Tennisowy
Orator
Orator
Posty: 563
Rejestracja: 15 sie 2012, 21:43

Re: Hubert Hurkacz

Teoretycznie lepiej dla HH, że ma za przeciwnika Berrettiniego, ale Włoch ma chyba jakiś pik formy więc to może być dla Huberta najtrudniejszy mecz z dotychczasowych.
Awatar użytkownika
ayshe
Weteran
Weteran
Posty: 1421
Rejestracja: 23 maja 2014, 18:54
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Hubert Hurkacz

CFA pisze: 7 lip 2021, 19:21 Wynik się zrobił niezły ;-).
Tak przy okazji jak uważacie: kto byłby łatwiejszy w półfinale Kanadyjczyk czy Włoch?
Wg mnie Berrettini jest bardziej schematyczny i łatwiej by go było rozmontować kombinacyjną grą, którą Hubert dobrze
prowadzi na trawie.
Moim zdaniem Beret to gorszy matchup dla Hurkacza pomimo dziury na bh, a to z powodu mniejszej niż przeciętna średnia nextżenów skłonności do awarii mózgu w ważnych momentach. Włoch jest w świetnej formie, ma serię 10 wygranych meczów na trawie w tym sezonie, będzie ciężko.
“This means the world to me and I don’t see any limits, I don’t see the end around the corner so I will keep on going,” N. Djokovic (USO 2018)

"Learn to love the hate. Embrace it. Enjoy it. Everyone is entitled to their own opinion and everyone should have one about you. Haters are a good problem to have. Nobody hates the good ones. They hate the great ones." Kobe Bryant
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Hubert Hurkacz

Kanadyjczyk z kolei to partner deblowy Huberta, więc świetnie zna jego grę. W singlu grali dwa razy przeciwko sobie i dwa razy zwyciężył Felix, ostatnio na trawie w Halle 6/3, 7/5.

Dlatego moim zdaniem mniej obciążony psychicznie będzie Hubert w meczu z Włochem niż byłby w spotkaniu z Kanadyjczykiem.
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
ayshe
Weteran
Weteran
Posty: 1421
Rejestracja: 23 maja 2014, 18:54
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Hubert Hurkacz

A widzisz, nie wiedziałam o tym deblowym romansie, człowiek całe życie się uczy. Co do obciążenia mentalnego.. czyś Ty widział kiedyś Huberta zdenerwowanego w trakcie meczu? Ten koleś jest jak emocjonalna czarna dziura, zero, null, niente i sama nie wiem, czy mnie to uwodzi czy wkurza. W każdym razie, na mecz z Fedem wyszedł jak Zenon z Kition albo inny Chryzyp, więc nie ma podstaw, żeby zakładać, że nagle się rozsypie, bo półfinał..
“This means the world to me and I don’t see any limits, I don’t see the end around the corner so I will keep on going,” N. Djokovic (USO 2018)

"Learn to love the hate. Embrace it. Enjoy it. Everyone is entitled to their own opinion and everyone should have one about you. Haters are a good problem to have. Nobody hates the good ones. They hate the great ones." Kobe Bryant
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Hubert Hurkacz

Masz racje, ayshe - niewiele po nim widać. Ale czy to znaczy, że "pod kopułką" się nie gotuje? Sam nie wiem...:).
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
live
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 385
Rejestracja: 4 cze 2021, 17:17

Re: Hubert Hurkacz

Myślę, że gotuje się pod każdą kopułą, zawodnicy przywdziewają różne maski, Hubert jak mi się wydaje tej maski potrzebuje jakby mniej. Należę do pokolenia, dla którego chłopięce bitki :::rocky::: były niemal codziennością, krzykacze to była błacha sprawa ale taki dziwnie spokojny, dłubiący w nosie, :::????::: zawsze był niebezpieczny (:]
Awatar użytkownika
ayshe
Weteran
Weteran
Posty: 1421
Rejestracja: 23 maja 2014, 18:54
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Hubert Hurkacz

Artlight pisze: 9 lip 2021, 09:52 Masz racje, ayshe - niewiele po nim widać. Ale czy to znaczy, że "pod kopułką" się nie gotuje? Sam nie wiem...:).
Chyba źle się wyraziłam w ostatnim poście, ale już tłumaczę o co mi chodziło. To czy się gotuje jest bez znaczenia, to, jak te emocje są kanalizowane - bardzo. :) Sporo się tutaj mówi o znaczeniu tenisowej praktyki w odniesieniu do formułowania wartościowej, wiarygodnej oceny gry, za to rzadko kiedy zwraca się uwagę na kwestie przygotowania mentalnego. Nie grałam w tenisa profesjonalnie o stawkę, ale znam uczucie towarzyszące bycia pod ekstremalną presją, w sytuacji zagrożenia życia, lub ciężkiej kontuzji w przypadku podjęcia złej decyzji, kiedy na tę decyzję masz ułamki sekund. Oczywiście dynamika meczu tenisowego jest kompletnie inna, ale emocje do udźwignięcia mają moim zdaniem podobny ciężar gatunkowy, wystarczy popatrzeć na ub. finał USO. Adrenalina wyzwala odruch ucieczki, walki a czasami paraliżuje. To reakcje instynktowne na pewnym poziomie, ale jak do każdego narkotyku można się do tego uczucia przyzwyczaić i nad nim zapanować, a niekiedy czerpać z tego przyjemność :wink: , ( jak mawiał jeden mój znajomy, ból kształtuje charakter, a laski lecą na blizny ). Niektórzy mają do tego naturalne predyspozycje, inni muszą się tego nauczyć, ale w każdym przypadku, jeśli masz zawodników na mniej więcej tym samym poziomie umiejętności, to przewaga psychologiczna jest decydująca, a Hubert zaczyna mi wyglądać na osobę, która łapie o co w tym chodzi.
“This means the world to me and I don’t see any limits, I don’t see the end around the corner so I will keep on going,” N. Djokovic (USO 2018)

"Learn to love the hate. Embrace it. Enjoy it. Everyone is entitled to their own opinion and everyone should have one about you. Haters are a good problem to have. Nobody hates the good ones. They hate the great ones." Kobe Bryant
live
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 385
Rejestracja: 4 cze 2021, 17:17

Re: Hubert Hurkacz

Ostatni raz oglądałem HH, chociaż całym sercem jestem za nim ale mam go dość. Taka dziwna gra, dziwne błędy typowe
dla spokojnego, dłubiącego w nosie. Jak mu ktoś w dzban nie przywali to nie działa...
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Hubert Hurkacz

Czyli jaja w imadło przed każdym meczem, to odpali? Ciekawe ... ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Hubert Hurkacz

Bardzo dobry mecz Huberta z Murkiem :::gd:::
Szkot zagrał na przyzwoitym poziomie , pewnie że nie jak za czasów chwały - ale solidnie. Tym większy sukces Huberta. Teraz PCB. Miejmy nadzieję że nie w środku nocy bo chętnie obejrzę.
Coraz lepiej mi się Huberta ogląda.. :)
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Hubert Hurkacz

Oglądałem, faktycznie dobrze rozegrany mecz. Andy już nie ten co dawniej, ale nie znaczy, że nie jest groźny.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Hubert Hurkacz

Na turnieju ATP w Metz w drugiej rundzie debla:
Marach O. /Oswald P. - Hurkacz H. /Zielinski J. 3:6 4:6
Czyżby nowy, dobry polski debel nam się objawił?!

A w singlu dzisiaj z Andym rewanż, nie zdziwię się jak tym razem Hubert nie da rady ;)
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Hubert Hurkacz

Dał radę, Sir już nie ten co kiedyś.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Hubert Hurkacz

No to brawo HH!
Iga też dała radę 😎
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Hubert Hurkacz

TomPL pisze: 24 wrz 2021, 11:23 Na turnieju ATP w Metz w drugiej rundzie debla:
Marach O. /Oswald P. - Hurkacz H. /Zielinski J. 3:6 4:6
Czyżby nowy, dobry polski debel nam się objawił?!
Ja mam wrażenie, że HH ma zadanie wywindować Walkowa i Zielińskiego w rankingu debla, żeby nie musieli się przebijać ciągle przez kwalifikacje czy challengery.

HH dzięki rankingowi w singlu może chyba bez problemu startować w deblu w dużych turniejach i dobrać sobie dowolnego partnera. Wybiera Zielińskiego czy Walkowa, dzięki czemu ci mają szansę zagrania w 250, co normalnie byłoby dla nich nieosiągalne.
CFA
Orator
Orator
Posty: 645
Rejestracja: 7 mar 2019, 21:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: Hubert Hurkacz

Marcin_L pisze: 25 wrz 2021, 08:37
TomPL pisze: 24 wrz 2021, 11:23 Na turnieju ATP w Metz w drugiej rundzie debla:
Marach O. /Oswald P. - Hurkacz H. /Zielinski J. 3:6 4:6
Czyżby nowy, dobry polski debel nam się objawił?!
Ja mam wrażenie, że HH ma zadanie wywindować Walkowa i Zielińskiego w rankingu debla, żeby nie musieli się przebijać ciągle przez kwalifikacje czy challengery.

HH dzięki rankingowi w singlu może chyba bez problemu startować w deblu w dużych turniejach i dobrać sobie dowolnego partnera. Wybiera Zielińskiego czy Walkowa, dzięki czemu ci mają szansę zagrania w 250, co normalnie byłoby dla nich nieosiągalne.
Też mam takie wrażenie, że to "ciągnięcie" rankingu.. Walkow i Zieliński są jeszcze deblowo młodzi, ale takich par składających się z przeciętniaków singlowych, którzy nie mogą się przebić indywidualnie nawet do TOP200 też jest sporo i chyba tylko jakieś niespodziewane uzupełnienie ich charakterów czy czysto tenisowych właściwości gwarantowało by sukces. Za taki uważałbym obecność tej pary parę razy w roku w szlemowych i premierowych ćwiartkach a co za tym idzie musieliby wygrywać 250. Walkowa widziałem parę razy we Wrocławiu i jakoś nie widzę tych finałów :-(.
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Hubert Hurkacz

Ciekawe rzeczy piszecie, no, no... A tymczasem para Hurkacz/Zielinski pokonała rozstawionych z 1 i jutro zagra w finale :)
Awatar użytkownika
Barti
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 271
Rejestracja: 21 cze 2016, 00:27

Re: Hubert Hurkacz

Hubert z pierwszym tytułem poza USA. Bardzo dobry mecz w jego wykonaniu, a kick serwisy przy drugim podaniu były prawdziwą kopalnią punktów.
„Zgasiłem światło w knajpie i teraz niech się biją po mordzie, ja idę sobie na spacer.”
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Hubert Hurkacz

Tak, dobry tenis Huberta. Spokój po oddaniu serwisu, szybkie odrobienie strat. W zasadzie nie było żadnego momentu straty kontroli nad przebiegiem spotkania.
Szanse na Turyn rosną. :D :::gd:::
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Hubert Hurkacz

Brawo!
No to jeszcze może by tak debla też wygrać? 😆

Wróć do „Zawodniczki i zawodnicy”