CFA
Orator
Orator
Posty: 645
Rejestracja: 7 mar 2019, 21:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: Hubert Hurkacz

On na pewno nie grał o tytuł, może mu ziemia nie leżała - nie chciało mi się na telefonie oglądać, ale jednak takich zawodników powinien dwukołowcem zostawiać - a tu walka. Może faktycznie potrzebował przetarcia.
Popatrzyłem sobie trochę we Wrocławiu na tę krajową "czołówkę" i nie widać tam materiału na kolejne lata. :-(
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Hubert Hurkacz

Vivid pisze: 16 lip 2020, 20:20 [...] nie grał na serio w 100% [...]
Takie tam przypuszczenia.

Ale gdyby przyjąć, że to prawda... Niby jego sprawa, czy chce wygrać, czy przegrać. Ale u mnie mocno na minus.

Między innymi szanuję takiego np. Rafę dlatego, że jak już gra, to na korcie jest na 120%, czy to jest 250 w jakimś Los Kurnikos, czy coś dużego.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Hubert Hurkacz

Marcin_L pisze: 17 lip 2020, 11:10 Ale gdyby przyjąć, że to prawda... Niby jego sprawa, czy chce wygrać, czy przegrać. Ale u mnie mocno na minus.

Między innymi szanuję takiego np. Rafę dlatego, że jak już gra, to na korcie jest na 120%, czy to jest 250 w jakimś Los Kurnikos, czy coś dużego.
Nie chodzi o to, że się nie chce wygrać. Raczej zakłada się jakiś poziom gry. Jeżeli starcza to się wygrywa, jak przeciwnik jest tego dnia ponad to, to przegrana. Poniżej pewnego poziomu się nie zejdzie by "na siłę" zakończyć turniej w zakładanej rundzie.

Nadal? Wydaje mi się, że jednak coś by się znalazło gdzie i Rafa nie zażynał się o wygraną. ;)
Rafa jest zdecydowanie bardziej doświadczony i lepiej potrafi ukryć zamiary czy podejście. U Huberta było widać brak właściwego skupienia meczowego. I nie mylmy tego z brakiem koncentracji jaki może dopadać kogoś kto gra z kimś z kim teoretycznie nie powinien przegrać.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Hubert Hurkacz

HH zebrał łomot od kelnera Marterera w Kicbijel. Słabiutko, w tym sezonie pomimo buńczucznych zapowiedzi i deklarowanego optymizmu regularnie bierze w skórę od gości ze znacznie niższym rankingiem.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Hubert Hurkacz

HuHu Igą świątek męskiego tenisa? rotfl
To który robi za Muchovą czy Pegulę? rotfl
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Hubert Hurkacz

optymista
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 317
Rejestracja: 28 sty 2019, 15:00

Re: Hubert Hurkacz

Tymczasem ciepła klucha dostaje 0-2 w setach od Davidovicha Fokiny, który przy stanie 7-5, 1-2 skręcił/zwichnął/naciągnął sobie kostkę na korcie, dostał w trakcie gema (!) medicala i wygrał seta 6-2 (widać oglądał Djokera na AO)
Nie wiem co jest potrzebne Hubertowi, ale obecnie wygląda to dramatycznie...
agassi66
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 167
Rejestracja: 7 lut 2008, 11:15

Re: Hubert Hurkacz

Wczoraj, do kompletu, popsuł debla Walkowowi, grając supertiebreak dramatycznie. Skończył mecz "podwójnym" przy stanie 8:9 .
Obrazek
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Hubert Hurkacz

W TB 2. seta z Mannarino HH miał 6:2 i zmarnował to. Jest 6:6 i grają dalej...
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Hubert Hurkacz

Dobra, obudził się i domknął.

Mazafaka.
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Hubert Hurkacz

Wydaje mi się, że jest stagnacja. Mam wrażenie, że powinien zmienić trenera i zatrudnić psychologa.
Awatar użytkownika
RatRace
Weteran
Weteran
Posty: 1989
Rejestracja: 26 gru 2007, 16:50
Lokalizacja: Katowice

Re: Hubert Hurkacz

Marcin_L pisze: 2 mar 2021, 14:54 Wydaje mi się, że jest stagnacja. Mam wrażenie, że powinien zmienić trenera i zatrudnić psychologa.
Ja z kolei uważam, że powinien zmienić specjalizację i zostać światowej sławy socjologiem. :wink:
"Don't hurry, don't worry, you're only here for a short visit, so be sure to smell the flowers along the way."

Walter Hagen
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Hubert Hurkacz

RatRace pisze: 2 mar 2021, 16:59
Marcin_L pisze: 2 mar 2021, 14:54 Wydaje mi się, że jest stagnacja. Mam wrażenie, że powinien zmienić trenera i zatrudnić psychologa.
Ja z kolei uważam, że powinien zmienić specjalizację i zostać światowej sławy socjologiem. :wink:
Psiamać, RatRace, weź napisz prosto, bo ja nie kumam :).
Awatar użytkownika
RatRace
Weteran
Weteran
Posty: 1989
Rejestracja: 26 gru 2007, 16:50
Lokalizacja: Katowice

Re: Hubert Hurkacz

Chyba jesteś jakiś zakręcony. Przecież jaja sobie robię. Ale tak na poważnie, to nie sądzę żeby przed Hubertem stała jakaś ogromna kariera. Po prostu nie ma charakteru wojownika, a ciężko oczekiwać żeby nagle w wieku 24 lat nim się stał. W tym wieku Djokovic, Federer czy Nadal mieli po kilka szlemów.

Po prostu zadatki na większego tenisistę pokazuje się o wiele wcześniej.

Nie odbieram mu szansy na karierę jakąś, ale nie widze powodów, żeby się ekscytować Hubertem. Iga to co innego. Tutaj nawet Vidzio nie odpuszcza i kontroluje sytuację.
"Don't hurry, don't worry, you're only here for a short visit, so be sure to smell the flowers along the way."

Walter Hagen
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Hubert Hurkacz

RatRace pisze: 2 mar 2021, 17:18 Nie odbieram mu szansy na karierę jakąś, ale nie widze powodów, żeby się ekscytować Hubertem. Iga to co innego.
Też tak sądzę. Też nie widzę powodów, poza jakimiś ewentualnymi sentymentami narodowymi. Zresztą, powody sentymentalne są z pewnością jedynymi, dla których HH ma tu w ogóle swój odrębny temat. Wystarczy sobie wyobrazić, że reprezentuje Czechy lub Litwę, i od razu grono jego "folołersów" kurczy się do rozmiarów rodziny. :wink:
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Hubert Hurkacz

RatRace pisze: 2 mar 2021, 17:18 Chyba jesteś jakiś zakręcony. Przecież jaja sobie robię. Ale tak na poważnie, to nie sądzę żeby przed Hubertem stała jakaś ogromna kariera. Po prostu nie ma charakteru wojownika, a ciężko oczekiwać żeby nagle w wieku 24 lat nim się stał. W tym wieku Djokovic, Federer czy Nadal mieli po kilka szlemów.

Po prostu zadatki na większego tenisistę pokazuje się o wiele wcześniej.

Nie odbieram mu szansy na karierę jakąś, ale nie widze powodów, żeby się ekscytować Hubertem. Iga to co innego. Tutaj nawet Vidzio nie odpuszcza i kontroluje sytuację.
To że jaja to wiem, tylko z tą socjologią to moje drewniane poczucie humoru nie nadąża :).

Natomiast HH będąc w 30 światowej dowodzi, że nie jest kompletnym statystą i coś tam w nim drzemie. Kilka razy widziałem, jak jest naprwdę nakręcony i fajnie to wyglądało. A ostatnio ten napęd gdzieś zniknął.

Oczywiście charyzmy nie ma w ogóle, dziwnie łazi, strzela głupie miny, etc. Żaden z niego materiał na gwiazdę.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Hubert Hurkacz

HuHu wydaje się, że jaja to ma u kogoś w depozycie :P Jak je odbierze to ewentualnie może coś tam. Tylko pytanie, czy da radę w ogóle namierzyć gdzie one są, o samym odzyskaniu ich nie wspomnę ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
optymista
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 317
Rejestracja: 28 sty 2019, 15:00

Re: Hubert Hurkacz

Z drugiej strony potrzebni statyści (czyt. solidni średniacy), co to spędzą karierę na miejscach 20-50 od czasu do czasu znajdą się 3/4 rundzie WS czy wygrają jakiś kurnik. A ich główne zadanie to stanowienia tła dla graczy z czuba i branie 0-3 w WSach. Taki kolejny Chardy, Simon czy Vinolas. Kariera jakaś tam będzie, hajs się będzie zgadzał. Mniej więcej w tej wizji mi się HuHu układa...
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Hubert Hurkacz

optymista pisze: 3 mar 2021, 12:35 Z drugiej strony potrzebni statyści (czyt. solidni średniacy), co to spędzą karierę na miejscach 20-50 od czasu do czasu znajdą się 3/4 rundzie WS czy wygrają jakiś kurnik. A ich główne zadanie to stanowienia tła dla graczy z czuba i branie 0-3 w WSach. Taki kolejny Chardy, Simon czy Vinolas. Kariera jakaś tam będzie, hajs się będzie zgadzał. Mniej więcej w tej wizji mi się HuHu układa...
Też tak to widzę.
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Hubert Hurkacz

optymista pisze: 3 mar 2021, 12:35 Z drugiej strony potrzebni statyści (czyt. solidni średniacy), co to spędzą karierę na miejscach 20-50 od czasu do czasu znajdą się 3/4 rundzie WS czy wygrają jakiś kurnik. A ich główne zadanie to stanowienia tła dla graczy z czuba i branie 0-3 w WSach. Taki kolejny Chardy, Simon czy Vinolas. Kariera jakaś tam będzie, hajs się będzie zgadzał. Mniej więcej w tej wizji mi się HuHu układa...
Moja refleksja jest taka, że pierwszy człon Twojego nicku powinno stanowić słowo "umiarkowany". ;)
Trudno się z Tobą nie zgodzić. Hurkacz ma momenty wybitnej gry, ale na tę chwilę zdecydowanie zbyt krótkie, aby pociągnąć więcej niż tydzień. Na szlema to trochę za mało.
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG

Wróć do „Zawodniczki i zawodnicy”