Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Hubert Hurkacz

Dziecko drogie, każesz nam wyciągać jakieś daleko idące wnioski z przegranej Daniła z Hubertem. Więc Ci piszę, że Tim Van Rijthoven to dopiero zlał Rosjanina tydzień wcześniej.

Napisałbym żebyś myślenie pozostawił sprawniejszym jednostkom, ale przecież o to chodzi, żebyś się rozwijał. Więc próbuj dalej.
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
live
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 385
Rejestracja: 4 cze 2021, 17:17

Re: Hubert Hurkacz

Artlight pisze: 21 cze 2022, 22:01 Dziecko drogie, każesz nam wyciągać jakieś daleko idące wnioski z przegranej Daniła z Hubertem. Więc Ci piszę, że Tim Van Rijthoven to dopiero zlał Rosjanina tydzień wcześniej.

Napisałbym żebyś myślenie pozostawił sprawniejszym jednostkom, ale przecież o to chodzi, żebyś się rozwijał. Więc próbuj dalej.
Misiaczku, nikt nie prosi cię o wyciąganie daleko idących wniosków tylko o odpowiedź na proste pytanie.
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Hubert Hurkacz

Rozumowanie na poziomie przedszkolaka. Dobrze, że nie słyszał o tym, że Iga podobno wygrała raz treningowego tie-breaka z Rafą na mączce. Jaki z tego wniosek!?
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Awatar użytkownika
Marcoone
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 389
Rejestracja: 2 lip 2012, 22:16
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Hubert Hurkacz

Taki wniosek, że Iga przejęła 14 szlemów Rafy na RG (no, niech będzie 13-cie, bo to chyba było przed tegoroczną wygraną Rafy na RG).

Przecież to logiczne ;)
live
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 385
Rejestracja: 4 cze 2021, 17:17

Re: Hubert Hurkacz

rafbat pisze: 22 cze 2022, 07:32 Rozumowanie na poziomie przedszkolaka. Dobrze, że nie słyszał o tym, że Iga podobno wygrała raz treningowego tie-breaka z Rafą na mączce. Jaki z tego wniosek!?

Chyba rzeczywiście muszę napisać jak dla przedszkolaków :D . W pierwszym poście postawiłem tezę "Hubert ma papiery na bycie nr 1", należy to rozumieć jako: Hubert ma predyspozycje/atuty na przewodzenie w stawce. Jako argumenty podałem warunki fizyczne w połączeniu z bardzo dobrą motoryką oraz zmianę do nastawienia gry jaką było widać w ostatnich meczach. Jako kontrargument padła lista zawodników, którzy mają mieć podobne predyspozycje, ja się z tym nie zgadzam.
Wybrałem teoretycznie najlepszego z listy do porównania, ponieważ akurat tak się złożyło, że ostatnio grali mecz, w którym było widać przewagę Huberta w w/w aspektach.

Więc proszę podarować sobie pseudofilozowficzne pierdzibąki i napisać: Hubert nie posiada predyspozycji do bycia nr1 ponieważ: ..............(tutaj wypisać argumenty), nawet przedszkolak powinien zrozumieć, więc do dzieła :)
Awatar użytkownika
RatRace
Weteran
Weteran
Posty: 1989
Rejestracja: 26 gru 2007, 16:50
Lokalizacja: Katowice

Re: Hubert Hurkacz

Jest jeden prosty argument: Hubert nie ma regularności w wygrywaniu. W szczególności Wielkich Szlemów. Na razie pokazał się raz w półfinale Wimbledonu i to tyle. W AO i USO druga runda, a w RG czwarta.

Wygrana z Medvedevem może coś znaczyć, a może nic. Medvedev nie pokazał się dobrze na WImbledonie do tej pory. Jego ulubiona nawierzchnia to raczej hard. A Hubert chyba lubi grać na trawie.

Jak zacznie się pokazywać w WS w połówkach regularnie to możne będzie jakiś początek. Grę, w sensie motoryki czy uderzeń to on ma. Wygrał bądź co bądź Miami. Tylko w sercu nie wiem czy ma wystarczająco dużo. A kandydatów do jedynki, z sercem do gry jest paru. Choćby Alcaraz, zobaczymy jak się młody Rune rozwinie.

Pojedyncze mecze mogą nic nie znaczyć. Ostatnio Ruud puknął Huberta na RG w czterach setach. Na ostatnim Wimbledonie Hubert poddał się Berettiniemu.

Niech wygra jakiegoś wielkiego szlema, to rozmowa zacznie być przedmiotowa.
"Don't hurry, don't worry, you're only here for a short visit, so be sure to smell the flowers along the way."

Walter Hagen
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Hubert Hurkacz

Ilie Nastase - 1,82m
John Newcombe - 1,83m
Jimmy Connors - 1,78m
Bjorn Borg - 1,80m
John McEnroe - 1,80m
Ivan Lendl - 1,88m
Mats Wilander - 1,83m
Stefan Edberg - 1,88m
Boris Becker - 1,91m
Jim Courier - 1,85m
Pete Sampras - 1,85m
Andre Agassi - 1,80m
Thomas Muster - 1,80m
Marcelo Rios - 1,75m
Carlos Moya - 1,90m
Jewgienij Kafielnikow - 1,90m
Patrick Rafter - 1,85m
Marat Safin - 1,93m
Gustavo Kuerten - 1,91m
Leyton Hewitt - 1,78m
Juan Carlos Ferrero - 1,83m
Andy Roddick - 1,88m
Roger Federer - 1,85m
Rafael Nadal - 1,85m
Novak Djokovic - 1,88m
Andy Murray - 1,90m
Daniił Miedwiediew - 1,98m

Powyższej przedstawiłem, w kolejności chronologicznej od 1973 roku, wszystkie numery 1 rankingu ATP. Tylko 6 zawodników z tej listy miało równo lub więcej niż 1,90m wzrostu. Spośród tych zawodników, tylko jeden osiągnął coś więcej, aniżeli tylko krótki epizod jako światowa jedynka. Był nim Gustavo Kuerten (1,91m wzrostu), który numerem 1 był przez 43 tygodnie.

Średnia wzrostu wszystkich ww. wynosi 1,85m. Co ciekawe, dokładnie tyle samo wynosi mediana oraz dominanta.

Do tego wszystkiego należy dodać, że mówiąc o latach 70', 80', 90' i dodałbym jeszcze kilka pierwszych lat nowego tysiąclecia, musimy brać pod uwagę dużo szybsze korty. Od kilku/nastu lat sukcesywnie spowalniane są nie tylko takie nawierzchnie, jak z natury wolna mączka, ale również trawa (chyba najbardziej widoczne) i hard. Czy sprzyja to zawodnikom ultra-wysokim? Tutaj chciałbym zostawić pole do pomyślenia (tj. próby pomyślenia) koledze live'owi :wink:

Abstrahując od tematu potencjału Huberta na numer 1 (którego, nie oszukujmy się - brak), warunki fizyczne jako determinant sukcesu w męskim tenisie w dzisiejszych czasach to bardzo nietrafiony argument. Ok - ciężko mi sobie wyobrazić, że ktoś poniżej 1,80m wzrostu będzie jedynką (od 1973 roku tylko Connors, Rios i Hewitt), niemniej wzrost na poziomie tych 1,85m (czyli, powiedziałbym "przeciętnie wysoki", bo sam mam niewiele więcej), jest w zupełności wystarczający, a jednocześnie - nie stawia żadnych ograniczeń.

Nad pozostałymi argumentami, dlaczego Hubert nie ma potencjału na numer 1 (mimo iż jest świetnym zawodnikiem), nie będę się rozwodził, stofler. Odpisuję ci na durnoty, które wypisujesz już z bodaj czwartego konta ;) Szkoda czasu.
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
live
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 385
Rejestracja: 4 cze 2021, 17:17

Re: Hubert Hurkacz

Gdyby Hubert regularnie wygrywał turnieje w tym szlemy, to właśnie wtedy dyskusja byłaby bezprzedmiotowa, bo byłoby oczywiste, że może zostać liderem, więc o czym niby pisać?

Cała zabawa polega na tym, żeby wcześniej dostrzec możliwą tendencje i być z niej rozliczony :bbbat: :lol: .

Do meczu z Rosjaninem nie przywiązywałbym większej wagi, został on wywołany w dyskusji, chociaż w tym meczu Hubert po raz pierwszy pokonał światową 1, co nie jest bez znaczenia.

Co innego zacięty mecz z wyśmienitym na trawie krewkim Kyrgiosem, przyznam że po pierwszym secie sam postawiłem krzyżyk na Hubercie a tutaj takie cóś :) , nie pamiętam meczu, w którym Hubert wygrał mecz po przegraniu pierwszego seta z tak doskonale grającym przeciwnikiem. No i ta długa seria regularnie wygranych tie-breaków też ma swój pozytywny wymiar.
live
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 385
Rejestracja: 4 cze 2021, 17:17

Re: Hubert Hurkacz

rafbat pisze: 22 cze 2022, 10:04 Powyższej przedstawiłem, w kolejności chronologicznej od 1973 roku, wszystkie numery 1 rankingu ATP. Tylko 6 zawodników z tej listy miało równo lub więcej niż 1,90m wzrostu.
Odwaliłeś kawał roboty, dzięki :D. Dla mnie sprawa wygląda tak, zawodnik o wzroście blisko 2m. o motoryce(szybkości) zawodnika ok.1.85 ma teoretycznie ale niekoniecznie statystycznie większe szanse na wygrywanie, ponieważ siła/ dźwignie i zasięgi gry będą prawie zawsze po stronie większego. Przy czym kluczowe jest słowo motoryka dlatego napisałem wcześniej, że nie przypominam sobie blisko dwumetrowca o takiej szybkości i zwinności w poruszaniu się jaką ma Hubert i na tym opieram swoje twierdzenia. Być może to, że grał dość długo w koszykówkę ukształtowało te cechy?
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Hubert Hurkacz

live pisze: 22 cze 2022, 11:00 Przy czym kluczowe jest słowo motoryka dlatego napisałem wcześniej, że nie przypominam sobie blisko dwumetrowca o takiej szybkości i zwinności w poruszaniu się jaką ma Hubert i na tym opieram swoje twierdzenia. Być może to, że grał dość długo w koszykówkę ukształtowało te cechy?
Janowicz - jak na swój wzrost, ruszał się naprawdę dobrze. A że miał masę innych problemów, no cóż...
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Hubert Hurkacz

Do niedawna (względnie) przyjmował się za wzorzec mistrzowski przedział 185-188 cm. I to się poniekąd potwierdza patrząc na panujące 1-ki. Potem zaczęto przebąkiwać o podwyższeniu przedziału. Tylko ja nie widzę ku temu podstawy, bo jak już tu wcześniej wskazano - korty zwolniono a nie przyspieszono. Mimo i tak świetnej sprawności i wydolności drągali powyżej 195 cm to i tak na dłuższych dystansach (Szlemy) to będzie działać przeciwko nim.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
live
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 385
Rejestracja: 4 cze 2021, 17:17

Re: Hubert Hurkacz

rafbat pisze: 22 cze 2022, 10:04
Abstrahując od tematu potencjału Huberta na numer 1 (którego, nie oszukujmy się - brak), warunki fizyczne jako determinant sukcesu w męskim tenisie w dzisiejszych czasach to bardzo nietrafiony argument.
Ale żeby aż "bardzo nietrafiony argument" to ciekawe co piszesz O_O , jakiż to walor zawodnika wg Ciebie głównie determinuje sukces w męskim tenisie w dzisiejszych czasach?
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Hubert Hurkacz

Pomyślmy, ponownie... Wszechstronność? Regularność i sprawność z żelazną kondycją?
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Ewcik
Nowy
Nowy
Posty: 19
Rejestracja: 22 lip 2021, 18:54

Re: Hubert Hurkacz

Hubi ma coś jednak wspólnego z wielką trójką w kontekście aktualnej jedynki atp... Jest bodajże jedynym zawodnikiem z czołówki (poza Nadalem i Djokovicem), który ma dodatni bilans z Medziem.... :D Jeszcze zacznie się rusek naszego Hubcia bać... :lol:
live
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 385
Rejestracja: 4 cze 2021, 17:17

Re: Hubert Hurkacz

rafbat pisze: 22 cze 2022, 17:52 Pomyślmy, ponownie... Wszechstronność? Regularność i sprawność z żelazną kondycją?
Aleś wymyślił! Wszechstronność i regularność, to tak jakby napisać: zawodnik musi umieć grać wszystko i jeszcze nie przegrywać wymian czy meczów, bardzo to odkrywcze. rotfl Gdyby zawodnik już bezsprzecznie posiadł w/w umiejętności w sposób doskonały byłby już nr1, lub tuż za nim a my tutaj mówimy o pretendencie, u którego powyższe umiejętności mają się kształtować względnie rozwijać. Czy rzeczywiście współczesny tenis wymaga wszechstronności w rozumieniu opanowania wszystkich technik to już oddzielna kwestia. Tak, że dla mnie Twoje powyższe stwierdzenia to zwykłe dyrdymały a już z pewnością nie są argumentacją dowodzącą " braku potencjału Huberta na bycie nr1" jak napisałeś.

Natomiast sprawność i kondycja to już można w szerokim kontekście podciągnąć pod warunki fizyczne, które uważam za priorytetowe, więc zgoda. Czy uważasz, że Hubertowi brakuje sprawności lub kondycji, bo ja jak na razie nie widzę wyraźnych
braków w tym aspekcie, więc dalej Twoja wartość argumentacji jest zerowa. :)
live
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 385
Rejestracja: 4 cze 2021, 17:17

Re: Hubert Hurkacz

Ewcik pisze: 22 cze 2022, 19:15 Hubi ma coś jednak wspólnego z wielką trójką w kontekście aktualnej jedynki atp... Jest bodajże jedynym zawodnikiem z czołówki (poza Nadalem i Djokovicem), który ma dodatni bilans z Medziem.... :D Jeszcze zacznie się rusek naszego Hubcia bać... :lol:

Jest lepszy bo nie przegrał jeszcze nigdy gdy grał w finale, podobno 5 takich było :::yay:::

(to jest żarcik, jakby ktoś z ciężko myślących nie zrozumiał :D )
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Hubert Hurkacz

live pisze: 22 cze 2022, 11:00
rafbat pisze: 22 cze 2022, 10:04 Powyższej przedstawiłem, w kolejności chronologicznej od 1973 roku, wszystkie numery 1 rankingu ATP. Tylko 6 zawodników z tej listy miało równo lub więcej niż 1,90m wzrostu.
Odwaliłeś kawał roboty, dzięki :D. Dla mnie sprawa wygląda tak, zawodnik o wzroście blisko 2m. o motoryce(szybkości) zawodnika ok.1.85 ma teoretycznie ale niekoniecznie statystycznie większe szanse na wygrywanie, ponieważ siła/ dźwignie i zasięgi gry będą prawie zawsze po stronie większego. Przy czym kluczowe jest słowo motoryka dlatego napisałem wcześniej, że nie przypominam sobie blisko dwumetrowca o takiej szybkości i zwinności w poruszaniu się jaką ma Hubert i na tym opieram swoje twierdzenia. Być może to, że grał dość długo w koszykówkę ukształtowało te cechy?
Mniej masła, więcej czegoś na oczy. Chociaż czekaj, Med jest faktycznie gorszy motorycznie. rotfl
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Hubert Hurkacz

live pisze: 22 cze 2022, 22:45
rafbat pisze: 22 cze 2022, 17:52 Pomyślmy, ponownie... Wszechstronność? Regularność i sprawność z żelazną kondycją?
Aleś wymyślił! Wszechstronność i regularność, to tak jakby napisać: zawodnik musi umieć grać wszystko i jeszcze nie przegrywać wymian czy meczów, bardzo to odkrywcze. rotfl Gdyby zawodnik już bezsprzecznie posiadł w/w umiejętności w sposób doskonały byłby już nr1, lub tuż za nim a my tutaj mówimy o pretendencie, u którego powyższe umiejętności mają się kształtować względnie rozwijać.
Stofler, ty jednak faktycznie po prostu głupi jesteś, więc wytłumaczę, krótko, lecz tym razem - jak głupkowi :)

Widzisz gdzieś jakieś słowo o technice? Wszechstronność i regularność nie jest nierozerwalnie związana z jakimś abstrakcyjnie świetnym poziomem techniki. Żelazna kondycja, tak jak już napisałem, to oczywista oczywistość, ale do tego, że zawodnik biega, powinien dołożyć jeszcze poziom powtarzalności, pozwalający na eliminację niewymuszonych błędów. Na tym swoją grę opierają Nadal czy Djokovic - to ewidentnie defensorzy, odrobinę cofnięci za końcową linię, nie pchający się od samego startu do ataku, tylko cierpliwie czekający na odpowiedni moment do kontry. Ale właśnie, żeby ten moment do kontry w każdej wymianie mógł zaistnieć, arcyważnym aspektem jest regularność, umiejętność grania na pełnej dynamice bekhendu oraz forhendu, umiejętność zmiany tempa (np. slajsem). Co pokazuje przykład Nadala i Djokovica (w końcu Serb to twój bożyszcz, to chyba mógłbyś przyjrzeć się jego grze i przeanalizować, dlaczego jest/był taki dobry?), nie potrzeba absolutnie niesamowitych warunków fizycznych. Nie potrzeba też serwisu, który jest przecież głównym atutem większości zawodników 195cm+. Ci dwaj goście najdobitniej chyba pokazują, że wystarczy mieć serw na średnim poziomie touru. Nie muszą nim wygrywać. Ważne, że przeciwnik nie ma po nim praktycznie żadnej przewagi. A nawet gdyby minimalną miał to hello - jw. zarówno Nadal, jak i Djoko to defensorzy. Zwłaszcza u Serba było to fajnie widać w jego okresie "prime", gdzie przez cały turniej, a przynajmniej do jakiegoś finału, potrafił nie przegrać własnego serwisu, mimo iż asów Novaka, ani wymuszonych serwisem błędów po stronie przeciwnika nie było widać.

Czy to odkrywcze? Ani trochę. Czy o coś takiego pytałby ktoś, mający choćby szczątkowe pojęcie o tenisie? Nie wydaje mi się.

Czy to wystarczająco wyczerpuje temat tego, dlaczego w mojej opinii, Hubert nie ma absolutnie żadnego potencjału na nr 1 na świecie? Myślę, że czego bym nie napisał, to będziesz miał wątpliwości. Tak jak i z twoimi poprzednimi wcieleniami, tak i z tym live'owym, dyskusję kończę :)
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
live
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 385
Rejestracja: 4 cze 2021, 17:17

Re: Hubert Hurkacz

rafbat pisze: 23 cze 2022, 08:11
Stofler, ty jednak faktycznie po prostu głupi jesteś, więc wytłumaczę, krótko, lecz tym razem - jak głupkowi :)

Widzisz gdzieś jakieś słowo o technice? Wszechstronność i regularność nie jest nierozerwalnie związana z jakimś abstrakcyjnie świetnym poziomem techniki. Żelazna kondycja, tak jak już napisałem, to oczywista oczywistość, ale do tego, że zawodnik biega, powinien dołożyć jeszcze poziom powtarzalności, pozwalający na eliminację niewymuszonych błędów. Na tym swoją grę opierają Nadal czy Djokovic - to ewidentnie defensorzy, odrobinę cofnięci za końcową linię, nie pchający się od samego startu do ataku, tylko cierpliwie czekający na odpowiedni moment do kontry. Ale właśnie, żeby ten moment do kontry w każdej wymianie mógł zaistnieć, arcyważnym aspektem jest regularność, umiejętność grania na pełnej dynamice bekhendu oraz forhendu, umiejętność zmiany tempa (np. slajsem). Co pokazuje przykład Nadala i Djokovica (w końcu Serb to twój bożyszcz, to chyba mógłbyś przyjrzeć się jego grze i przeanalizować, dlaczego jest/był taki dobry?), nie potrzeba absolutnie niesamowitych warunków fizycznych. Nie potrzeba też serwisu, który jest przecież głównym atutem większości zawodników 195cm+. Ci dwaj goście najdobitniej chyba pokazują, że wystarczy mieć serw na średnim poziomie touru. Nie muszą nim wygrywać. Ważne, że przeciwnik nie ma po nim praktycznie żadnej przewagi. A nawet gdyby minimalną miał to hello - jw. zarówno Nadal, jak i Djoko to defensorzy. Zwłaszcza u Serba było to fajnie widać w jego okresie "prime", gdzie przez cały turniej, a przynajmniej do jakiegoś finału, potrafił nie przegrać własnego serwisu, mimo iż asów Novaka, ani wymuszonych serwisem błędów po stronie przeciwnika nie było widać.

Czy to odkrywcze? Ani trochę. Czy o coś takiego pytałby ktoś, mający choćby szczątkowe pojęcie o tenisie? Nie wydaje mi się.

Czy to wystarczająco wyczerpuje temat tego, dlaczego w mojej opinii, Hubert nie ma absolutnie żadnego potencjału na nr 1 na świecie? Myślę, że czego bym nie napisał, to będziesz miał wątpliwości. Tak jak i z twoimi poprzednimi wcieleniami, tak i z tym live'owym, dyskusję kończę :)
Misiek uspokój się rotfl , bo dalej bredzisz
Twoje nocne moczenie się nad grą Nadala czy Diokowicza nie ma żadnej mocy sprawczej w podmiotowym temacie i w żaden sposób nie potwierdza tezy " Hubert nie ma absolutnie żadnego potencjału na nr 1 na świecie".
Cymbał nawet nie zauważył, że potwierdził poniekąd mają tezę, że to szeroko rozumiane warunki fizyczne determinują ten a nie inny sposób gry a odwrotnie to nie działa.
live
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 385
Rejestracja: 4 cze 2021, 17:17

Re: Hubert Hurkacz

Skoro mowa ma być o współczesny tenisie może lepiej będzie posiłkować się obecnym rankingiem ATP a nie sięgać do czasów Connorsa rotfl
Z ciekawości policzyłem średni wzrost obecnego podium ATP i wychodzi 195cm. :!c-here!:,
pierwsza dwójka jest wyższa od Huberta, mają po 198cm i konus rotfl emeryt 188cm :D

Wróć do „Zawodniczki i zawodnicy”