Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Maja Chwalińska

rafbat pisze: 25 sty 2021, 09:53
TomPL pisze: 25 sty 2021, 08:13
rafbat pisze: 21 sty 2021, 18:41 A co do tego debelka - to tym bardziej z czym do ludzi, jeżeli o warunkach fizycznych wspominamy.
W deblu kobiet warunki fizyczne nie odgrywają takiej roli jak u panów. Jedynie ktoś serwujący jak Serena robi różnicę.
A Maja w deblu nie raz już pokazała, że czuje tę grę. No i lewa ręka :::gd:::
Gdzie i z kim, bo może przeoczyłem? Jak ja gram na swoim podwórku (vide Chwalińska po "kurnikach") to też mogę powiedzieć, że "czuję tę grę". Nie zakłamujmy rzeczywistości pod swoje racje, bazujmy na faktach :)
W tv nie pokazywali to przeoczyłeś :]
Oglądałem wiele jej meczy deblowych i niczego nie zakłamuję - bardzo często była najlepsza na korcie, ma smykałkę do debla. W reprezentacji też o tym wiedzą i w FED CUP zagrała debla kilka razy, z Rosolską i z Fręch.
W 2019 wygrała w W-wie (ITF 60) singla i debla (z Eikeri), w 2020 tylko finał ITF 25 (z Fruhvirtovą) ale wiadomo grania mało było.
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Maja Chwalińska

Prestiżowe tytuły, wielkie nazwiska, ogromne pieniądze ;) (tak, sarkazm)
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Maja Chwalińska

Ale wiesz, że bez sensu piszesz?
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Maja Chwalińska

Przykro mi, ale w Twoich wpisach też sensu muszę się bardzo mocno doszukiwać. Zachwalajmy dalej poziom sportowy zawodniczki z europejskiego ogona.

Zaliczyła parę solidnych występów na mniejszych turniejach - ok, jakieś tam tytuły w kurnikach wpadły, tego nie podważam. Nie zanotowała natomiast dobrego występu w jakimkolwiek liczącym się turnieju, czy to singlowym, czy deblowym. Tyle w temacie - fakty.
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Maja Chwalińska

Podałam fakty oraz oceniłem grę deblową na podstawie obejrzanych meczy - jeśli to dla ciebie bez sensu, jeśli ci tak uwiera, że rozważamy tu walory deblowe zawodniczki z WTA 200 to spadaj do wątku Igi Świątek - tam już taki jeden tylko czeka na inteligentne rozważania o sukcesach naszej topowej zawodniczki :twisted:
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Maja Chwalińska

Wpadnij na moje mecze z kolegami z mojego kurnika. Też się pozachwycasz ;)
Akurat w tej kwestii z Vividem się zgadzam, że ciężko jest oceniać poziom gry, jeżeli ogólny poziom zawodniczy jest, nazwijmy to, przeciętny. Warto byłoby zobaczyć kiedyś Chwalińska w konfrontacji z topowymi deblistkami, choć być może nigdy nawet do tego nie dojdzie.
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Maja Chwalińska

TomPL pisze: 25 sty 2021, 08:08 ... więc po co ta tyrada? Ano wiadomo po co - żeby ranek był udany trzeba komuś powiedzieć, że "ja wiem lepiej", prawda :]
Prawda? Nie, najwyżej guzik prawda :P Ale jak tak lubisz to nie widzę przeciwwskazań. ;)

TomPL, rafbat ma rację. Jak chcesz ocenić jakość gry i możliwości na,, bez urazy, ogonach?
Wielu amatorów nie rozumie, i pitolą jak potłuczeni, że to oni mają zły dzień i baty na korcie od solidniejszego gracza, a właśnie jakość gry tego gracza spowodowała, że się rumakowanie skończyło ...
O możliwościach deblowych Mai można pogadać jak mogłaby zagrać kilka spotkań z wyższej klasy parami (nie zaraz topowymi).
Ostatnio zmieniony 25 sty 2021, 20:48 przez Vivid, łącznie zmieniany 1 raz.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Maja Chwalińska

TomPL pisze: 25 sty 2021, 08:08 Obaj macie rację. Wszystko zależy od danej zawodniczki, jej aktualnej dyspozycji i "właściwości" mentalnych.
I dokładnie z tym się Vivid zgadza w ostatnich 2-ch zdaniach powyższej oracji - więc po co ta tyrada? Ano wiadomo po co - żeby ranek był udany trzeba komuś powiedzieć, że "ja wiem lepiej", prawda :]
A moim zdaniem obaj (Vivid i arttenis) piszą o różnych rzeczach. Jeśli dobrze zrozumiałem, to arttenis pisze, żeby Maja grała w słabiej obsadzonych turniejach i tam trenowała grę ofensywną, a Vivid, że to nie ma sensu. A Vivid pisze, że jeśli nawet by chciała grać bardziej ofensywnie, to powinna to wdrażać na tej rangi turniejach, w których gra teraz. A niżej obsadzony turniej można zagrać raz na jakiś czas na poprawę nastroju jak nie idzie. I ja się tu zgadzam z Vividem.

Po pierwsze, granie w słabiej obsadzonych turniejach nie musi oznaczać, że Maja będzie w stanie grać ofensywnie, bo przecież to nie jest tak, że tam rywalki są mniejsze, słabiej uderzające, one po prostu gorzej grają. Ale może to "gorzej" oznacza po prostu, że są mniej regularne, wolniejsze, ze słabszą psychiką itp. I dalej może być tak, że rywalka nawala z całych sił, a Maja musi się bronić, po prostu rywalka szybciej psuje. Ciężko wtedy o ćwiczenie ofensywnej gry.

Po drugie, Vivid ma rację, że granie ze słabszymi nie zaowocuje stałym wzrostem umiejętności. Ja np. najbardziej się poprawiłem, także w kwestii ofensywnej gry, gdy grałem z dużo lepszymi. Trochę dlatego, że wiedziałem, że przegram, więc mogłem grać luźno i bardziej ofensywnie, wynik był wiadomy, więc skoro obrona nie wystarczała, to próbowałem czegoś nowego. Ważniejsze jednak było to, że grając z mocniejszymi rywalami ogrywałem się z ich tempem gry i potem granie z ludźmi na niższym poziomie to była gra jak na zwolnionym tempie. A skoro miałem mnóstwo czasu, to od czasu do czasu próbowałem ataku.

Z kolei jak zacząłem grać z samymi słabszymi (po przeprowadzce, mając jeszcze poziom z czasów GPW, gładko wygrałem ligę w Częstochowie), to potem na GPW nie poradziłem sobie z tempem gry, bo wcale nie jakiś mistrz, ale gracz lepszy niż ci, z którymi grałem w Częstochowie, grał o wiele szybciej niż to, co moi ostatni rywale. A i w Częstochowie zacząłem po jakimś czasie przegrywać, bo mnie nikt nie ciągnął do przodu, a na mnie każdy był ostro nastawiony.

Tak więc podsumowując - jeśli coś wprowadzać do gry, to w normalnych warunkach, nie w uproszczonych, bo potem w tych trudniejszych nie zadziała.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
arttenis
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 443
Rejestracja: 2 sty 2021, 20:50

Re: Maja Chwalińska

Spojrzałem na obsadę obecnych turniejów itf, i rzeczywiście 15k nie ma sensu, bo tam same
płotki 🐟 z WTA ok. 400 (nie ma leszczy). 25k-60k to odpowiedni poziom dla niej, tam są z WTA między 100-400. Więc jak wyczuje, że przeciwniczka w zasięgu, to może sobie pozwolić na ofensywne 6464 zamiast czysto defensywne 6161 w 1h40m.
15k to gdyby chciała poprawić opaleniznę :::rlx:::
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Maja Chwalińska

arttenis pisze: 26 sty 2021, 12:41 15k to gdyby chciała poprawić opaleniznę :::rlx:::
A przed chwilą twierdziłeś, że by poprawiać grę. O_O
To jak to w końcu jest?
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Maja Chwalińska

Jest tak, jak wyżej napisał - nie jest krowa i na podstawie nowych faktów zmienia zdanie.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Maja Chwalińska

TomPL pisze: 27 sty 2021, 08:09 Jest tak, jak wyżej napisał - nie jest krowa i na podstawie nowych faktów zmienia zdanie.
Ile bierzesz za występowanie w roli "pełnomocnika procesowego"? ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
arttenis
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 443
Rejestracja: 2 sty 2021, 20:50

Re: Maja Chwalińska

Vivid pisze: 27 sty 2021, 05:21
arttenis pisze: 26 sty 2021, 12:41 15k to gdyby chciała poprawić opaleniznę :::rlx:::
A przed chwilą twierdziłeś, że by poprawiać grę O_O
To jak to w końcu jest?
Czytaj uważnie, sprawdziłem że na poziomie 15k grają teraz dziewczyny z WTA<400, i Maja może ćwiczyć gre ofensywną na poziomie 25k (100 < WTA < 400) czy 60k. Tam też są płotki w początkowych rundach, ale potem trudniejsze zawodniczki.
Czasami też są dziewczyny z WTA400 w 60k, ale wtedy musiałaby mieć sponsora na wycieczkę do RPA.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Maja Chwalińska

Na dziś, chcąc mieć szansę iść do przodu, powinna szukać gry głównie z zawodniczkami drugiej setki. Jak byłyby wyniki, ranking wyższy, to "atak" na pierwszą setkę. Na to jej raczej nie stać (by wejść i się utrzymać kilka sezonów bez przerwy), ale można spróbować. Generalnie trzeba przeć do przodu i dojść do swojego limitu.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
wwojtek
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 810
Rejestracja: 18 wrz 2013, 20:17

Re: Maja Chwalińska

Ciekawy wywiad z Markiem Furjanem na jego kanale YT:

8:7 40:15
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Maja Chwalińska

Kontuzje, kontuzje... Fajna rozmowa, bez spinki i całkiem szczerze, zuch dziewczyna. :::gd:::
To teraz już wiem, że mi po założeniu Asics FF ganglion wyskoczył a nie żaden sztywny paluch. ;)
Awatar użytkownika
arttenis
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 443
Rejestracja: 2 sty 2021, 20:50

Re: Maja Chwalińska

Maja znów idzie jak majowa burza :o , z francuską dziką kartą. Jak się nie uspokoi to znów zderzenie z tajfunem Tauson, w zimowym Grenoble Open.
Chwalińska POL-Djoubri FRA 61 64

W 2R pogromczyni Radwańskiej, Desperrier FRA, WTA749, albo dobra znajoma Korpatsh, GER, WTA126.
Edit: Coś burza już słabnie, miała już 51 w 2 secie, a skończyło się na 64.
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Maja Chwalińska

No to taka słabnąca burza może być za słaba na Korpatsh, to już doświadczona zawodniczka, chociaż chyba bardziej na mączce...
Awatar użytkownika
arttenis
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 443
Rejestracja: 2 sty 2021, 20:50

Re: Maja Chwalińska

Jutro (16/2) Maja zaczyna debelka razem z Kung, godz.14. W25 w Altenkirchen.Można zobaczyć live na stronce ITF. Idzie śladami Igi, gra i debelka i singla, co najmniej 1-sza rundę. :o
https://live.itftennis.com/en/live-stre ... d=25914970
Fręch też się wplątała w ten turniej.
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Maja Chwalińska

Dodajmy, że w Grenoble Maja doszła do półfinału...

Wróć do „Zawodniczki i zawodnicy”