Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Maja Chwalińska

No bez przesady, te stypendium to było rok temu :]
Ale oczywiście świetnie, że wygrała mecz, może nabierze pewności i przebije się wyżej...
SABR pisze: 19 sty 2021, 10:36
Vivid pisze: 19 sty 2021, 05:34 Można rzec, że Maja jest nie przez to "h" co trzeba :P
Ostatnie kurduplowate mistrzynie tenisa na szczycie rankingu (przez dłuższy okres) to Hingis i Henin. Maja ma jednak to "Ch" i dlatego pozamiatane ... :P
;)
Henin może i kurduplasta, ale nogi góralki i serwis często sięgający w okolicach 180km/h. :::gd:::
Dodałbym jeszcze Halep, kilka lat trzyma się w top10.
Czyli jeszcze jedna na "H"?! Cholibcia, faktycznie coś w tym jest O_O
Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

Re: Maja Chwalińska

Klakierzy też powiedzą, że Chwalińska zaczyna się na dźwięczne "h". :twisted:
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Maja Chwalińska

SABR pisze: 19 sty 2021, 11:38 Klakierzy też powiedzą, że Chwalińska zaczyna się na dźwięczne "h". :twisted:
To i tak dobrze ;) Zawsze mogliby powiedzieć, że C jak ..... Cecylia rotfl

Niech gra i sobie wygrywa na ile jej warunki fizyczne i ekonomiczne pozwolą.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
arttenis
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 443
Rejestracja: 2 sty 2021, 20:50

Re: Maja Chwalińska

Burza piaskowa Maja (WTA 222) nie ustępuje. Dziś rano zniszczyła Shuyue Ma 61 61, teraz pora na QF i duński tajfun. Clara Tauson (WTA 152) jest młodsza o rok od Mai, raz grały (Praga 125k, Sep 2020), 76 62 dla Dunki.
https://www.itftennis.com/en/head-to-he ... =800432120
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Maja Chwalińska

arttenis pisze: 20 sty 2021, 09:06 Burza piaskowa Maja (WTA 222) nie ustępuje. Dziś rano zniszczyła Shuyue Ma 61 61...
Brawo Maja ale "zniszczyła"? To trwało 1h24min, więc jakie zniszczyła? Gdyby zrobiła to w 40 minut to rozumiem...
A Tauson jeszcze nie wygrała swojego meczu z Koreanką, więc poczekajmy ;)
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Maja Chwalińska

Co do wzrostu.

Niskie zawodniczki z drugiego planu też mogą mieć udaną i satysfakcjonującą karierę: Errani, Vinci, Kimiko Date, Strycova, Cibulkova. Wszystkie 165-167 cm.
Awatar użytkownika
arttenis
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 443
Rejestracja: 2 sty 2021, 20:50

Re: Maja Chwalińska

TomPL pisze: 20 sty 2021, 09:21 Brawo Maja ale "zniszczyła"? To trwało 1h24min, więc jakie zniszczyła? Gdyby zrobiła to w 40 minut to rozumiem...
A Tauson jeszcze nie wygrała swojego meczu z Koreanką, więc poczekajmy ;)
Burza piaskowa Maja niszczy powoli, ale systematycznie. :wink:
Jednak Dunka Tauson. Jak ktoś ma ochotę zobaczyć ten cud natury, spotkanie tajfuna (18 lat) z burzą piaskową (19)to jutro (21/1 2021, godz. ok. 8.30 czasu polskiego). Wreszcie jest kamera, kort 2.
https://live.itftennis.com/en/live-stre ... d=25429274
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Maja Chwalińska

Marcin_L pisze: 20 sty 2021, 11:07 Co do wzrostu.

Niskie zawodniczki z drugiego planu też mogą mieć udaną i satysfakcjonującą karierę: Errani, Vinci, Kimiko Date, Strycova, Cibulkova. Wszystkie 165-167 cm.
Nie zmienia to faktu, że tylko udaną ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Maja Chwalińska

Vivid pisze: 21 sty 2021, 09:37
Marcin_L pisze: 20 sty 2021, 11:07 Co do wzrostu.

Niskie zawodniczki z drugiego planu też mogą mieć udaną i satysfakcjonującą karierę: Errani, Vinci, Kimiko Date, Strycova, Cibulkova. Wszystkie 165-167 cm.
Nie zmienia to faktu, że tylko udaną ...
Ale o Henin już tak nie powiesz ;)
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Maja Chwalińska

Vivid pisze: 21 sty 2021, 09:37
Marcin_L pisze: 20 sty 2021, 11:07 Co do wzrostu.

Niskie zawodniczki z drugiego planu też mogą mieć udaną i satysfakcjonującą karierę: Errani, Vinci, Kimiko Date, Strycova, Cibulkova. Wszystkie 165-167 cm.
Nie zmienia to faktu, że tylko udaną ...
Japrdl, psychol ::der.der::
Awatar użytkownika
arttenis
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 443
Rejestracja: 2 sty 2021, 20:50

Re: Maja Chwalińska

Meczu dzisiaj nie oglądałem, ale po wyniku można by sądzic, że jest mały postęp. Maja ugrała jeden gem więcej :o niż ostatnio w Pradze, 76 63 dla Tauson. 2h06m wskazuje, że było trochę walki.

Maja, Iga, może Fręch jeszcze się rozwijają.
Linette, Kawa, chyba już szczytowały, reszta nawet nie zbliżyła się do gór.
Co się dzieje z Baszak?
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Maja Chwalińska

rafbat pisze: 21 sty 2021, 09:43 Ale o Henin już tak nie powiesz ;)
Oczywiście, że nie. To były ciut inne czasy. Obecny tenis już raczej na to nie pozwoli, choć może trafić się fenomen. Ale w takim razie ja zapytam Ciebie - uważasz, że może nim być Chwalińska? O_O
Bardzo ryzykowne ... ;)
Marcin_L pisze: 21 sty 2021, 11:01 Japrdl, psychol ::der.der::
Mógłbyś wyjaśnić?
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Maja Chwalińska

Vivid pisze:
Marcin_L pisze: 21 sty 2021, 11:01 Japrdl, psychol ::der.der::
Mógłbyś wyjaśnić?
Chodzi o Twoje namolne podkreślanie, że Maja kosmosu nie podbije. Nawet kiedy ta prawda wynika z mojego posta :).

No więc potwierdzam Ci, że masz rację, że pomiędzy satysfakcjonującą karierą a WSami jest różnica :P
CFA
Orator
Orator
Posty: 645
Rejestracja: 7 mar 2019, 21:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: Maja Chwalińska

arttenis pisze: 21 sty 2021, 13:33 Meczu dzisiaj nie oglądałem, ale po wyniku można by sądzic, że jest mały postęp. Maja ugrała jeden gem więcej :o niż ostatnio w Pradze, 76 63 dla Tauson. 2h06m wskazuje, że było trochę walki.[...]
Co się dzieje z Baszak?
Przykro było patrzeć - postępu nie ma. Od pierwszej piłki Maja biega maksymalnie za końcową pod płotem i gra wolne lobiki.
Jak tylko wpadła na pomysł, że trzeba zaatakować, to zdobyła parę punktów albo psuła i zamiast dalej grać ten minimalnie aktywny tenis schodziła do defensywy. Nie tędy droga do TOP100. Tu chyba Vivid ma rację - powinna poszukać szansy w grze podwójnej, bo tam miała by okazję wykorzystać trochę techniki.
PS
A z Baszak to samo co z pozostałymi efemerydami polskiego tenisa :-)
Ostatnio zmieniony 21 sty 2021, 16:18 przez CFA, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Maja Chwalińska

Vivid pisze: 21 sty 2021, 14:33
rafbat pisze: 21 sty 2021, 09:43 Ale o Henin już tak nie powiesz ;)
Oczywiście, że nie. To były ciut inne czasy. Obecny tenis już raczej na to nie pozwoli, choć może trafić się fenomen. Ale w takim razie ja zapytam Ciebie - uważasz, że może nim być Chwalińska? O_O
Bardzo ryzykowne ... ;)
Chwalińska jest solidną krajową zawodniczką. Jest w garstce najlepszych polskich tenisistek, na poziomie takim, co dziesiątki czy setki Francuzek, Hiszpanek lub Amerykanek. Aż tyle lub tylko tyle ;)
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Maja Chwalińska

rafbat pisze: 21 sty 2021, 15:36 Chwalińska jest solidną krajową zawodniczką. Jest w garstce najlepszych polskich tenisistek, na poziomie takim, co dziesiątki czy setki Francuzek, Hiszpanek lub Amerykanek. Aż tyle lub tylko tyle ;)
Zatem zgadzamy się, że jest potencjał na powiedzmy maksymalnie pogranicze 2-3 setki rankingu (w dłuższym przedziale czasu).
Marcin_L pisze: 21 sty 2021, 14:39 Chodzi o Twoje namolne podkreślanie, że Maja kosmosu nie podbije. Nawet kiedy ta prawda wynika z mojego posta :).

No więc potwierdzam Ci, że masz rację, że pomiędzy satysfakcjonującą karierą a WSami jest różnica :P

Ja odniosłem się do cytatu z nazwiskami zagranicznych zawodniczek. Wygrały WS-a, były długo w samej czołówce rankingu? Zatem stwierdzenie o udanej, czy nawet bardzo udanej karierze, można uznać za zasadne, o wybitnej nie.
Dlatego trochę mnie zdziwiło jak mi psycholem przywaliłeś ... O_O
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
arttenis
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 443
Rejestracja: 2 sty 2021, 20:50

Re: Maja Chwalińska

Oczywiście że warunki fizyczne nie pozwalają liczyć na to, że Maja będzie dominatorką, ale gdy będą ją omijały kontuzje, to spokojnie będzie w WTA Top100, i regularnie sie utrzymywać z występów w szlemach. Na pograniczu 200-300 to jest teraz, w wieku 19 lat. Kariery Vinci, Errani czy innych pokazują że da się, choć QF, SF czy finały szlemów będą raczej przy super-sprzyjających drabinkach, i zmęczeniu faworytek, vide Vinci-Serena, po czym finał Vinci-Penetta.
Ale to byłby numer gdyby kiedyś doszło do finału Świątek-Chwalińska O_O
Poza tym zostaje jej debelek.
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Maja Chwalińska

Tu nie chodzi tylko o warunki fizyczne. W niej po prostu nie widać potencjału na bycie zawodniczką typu Henin czy nawet przywołanej Errani lub Vinci. Jakoś nie zanosi się moim zdaniem na to, żeby mogła być zawodniczką, która utrzyma się przez dłuższy czas w, powiedzmy - TOP 30 rankingu. Chciałbym się mylić, bo życzę jej bardzo dobrze, ale rzeczywistość jest jaka jest.

A co do tego debelka - to tym bardziej z czym do ludzi, jeżeli o warunkach fizycznych wspominamy.
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Awatar użytkownika
arttenis
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 443
Rejestracja: 2 sty 2021, 20:50

Re: Maja Chwalińska

Prawdę mówiąc, to od czasu epidemii i zdaje się kontuzji, to nie miałem okazji jej oglądać. Ale wczoraj w I secie podobno równo walczyła, na drugi set nie miała siły, z dość potężną Dunką (18 lat). Zobaczymy w ciągu najbliższych 3-4 lat czy fizycznie się podbuduje, tak żeby łapać się na szlemy.
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Maja Chwalińska

Vivid pisze: 21 sty 2021, 15:49
rafbat pisze: 21 sty 2021, 15:36 Chwalińska jest solidną krajową zawodniczką. Jest w garstce najlepszych polskich tenisistek, na poziomie takim, co dziesiątki czy setki Francuzek, Hiszpanek lub Amerykanek. Aż tyle lub tylko tyle ;)
Zatem zgadzamy się, że jest potencjał na powiedzmy maksymalnie pogranicze 2-3 setki rankingu (w dłuższym przedziale czasu).
Marcin_L pisze: 21 sty 2021, 14:39 Chodzi o Twoje namolne podkreślanie, że Maja kosmosu nie podbije. Nawet kiedy ta prawda wynika z mojego posta :).

No więc potwierdzam Ci, że masz rację, że pomiędzy satysfakcjonującą karierą a WSami jest różnica :P

Ja odniosłem się do cytatu z nazwiskami zagranicznych zawodniczek. Wygrały WS-a, były długo w samej czołówce rankingu? Zatem stwierdzenie o udanej, czy nawet bardzo udanej karierze, można uznać za zasadne, o wybitnej nie.
Dlatego trochę mnie zdziwiło jak mi psycholem przywaliłeś ... O_O

Słoneczko, no hard feelings, przepraszam. :::peace:::

Wróć do „Zawodniczki i zawodnicy”