Awatar użytkownika
Roger
Weteran
Weteran
Posty: 1248
Rejestracja: 14 lut 2016, 18:41

Re: Hubert Hurkacz

TomPL pisze: 26 wrz 2021, 17:45 Brawo!
No to jeszcze może by tak debla też wygrać? 😆
To i wygrali! Gratulacje👍
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Hubert Hurkacz

Wygrali! To chyba niezbyt częsty przypadek w ATP, żeby wygrać i singla i deble w jednym turnieju?
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Hubert Hurkacz

Tak, rzadko, ale zdarza się.

Miło, czołówka co prawda grała w Laver Cup, ale Careno Busta w finale to solidny przeciwnik.

Ciekaw jestem, jak to przełoży się na San Diego i Indian Wells.
Tennisowy
Orator
Orator
Posty: 563
Rejestracja: 15 sie 2012, 21:43

Re: Hubert Hurkacz

To pewnie jego spory osobisty sukces, bo pierwszy wygrany turniej w Europie.
CFA
Orator
Orator
Posty: 645
Rejestracja: 7 mar 2019, 21:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: Hubert Hurkacz

Nie pierwszy raz pojawiają się wzmianki o HH w tenisowych mediach.
http://www.puntodebreak.com/2021/09/28/ ... rt-hurkacz

Co ciekawe sam artykuł daje taki pozytywny wydźwięk: że HH pracuje nad sobą, że silny psychicznie (4 wygrane finały), że się rozwija itd itp a w komentarzach raczej narzekania, że słaby, nic nie prezentuje, ktoś tam zauważył, że jak tylko widać, że przeciwnik lekko góruje nad Hurkaczem, to wiadomo, że HH przegra. Na tym forum była bardziej sugestia, że dostosowuje swój poziom gry do rankingu przeciwnika - ale nie skazująca go na pożarcie w starciu z lepszymi.
Ale w sumie to dobrze, że jest na tyle obecny w tourze, że coś o nim napiszą. Niech piszą więcej :-)
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Hubert Hurkacz

HH w San Diego zagrał w deblu tym razem z... Melo!
Po walce przegrali z dobrą parą Peers J. / Polasek F.(3)
Tennisowy
Orator
Orator
Posty: 563
Rejestracja: 15 sie 2012, 21:43

Re: Hubert Hurkacz

W nawiązaniu do cytowanego wcześniej hiszpańskiego artykułu. Ja bardzo lubię osobowość HH na korcie. To fajna przeciwwaga gdy gra w Tourze na najwyższym poziomie facet skromny, kulturalny i pokonujący swoje ograniczenia przez bardzo profesjonalne podejście do zawodu. Dlatego bardzo mnie cieszą jego sukcesy i liczę, że ten najbardziej spektakularny także prędzej czy pózniej odniesie. Oczywiście szkoda, że zdarzają mu się zbyt często szybkie porażki z teoretycznie słabszymi graczami, ale chyba trzeba z tym żyć.
Ten szum fanów i mediów przegiął w ostatnich latach tenis w zbyt szołbiznesową stronę, zwłaszcza w rozgrywkach WTA. Wspominam o tym, bo autor cytowanego artkułu wyraznie robi temat z tego, że Hurkacz jest mało medialny.
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Hubert Hurkacz

Jak bardzo lubię Huberta i szanuję osiągnięcia, to naprawdę odpowiada Ci tryb mameja na korcie w jaki wpada regularnie????
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
RatRace
Weteran
Weteran
Posty: 1989
Rejestracja: 26 gru 2007, 16:50
Lokalizacja: Katowice

Re: Hubert Hurkacz

hokej pisze: 30 wrz 2021, 14:26 Jak bardzo lubię Huberta i szanuję osiągnięcia, to naprawdę odpowiada Ci tryb mameja na korcie w jaki wpada regularnie????
Dla mnie też Hubert jest za cichy. W tenisie, gdzie konkurencyjność jest olbrzymia a szczegóły odgrywają role, a o zwycięstwie mogą decydować pojedyncze punkty, jego cichość choć miła jest według mnie wadą i to olbrzymią.

On po prostu nie sygnalizuje, że jest lepszy. A powinien. To sugestia skierowana do przeciwnika, że jego wysiłek jest bezcelowy. Nie na każdego to zadziała, ale wystarczy że zadziała na część i parę meczów będzie miał łatwiejszych i więcej pary na trudniejsze mecze.

Zupełnie inaczej gra się przeciwko komuś, kogo się boisz i kto wywiera presję, a inaczej przeciwko dobremu panu Hubertowi, który muszki nie chce skrzywdzić. Może ktoś powinien mu wytłumaczyć, że tenis to sport zero jedynkowy i albo ty skrzywdzisz jego albo on ciebie.
"Don't hurry, don't worry, you're only here for a short visit, so be sure to smell the flowers along the way."

Walter Hagen
Ewcik
Nowy
Nowy
Posty: 19
Rejestracja: 22 lip 2021, 18:54

Re: Hubert Hurkacz

Albo jemu dajcie być sobą, albo dajcie sobie spokój z kibicowaniem Hubertowi.
Ma takie a nie inne usposobienie i prawdopodobnie nic tego nie zmieni...
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 779
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: Hubert Hurkacz

Ewcik pisze: 1 paź 2021, 15:40 Albo jemu dajcie być sobą, albo dajcie sobie spokój z kibicowaniem Hubertowi.
Ma takie a nie inne usposobienie i prawdopodobnie nic tego nie zmieni...
Tak. Masz rację. Niech sobie gra i wygrywa ile się da. Ważne, żeby czerpać szczęście z każdej chwili życia. A pieniądze są mniej ważne. Hurkacz nie jest talentem na miarę wielkiej trójki, Murraya, czy nawet najlepszych obecnie Ruskich. Tak więc nie musi się szarpać z morderczym treningiem przez 100 lat - tylko po to, żeby udowodnić sobie i światu, że jest wybitny. Po co? I tak wszyscy spoczniemy na poziomie -2. :(
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
live
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 385
Rejestracja: 4 cze 2021, 17:17

Re: Hubert Hurkacz

RatRace pisze: 1 paź 2021, 15:28
Dla mnie też Hubert jest za cichy. .........
.....On po prostu nie sygnalizuje, że jest lepszy..............
Aleś wymyślił, ciekawą strategie proponujesz rotfl . Nie przypominam sobie, żeby taki Sampras czy Federer nadużywali w stosunku do swoich przeciwników środków komunikacji pozawerbalnej a wyniki mieli całkiem dobre...
Awatar użytkownika
RatRace
Weteran
Weteran
Posty: 1989
Rejestracja: 26 gru 2007, 16:50
Lokalizacja: Katowice

Re: Hubert Hurkacz

live pisze: 2 paź 2021, 08:23
RatRace pisze: 1 paź 2021, 15:28
Dla mnie też Hubert jest za cichy. .........
.....On po prostu nie sygnalizuje, że jest lepszy..............
Aleś wymyślił, ciekawą strategie proponujesz rotfl . Nie przypominam sobie, żeby taki Sampras czy Federer nadużywali w stosunku do swoich przeciwników środków komunikacji pozawerbalnej a wyniki mieli całkiem dobre...
Tyle że Sampras i Federer mieli że trzy razy więcej talentu. A Federer też potrafił ryknąć na korcie.
"Don't hurry, don't worry, you're only here for a short visit, so be sure to smell the flowers along the way."

Walter Hagen
live
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 385
Rejestracja: 4 cze 2021, 17:17

Re: Hubert Hurkacz

Naprawdę uważasz, że jak Hubert zacznie drzeć jape i wygrażać pięścią to wystraszy przeciwników i będzie miał lepsze wyniki?
Pomijając, że to nie leży w jego naturze, jest to jedna z ostatnich z rzeczy, którą bym mu zasugerował. Wg. mnie Hubert
powinien poprawić koncentracje, bo jak się "zamyśli" o nie wiadomo czym, wtedy może przegrać z każdym i to się właśnie dość często dzieje - zbyt często.
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Hubert Hurkacz

live pisze: 3 paź 2021, 19:20 Wg. mnie Hubert
powinien poprawić koncentracje, bo jak się "zamyśli" o nie wiadomo czym, wtedy może przegrać z każdym i to się właśnie dość często dzieje - zbyt często.
Zgadzam się. I w tym kontekście to, co pisze RatRace nie jest wcale takie głupie. Jak zamiast myśleć o nie wiadomo czym, będzie myślał o tym, że jest lepszy i że zaraz wytrze przeciwnikiem kort, to i mimochodem będzie to pokazywał - tu wydrze japę, tam zaciśnie pięść, gdzie indziej rzuci groźne spojrzenie.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
live
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 385
Rejestracja: 4 cze 2021, 17:17

Re: Hubert Hurkacz

Gary pisze: 3 paź 2021, 20:26
live pisze: 3 paź 2021, 19:20 Wg. mnie Hubert
powinien poprawić koncentracje, bo jak się "zamyśli" o nie wiadomo czym, wtedy może przegrać z każdym i to się właśnie dość często dzieje - zbyt często.
Zgadzam się. I w tym kontekście to, co pisze RatRace nie jest wcale takie głupie. Jak zamiast myśleć o nie wiadomo czym, będzie myślał o tym, że jest lepszy i że zaraz wytrze przeciwnikiem kort, to i mimochodem będzie to pokazywał - tu wydrze japę, tam zaciśnie pięść, gdzie indziej rzuci groźne spojrzenie.
Jakby dał się tak urobić, może by coś z tego było ale jak napisałem wcześniej, to nie leży w charakterze H. H. - raczej,
tzn. z tego co widzę jako postronny kibic.
CFA
Orator
Orator
Posty: 645
Rejestracja: 7 mar 2019, 21:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: Hubert Hurkacz

live pisze: 3 paź 2021, 22:07
Gary pisze: 3 paź 2021, 20:26
live pisze: 3 paź 2021, 19:20 Wg. mnie Hubert
powinien poprawić koncentracje, bo jak się "zamyśli" o nie wiadomo czym, wtedy może przegrać z każdym i to się właśnie dość często dzieje - zbyt często.
Zgadzam się. I w tym kontekście to, co pisze RatRace nie jest wcale takie głupie. Jak zamiast myśleć o nie wiadomo czym, będzie myślał o tym, że jest lepszy i że zaraz wytrze przeciwnikiem kort, to i mimochodem będzie to pokazywał - tu wydrze japę, tam zaciśnie pięść, gdzie indziej rzuci groźne spojrzenie.
Jakby dał się tak urobić, może by coś z tego było ale jak napisałem wcześniej, to nie leży w charakterze H. H. - raczej,
tzn. z tego co widzę jako postronny kibic.
Może i to by coś dało, ale ja tam wolę Huberta jako silent killera.
Więcej wrażenia zrobi na mediach jak z kamienną twarzą wyrwie kilka Szlemów. :-)
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Hubert Hurkacz

HH idzie jak burza w Indian Wells a tu cisza?!
Dzisiaj ćwierćfinał z Dimitrowem (który pokonał Miedwiediewa!) i prosta droga do finału :)
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Hubert Hurkacz

Wygląda na to że Grigor zagrał dobre spotkanie. Pytanie czy da radę utrzymać dobry poziom w kolejnym meczu, bo rzadko mu się to zdarza :( Co tylko działa na plus dla HH
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Hubert Hurkacz

Na razie idą do równo.
Ledwo napisałam i HH przełamał :::gd:::
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski

Wróć do „Zawodniczki i zawodnicy”