optymista
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 317
Rejestracja: 28 sty 2019, 15:00

Re: Hubert Hurkacz

rafbat pisze: 3 mar 2021, 13:22
optymista pisze: 3 mar 2021, 12:35 Z drugiej strony potrzebni statyści (czyt. solidni średniacy), co to spędzą karierę na miejscach 20-50 od czasu do czasu znajdą się 3/4 rundzie WS czy wygrają jakiś kurnik. A ich główne zadanie to stanowienia tła dla graczy z czuba i branie 0-3 w WSach. Taki kolejny Chardy, Simon czy Vinolas. Kariera jakaś tam będzie, hajs się będzie zgadzał. Mniej więcej w tej wizji mi się HuHu układa...
Moja refleksja jest taka, że pierwszy człon Twojego nicku powinno stanowić słowo "umiarkowany". ;)
Trudno się z Tobą nie zgodzić. Hurkacz ma momenty wybitnej gry, ale na tę chwilę zdecydowanie zbyt krótkie, aby pociągnąć więcej niż tydzień. Na szlema to trochę za mało.
Złośliwie można powiedzieć, że to i tak optymistyczna wizja :twisted: Moje nastawienie do HuHu określiłbym jako "sceptyczny" ;) Łatwiej uwierzę (i postawię :P) na 10 wygranych WS u Igi niż choćby 1 finał HuHu
Awatar użytkownika
wwojtek
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 810
Rejestracja: 18 wrz 2013, 20:17

Re: Hubert Hurkacz

Marcin Matkowski słusznie zwrócił uwagę (podczas programu Hejt Park na YT, podaję link w odpowiednim wątku) na pewien aspekt gry Polaka. Otóż Hubert dostosowuje poziom gry do przeciwnika. Gdy gra z 70tym w rankingu, gra jak 70tka. Gdy gra z TOP10, poziom jego gry wzrasta. I to właśnie było widać dziś podczas meczu z szóstym w rankingu Tsisipasem. Grali jak równy z równym, dobry mecz. Poza tym głowa zdecydowanie do przewietrzenia: dwa podwójne błędy serwisowe w dwóch kolejnych gemach w końcówce meczu, w newralgicznych momentach przy 30:30. :-|

Hurkacz - Tsisipas 4:6 6:4 5:7.
8:7 40:15
Awatar użytkownika
JCz
Ostatnia Instancja
Ostatnia Instancja
Posty: 1696
Rejestracja: 2 maja 2005, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Hubert Hurkacz

Skróty meczów udostępnione przez TennisTV na Facebooku

Hubert Hurkacz - Jannik Sinner
https://www.facebook.com/TennisTV/video ... 4916969805

Hubert Hurkacz - Stefanos Tsitsipas
https://www.facebook.com/TennisTV/video ... 5091203285
Pacific X-Force 295
Redakcja Tenis NET
Sprzęt | Blog
Ulubiona tenisistka :)
Awatar użytkownika
arttenis
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 443
Rejestracja: 2 sty 2021, 20:50

Re: Hubert Hurkacz

No to HuHu będzie może miał okazję posmakować zwycięzcę Sinner-Djokovic, a Nadala dopiero w finale Monte Carlo.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Hubert Hurkacz

arttenis pisze: 9 kwie 2021, 23:30 No to HuHu będzie może miał okazję posmakować zwycięzcę Sinner-Djokovic, a Nadala dopiero w finale Monte Carlo.
Stofler, aż się dziwię, że od razu nie wskazujesz na Djokovica O_O Kryzys wiary dopadł? :twisted:
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
arttenis
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 443
Rejestracja: 2 sty 2021, 20:50

Re: Hubert Hurkacz

rafbat mnie przekonał o wyższości wujka Nadala nad wszystkim innym i w Hurkaczu widzę ratunek dla Nadala. Sinner i Hurkacz - to może być za dużo dla Djokovica ;( .
Ale to tylko 1000. Poza tym clay to nie jest coś co Đoković lubi najbardziej. Poczekamy na trawę i hard'a.
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Hubert Hurkacz

Hurkacz poszedł na konferencję prasową i nie dostał żadnego pytania :D.
https://www.tennislegend.fr/videos-inso ... 06kOR1eUeo
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Hubert Hurkacz

Jakuboto pisze: 14 kwie 2021, 08:36 Hurkacz poszedł na konferencję prasową i nie dostał żadnego pytania :D.
https://www.tennislegend.fr/videos-inso ... 06kOR1eUeo
To zupełnie odwrotnie niż nasi ministrowie. Dostają pytania i nie dają odpowiedzi rotfl
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Hubert Hurkacz

Trochę daje to pogląd na jego atrakcyjniść medialno-reklamową. 😶
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Hubert Hurkacz

I profesjonalizm dziennikarzyn...
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
RatRace
Weteran
Weteran
Posty: 1989
Rejestracja: 26 gru 2007, 16:50
Lokalizacja: Katowice

Re: Hubert Hurkacz

hokej pisze: 14 kwie 2021, 11:15 I profesjonalizm dziennikarzyn...
Aj tam, aj tam. Od kiedy to tenisiści to ludzie którzy mają tyle do powiedzenia:

- Jak tam forehand dzisiaj Hubercie?
- A dobrze, dobrze, podziękował.
- A jak tam bekhend dzisiaj Hubercie?
- A dobrze, dobrze, podziękował.
- A jak tam serwis dzisiaj Hubercie?
- A dobrze, dobrze, podziękował.
- A jak tam skróty dzisiaj Hubercie?
- A dobrze, dobrze, podziękował.
- A co sądzisz o następnym przeciwniku.
- A dobrze, dobrze, podziękował.

:wink:
"Don't hurry, don't worry, you're only here for a short visit, so be sure to smell the flowers along the way."

Walter Hagen
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Hubert Hurkacz

Ale o co chodzi? A kim jest Hubert i z kim przegrał? No to ani zawodnik jednak na dziś nie jakiś "chodliwy" i nie przegrał też z jakimś kompletnym ogórkiem. Nośność medialna meczu = ZERO.
Oczywiście grzecznościowo wypadało jakiś standardowe pytania zadać, tu się nie popisali ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Hubert Hurkacz

Vivid, jesteś opóźniony, co najmniej o 1 dzień - to było po wygranym meczu pierwszej rundy...
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Hubert Hurkacz

TomPL pisze: 15 kwie 2021, 07:55 Vivid, jesteś opóźniony, co najmniej o 1 dzień
Myślę, że duuużo więcej. rotfl
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
CFA
Orator
Orator
Posty: 645
Rejestracja: 7 mar 2019, 21:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: Hubert Hurkacz

Marcin_L pisze: 14 kwie 2021, 09:59 Trochę daje to pogląd na jego atrakcyjniść medialno-reklamową. 😶
Może go zbojkotowali za antyszczepionkowe podejście?
A dziś HH wygrał korespondencyjnie z Nadalem :-)
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Hubert Hurkacz

CFA pisze: 16 kwie 2021, 23:00
Marcin_L pisze: 14 kwie 2021, 09:59 Trochę daje to pogląd na jego atrakcyjniść medialno-reklamową. 😶
Może go zbojkotowali za antyszczepionkowe podejście?
A dziś HH wygrał korespondencyjnie z Nadalem :-)
A ktoś tam się w tourze szczepi w ogóle? Podobno nie. W Monte Carlo u Daniła wykryto wirusa... Podobno nie szczepią się, bo nie ma wiarygodnych testów, jak szczepionka integruje się z innymi szprycami :wink:
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
Barti
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 271
Rejestracja: 21 cze 2016, 00:27

Re: Hubert Hurkacz

wwojtek pisze: 4 mar 2021, 21:54 Marcin Matkowski słusznie zwrócił uwagę (podczas programu Hejt Park na YT, podaję link w odpowiednim wątku) na pewien aspekt gry Polaka. Otóż Hubert dostosowuje poziom gry do przeciwnika. Gdy gra z 70tym w rankingu, gra jak 70tka. Gdy gra z TOP10, poziom jego gry wzrasta. :-|

Wczoraj grałem z facetem, którego synowie (żaden już nie gra, jeden był najwyżej na 10 pozycji w rankingu juniorskim) rywalizowali z kilkunastoletnim Hurkaczem. Wspominał, że Hubert był najcichszy i najgrzeczniejszy ze wszystkich (o Janowiczu, który jak się dowiedziałem, też bywał na "naszych" kortach, miał zdanie zupełnie odmienne;)), zawsze przyjeżdżał z mamą, która każdorazowo nazywała go "Hubercikiem", czym wzbudzała śmiech wśród młodych, kortowych "cwaniaczków". Do czego zmierzam - opowiadał też, że cecha o której wspomniałeś, towarzyszy Hurkaczowi od samego początku kariery - na turniejach zawsze pojawia się kilku chłopców do bicia, których turniejowa czołówka odsyła do domu na rowerkach, ewentualnie dają sobie urwać jakiegoś gema. Hubert, chociaż na tych turniejach należał do wspomnianej czołówki (chociaż podobno nie ścisłej - był dobrze ułożony technicznie, ale brakowało tej agresji, podobnie jak to teraz często wygląda w tourze), toczył z tymi chłopakami bardzo wyrównane mecze.
Wydaje mi się, że to tylko pokazuje, jakie jest tutaj pole do poprawy w sferze mentalnej. Ciekaw jestem, czy sztab Huberta działa w tym kierunku? Małysz miał Blecharza, może Hubert też finalnie trafi na osobę, która jakoś zmieni jego myślenie. Na pewno będzie to trudne, skoro taka specyfika pozostała mu od czasów juniorskich, może jednak nie niewykonalne?
„Zgasiłem światło w knajpie i teraz niech się biją po mordzie, ja idę sobie na spacer.”
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Hubert Hurkacz

No to HuHu już udanie wtopił w Stuttgartcie. Brawo Hubert! ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Hubert Hurkacz

Czarna seria Huberta trwa. Tym razem szybka porażka w Halle z Auger-Aliassimem.

Przegrał nie byle z kim, zgoda, ale w całokształcie nie wygląda to najlepiej. Eufemistycznie to ujmując…
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Hubert Hurkacz

Artlight pisze: 15 cze 2021, 16:03 Czarna seria Huberta trwa. Tym razem szybka porażka w Halle z Auger-Aliassimem.

Przegrał nie byle z kim, zgoda, ale w całokształcie nie wygląda to najlepiej. Eufemistycznie to ujmując…
W obu setach meczu z FAA pękł w decydującym momencie, a nie na początku seta.

Wróć do „Zawodniczki i zawodnicy”