Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Maja Chwalińska

TomPL pisze: 16 lut 2021, 07:18 Dodajmy, że w Grenoble Maja doszła do półfinału...
Niech zgadnę ;) - i przerżnęła? :twisted:
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Maja Chwalińska

W Altenkirchen zaczęła od debelka z Kung i bez problemów wygrały.
Dzisiaj singiel z Benoit, też półfinalistka z Grenoble, tu już nie będzie łatwo... a w następnej rundzie już czeka Tauson. Mocno obsadzone te W25, grają wszystkie, które nie załapały się do Australii :)
Awatar użytkownika
arttenis
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 443
Rejestracja: 2 sty 2021, 20:50

Re: Maja Chwalińska

Burza Maja znów szaleje, pokonała Belgijkę Benoit, 63 75, a jeszcze dwa lata temu z nią przegrywała. I znów wpada na tajfuna Klara, tym razem w II rundzie :(
Może w końcu i na tajfuna znajdzie receptę ...
Awatar użytkownika
arttenis
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 443
Rejestracja: 2 sty 2021, 20:50

Re: Maja Chwalińska

No wreszcie ten tajfun Clara Tauson da naszej pszczółce spokój, i nie zawali jej kariery.
Tauson (18 lat) zagra w finale WTA250 w Lyonie, 2021, i mam nadzieję że nigdy więcej w W25. Teraz tylko wyleczyć nadgarstek i cała naprzód. Dobra wiadomość dla Mai :wink: .
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Maja Chwalińska

Liczyć na progres innych? Dziwaczne podejście ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Maja Chwalińska

Vivid pisze: 6 mar 2021, 20:14 Liczyć na progres innych? Dziwaczne podejście ...
Dokładnie :). „Przeciwnicy pójdą w górę i zrobią mi miejsce do ogrywania leszczy na moim poziomie”.

:::fcplm:::
Awatar użytkownika
arttenis
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 443
Rejestracja: 2 sty 2021, 20:50

Re: Maja Chwalińska

Vivid pisze: 6 mar 2021, 20:14 Liczyć na progres innych? Dziwaczne podejście ...
Czasami trzeba pisać wprost co się ma na myśli, bo 50% nie załapie jak się napisze nie wprost, i potrakuje to na poważnie.
Wprost: Mai nie pomoże żadna Tauson. To tylko stwiedzenie, że Tauson pożegnała się z ITF i W25.
CFA
Orator
Orator
Posty: 645
Rejestracja: 7 mar 2019, 21:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: Maja Chwalińska

arttenis pisze: 6 mar 2021, 21:36 To tylko stwiedzenie, że Tauson pożegnała się z ITF i W25.
Cóż jak widać inwestycje w rozwój dają jakiś zwrot. O ile dobrze pamiętam trenowała w Akademii Henin i Rodrigueza -
zaliczyła też chińskie tourne w 2019 i amerykańskie w 2020 - kilka W100 i W80 ale ze słabszą obsadą. Efekty przychodzą.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Maja Chwalińska

Trudno jak widać przyznać otwarcie, że ktoś miał rację ;) mówiąc wprost ;), iż wyżej wała nie podskoczy ...
Maja jest co najwyżej mocno przeciętna i są znikome szanse na zmianę tej sytuacji.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
arttenis
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 443
Rejestracja: 2 sty 2021, 20:50

Re: Maja Chwalińska

Vivid pisze: 7 mar 2021, 06:22 Trudno jak widać przyznać otwarcie, że ktoś miał rację ;) mówiąc wprost ;), iż wyżej wała nie podskoczy ...
Maja jest co najwyżej mocno przeciętna i są znikome szanse na zmianę tej sytuacji.
Dziewczyna ma dopiero 19 lat , więc definitywne jasnowidzenie :::crsbll::: , że w przyszłości wała nie podskoczy, jest za wczesne. Jak wyleczy nadgarstek i się wzmocni to do setki dobije. Maja to przecież czołowa polska singlistka, już w tej chwili ma lepszy ranking (WTA 213) niż czołowa Klaudia w całej karierze (WTA 414).
CFA
Orator
Orator
Posty: 645
Rejestracja: 7 mar 2019, 21:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: Maja Chwalińska

arttenis pisze: 7 mar 2021, 12:37
Vivid pisze: 7 mar 2021, 06:22 Trudno jak widać przyznać otwarcie, że ktoś miał rację ;) mówiąc wprost ;), iż wyżej wała nie podskoczy ...
Maja jest co najwyżej mocno przeciętna i są znikome szanse na zmianę tej sytuacji.
Dziewczyna ma dopiero 19 lat , więc definitywne jasnowidzenie :::crsbll::: , że w przyszłości wała nie podskoczy, jest za wczesne. Jak wyleczy nadgarstek i się wzmocni to do setki dobije.
Ale zauważyłeś chyba, że ona ostatnio stale coś leczy. A to wynika z defensywnego stylu gry, który przyjęła. Na poziomie WTA 300-400 wystarczyło tylko przebijać i to eliminowało 90% rywalek a na WTA100 Maja jest wiecznie spychana za linię końcową i dotychczasowe granie, które nawet można było kiedyś nazwać kombinacyjnym, ciekawym technicznie tenisem nie daje żadnego efektu i przeradza się w rozpaczliwe oklepywanie się na końcowej linii. A pamiętam jak oglądałem ją live w 2017, to na uporządkowanie gry potrzebowała dwie piłki i od trzeciej rozganiała przeciwniczki. Ale gra się tak, jak przeciwnik pozwala i teraz rozganiają ją. Osobiście uważam, że jak nie zmieni sposobu-filozofii grania, to do setki nawet nie dobije.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Maja Chwalińska

Konkluzja z grubsza jest taka, że jak będzie tak grać jak gra to gdy wyleczy nadgarstek to zaraz będzie leczyć coś innego, i tak w koło macieju ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
arttenis
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 443
Rejestracja: 2 sty 2021, 20:50

Re: Maja Chwalińska

LL Misaki Doi - 159 cm, Maja - 165 cm , czyli jest przyszłość dla skrzatów w WTA.
Obecnie WTA77, Prize Money > $3 mln. 🤑 To więcej od Linette! :o
Maja, lecz nadgarstek i do dzieła.
Bo cię Ula dogoni. Tylko co będzie jutro, gdy dla draki wygra Misaki? Na Antarktydzie święto.
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Maja Chwalińska

A niech to szlaq, ma dziewczyna pecha:
Niestety podczas turnieju w Buenos Aires, zdiagnozowano u mnie koronawirusa. Mam kilka objawów i nie czuję się najlepiej. Z oczywistych względów zostałam zmuszona wycofać się z turnieju oraz 2 następnych w Argentynie. Przede mną 14 dni kwarantanny...
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Maja Chwalińska

No to zdrowia życzymy.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Maja Chwalińska

Maja w Paryżu 2021:
Obrazek
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Maja Chwalińska

Maja to już raczej w samolocie ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Maja Chwalińska

Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Maja Chwalińska

Bardzo przykre.

Miała sporo pecha.

Miejmy nadzieję, że się zregeneruje i wróci.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Maja Chwalińska

Powiem tak - życzę jej powrotu na korty, te wyczynowe, ale prawdę mówiąc nie bardzo w to wierzę po takim oświadczeniu.
Oczywiście chciałbym się tu mylić.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P

Wróć do „Zawodniczki i zawodnicy”