), a nawet ... Jakuboto rotfl
Jeszcze Samanta Stosurowicz. :angel:

Recepta na Szlemy? Miej polskie korzonki.
Nie wiem czy wiecie ale podobno babka Stana Wawrinki od strony ojca była polką. rotfl
A co chyba 8-y człowiek ma geny po Czyngis-Chanie. I jak mówię Jakuboto, że jest Mongołem to się puszy rotfl

Trochę tak jak z biednym Murkiem. Jak Andy wygra to jest true Brit, jak przewali - bloody Scotch :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Izzi
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 492
Rejestracja: 15 sty 2017, 21:10

Re: Tenisistka i tenisista 100-lecia niepodległej Polski

Pacio pisze: Nie wiem czy wiecie ale podobno babka Stana Wawrinki od strony ojca była polką. rotfl
To samo chciałam napisać. :D Ci dziadkowie chyba byli polsko-czescy i stąd Stachu umie mówić po czesku.
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Tenisistka i tenisista 100-lecia niepodległej Polski

Radwańska i Kubot - rozwodzić się nad tym nie zamierzam. Mimo różnicy zdań, i tak właśnie oni wygrają :)
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Tenisistka i tenisista 100-lecia niepodległej Polski

Marcin_L pisze:Fibak, bo odniósł sukces za komuny, czyli w warunkach niemożliwych.
Nie ściemniaj suwerenowi :twisted: Fibak to też poznańska pyra jak Ty, więc zadziałał patriotyzm lokalny :P
A tak bardziej serio, Fibak grał bo rodzice byli dobrze sytuowani. On nigdy tego nie krył. Do tego, co też mu należy oddać, nie uprawiał jakiejś fałszywej martyrologii jakoby to mu Komuna przeszkadzała i szkodziła, nie miał dewiz, paszportu itd.
Nie raz był pytany o te czasy i zawsze, przynajmniej kiedy ja słyszałem/czytałem taki wywiad, szybko ucinał temat.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: Tenisistka i tenisista 100-lecia niepodległej Polski

Tak na poważnie to wiadomo, że Radwańska i Fibak, najwięcej wygrali i nie ma sensu z tym dyskutować. Nie odnoszę się nawet do debla gdzie Fibak wygrał więcej niż w singlu, on był i jest do tej pory najlepszym naszym singlistą, podobnie jak Radwańska, ona osiągnęła w ogóle więcej niż można było przypuszczać, że może osiągnąć. No i jedno ich łączy - obojgu nie trawię, Fibaka za namolność, opowiadanie co to nie on, Radwańską za okropną grę i nadętą minę. ;)
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Tenisistka i tenisista 100-lecia niepodległej Polski

Też za Fibakiem nie przepadam - trochę pierdoła, trochę śliskościemniacz :).

Ale nie głosujemy na tenisowa doskonała osobowość / Matkę Teresę z Kortu Centralnego, tylko na gracza :).

Wróć do „Zawodniczki i zawodnicy”