Awatar użytkownika
stofler
-
-
Posty: 1942
Rejestracja: 31 paź 2017, 22:07

Marta Kostjuk

Obrazek
Obrazek

15-letnia zwyciężczyni juniorskiego AO2017 wygrywa swój pierwszy mecz w seniorskim turnieju głównym AO2018. To jej życiowy sukces. Mam nadzieję, że szybko osiągnie pierwszą setkę WTA. :::gd:::
Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

Re: Marta Kostjuk

Na razie jedno jest pewne - serwuje lepiej, niż większość "tenisistek" seniorek. :::gd:::
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."
Awatar użytkownika
stofler
-
-
Posty: 1942
Rejestracja: 31 paź 2017, 22:07

Re: Marta Kostjuk

Skupiłem się teraz trochę na poznaniu tej dziewczyny. I znalazłem fajną rzecz - jak była trochę młodsza niż teraz kochała się w Djokovicu ale mama ją uświadomiła, że on ma dziewczynę. Wtedy wybuchła gniewem oznajmiając, że ją ubije. :wink: Podobno teraz jej tenisowym idolem jest Rafa. :::hmm:::
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=HTI-09xdPgM[/youtube]
I mecz, który daje jej przepustkę do wielkiej kariery. ::!vgoodv!::
https://www.youtube.com/watch?v=G0WCuIb0k6s
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Marta Kostjuk

stofler pisze:
I mecz, który daje jej przepustkę do wielkiej kariery. ::!vgoodv!::
https://www.youtube.com/watch?v=G0WCuIb0k6s
Dzięki za linka. Obejrzałem przewijając didaskalia i wniosek jest taki, że mecz jednak w przeważającej części wygrał się sam - Chinka obandażowana, nie biegała, najdłuższa wymiana to jakieś 5 strzałów i jedna lub druga wywalała...

Ciekawe, jak młoda zagra z kimś, kto będzie chciał pograć :).
Awatar użytkownika
stofler
-
-
Posty: 1942
Rejestracja: 31 paź 2017, 22:07

Re: Marta Kostjuk

Marcin_L pisze:Ciekawe, jak młoda zagra z kimś, kto będzie chciał pograć :).
Myślę, że następny mecz przegra, choć nie jest bez szans. Gra z Olivią Rogowską, Australijką. Będzie zatem trudno jej się grało. Pierwsze koty za płoty. W tym wieku to i tak spory sukces. :::gd::: Oglądając ubiegłoroczny wywiad z nią, przewidywała że w seniorskim AO zagra dopiero za dwa lata, w wieku 17 lat, czyli w przyszłym roku bo rocznikowo ma teraz 16.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Marta Kostjuk

Początek, przynajmniej na tablicy wyników, rokujący. Pytanie - jak skończy? ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
stofler
-
-
Posty: 1942
Rejestracja: 31 paź 2017, 22:07

Re: Marta Kostjuk

Jeszcze nigdy takiego czegoś nie widziałem. Wyszła 15-latka na Margaret Court Arena i wygrała mecz z reprezentantką gospodarzy. :::luv::: Marta Kostjuk właśnie pisze historię swojej kariery ale też i WTA. Pokonuje 2:0 Olivię Rogowską i wchodzi do najlepszej 32-ki światowych tenisistek! To chyba pierwszy taki przypadek w historii tej dyscypliny. O_O

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=drWYmROhUz4[/youtube]
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Marta Kostjuk

To mało widziałeś. :P
To TYLKO druga runda AO i TYLKO jakaś zawodniczka za siatką, nie gwiazda. Jedynie kort może zrobić wrażenie.

Ja Ci podam inny przykład. Wyszedł chyba 18-letni Safin na FINAŁ USO, za siatką miał dominatora Samprasa, do tego pełen stadion.
I co? I młokos pogonił mistrza w 3 szybkich setach. To robi wrażenie... ;)

A ile miała Hingis jak WYGRYWAŁA pierwszy turniej WS, też 15 czy 16.

Trochę więc młodej jeszcze brakuje. :P ;)
Niech gra, zobaczymy ile zwojuje. Choć już teraz to oczywiście duże osiągnięcie.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
stofler
-
-
Posty: 1942
Rejestracja: 31 paź 2017, 22:07

Re: Marta Kostjuk

Vivid pisze:To mało widziałeś :P ... Trochę więc młodej jeszcze brakuje. :P ;)
Jeszcze Szlema nie wygrała, to prawda. Ty chyba jesteś takim typowym, starszym wiekiem pesymistą? :wink:
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Marta Kostjuk

Jest w 3 rundzie, to robi wrażenie, ale miała też farta w losowaniu, bo ta Rogowska to żadna mistrzyni. Jak w następnym meczu wygra ze Switoliną, to dopiero można zacząć wieszczyć, że nowa Hingis się objawiła. :D
P.S. Też jestem starszym pesymistą. :twisted:
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Marta Kostjuk

TomPL pisze:Jest w 3 rundzie, to robi wrażenie, ale miała też farta w losowaniu, bo ta Rogowska to żadna mistrzyni. Jak w następnym meczu wygra ze Switoliną, to dopiero można zacząć wieszczyć, że nowa Hingis się objawiła :D
P.S. Też jestem starszym pesymistą :twisted:
Prawda to.

Ale rzeczywiście młoda nieźle rokuje - obie szanse wykorzystała, wygrała jednak w grze, a nie np. przez krecz rywalki :).

Byłoby muy simpatico, gdyby dojechała do meczu z Linette (oby Linette dotrwała :)) i w nim grzecznie poległa :).
Awatar użytkownika
stofler
-
-
Posty: 1942
Rejestracja: 31 paź 2017, 22:07

Re: Marta Kostjuk

TomPL pisze:Jest w 3 rundzie, to robi wrażenie, ale miała też farta w losowaniu, bo ta Rogowska to żadna mistrzyni. Jak w następnym meczu wygra ze Switoliną, to dopiero można zacząć wieszczyć, że nowa Hingis się objawiła. :D
P.S. Też jestem starszym pesymistą. :twisted:
Te dwie rundy szlema dla 15-latki to "lata świetlne" w jej rozwoju. Nie wymagajmy za wiele. Ze Switoliną szans raczej nie ma. Już z Rogowską myślałem, że padnie - nie dlatego że jest słabsza ale dlatego, że emocje związane z wygranym pierwszym meczem wezmą górę. Okazało się, że Rogowska, bądź co bądź starsza i bardziej doświadczona tenisistka, nie dała rady. Nie mówmy o farcie w losowaniu, przerabialiśmy to przed chwilą z Nadalem. Owszem, mogła trafić w pierwszym meczu na Siniakową i nie byłoby sukcesu. Ale takie jest życie, czasami od szczęścia na początku zależy całe dalsze życie. :wink: Teraz powinna uwierzyć we własne możliwości i jeśli jest pracowita i ambitna, będzie pięła się w górę. :::gd:::
Pacio
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 168
Rejestracja: 30 gru 2017, 01:27

Re: Marta Kostjuk

Młodej Ukraince doradza Ivan Ljubicic. :::gd:::
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Marta Kostjuk

stofler pisze:
Vivid pisze:To mało widziałeś. :P ... Trochę więc młodej jeszcze brakuje. :P ;)
Jeszcze szlema nie wygrała, to prawda. Ty chyba jesteś takim typowym, starszym wiekiem pesymistą? :wink:
Wybitnie celny wniosek. rotfl :::gd:::

A wracając do "młodej". Nic jej nie ujmując, ta 3 runda to sukces, ale jeszcze zdecydowanie nie wyczyn. Tak jak napisał Tomek (TomPL), jak puknie Svitolinę to będzie się można dokładniej przyglądać. Choć i to jeszcze o niczym nie świadczy. Kiedyś Pat Cash wygrał Wimbledon a Thomas Johansson Australian Open (bo Safin był na bani i za dużo panienek zaliczył w noc przed finałem ...). Takich ludzi nazywa się - one tournament wonder (objawienie jednej imprezy). Zabłysnęli mocno raz, i na tym koniec rumakowania. :P
Podobnie teraz patrzę na Ostapenko, RG2017 wygrała, czekam, co dalej ... ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Marta Kostjuk

Vivid pisze:To mało widziałeś. :P
Ja Ci podam inny przykład. Wyszedł chyba 18-letni Safin na FINAŁ USO, za siatką miał dominatora Samprasa, do tego pełen stadion.
I co? I młokos pogonił mistrza w 3 szybkich setach. To robi wrażenie... ;)
Safin miał ponad 20 lat (rocznik 1980, wygrał USO w 2000), co oczywiście i tak robi ogromne wrażenie. USO w wieku 20 lat wygrał też Del Potro, też z dominatorem w finale. :wink:
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Marta Kostjuk

Jesteście szczawami, nie pamiętacie już o Changu, który w 1989 wygrał Rolanda majac 17 lat. Jego styl gry to taki pre-Nadal :).
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Marta Kostjuk

Marcin_L pisze:Jesteście szczawami, nie pamiętacie już o Changu, który w 1989 wygrał Rolanda majac 17 lat. Jego styl gry to taki pre-Nadal :).
Sam jesteś barszczem, jak ja grałem i oglądałem tenis jeszcze na bańkowym telewizorze to Ty na księdza Batman wołałeś. :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Marta Kostjuk

Vivid pisze:
Marcin_L pisze:Jesteście szczawami, nie pamiętacie już o Changu, który w 1989 wygrał Rolanda majac 17 lat. Jego styl gry to taki pre-Nadal :).
Sam jesteś barszczem, jak ja grałem i oglądałem tenis jeszcze na bańkowym telewizorze to Ty na księdza Batman wołałeś. :P
:oldtimer: Jak Ty jeszcze mleko pod nosem miałeś, to jam już na asfalcie ławki z parku ściągnięte ustawiał, żeby były siatka. A w telewizorze Rubin Lendla i Edberga oglądałem :).
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Marta Kostjuk

Marcin_L pisze:
Vivid pisze:
Marcin_L pisze:Jesteście szczawami, nie pamiętacie już o Changu, który w 1989 wygrał Rolanda majac 17 lat. Jego styl gry to taki pre-Nadal :).
Sam jesteś barszczem, jak ja grałem i oglądałem tenis jeszcze na bańkowym telewizorze to Ty na księdza Batman wołałeś. :P
:oldtimer: Jak Ty jeszcze mleko pod nosem miałeś, to jam już na asfalcie ławki z parku ściagnięte ustawiał, żeby były siatka. A w telewizorze Rubin Lendla i Edberga ogladałem :).
No właśnie, Ty oglądałeś, a ja już grałem ... :P To JK jest nawet lepszy bo ma pilota do telewizora, i jak się chwalił - przed sezonem go wypolerował na wysoki połysk. rotfl
A co do tych ławek - czy Ty chcesz gościowi z łódzkich Bałut "zaimponować" pseudoblokerką? ;) Proszę. rotfl rotfl rotfl
:)

Ale i tak wszystkich przebija ... Jakuboto. :)
W czasach Lendla/Beckera/Edberga to On nie wiedział co to tenis, dziś leje Go żona i doi trener, a On się cieszy. rotfl
OK, to mamy "zwycięzcę". :::gd::: :D
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
stofler
-
-
Posty: 1942
Rejestracja: 31 paź 2017, 22:07

Re: Marta Kostjuk

Vivid pisze:
Marcin_L pisze:Jesteście szczawami...
Sam jesteś barszczem...
Nie jestem pewny czy chwalenie się, wręcz szczycenie swoim podeszłym wiekiem to dobra postawa, w sensie mentalnym i ogólnie pojmowanym kreowaniu pozytywnej samooceny, która jest trochę przydatna w życiu. :wink: Takie zwierzenia pisane w temacie 15-letniej tenisistki wyglądają wyjątkowo groteskowo. rotfl rotfl rotfl

Wróć do „Zawodniczki i zawodnicy”