Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Maja Chwalińska

HH przegrał, to teraz Fibak zachwyca się Mają :)
https://sport.interia.pl/tenis/news-fib ... Id,6121602
Awatar użytkownika
RatRace
Weteran
Weteran
Posty: 1989
Rejestracja: 26 gru 2007, 16:50
Lokalizacja: Katowice

Re: Maja Chwalińska

Moim nieskromnym zdaniem facet robi więcej szkody niż pożytku swoim gadaniem.
"Don't hurry, don't worry, you're only here for a short visit, so be sure to smell the flowers along the way."

Walter Hagen
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Maja Chwalińska

Maja wczoraj w pierwszym secie zagrała genialnie! Żądliła jak osa, miała więcej winnerów niż Siniakowa, tylko 2 (!) UE i na wysokim procencie pierwszy serwis, grała najlepszy mecz w życiu... Po przerwie już było gorzej, bardziej zachowawczo czym dała pole dla rywalki i pojawiły się błędy własne (22!) - cud, że to dociągnęła do wygranej, wygrała mentalnir, nie pękła 👍
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Maja Chwalińska

Gary pisze: 27 cze 2022, 16:23
Vivid pisze: 27 cze 2022, 14:44 Sama Maja, jako Maja mi nie przeszkadza. Ale jakoś nie lubię oglądać konusów na korcie. To nie wygląda.
Czy to trauma po meczu ze mną? rotfl
Ty jesteś wyjątkiem, Ciebie lubię. Byłeś też jednosetowo wygrzmocony przez babę, i to Cię "rozgrzesza" rotfl
Poza tym jest jeszcze jedna różnica. Mam już swoje lata i .... jak każdy prawdziwy facet odmawiam wizyty u okulisty :P Ciebie mogę ewentualnie spotkać na korcie, tu jeszcze dostrajam ;)
Jeżeli chodzi o taką Maję, to .... mam wielki telewizor z odpowiednią ilością "K" ;) Jak jest perspektywa całego kortu to nie mogę namierzyć takiego małego penisa diplodoka :P A na sprzężenie telewizora z AWACS-em jeszcze mnie nie stać rotfl
Stąd mój postulat o wygnaniu z kortów konusów :D
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Maja Chwalińska

Skończyła się piękna trawiasta bajka - sił starczyło na wygranie pierwszego seta z Riske w 2rundzie...
Pora wracać do ITF - za tydzień W60 w Holandii (clay), jeśli wystartuje będzie rozstawiona.

Obrazek
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Maja Chwalińska

Deklaruje starty w WTA. I to dobry krok. Nie ma sensu się obijać po ITF. Trzeba spróbować. Jak nie wyjdzie to wrócić na niższy poziom.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Maja Chwalińska

Z aktualnym rankingiem to do WTA nawet do eliminacji będzie ciężko się załapać. Przydałoby się jeszcze wygrać coś w W60, W100...
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Maja Chwalińska

TomPL pisze: 30 cze 2022, 13:52 Z aktualnym rankingiem to do WTA nawet do eliminacji będzie ciężko się załapać. Przydałoby się jeszcze wygrać coś w W60, W100...
170 nie powala, faktycznie gdyby tak w okolicy 130.
No ale cóż, nie zawsze wszystko.
Gary też bez stołka za siatkę nie zerknie :P
Jakuboto inaczej niż na styk nie przegra ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Maja Chwalińska

Po całkiem udanym starcie w WTA250 w Warszawie (z dziką kartą, przeszła 1 rundę, w 2-giej przegrała z Martic) Maja startuje w Rumunii w Iasi Open (WTA125) i wczoraj w 2 rundzie grała z Olgą Danilovic - 7:6 6:4. I pięknie i brawo! Jak tak dalej pójdzie, to może jednak dopcha się do Top100?
Przy okazji - oglądałem trochę ten mecz z Danilovic i byłem zaskoczony, jak beznadziejnie porusza się po korcie Olga!? Ona w zasadzie chodzi po korcie a nie biega! Maja zagrała kilkanaście skrótów - Olga dobiegła do 2-ch, do wielu nawet nie ruszyła, do wielu zagrań "przeciw nogom" też nie ruszyła. Owszem, jak przywali lufę z FH lub BH po linii to jest moc ale ileż błędów przy tym. No i nic poza tym nie umie, przy siatce słabiutko, bieganie przód-tył to tragedia. Jak taka zawodniczka cokolwiek wygrała w WTA to jest dla mnie zagadką...
Awatar użytkownika
arttenis
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 443
Rejestracja: 2 sty 2021, 20:50

Re: Maja Chwalińska

TomPL pisze: 4 sie 2022, 08:53 ... Jak taka zawodniczka cokolwiek wygrała w WTA to jest dla mnie zagadką...
Danilovic nie przypomina "teniserki" sprzed kilku lat, coś się z dziewczyna stało, choć jest WTA 113. Maja solidnie, bez fajerwerków, jak jutro jeszcze raz ogra zmotywowaną Masarovą, to będzie sukces. Póki co żywi się błędami przeciwniczek.

Edit: Maja wygrywa z Masarovą :o , i w SF WTA125 zagra z Panną, ładnie.
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Maja Chwalińska

Udvardy w dobrej formie ostatnio. Ładna seria zwycięstw. Oby Maja to przerwała :).
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Maja Chwalińska

Nie dała rady ale dzielnie walczyła! Udvardy była za solidna, za mało psuła a miała sporo argumentów.
Spotkanie pokazało, że serwis Mai jest za słaby na Top100 - szczególnie po 2-gim Węgierka robiła bum! i było po zawodach. W pierwszym secie Maja nie wygrała swojego serwisu, potem było trochę lepiej ale jednak zabrakło...
To teraz trzeba jechać do Ameryki i zdzierać buty na hardzie. Najbliższy planowany start za tydzień w Vancouver WTA 125.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Maja Chwalińska

Nie przeskoczy bycia karłem według obecnych standardów WTA.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
CFA
Orator
Orator
Posty: 645
Rejestracja: 7 mar 2019, 21:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: Maja Chwalińska

TomPL pisze: 7 sie 2022, 20:23 Nie dała rady ale dzielnie walczyła! Udvardy była za solidna, za mało psuła a miała sporo argumentów.
Spotkanie pokazało, że serwis Mai jest za słaby na Top100 - szczególnie po 2-gim Węgierka robiła bum! i było po zawodach. W pierwszym secie Maja nie wygrała swojego serwisu, potem było trochę lepiej ale jednak zabrakło...
Piszesz tak jakby było na styku. Akurat spore fragmenty widziałem na żywo i Maja nie miała za wiele do powiedzenia.
Węgierka po prostu grała mocno zdekoncentrowana i oddawała seriami punkty.
Jak ktoś już wcześniej zauważył - Maja karmiła się jedynie błędami rywalki. Aż dziwne, że ona nie dostrzega, że jej nawet generowany "z postoju" forhand po crosie to byłby dla 80% praworęcznych do głębokiego backhandu i spychałby je automagicznie do defensywy, ale uparcie gra na środek umożliwiając im powrót. Jedyne na co warto popatrzeć jak Maja gra, to bezradność biegających tam i z powrotem zawodniczek jak dochodzi do gry na małe kara. Zawsze jakiś lobik ładny jej wyjdzie.
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Maja Chwalińska

Nie pisałem że na styk i nie było na styk. Węgierka cały czas panowała nad sytuacją i wiedziała że jak tylko się skoncentruje to wygra.
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Maja Chwalińska

Mistrzem "na styk" to jest nasz forumowy sami-wiecie-kto.

Swoją drogą dawno tu niewidziany. Mam nadzieję, że to wyłącznie zmęczenie materiału, inne obowiązki lub zniesmaczenie pierdzieleniem Vivida :), a nie coś poważniejszego.
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Maja Chwalińska

Artlight pisze: 8 sie 2022, 03:14 Mistrzem "na styk" to jest nasz forumowy sami-wiecie-kto.

Swoją drogą dawno tu niewidziany. Mam nadzieję, że to wyłącznie zmęczenie materiału, inne obowiązki lub zniesmaczenie pierdzieleniem Vivida :), a nie coś poważniejszego.
Znowu poniosłem zasługę? :::yay:::
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Maja Chwalińska

Maja leci do Ameryki. Zagra w WTA 125 w Vancouver (3-cia w kolejce do głownego turnieju) a potem to już pewnie eliminacje do US Open...
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Maja Chwalińska

W Vancouver nie pograła sobie, odpadła w 1-szej rundzie.
A wczoraj I runda eliminacji do US Open i wygrana z Chorwatką Tarą Wurth - ciężko było na początku, potem trochę lepiej ale czy to wystarczy w następnych rundach? Zobaczymy, już dzisiaj wieczorem II runda...

Obrazek
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Maja Chwalińska

Spokojnie, przecież przerżnie :P Trzeba tylko poczekać ... chwilę ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P

Wróć do „Zawodniczki i zawodnicy”